Τράβηγμα λουριού στη βόλτα


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Άγια μέθοδος αυτή με το σταμάτημα όντως (μια φορά που σταματούσα ανά 5 μέτρα, μιλάμε είχα πολλή υπομονή εκείνη τη μέρα, με πλησίασε μια κοπέλα ενθουσιασμένη να μου πει "μπράβο" (λολ) γιατί δεν τον τραβολογούσα και μου πε πως έπιασε και σε αυτούς με τη συμβουλή του εκπαιδευτή της) αλλά ως "διασκεδαστικό" που γυρνάει σε μένα δεν το εξέλαβε ποτέ ο μούργος. Μάλλον ως αναγκαίο κακό το πήρε γιατί αλλιώς δεν προχωρούσαμε.

Αυτή η φάτσα του όμως όταν γυρνάει να με κοιτάξει... *agapoylas* Λιώνω! Αφού μου σκάει χαμόγελο ο φούστης σα να μου λέει "ε? είδες? είδες τι καλός που είμαι? πάμε τώρα?!"
 




Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Παιδια γιαυτα ακριβως τα ποστ ξεκινησα με την φραση "χωρις παρεξηγηση"...τι να σας πω τωρα δλδ?ψεμματα?ετσι οπως αφηγηθηκε η κοπελα το ολο θεμα στο μυαλο μου ρθε εκεινη η διαφημιση για τις βιταμινες που ναι η κοπελα πριν τις βιταμινες κ την τραβολογαει το τσιουαουα μεσα στα κλαδια λες κ δεν υπαρχει αυριο (καταλαβατε ποια λεω?)
Δε διαχωριζω τα σκυλια "μικροσωμα" "μεγαλοσωμα" αλλα αλλο να πεις "θελω να το μαθω να περπαταει σωστα διπλα μου" κ αλλο "εχω προβλημα που με τραβαει το 4 κιλων σκυλι μου" (ελπιζω να καταλαβατε τι λεω κ πως το λεω κ το σημαντικοτερο ολων οτι ουδεμια προθεση εχω να μειωσω,διακωμωδησω ή κοροιδεψω κανεναν κ τιποτα...)
Κ θα το ξαναπω για μενα ολα αρχιζουν κ τελειωνουν με το τι ειδους σχεση εχεις χτισει με το σκυλι σου,πρεπει να βρεις μια διοδο επικοινωνιας,εναν τροπο να του δωσεις να καταλαβει τι θες κ τι περιμενεις απαυτο οπως με τον τροπο του κ αυτο θα σου δειξει τι θελει κ τι περιμενει απο σενα...υστερα βρισκεις τον τροπο για ολα(τα λεω αυτα επειδη ειπε η κοπελα οτι το σκυλι το χει μολις ενα μηνα-αν θυμαμαι καλα-κ ειναι μολις 6 μηνων...)...καταρχας οταν ηταν κουταβι η Ηρα-κ τωρα οταν ημαστε Αθηνα-αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι τα πεζοδρομια,δε θελω να περπαταει πανω σαυτα γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να χει ριξει/ψεκασει ο καθε ανωμαλος σε οποιαδηποτε γωνια,δεν της επιτρεπω να μυριζει κακα αλλων σκυλιων κ αν την αφησω να μυρισει κατι ειμαι απο πανω της να εχω οπτικη ανα πασα ωρα κ στιγμη να βλεπω τι ειναι αυτο που μυριζει-κ οχι πανω απο 1-2 λεπτα-αμα πχ ειναι σκοταδι ή ειναι ψηλο το γρασιδι παλι δε την αφηνα/ω (φυλαγε τα ρουχα σου) δεν πλησιαζω ποτε πολυ παρκαρισμενα γιατι απο κατω κρυβονται γατες αλλα κ επειδη της φοραω καρφια δε θελω να γρατσουνισει ταμαξι κανενος αμοιρου...γενικα θελει προσοχη κ γενικα εαν θες να της διδαξεις κατι αποψη μου ειναι να επιλεγεις μερη ησυχα οχι πολυσυχναστα να μην αποσπατε η προσοχη του απο σενα κ το τι του λες ή του δειχνεις (επισης τα ανεφερα ολα αυτα γιατι καπου παραπανω αναφερθηκε ζητημα με τους διαβατες ταυτοκινητα κλπ ανησυχιες)
 
Last edited:


blanca

Active Member
27 Μαρτίου 2014
36
1
kyveli,ghelly kai Hlianna ακριβως αυτα θελω να πω και χαιρομαι που καποιοι πιασανε το νοημα....το να περπαταει ενα μικροσωμο σκυλι οπως να ναι ειναι εξισου επικινδυνο οπως ενα μεγαλο...το κακο ειναι πως απογοητευομαι πολλες φορες και νιωθω πως δεν τα καταφερνω...προσπαθω καθε μερα ομως και ισως δεν πρεπει να ξεχναω πως ειναι κουταβι ακομα!
 


blanca

Active Member
27 Μαρτίου 2014
36
1
Αυτό.
και να προσθέσω. πρόσεξε μην επιβραβεύσεις το οτι τραβάει. οπως καταλαβαινεις θα εχεις αντιθετα αποτελεσματα.
ετσι ξεκινησα αλλα πολλες φορες δεν με κοιταει γαμωτο!θα το ξαναδοκιμασω!ευχαριστω!επισης οταν παω να αλλαξω κατευθυνση τα στηλωνει και δεν κουνιεται με τιποτα,πρεπει αναγκαστικα να την τραβηξω!!!
 
Last edited:


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ετσι ξεκινησα αλλα πολλες φορες δεν με κοιταει γαμωτο!θα το ξαναδοκιμασω!ευχαριστω!επισης οταν παω να αλλαξω κατευθυνση τα στηλωνει και δεν κουνιεται με τιποτα,πρεπει αναγκαστικα να την τραβηξω!!!
δεν καταλαβες... δεν υπάρχει δεν σε κοιτάει

Θα περιμένεις ωσπου να σε κοιτάξει, ακόμα και αν πάρει 10ωρες... εκει θα εισαι ακινητη.
 


blanca

Active Member
27 Μαρτίου 2014
36
1
δεν καταλαβες... δεν υπάρχει δεν σε κοιτάει

Θα περιμένεις ωσπου να σε κοιτάξει, ακόμα και αν πάρει 10ωρες... εκει θα εισαι ακινητη.
οκ οκ το ξαναεφαρμοζω λοιπον...αυτο μπορω να το κανω και οταν απλα προπορευεται γρηγορα και πρεπει κι εγω να ψιλοτρεχω ετσι?κι εκει σταματαω,οοοταν με κοιταξει λιχουδια και αλλαζω κατευθυνση,σωστα?
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μικρυνε και το λουρι στο χέρι σου να μην απλώνει σε αποσταση πολύ και εισαι οκ και για όταν προπορεύεται.
 


blanca

Active Member
27 Μαρτίου 2014
36
1
Μικρυνε και το λουρι στο χέρι σου να μην απλώνει σε αποσταση πολύ και εισαι οκ και για όταν προπορεύεται.
ναι το εχω σταθερο και αρκετα κοντο,ειναι τσιτα βεβαια,δεν χαλαρωνει ποτε ετσι οπως παει γιατι κατα 90% εχει την ταση να προπορευεται αλλα και παλι θα σταματαω!ας ελπισουμε να μην την ξαναπατησω!(την εχω πατησει ηδη μια φορα αλλα απτοητη!:p)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ναι το εχω σταθερο και αρκετα κοντο,ειναι τσιτα βεβαια,δεν χαλαρωνει ποτε ετσι οπως παει γιατι κατα 90% εχει την ταση να προπορευεται αλλα και παλι θα σταματαω!ας ελπισουμε να μην την ξαναπατησω!(την εχω πατησει ηδη μια φορα αλλα απτοητη!:p)
εμενα οταν τραβάει να παέι καπου, κολλάω εγω και πλέον εχει καταλαβει οτι δεν προκειται να υποκυψω στο τραβηγμα της και εχει παραιτηθει της προσπάθειας... και μιλάμε για το πεισμα ενός τεριε...
 


blanca

Active Member
27 Μαρτίου 2014
36
1
εμενα οταν τραβάει να παέι καπου, κολλάω εγω και πλέον εχει καταλαβει οτι δεν προκειται να υποκυψω στο τραβηγμα της και εχει παραιτηθει της προσπάθειας... και μιλάμε για το πεισμα ενός τεριε...
ενθαρρυντικο...ποσο καιρο σας πηρε για να το μαθει?
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ενθαρρυντικο...ποσο καιρο σας πηρε για να το μαθει?
δεν θυμάμαι αλλά σιγουρα δεν θα ηταν πολύ γιατι θα την ειχα κρεμάσει ανάποδα σαν αρνί πασχαλινο!
 


blanca

Active Member
27 Μαρτίου 2014
36
1
δεν θυμάμαι αλλά σιγουρα δεν θα ηταν πολύ γιατι θα την ειχα κρεμάσει ανάποδα σαν αρνί πασχαλινο!
χαχαχα καταλαβαινω....χανω πολυ την υπομονη μου ειδικα οταν μπλεκεται στα ποδια μου!αντε να δουμε!σ'ευχαριστω πολυ:)