Το mini pinscher μου κανει επιθεσεις!!


23 Φεβρουαρίου 2014
6
0
Καλησπερα! εχω ενα μιν πιν 2 μηνων κ τις τελευταιες μερες μου κανει επιθεσεις στο προσωπο. Πως να το σταματησω?
 


Βαγγέλης-7

Active Member
27 Δεκεμβρίου 2013
34
2
με κουτουλια!!

τωρα περα απο την πλακα πρεπει να τον πας σε εκπαιδευτη αλλιως θα εχεις προβλημα..εκτος αν μπορεις να το σταματησεις μονος σου..αν ψαξεις στο ιντερνετ υπαρχουνε πολλες προτασεις..
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ρε παιδιά 2 ΜΗΝΩΝ είναι κουταβίσια είναι αυτά και φυσικά από τοκετό ομάδα που θα αποχωρίστηκε πριν την ώρα της προφανώς
 






nikalias

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
256
3
Γλάρισα
Καλησπερα! εχω ενα μιν πιν 2 μηνων κ τις τελευταιες μερες μου κανει επιθεσεις στο προσωπο. Πως να το σταματησω?
Ένα μίνι πίνσερ 2 μηνών παρόλο που δεν ξέρω τι μέγεθος ή κιλά έχει παραμένει μίνι . Για να σε χτυπήσει στο κεφάλι πρέπει να κατέβεις εσύ στο επίπεδό του ( υψομετρικά πάντα ) . Μου φαίνεται αδύνατο να μου κάνει επίθεση ένα κουτάβι και να μην μπορώ να το αποθήσω .
 


23 Φεβρουαρίου 2014
6
0
Ένα μίνι πίνσερ 2 μηνών παρόλο που δεν ξέρω τι μέγεθος ή κιλά έχει παραμένει μίνι . Για να σε χτυπήσει στο κεφάλι πρέπει να κατέβεις εσύ στο επίπεδό του ( υψομετρικά πάντα ) . Μου φαίνεται αδύνατο να μου κάνει επίθεση ένα κουτάβι και να μην μπορώ να το αποθήσω .

Το κανει οταν καθομαστε αγκαλια. Θεωρω οτι το κανει για να παιξει αλλα πραγματικα ποναει οταν δαγκωνει.εχω δοκιμασει και να του βαζω παιχνιδι στο στομα και να του λεω αουτσ και να τον αγνοω..
 






vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Πήρες το κουτάβι 30 ημερών απο τη μαμά του. Αυτό σημαίνει ότι έχασε την πολύτιμη περίοδο που η μαμά και τα αδέρφια του του δείχνουν μέχρι που είναι αποδεκτές κάποιες συμπεριφορές, μέσα σε αυτές και το δάγκωμα. Τώρα πρέπει εσύ να του μάθεις τα όριά του. Διάβασε τα θέματα περί κουταβίσιου δαγκώματος και θα το λύσεις, είναι πολύ μωρό ακόμα για να σου κάνει επιθέσεις, μάλλον το παρερμηνεύεις.
 


23 Φεβρουαρίου 2014
6
0
Πήρες το κουτάβι 30 ημερών απο τη μαμά του. Αυτό σημαίνει ότι έχασε την πολύτιμη περίοδο που η μαμά και τα αδέρφια του του δείχνουν μέχρι που είναι αποδεκτές κάποιες συμπεριφορές, μέσα σε αυτές και το δάγκωμα. Τώρα πρέπει εσύ να του μάθεις τα όριά του. Διάβασε τα θέματα περί κουταβίσιου δαγκώματος και θα το λύσεις, είναι πολύ μωρό ακόμα για να σου κάνει επιθέσεις, μάλλον το παρερμηνεύεις.
Ευχαριστω για τις συμβουλες!;)
 


Robin

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2013
217
2
Δυτική Μακεδονία
Αυτός που σου έδωσε κουτάβι τόσο μικρό είναι εγκληματίας... Πολύ πιθανό να έχει δώσει και τα υπόλοιπα τόσο νωρίς.Φτύστον μην τον ματιάξεις ... οταν τον ξαναδείς.

Το κουτάβι είναι πολύ μικρό οπότε πρέπει να ασχοληθείς μαζί του σωστά για να μην το κακομάθεις.
Έχω γνωρίσει πολλά toy dogs που οι ιδιοκτήτες τους τα έχουν καταστρέψει
 


23 Φεβρουαρίου 2014
6
0
Αυτός που σου έδωσε κουτάβι τόσο μικρό είναι εγκληματίας... Πολύ πιθανό να έχει δώσει και τα υπόλοιπα τόσο νωρίς.Φτύστον μην τον ματιάξεις ... οταν τον ξαναδείς.

Το κουτάβι είναι πολύ μικρό οπότε πρέπει να ασχοληθείς μαζί του σωστά για να μην το κακομάθεις.
Έχω γνωρίσει πολλά toy dogs που οι ιδιοκτήτες τους τα έχουν καταστρέψει
και ασε που μου είχε πει ο του έκανε εμβόλιο και το βιβλιάριο υγείας βγαίνει από το 2ο εμβόλιο και μετα. αυτός το έχει κανει επιχείρηση σκεψου εοχε 4 mini pinscher και 4 pinscher! διαβάζω πολλά άρθρα για την εκπαίδευση ελπίζω να τα καταφέρω :/