Το αιμα μου βραζει! εσας ?


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Κρίμα για τον σκύλο, πλήρωσε τη βλακεία και την αλητεία του ιδιοκτήτη.
δεν παραβιάζει ο βλάκας προσωπικά δεδομένα κτλ;
Ο ιδιοκτήτης φταίει κατά τη γνώμη μου.

την συμπεριφορά των αστυνομικών στην Αμερική ακόμα κι εδώ, απ ότι φάνηκε, την ξέρουν όλοι,
αυτό το γαιδούρι πως την είχε δει με το κωλοκινητό του
Η βλακεία του ιδιοκτήτη, κατά τη γνώμη μου, έγκειται στο ότι δεν ασφάλισε το σκύλο του. Αυτή ήταν δική του υποχρέωση. Κατά τ' άλλα, δεν του απαγορεύει κανείς να κινηματογραφήσει αστυνομικούς ούτε στην Αμερική αλλά ούτε και δω απ' ότι διαβάζω. Δεν υπάρχει παραβίαση προσωπικών δεδομένων. Δεν έκανε τίποτα παράνομο με το κινητό. Αλλά αυτά είναι οφφ-φόρουμ.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Θα τρελαθούμε τελειως;


Το ίδιο ειναι η όποια αμελεια του ιδιοκτητη να μην κλεισει το παράθυρο, με την απαράδεκτη συμπεριφορα ενός εκπαιδευμενου υποτίθεται οργάνου της ταξεως;
Eγώ δεν είδα τον σκύλο να επιτίθεται! (μεχρι να προκληθει φυσικά, όταν ενώ ήταν στρεσσαρισμένος τον ζύγωσε ό #$%@
να τον «συλλάβει»)
Ειδα έναν σκύλο που αντιλαμβανόμενος το στρες του αφεντικού του (χωρις να δει επίθεση εναντιον του) προειδοποίησε λεκτικά (με γαυγισμα) αυτους που θεώρησε ότι τον ζόρισαν!
Ο #@$%
που τον πυροβόλησε, δημιούργησε την επίθεση με τον κάκιστο χειρισμό του, αν δεν το έκανε και επίτηδες, κατι που δεν θεωρώ απίθανο.
Επειδή δε το αφεντικό του μόνος του παραδόθηκε, δεν προεβαλε καμμια αντισταση, ούτε έδειχνε πρόθεση να την κοπανήσει, θα μπορούσαν να του ζητησουν να ηρεμήσει λεκτικά τον σκύλο και όχι να προκαλέσει ο @#$%
την επίθεσή του, χωρίς να νοιάζεται επειδή είχε όπλο!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
θα συμφωνησω με την μπεττυ,...
ο ιδιοκτητης απλα επρεπε να ειχε και κλειστα τα παραθυρα...
που να φανταστει .. οτι θα τονπιασουν απλα επειδη κατεγραφε με το κινητο...
οτι θα του περασουν χειροπεδες κλπ...
εγω βλεπω εναν ανθρωπο που γνωριζοντας τον σκυλο του μολις η αστυνομια του κανει παρατηρηση κλεινει το σκυλο στο αμαξι... ( το λαθος τα ανοικτα παραθυρα..)
και απευθυνεται ηρεμα και οικειοθελως στους αστυνομικους που του φωναξαν...
απο εδω και επειτα αρχιζει η απολυτη παρανοια...
οι αστυνομικοι οι οποιοι ηταν για αλλο λογο και απο την δυναμη της αστυνομιας μαλον σοβαρο... ασχολουνται με τον τυχαιο περαστικο σαν να ηταν ο μεγας εγκληματιας.... και φυσικα θεωρειται αντισταση κατα της αρχης, επιθεση κατα αστυνομικων οργανων και το αποτελεσμα η κτηνωδια σε ολο της το μεγαλειο... μεσα στην γενικη παρανοια...
της ασυδοσιας του κρατους...
της καταχρησης εξουσιας και της βιααιης συμπεριφορας των αστυνομικων πρωτα ...
αναρωτιεμαι αραγε το συγκεκριμμενο βιντεο μπορει να σταθει σε δικαστηριο?
αν ημουν στη θεση του ιδιοκτητη...
δεν ξερω πως μετα θα συγκρατιομουν...
αν συγχωρουσα τον εαυτο μου...
τι θα γινοταν με τον συγκεκριμμενο αστυνομικο..
πριν μετα και περα απο καθε δικαστηριο...
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Θα τρελαθούμε τελειως;


Το ίδιο ειναι η όποια αμελεια του ιδιοκτητη να μην κλεισει το παράθυρο, με την απαράδεκτη συμπεριφορα ενός εκπαιδευμενου υποτίθεται οργάνου της ταξεως;
Eγώ δεν είδα τον σκύλο να επιτίθεται! (μεχρι να προκληθει φυσικά, όταν ενώ ήταν στρεσσαρισμένος τον ζύγωσε ό #$%@
να τον «συλλάβει»)
Ειδα έναν σκύλο που αντιλαμβανόμενος το στρες του αφεντικού του (χωρις να δει επίθεση εναντιον του) προειδοποίησε λεκτικά (με γαυγισμα) αυτους που θεώρησε ότι τον ζόρισαν!
Ο #@$%
που τον πυροβόλησε, δημιούργησε την επίθεση με τον κάκιστο χειρισμό του, αν δεν το έκανε και επίτηδες, κατι που δεν θεωρώ απίθανο.
Επειδή δε το αφεντικό του μόνος του παραδόθηκε, δεν προεβαλε καμμια αντισταση, ούτε έδειχνε πρόθεση να την κοπανήσει, θα μπορούσαν να του ζητησουν να ηρεμήσει λεκτικά τον σκύλο και όχι να προκαλέσει ο @#$%
την επίθεσή του, χωρίς να νοιάζεται επειδή είχε όπλο!
Έχεις δίκιο σε όλα αυτά που λες, όμως, θα είχαν όλα αποφευχθεί αν απλώς είχε κλείσει τα παράθυρα. Θα τον είχε προστατέψει από τους ηλίθιους trigger-happy αστυνομικούς. Δεν γνωρίζω από αυτά αλλά φαντάζομαι ότι ο σκύλος απλώς έκανε τη δουλειά του. Ο ιδιοκτήτης, μέσα στην παράνοια της υπόθεσης, έπρεπε να το υπολογίσει αυτό. Στην ουσία, αυτός το έχασε.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Για μένα η όλη ιστορία τελειώνει από το λάθος του ιδιοκτήτη που έχοντας σκύλο δυναμικής φυλής με στοιχείο φύλαξης τόλμησε να τον αφήσει στο αυτοκίνητο με ανοιχτά παράθυρα(ουσιαστικά ελεύθερο)...

Όλα τ'άλλα είναι απλά για συζήτηση εκ των υστέρων...
Το βίντεο το σταμάτησα στο 2:27 γιατί εκεί έληξαν όλα!
 


k4ileb

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2013
288
1
ΑΘΗΝΑ
Για μένα η όλη ιστορία τελειώνει από το λάθος του ιδιοκτήτη που έχοντας σκύλο δυναμικής φυλής με στοιχείο φύλαξης τόλμησε να τον αφήσει στο αυτοκίνητο με ανοιχτά παράθυρα(ουσιαστικά ελεύθερο)...

Όλα τ'άλλα είναι απλά για συζήτηση εκ των υστέρων...
Το βίντεο το σταμάτησα στο 2:27 γιατί εκεί έληξαν όλα!
θα διαφωνισω. ο ανθρωπος πηγε και εβαλε τον σκυλο στο αμαξι για να ειναι ασφαλης και υστερα πηγε ηρεμα προς τους μπατσους χωρις να προβαλει καμια αντισταση. αρα τα παραθυρα τα ειχε ξεχασει.
ο τυπος ηταν συνεργασιμος δεν απειλουσε, δεν αντισταθηκε και πρωτα απο ολα τι εκανε ? ειχε ενα κινητο και βιντεοσκοπουσε! WOW! οι σκατομπατσοι δημιουργησαν το στρες και τον σαματα. θα μπορουσαν να αφησουν τον ιδιοκτητη να χειριστει τον σκυλο και να τον βαλει παλι στο αμαξι με τα παραθυρα κλειστα και μετα να του κανουν οτι θελανε.

εγω αυτο που βλεπω ειναι τραμπουκισμος απο τους μπατσους χωρις καποιο σοβαρο λογο και οπως παντα την πληρωσε ο κακομοιρης ο σκυλακος που δεν εφταιγε σε τιποτα.

ΥΓ. επειδη οντως το βιντεο εχει "σκληρο" περιεχομενο θα ζητουσα απο εναν Moderator να αλλαξει τον τιτλο ωστε να "προειδοποιει".
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
θα διαφωνισω. ο ανθρωπος πηγε και εβαλε τον σκυλο στο αμαξι για να ειναι ασφαλης και υστερα πηγε ηρεμα προς τους μπατσους χωρις να προβαλει καμια αντισταση. αρα τα παραθυρα τα ειχε ξεχασει.
ο τυπος ηταν συνεργασιμος δεν απειλουσε, δεν αντισταθηκε και πρωτα απο ολα τι εκανε ? ειχε ενα κινητο και βιντεοσκοπουσε! WOW! οι σκατομπατσοι δημιουργησαν το στρες και τον σαματα. θα μπορουσαν να αφησουν τον ιδιοκτητη να χειριστει τον σκυλο και να τον βαλει παλι στο αμαξι με τα παραθυρα κλειστα και μετα να του κανουν οτι θελανε.

εγω αυτο που βλεπω ειναι τραμπουκισμος απο τους μπατσους χωρις καποιο σοβαρο λογο και οπως παντα την πληρωσε ο κακομοιρης ο σκυλακος που δεν εφταιγε σε τιποτα.

ΥΓ. επειδη οντως το βιντεο εχει "σκληρο" περιεχομενο θα ζητουσα απο εναν Moderator να αλλαξει τον τιτλο ωστε να "προειδοποιει".
Καταρχήν είναι αστυνομικοί και όχι μπάτσοι!Οι χαρακτηρισμοί να λείπουν!

Κατά δεύτερον ήμουν πολύ ξεκάθαρος στο τι είπα!Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος δεν νοείται να ξεχνάς τον σκύλο έτσι!Δεν υπάρχει η λέξη "ξεχνάω" με έναν σκύλο 50 κιλών που μπορεί να βγάλει ανα πάσα στιγμή φύλαξη!Τρόμαξα που το είδα!

Ο τύπος ήταν οκ όσον αφορά το νταραβέρι με τους αστυνομικούς!
Δεν ήταν όμως όσον αφορά τις υποχρεώσεις του απέναντι στον σκύλο!
Το τι παίχτηκε ανάμεσα στον τύπο και τους αστυνομικούς δεν το ξέρει κανείς!Πριν όμως από όλα έπρεπε να ασφαλίσει τον σκύλο, πράγμα που δεν έκανε!Και δεν χρειάζεται να ξέρουμε τι και πως!Το βλέπουμε!Βάζει τον σκύλο στο αμάξι, κλείνει την πόρτα, σηκώνει το πανταλόνι του και τραβάει προς τους αστυνομικούς!Εγώ ανατρίχιασα!Εσύ?

Και ας πάρω και το άλλο ενδεχόμενο!Ο τύπος αφήνει τον σκύλο στο αμάξι με ανοιχτά παράθυρα, οκ, θεωρώντας ότι τον "υπακούει" και ότι είναι "εκπαιδευμένος", γιατί όταν του είπε "no" δεν σταμάτησε ο σκύλος?
Εγώ βλέπω στο βίντεο τον αστυνομικό να προσπαθεί να πιάσει τον σκύλο 2 φορές και να αποτυγχάνει!Λάθος αλλά το προσπαθεί!
Το "όχι" του ιδιοκτήτη στον σκύλο πήγε περίπατο!
Άρα και "εκπαιδευμένος" να λέγαμε ότι είναι πάλι σε λάθος χειρισμό καταλήγουμε!

Δεν θέλω να προτρέχω αλλά τον βλέπω λίγο χύμα στο κύμα τον τύπο!Δεν έχει συναίσθηση μάλλον του τι κρατάει στα χέρια του και το τι μπορεί να κάνει!

Εγώ προσωπικά δεν θα αλλάξω τίποτα στον τίτλο!Θέλω να το βλέπουν όλοι για να καταλαβαίνουμε τι εστί λανθασμένος χειρισμός ιδιοκτήτη με σκύλο δυναμικής φυλής με ένστικτο φύλαξης!Δυνατή σφαλιάρα προς αυτούς που υπερεκτιμούν ή υποτιμούν τις ικανότητες τις δικές τους και του σκύλου τους!

Τώρα για το πόσο συνεργάσιμος ήταν ή όχι τα ακούω βερεσέ και από εδώ και πέρα εμπλέκεται και η εμπάθεια προς τα αστυνομικά όργανα που κρύβουμε...αλλά δυστυχώς για πολλούς η ιστορία τελείωσε στο 2:27 όπως είπα!Δεν εξετάζω ούτε τι σόι σκύλος ήταν, ούτε τι σόι τύπος ήταν ο ιδιοκτήτης, ούτε τι σόι ήταν οι αστυνομικοί!

Καλή συνέχεια εύχομαι στο topic και ελπίζω να ασφαλίζουμε όλοι καλά τα σκυλιά μας, είτε στο αυτοκίνητο είτε οπουδήποτε!Χαζοί δεν είναι κάποιοι που έχουν δικλείδες ασφαλείας ακόμα και στον οδηγό όταν βγαίνουν βόλτα, ακόμα και στο box στο αμάξι που διπλοτσεκάρουν και το βάζουν κόντρα στο κάθισμα για να μην μπορεί να ανοίξει!Η στραβή δεν αργεί να γίνει!Το θέμα είναι να προλαμβάνεις καταστάσεις ή τουλάχιστον να προσπαθείς ρε γαμώτο!Γιατί η εικόνα ενός σκύλου που τον πετάει μέσα στο αμάξι με παράθυρα ανοιχτά είναι ε-γ-κ-λ-η-μ-α-τ-ι-κ-η και όποιος το κάνει είναι ε-π-ι-κ-ι-ν-δ-υ-ν-ο-ς!
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Καταρχήν είναι αστυνομικοί και όχι μπάτσοι!Οι χαρακτηρισμοί να λείπουν!
Ναι ρε παιδιά, μαζευτείτε λίγο μην καταλήξουμε κι εμείς με χειροπέδες για προσβολή οργάνου!
 


shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
επειδη οντως το βιντεο εχει "σκληρο" περιεχομενο θα ζητουσα απο εναν Moderator να αλλαξει τον τιτλο ωστε να "προειδοποιει".
Θα συμφωνήσω,είναι πολύ σκληρό για να το δούνε όλοι,όχι ότι δεν συμβαίνουν αλλα σκληρά πράγματα γύρω μας,παιδάκια,αδέσποτα,πορνεία στους δρόμους κλπ,αλλά πρωι πρωι έφαγα σφαλιάρα με το που το είδα.
 


panosdog

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
320
1
Οχι δεν ειναι μπατσος. Ενας επικινδυνος χεστης με 45αρι ειναι που του εδωσαν εξουσια μεσα απο
μια στολη και τη χρησιμοποιησε στο ροτ και που μαλλον θα κυκλοφορει ελευθερος για νεες περιπετειες. Κριμα το σκυλι!:mad:
Αποραδεκτος και ο ιδιοκτητης!
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Φανταζόμαστε τι μπορεί να γινόταν αν ο ιδιοκτήτης εμπαινε στο αμάξι να κλείσει τα παράθυρα?Παίζει να πυροβολούσαν ουτος ή αλλος.. Ο μπάτσος (γιατί για μένα είναι ο καλύτερος χαρακτηρισμός που μπορω να δώσω) φαίνεται να το έκανε επίτηδες. Κ δε πιστεύω οτι έχουν δικαίωμα να βγάζουν όπλα έτσι σε ζωα.Όσοι τώρα κατηγορούν τον ιδιοκτήτη..για σκεφτήτε αν τύχαινε σε εμάς αν θα τα κάναμε καλύτερα τα πράγματα.. (Και αν ήταν τέρμα κλειστά τα παράθυρα-τον συλλαμβάναν κ το σκυλί έμενε μέσα στο αμάξι καμιά μέρα κ πάθαινε κάτι τότε θα κατηγορούσα τον ιδιοκτήτη)
 


panosdog

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
320
1
Φανταζόμαστε τι μπορεί να γινόταν αν ο ιδιοκτήτης εμπαινε στο αμάξι να κλείσει τα παράθυρα?Παίζει να πυροβολούσαν ουτος ή αλλος.. Ο μπάτσος (γιατί για μένα είναι ο καλύτερος χαρακτηρισμός που μπορω να δώσω) φαίνεται να το έκανε επίτηδες. Κ δε πιστεύω οτι έχουν δικαίωμα να βγάζουν όπλα έτσι σε ζωα.Όσοι τώρα κατηγορούν τον ιδιοκτήτη..για σκεφτήτε αν τύχαινε σε εμάς αν θα τα κάναμε καλύτερα τα πράγματα.. (Και αν ήταν τέρμα κλειστά τα παράθυρα-τον συλλαμβάναν κ το σκυλί έμενε μέσα στο αμάξι καμιά μέρα κ πάθαινε κάτι τότε θα κατηγορούσα τον ιδιοκτήτη)
Θα μπορουσε να κρατησει το σκυλι μαζι του απο το λουρι και οταν θα ερχοντουσαν οι αστυνομικοι θα του λεγαν τι να κανει. Απο την αμελεια του ειδες τι εγινε!
Για το δολοφονο τα ειπαμε δεν ισχυει κατι αλλο.
 


George_Nafplio

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2012
116
1
Ναύπλιο
Θα συμφωνήσω και γω ότι το μεγαλύτερο φταίξιμο είναι του ιδιοκτήτη, αλλά από την αντίδρασή του όταν ο σκύλος διστάζει να μπει στο αυτοκίνητο, φαίνεται ότι είναι σε σύγχυση και έχει ελαφρυντικό που ξέχασε τα παράθυρα, χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι εγκληματική αμέλεια αυτό που έκανε...
Για την ενέργεια του σερίφη δεν το συζητάμε...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.643
7.753
Να βγω λίγο οφφ τόπικ και να σας πω κι εγώ ότι η λέξη μπάτσος με εκνευρίζει για πολλούς λόγους. Όχι προσωπικούς, δεν έχω ούτε συγγενή αλλά και ούτε φίλο αστυνομικό.
Ωστόσο όταν θα νοιώσω ότι απειλούμε, εγώ ή το σπίτι μου την αστυνομία θα καλέσω..Επιπλέον είχα διαβάσει πρόσφατα και είχα ποστάρει και εδώ για τον Δανό αστυνομικό που θυσιάζοντας την καριέρα του ελευθέρωσε το γ.π. που την άλλη μέρα θα το σκότωναν επειδή λόγω του τρελού νόμου στην Δανία ο οποίος έχει οδηγήσει στο θάνατο πολλούς σκύλους.
Οπότε υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι, και θα συμφωνήσω με κάποιον που είπε ότι δεν είναι θέμα μπάτσου, είναι θέμα χ3στη με 45αρη και κατάχρηση εξουσίας.
Το βίντεο δεν το είδα και ούτε σκοπεύω αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να παρακολουθήσω την εξέλιξη της ιστορίας και να δω τι έγινε και πως θα τιμωρηθεί στην Αμερική των δικαιωμάτων των ζώων ο αστυνομικός που εκτέλεσε ψυχρά και χωρίς λόγο τον σκύλο.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Θα συμφωνήσω και γω ότι το μεγαλύτερο φταίξιμο είναι του ιδιοκτήτη, αλλά από την αντίδρασή του όταν ο σκύλος διστάζει να μπει στο αυτοκίνητο, φαίνεται ότι είναι σε σύγχυση και έχει ελαφρυντικό που ξέχασε τα παράθυρα, χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι εγκληματική αμέλεια αυτό που έκανε...
Για την ενέργεια του σερίφη δεν το συζητάμε...
Συμφωνω σε αυτο...Σε πανικο λειτουργησε ο ιδιοκτητης του σκυλου. Και εκανε λαθος που δεν χειριστηκε σωστα την κατασταση...
Αλλα οποιοσδηποτε απο μας αν ειχε 2 αστυνομικους να θελουν να του φορεσουν χειροπεδες, νομιζω οτι θα πανικοβαλλοταν. Δηλαδη εν μερει δικαιολογω το λαθος του ιδιοκτητη. (Δεν δικαιολογω ομως την ανοησια του να τραβαει βιντεο τους αστυνομικους, λες και ηταν σε βαφτισια.)
Το θέμα ειναι οτι στο βιντεο δεν φαινεται να θελει να ορμηξει ο σκυλος, περισσοτερο δειχνει να "απειλει" για να προστατευσει το αφεντικο του, οποτε ειναι απαραδεκτο που ο αλλος τραβηξε οπλο με τετοια ευκολια.
Και αυτο, ειδικα σε αυτη τη χωρα που ειναι νομιμη η οπλοκατοχη, μου φαινεται παρα πολυ "λογικο". Δεν ειναι θεμα μπατσου οποτε, ειναι θεμα ποσο ευκολα καταφευγουνε στην χρηση του οπλου.
Και απ'οτι βλεπουμε σε ειδησεις και διαβαζουμε στο ιντερνετ, το θεμα με αδικους θανατους στην Αμερικη εχει ξεφυγει...Τωρα φτασαμε και στους θανατους σκυλων :lloro:
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Να βγω λίγο οφφ τόπικ και να σας πω κι εγώ ότι η λέξη μπάτσος με εκνευρίζει για πολλούς λόγους. Όχι προσωπικούς, δεν έχω ούτε συγγενή αλλά και ούτε φίλο αστυνομικό.
Ωστόσο όταν θα νοιώσω ότι απειλούμε, εγώ ή το σπίτι μου την αστυνομία θα καλέσω..Επιπλέον είχα διαβάσει πρόσφατα και είχα ποστάρει και εδώ για τον Δανό αστυνομικό που θυσιάζοντας την καριέρα του ελευθέρωσε το γ.π. που την άλλη μέρα θα το σκότωναν επειδή λόγω του τρελού νόμου στην Δανία ο οποίος έχει οδηγήσει στο θάνατο πολλούς σκύλους.
Οπότε υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι, και θα συμφωνήσω με κάποιον που είπε ότι δεν είναι θέμα μπάτσου, είναι θέμα χ3στη με 45αρη και κατάχρηση εξουσίας.
Το βίντεο δεν το είδα και ούτε σκοπεύω αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να παρακολουθήσω την εξέλιξη της ιστορίας και να δω τι έγινε και πως θα τιμωρηθεί στην Αμερική των δικαιωμάτων των ζώων ο αστυνομικός που εκτέλεσε ψυχρά και χωρίς λόγο τον σκύλο.
Παρότι μπορώ να βγω πολύ οφφ τόπικ να πούμε κάποια πράγματα το αφήνω γιατί είναι άλλη συζήτηση. Συγχαρητήρια για τον Δανό αστυνομικό,ο Αμερικανός όμως είναι μπάτσος. Αύτους λέμε μπάτσους όχι τους ''καλούς''.. Κ μην ξεχνάς οτι είναι αυτοί που βαράνε ηλικιωμένους παιδιά κ αδέσποτα σε πορείες..
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Επίσης μην κεχνάμε τι μπορεί να βιντεοσκοπούσε το αφεντικό..ίσως αυτός να ήταν ο λόγος που του έβαλαν αμέσως χειροπέδες-δεν τους άρεσε αυτό που μπορεί να είχε τραβήξει,και στην τελική την πλήρωσε ο σκύλος.Το πως αισθάνεται ο ιδιοκτήτης ούτε που θέλω να το φανταστώ!
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Να βγω λίγο οφφ τόπικ και να σας πω κι εγώ ότι η λέξη μπάτσος με εκνευρίζει για πολλούς λόγους. Όχι προσωπικούς, δεν έχω ούτε συγγενή αλλά και ούτε φίλο αστυνομικό.
Ωστόσο όταν θα νοιώσω ότι απειλούμε, εγώ ή το σπίτι μου την αστυνομία θα καλέσω..Επιπλέον είχα διαβάσει πρόσφατα και είχα ποστάρει και εδώ για τον Δανό αστυνομικό που θυσιάζοντας την καριέρα του ελευθέρωσε το γ.π. που την άλλη μέρα θα το σκότωναν επειδή λόγω του τρελού νόμου στην Δανία ο οποίος έχει οδηγήσει στο θάνατο πολλούς σκύλους.
Οπότε υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι, και θα συμφωνήσω με κάποιον που είπε ότι δεν είναι θέμα μπάτσου, είναι θέμα χ3στη με 45αρη και κατάχρηση εξουσίας.
Το βίντεο δεν το είδα και ούτε σκοπεύω αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να παρακολουθήσω την εξέλιξη της ιστορίας και να δω τι έγινε και πως θα τιμωρηθεί στην Αμερική των δικαιωμάτων των ζώων ο αστυνομικός που εκτέλεσε ψυχρά και χωρίς λόγο τον σκύλο.
Κατά τη γνώμη μου, δεν ήταν χωρίς λόγο. Μπορεί άνετα να πει ότι ήταν ένας επιθετικός σκύλος που του όρμηξε. Βέβαια, το θέμα είναι ότι δεν προσπάθησε απλώς να τον απωθήσει/σταματήσει αλλά τον ξέκανε. Ακόμα και ο Κέρβερος ο ίδιος να ήταν με τα τρία κεφάλια, νομίζω ότι θα αρκούσε να τον είχε τραυματίσει. Αυτός πυροβόλησε 4 (!!) φορές!

Το θέμα με τους αστυνομικούς και τους μπάτσους - είναι δύο ξεχωριστές κατηγορίες - είναι ότι δεν έχουν το δικαίωμα λόγω θέσης και φύσης του επαγγέλματος να χάσουν την ψυχραιμία τους όπως θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε άλλος. Δεν υπάρχει γι αυτούς το 'άνθρωπος είναι, λάθος έκανε' γιατί α. έχουν εκπαιδευτεί ακριβώς γι αυτόν το λόγο β. οπλοφορούν. Δεν έχουν το δικαίωμα να φοβηθούν ή να ξεφύγουν από τη στιγμή που κρατάνε όπλο.
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Τώρα για το πόσο συνεργάσιμος ήταν ή όχι τα ακούω βερεσέ και από εδώ και πέρα εμπλέκεται και η εμπάθεια προς τα αστυνομικά όργανα που κρύβουμε...αλλά δυστυχώς για πολλούς η ιστορία τελείωσε στο 2:27 όπως είπα!Δεν εξετάζω ούτε τι σόι σκύλος ήταν, ούτε τι σόι τύπος ήταν ο ιδιοκτήτης, ούτε τι σόι ήταν οι αστυνομικοί!
Δεν υπάρχει η λέξη "ξεχνάω" με έναν σκύλο 50 κιλών που μπορεί να βγάλει ανα πάσα στιγμή φύλαξη!
Δεν θέλω να προτρέχω αλλά τον βλέπω λίγο χύμα στο κύμα τον τύπο!Δεν έχει συναίσθηση μάλλον του τι κρατάει στα χέρια του και το τι μπορεί να κάνει!
Καταρχήν είναι αστυνομικοί και όχι μπάτσοι!Οι χαρακτηρισμοί να λείπουν!
Όντως...δεν εξετάζεις...η ισονομία στην αντιμετώπιση βγάζει μάτι!
 


rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Θέλω να το βλέπουν όλοι για να καταλαβαίνουμε τι εστί λανθασμένος χειρισμός ιδιοκτήτη με σκύλο δυναμικής φυλής με ένστικτο φύλαξης!Δυνατή σφαλιάρα προς αυτούς που υπερεκτιμούν ή υποτιμούν τις ικανότητες τις δικές τους και του σκύλου τους!
Αυτό είναι το πιο σωστό απο όλα και για να συμπληρώσω ο ιδιοκτήτης του ρότ είναι πανίβλακας, αν ήταν κάποιος ξένος ή μετανάστης ίσως δεν θα ήξερε, αλλά εφόσον ζεί εκεί θα έπρεπε να γνωρίζει την έκφραση "shoot first ask questions later" Αυτό δεν το λέω υποθετικά εχω τύχει σε φάσεις όταν ήταν ανοιχτή η Αμερικάνικη βάση στο Ελληνικό που τα έπινε ένα αμερικανάκι και βγαίνανε οι συναδελφοί του με τα κουμπούρια.
Τέλος στα περί δικαιωμάτων, προσωπικά γέλασα γιατί θυμηθήτε λίγο τι γινόταν στο Guantanamo.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki