Τι φορατε στον σκύλο σας;


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Για ομορφιά το περιλαίμιο του Jumbo! EINAI ROCK!

Αλλιώς κόβει τρίχα. Ήδη επειδή της φορούσαν πνίχτη για κοντότριχο στο σημείο που σφίγγει έχει κοπεί το τρίχωμά της. Τώρα της πήρα για μακρύτριχο κι ελπίζω να επανέλθει..

Φλέξι ΜΟΝΟ ΑΠΟ PETSTORIES!
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
περιλαιμιο συνθετικο με αφρωδες ραμενο εσωτερικα απο πετ με 5 ευρω το μικροτερο μεγεθος και 7 ευρω που της πηρα το μεγαλυτερο γιατι το μικρο δεν της κανει πλεον,,, ..... δεν κοβεται δεν λυνεται και αμαξι τραβαει απο αντοχη,,, δεν σκουριαζουν τα μεταλλικα του μερη το πλενης οποτε θελεις χωρις να μπει η να ξεβαψει η να σκληρυνει η να βρωμαει η να μαζευει μυκητες οπως γινεται με πολλα δερματινα,,, και ειναι και παναλαφρο,,,
 


Prince Luna

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2012
232
0
Athens
Εμένα η κτηνίατρος μου απαγόρευσε να του βάλω ποτέ πνίχτη γιατί λέει ότι δημιουργεί κακώσεις στην καρωτίδα τους κι διαβασα πριν λίγο καιρό κι μία σχετική έρευνα που έγινε πάνω στο θέμα κι το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο, κι δεν ήθελε ούτε περιλαίμιο να του βάλω για τον ίδιο λόγο, κι από την αρχή τον έχω με επιστήθιο...στην αρχή είχαμε οδηγό, τώρα έχουμε φλέξι...κι προσπαθούμε να μάθουμε να πηγαίνουμε μαζί...κι φυσικά είναι όλα το ίδιο χρώμα για να ταιριάζουν...κολάρο (δερματινο να ταιράζει με το τρίχωμα του),ταυτότητα (μπλε) να ταιράζει με το επιστήθιο κι το φλέξι...η σκαλωμένη... :p!!!
 




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
δερμάτινο λουρί για το tag πνιχτή και 5 m οδηγό που σύντομα θα αντικατασταθεί με αντιολισθητικό :)
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Εμεις παλι, πνιχτη για μακρυτριχα και 2 οδηγους. εναν κοντο δερματινο και ενα μακρυ συνθετικο αρκτα παχυ θα ελεγα. αναλογα την περισταση παει και ο οδηγος.
προσεχως φλεξι και στηθολουρο
 






aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
εμείς περιλαίμιο ή στηθόλουρο και οδηγό και φλέξι (αγορασμένο από τον νονό μας! θενκς νονέ)

Με το στηθόλουρο συνήθως ειναι πιο ανεξέλγκτος και μας στραβοκοίταξε και ο εκτροφέας μας όταν το είδε γιατι χαλάει το τρίχωμα (λέει). Το χρησιμοποιώ μήνες όμως και δεν εχω δει κάτι.
Με το περιλαίμιο ειναι πιο ευκολα ελεγχόμενος χωρίς να κανω κατι εγω ιδιαίτερα αλλά οταν βλέπει άλλο σκυλο και ενθουσιάζεται πνίγεται ο βλάκας.
Με τον οδηγό οταν θα κανουμε βόλτες σε κοσμο. Με το φλέξι οταν θέλω να έχει το χωρο του να παίξει.
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Κολάρο και λουρί....έχω και ένα στηθόλουρο αλλά το χρησιμοποιώ σε μεγάλες βόλτες για να κάνουμε πιό σωστή βόλτα.
Είχαμε πάρει ένα φλέξι παλιότερα αλλά μέσα σε μάι ώρα είχε κοπεί και απο τότε δεν έχω ασχοληθεί να βρώ κάποιο καινούριο.
 


bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
οδηγό εννοείτε τα πολύ κοντά λουράκια?

εμείς στηθόλουρο πιο μικρός (που το φάγαμε μια μέρα που βαριόμασταν..)
τώρα περιλαίμιο και λουράκι
και τελευταία πήραμε ένα χεντ κολαρ που παρέθεσε σε βίντεο κάποιος πιο πάνω μήπως και στρώσουμε κάπως την ένταση για τράβηγμα
το συνηθίσαμε αλλά δεν μας αρέσει
 




KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Eχει δοκιμασει κανεις τετοιο ειδος οδηγου ?Βγαινει και σε μορφη πνιχτη?

Online Petshop - PetCamelot
Έχω το λεπτό (120*0,8 cm),και το χρησιμοποίησα ελάχιστα, η τριβή του σχοινιού έκανε πληγές στα χέρια μου. Μια φίλη έχει το πιο χοντρό (120*1,3 cm) και είναι λίγο πιο μαλακό, αλλά εγώ δεν θα το προτιμούσα.Από τότε που πήρα δερμάτινο οδηγό λαδιού, δεν τον αλλάζω με τίποτα!!! Είναι ανθεκτικό και πολύ μαλακό στο χέρι. Φαίνεται λίγο σκληρό στην αρχή, αλλά μαλακώνει σύντομα με την χρήση.
Εμείς είμαστε σε μεταβατικό στάδιο,ο μικρός εκπαιδεύεται να μην τραβάει στη βόλτα και γι αυτό χρησιμοποιούμε το head collar που αναφέρθηκε παραπάνω και σε βίντεο σε συνδυασμό με κολλάρο ή στηθόλουρο, με απώτερο σκοπό να κυκλοφορούμε με στηθόλουρο και φλεξι μια μέρα, χωρίς τράβαλα! :cool:
 


Prince Luna

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2012
232
0
Athens
Eχει δοκιμασει κανεις τετοιο ειδος οδηγου ?Βγαινει και σε μορφη πνιχτη?

Online Petshop - PetCamelot
αχαχαχα...το ιδιο ακριβως έχει ένας φίλος μας με το cane corso του...μια μέρα στο γηπεδάκι εκει που όλοι παίζαμε με τ' άλλα σκυλιά το cane corso το έκανε χιλια κομμάτια...δεν ήξερε ο ανθρωπος πως να το παει σπίτι!!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Όσοι έχετε μεγαλόσωμα σκυλιά ξεχάστε αυτά τα σχοινάκια και τα υποτυπώδη λουριά της πλάκας!
Για να μην δίνετε και ξαναδίνετε λεφτά πεταμένα σε λουριά που ξεφτάν, τρίβονται και σας κάνουν τα χέρια χάλια μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα, μια είναι η λύση...

Λουρί εκθέσεως!

(click on the photo)



Ανθεκτικότατο, τετράγερο, απαλό και κυρίως ποιοτικό!Το παίρνεις και ξενοιάζεις!
Προσωπικά ένα λουρί έχω όσο καιρό έχω τον σκύλο!Αυτό!

Y.Γ.: Σαν να παρουσιάζω telemarketing νιώθω.:p
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Και εγω τετοιο χρησιμοποιω Στελιο!Εκτος απο αυτα που ειπες ειναι και πολυ ωραιο!Ειδικα με μπρονζε πνιχτη ειναι οτι πρεπει για γ.π!
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.929
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95