Το αγόρι μου έφυγε....Καρκίνος..




__nantia__

Member
2 Απριλίου 2023
8
0
37
Το αγόρι μου έφυγε πριν 1 μήνα στα 16 του χρόνια... εκει που κουταβίζαμε.. ξαφνικα μέσα σε 10 μέρες, τον έχασα..

καρκίνος!! δαίμονας|!!

10 μέρες πριν αρρωστήσει είχαμε κάνει γενικές εξετασεις που ηταν τέλειες εκτός από τα λευκά αιμοσφαίρια που ήταν λίγο ανεβασμένα και τις πρωτείνες που ήταν αρκετά ανεβασμένες και παίρναμε αντιβίωση καθώς ο γιατρός είπε ότι μάλλον περνάμε μια λοιμωξουλα...

την πρώτη μέρα ξύπνησε στο κρεβάτι μου με μια ανησυχία έκανε τσίσα και κακά και μετά δεν μπορούσε να πάρει τα πόδια του... τρέξαμε στον κτηνίατρο επαναληψη εξετάσεων, τα λευκά ακόμα πιο ανεβασμένα μεσα σε 10 μέρες και χαμηλός αιματοκρίτης.. ακτινογραφία, υπέρηχος κατι έδειξε στο συκώτι... μη χειρουργήσιμο..

συνεχίσαμε με κορτιζόνη.. συνήλθε καναδυο μερες μετά παλι τα ίδια.. ωστοσο καθε 2 μερες καναμε εξετασεις για ενα δεκαημερο, τα λευκα να ανεβαινουν, ο αιματοκριτης να πεφτει..

ο γιατρος ειπε οτι ο καρκινος καλπαζει.. την πρωτη μερα που κατερρευσε μαλλον ο ογκος εκανε ρηξη και εχανε αιμα εσωτερικα..

τις τελευταιες δυο μερες δεν σηκωνοταν καθολου... και αρχισε δυσκολια στην αναπνοη.. για φαι ουτε λογος, λιγο νερο με το ζόρι.

ευθανασια ..

θάνατος..

απουσία..

ΤΙΠΟΤΑ..
Καλησπέρα @sofia st αν και πέρασαν τα χρόνια τώρα έκανα εγγραφή και μόλις είδα αυτά που έχεις γράψει σε ένιωσα απόλυτα πέρασα το ίδιο πριν ένα μήνα με το σκυλάκι μου 14,5 ηλικία ξεκίνησε με εμετούς μετά με διαροια αιματικη του κάνω Εξετάσεις ήταν όλες τέλειες του κάνω υπερυχο ογκος στο ηπαρ το οποίο είχε πάει και ουροδοχο κύστη μετά από 8 μέρες σταμάτησε να τρώει και μου κάνει επιλιψια και από κει κ πέρα δεν ξανασηκωθηκε τον πήγα αμέσως στο Αττικο νοσοκομείο σκύλων και μετά από 3 μέρες έφυγε συγγνώμη για την ενόχληση αλλά με άγγιξαν τα λόγια σου και για αυτο ήθελα να σου γράψω..
 
  • Sad
Reactions: Mava


sofia st

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2017
66
137
42
Καλησπέρα @sofia st αν και πέρασαν τα χρόνια τώρα έκανα εγγραφή και μόλις είδα αυτά που έχεις γράψει σε ένιωσα απόλυτα πέρασα το ίδιο πριν ένα μήνα με το σκυλάκι μου 14,5 ηλικία ξεκίνησε με εμετούς μετά με διαροια αιματικη του κάνω Εξετάσεις ήταν όλες τέλειες του κάνω υπερυχο ογκος στο ηπαρ το οποίο είχε πάει και ουροδοχο κύστη μετά από 8 μέρες σταμάτησε να τρώει και μου κάνει επιλιψια και από κει κ πέρα δεν ξανασηκωθηκε τον πήγα αμέσως στο Αττικο νοσοκομείο σκύλων και μετά από 3 μέρες έφυγε συγγνώμη για την ενόχληση αλλά με άγγιξαν τα λόγια σου και για αυτο ήθελα να σου γράψω..
Κορίτσι μου... κουράγιο.. Το μόνο που θα πρέπει να μας παρηγορεί παρόλο που για μας είναι πολύ αγριο πράγμα αυτό το ξαφνικό και το σύντομο, είναι οτι οι ψυχουλες δεν ταλαιπωρήθηκαν πολύ.. εύχομαι να βρισκεις καθε μέρα τη δύναμη να παλεύεις με την απώλεια... Να θυμάσαι ότι η αγαπη ΔΕΝ χανεται...
 


__nantia__

Member
2 Απριλίου 2023
8
0
37
Κορίτσι μου... κουράγιο.. Το μόνο που θα πρέπει να μας παρηγορεί παρόλο που για μας είναι πολύ αγριο πράγμα αυτό το ξαφνικό και το σύντομο, είναι οτι οι ψυχουλες δεν ταλαιπωρήθηκαν πολύ.. εύχομαι να βρισκεις καθε μέρα τη δύναμη να παλεύεις με την απώλεια... Να θυμάσαι ότι η αγαπη ΔΕΝ χανεται...
Καλησπέρα Σοφία μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ακόμα δυστυχώς δεν έχω βρει το κουράγιο ένα μήνα κλείνει και ακόμα νιώθω θυμό για το καρκίνο που τον βρήκε ενώ ήταν υγιέστατος μέχρι τα τελευταία και εσένα από καρκίνο στο συκωτι σε 10 μέρες σου έφυγε??
 


sofia st

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2017
66
137
42
Καλησπέρα Σοφία μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ακόμα δυστυχώς δεν έχω βρει το κουράγιο ένα μήνα κλείνει και ακόμα νιώθω θυμό για το καρκίνο που τον βρήκε ενώ ήταν υγιέστατος μέχρι τα τελευταία και εσένα από καρκίνο στο συκωτι σε 10 μέρες σου έφυγε??
ναι κορίτσι μου.. 16,5 χρονών.. και μέχρι τότε κανένα πρόβλημα υγείας.. κουταβίζαμε..
δυστυχώς δυστυχώς... Ο γιατρός μου εξήγησε ότι αυτό είναι πολύ συχνό στα σκυλακια.. ο καρκίνος έτσι καλπάζει στις μεγάλες ηλικίες..
δεν ξέρω τί λόγια να βρώ να σε παρηγορίσω.. δεν υπάρχουν.. μόνο αυτό.. ότι η ψυχούλα δεν βασανίστηκε...
 


__nantia__

Member
2 Απριλίου 2023
8
0
37
ναι κορίτσι μου.. 16,5 χρονών.. και μέχρι τότε κανένα πρόβλημα υγείας.. κουταβίζαμε..
δυστυχώς δυστυχώς... Ο γιατρός μου εξήγησε ότι αυτό είναι πολύ συχνό στα σκυλακια.. ο καρκίνος έτσι καλπάζει στις μεγάλες ηλικίες..
δεν ξέρω τί λόγια να βρώ να σε παρηγορίσω.. δεν υπάρχουν.. μόνο αυτό.. ότι η ψυχούλα δεν βασανίστηκε...
Καλημέρα κορίτσι μου έτσι ακριβώς δεν ταλαιπωρηθηκαν αλλά αυτό το ξαφνικό μας τρελάν
ναι κορίτσι μου.. 16,5 χρονών.. και μέχρι τότε κανένα πρόβλημα υγείας.. κουταβίζαμε..
δυστυχώς δυστυχώς... Ο γιατρός μου εξήγησε ότι αυτό είναι πολύ συχνό στα σκυλακια.. ο καρκίνος έτσι καλπάζει στις μεγάλες ηλικίες..
δεν ξέρω τί λόγια να βρώ να σε παρηγορίσω.. δεν υπάρχουν.. μόνο αυτό.. ότι η ψυχούλα δεν βασανίστηκε...
Έτσι ακριβώς Σοφία μου δεν ταλαιπωρηθηκαν αλλά για εμάς δεν μπορούμε δυστυχώς να χωνέψουμε το τόσο ξαφνικό μέχρι να καταλάβω τι έγινε έφυγε εμένα με πλήγωσε πολύ ότι πριν 4 μέρες πριν φύγει μου έκανε για πρώτη φορά επιλιπτικη κρίση και έπειτα δεν ξανασηκωθηκε αυτές οι εικόνες δεν ξεχνιούνται εγω τον έβαλα στο αττικο νοσοκομείο σκύλων και εκεί έφυγε και αυτό με σκότωσε Ότο δεν έφυγε μαζί μου αυτό ήταν η χαριστική βολή Σοφακι ..
 
  • Sad
Reactions: sofia st


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU