Το χειρότερο όνειρο...


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Δεν βλέπω όνειρα με σκύλους μου.

Μία φορά είδα τη noela της Έφης, ήμουν Γερμανία τότε, κ την επόμενη έμαθα ότι χάθηκε η Λίζα μας από γηρατειά.

Οπότε προτιμώ να μην ονειρεύομαι 4ποδα.
Αφού δε βλέπω όνειρα με σκύλους μου, τι να σου πω τώρα...

Το "προτιμώ", πήγαινε στην πρόταση που δεν παρέθεσες... Μία φορά είδα κ την επόμενη έμαθα ότι χάθηκε η Λίζα μου.

Έγραψα κάτι που δεν είναι κατανοητό;
Αυτο που δεν καταλαβα ειναι αυτο που ειναι με σκουρο μαυρο πιο πανω και σε ρωτησα αν βλεπεις κατα παραγγελια τα ονειρα σου...Επισης το ''προτιμω'' αφηνει να εννοηθει καποιου ειδους επιλογη...
 
Last edited:


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Εγω βλεπω τη Μαγια μου που εχει πεθανει . Μετα θανατον αρχησα να την ονειρευομαι και παντα ειναι πολυ ευχαριστα ονειρα και καλοδεχουμενα :) Σαν να ειναι μαζι μου κ παλι.
Το πιο ωραιο ονειρο που εχω δει ειναι οτι επαιζαν στη παραλια ,η Μαγια και η Ζαιρα με τη Φοιβη που εχω τωρα.
Εφιαλτη ειδα λιγες μερες μετα που πεθανε οτι ταχα δεν ηταν πεθαμενη κ τη θαψαμε κ βγηκε . Απο τη μια ηταν ευχαριστο ονειρο ,απο την αλλη τρομακτικο.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Πριν από μερικές εβδομάδες είχα δει στο όνειρό μου ότι έχασα το γουρουνάκι... και το ψάχναμε, ξύπνησα λουσμένη στον υδρώτα.. Δεν μπορούσα να συνέλθω την επόμενη μέρα!!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Αρκετά πρόσφατα , δηλαδή το βράδυ που ξημέρωνε για τ σκυλοσυνάντηση είδα στον ύπνο μου οτι η Λούνα έπεσε απο το μπαλκόνι !!
Έτρεξα κάτω και ζούσε αλλά είχε κοπεί το ένα της ποδαράκι :(
Ξύπνησα με τρελό καρδιοχτύπι ... κάτι που γίνεται πολύ σπάνια εως ποτέ .

Όλο το μπαλκόνι είναι κλεισμένο , σε ένα μικρό μέρος όμως είναι ανοιχτό.

Διάβασα και εδω μέσα απο τ l.kyveli ( νομίζω )οτι πρέπει να βάζουμε προστατευτικό στα μπαλκόνια ωστε να μην πέσουν τα κουτάβια ... ε δεν ήθελα πολύ !!

Πάντως απο εκείνη την ημέρα δεν έχω ανοίξει το μπαλκόνι ...
Η αλήθεια είναι οτι επηρεάζομαι αρκετά απο τα όνειρα .
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Εγώ έτυχε να ζήσω κατά το ήμιση έναν εφιάλτη μου. Είχα δεί σε όνειρο ότι γυρνάω σπίτι απο δουλειά (δια μαγείας έμενα πάλι στο πατρικό μου) και στο πάτωμα ήταν ο Λήο και η Ζήβα. Υπέθεσα ότι κοιμόντουσαν, φωνάζω να ξυπνήσουν, σηκώνετε η Ζήβα και έρχεται σαν παλαβή για φιλιά, ο Λήο τίποτα, πήγα κοντά τον σκούντησα και τίποτα, και μετά βρέθηκα δια μαγείας σε κτηνίατρο όπου μου τον ανακοίνωσε νεκρό, εκεί ξύπνησα και την επόμενη μέρα σε επίσκεψη στο πατρικό της μάνας μου το βλαμμένο το χαζο Ληό-πουλο μου το φύλαγε. Ήταν μέρα που είχαμε πάει σκυλοβόλτα και έπεζε με Ζήβα και άλλα σκυλάκια 4-5 ώρες και έτσι μετά στο σπίτι έπεσε ξερός δίπλα μου στο τραπέζι του φαγητού για ύπνο. Αργότερα τον φώναξα να έρθει να του δώσω να φάει κάτι δεν ερχόταν, βρε τι φώναζα ποιο δυνατά τίποτα αυτός, εκεί σε κλάσματα δευτερολέπτου με λούζει κρύος ιδρώτας, γιατί ο Λήο έτσι και ακούσει για φαγητό είναι πάντα ο πρώτος στην ουρά για να πάρει και τώρα να μην σηκώνετε; Σκύβω λοιπόν και τον σκουντάω με μια ταραχή του στυλ "πάει, χάνο το σκυλί μου" και το βλαμμένο σηκώνει το κεφάλι του με μια φάτσα του στυλ "Τι θες μωρέ και με ξυπνάς;" όπου εκεί μετά πέθανα στο γέλιο και αυτός μόλις κατάλαβε ότι έχω φαγητό στο χέρι μου σηκώθηκε σε χρόνο ΤΤ και στήθηκε στο ΚΑΤΣΕ για να φάει. Και εδώ αναρωτιέμε....τον σφάζεις ή δεν τον σφάζεις; χε χε χε χε χε
 
Last edited:




lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Εγω οταν τον ειχα χασει (για 2-3 ωρες) μετα εβλεπα συνεχεια εφιαλτες. Ο χειροτερος ηταν ενας που ακομα τον θυμαμαι και ανατριχιαζω. Τον ειχα χασει λεει και τον εψαχνα στους δρομους και ηταν ολα πολυ σκοτεινα. Ξαφνικα ακουσα ουρλιαχτα σκυλου (τον ηχο που κανουν οταν πονανε) τοσο εντονα που ενιωθα οτι μου διαπερνουσαν τα αυτια. Ετρεχα σαν τρελλη στους δρομους να τον βρω και σε αποια φαση ειδα οτι πατουσα πανω σε αιματα. Συνεχιζω και τον βλεπω σε μια γωνια σκοτωμενο και με κομμενη την μουσουδα του. Αυτο το ειχα δει λιγες μερες πιο πριν στο fb για εκα κουταβακι που του εκοψαν το μουσουδι με το τσεκουρι. Ισως η χειροτερη εικονα που εχω δει στη ζωη μου. Ξυπνησα και η καρδια μου χτυπουσε απιστευτα γρηγορα και μου πηρε ωρα να συνελθω.
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
To καλοκαίρι που πέρασε με παίρνει ένα πρωί η μάνα μου τηλέφωνο και μου λέει "Είναι καλά το σκυλί? Γιατί την είδε ο πατέρας σου στον ύπνο του, ότι τη μάζεψε μέσα από ένα χαντάκι"!!!
Οι γονείς μου ήταν στο νησί. Η σκύλα δεν ήταν στα καλά της τις τελευταίες δυο-τρεις μέρες, δε θυμάμαι αν το είχα πει στη μάνα μου, δεν το αποκλείω πάντως.
Είχα που είχα την έγνοια μου, πάμε στο γιατρό και σε δυο ώρες τη χειρουργούσε για πυομήτρα!

Προφανώς επηρεασμένη, καιρό αργότερα την είδα στον ύπνο μου μες στα αίματα.
Φρίκη το ξύπνημα.....
 
Last edited:


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
εγω δν βλεπω και πολυ συχνα με τον ροκυ..αλλα αυτο που θυμαμε ειναι οτι τον ειχα μεσα στο δωματιο μου και ειχε ντουμανιασει το δωματιο με καπνο απο το τσιγαρο και εκεινος δεν μπορουσε να αναπνευση και μετα νωμιζω επεσε αναισθητος αλλα εγω χαμπαρι ζουσα αλλου(περιεργο..).
 




MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Φίλε! Πρέπει να να δεισ το ίδιο όνειρο κ να σκοτωσεισ τον οδηγό!μόνο έτσι θα σου περάσει!τσαλακωσε τον!!!!Κ εμείς μαζι σου ε! Διεκδικώντας μια θέση στον εφιάλτη σου!!!!!
Και η καινουρια ατακα: ''ελα και συ στο ονειρο''

χαχαχαχαχαχα :D... Καταρχην ειμαι φιλη:p
Οσοι πιστοι προσελθετε παιδια να τον τσακισουμε στο ξυλο! Αν και πραγματικα δεν θελω να ξανα δω τετοιο πραγμα δεν μπορουσα να ξανα κοιμηθω μετα... Ασε που δεν εφευγε απο το μυαλο μου καμια βδομαδα...
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
τις προαλλες ειδα οτι η Ληδα μου αργοπεθαινε σπιτι, δε μπορουσα να κανω κατι, τελικα κατεληξε και ψαχναμε που να τη θαψουμε.

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
καθε βδομαδα βλεπω οτι χανω το ρωμαιο!!!
χθες ειδα οτι τον εχασα στις βρυξελες!!!!!
 






irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Πφφφ!!! και μετά λένε "πάρε σκύλο, σε ηρεμεί, σου ρίχνει την πίεση κτλ"...
 






mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Τα ονειρα συνηθως,πόσο μαλλον τα ασχημα ονειρα με κατι αγαπημενο μας,εχουν να κανουν υποσυνηδειτα με την πραγματικοτητα στη ζωη μας.Ενα γεγονος που μας επηρεασε πολυ,μαλλον αρνητικα τις περισσοτερες φορες,ειναι ικανο να κατακρατηθει στο υποσυνηδειτο και να μας επανελθει κατα τη διαρκεια της χαλαρωσης πνευματος και σωματος,στον υπνο...
Ολοι μας εχουμε δει ονειρα και καποια απο αυτα οχι ομορφες εικονες...απλα το προσπερναμε οταν ξυπνησουμε,αφου ειναι πολυ δυσκολο να επιβληθουμε σε ενα ονειρο και συνεχιζουμε τον υπνο μας προσπαθωντας να αλλαξουμε σκεψεις πριν μας πλησιασει ο Μορφεας...
ICE ειμαι σιγουρος οτι καποια παρασταση στο ξυπνιο σου,σε εκανε να συνδιασεις αυτον που αγαπας με καποια ασχημη κατασταση.Εφερες τον εαυτο σου για λιγο στη θεση της "κακιας στιγμης"...
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Τα ονειρα συνηθως,πόσο μαλλον τα ασχημα ονειρα με κατι αγαπημενο μας,εχουν να κανουν υποσυνηδειτα με την πραγματικοτητα στη ζωη μας.Ενα γεγονος που μας επηρεασε πολυ,μαλλον αρνητικα τις περισσοτερες φορες,ειναι ικανο να κατακρατηθει στο υποσυνηδειτο και να μας επανελθει κατα τη διαρκεια της χαλαρωσης πνευματος και σωματος,στον υπνο...
Ολοι μας εχουμε δει ονειρα και καποια απο αυτα οχι ομορφες εικονες...απλα το προσπερναμε οταν ξυπνησουμε,αφου ειναι πολυ δυσκολο να επιβληθουμε σε ενα ονειρο και συνεχιζουμε τον υπνο μας προσπαθωντας να αλλαξουμε σκεψεις πριν μας πλησιασει ο Μορφεας...
ICE ειμαι σιγουρος οτι καποια παρασταση στο ξυπνιο σου,σε εκανε να συνδιασεις αυτον που αγαπας με καποια ασχημη κατασταση.Εφερες τον εαυτο σου για λιγο στη θεση της "κακιας στιγμης"...
ΣΥΜΦΩΝΩ με ολη την τοποθετηση.