Τραγική αλλεργία στη γάτα.


Caren11

New Member
7 Μαρτίου 2024
1
0
22
Γεια σε όλους.
Το όνομά μου είναι Caren και εμείς στην οικογένειά μας αγαπάμε τις γάτες. Έχουμε δύο από αυτές τις υπέροχες γάτες. Συμμετείχα στο φόρουμ επειδή ανησυχώ σχετικά με τη ζωή με κάποιον στην οικογένειά μου που είναι αλλεργικός στις γάτες (τρίχα γάτας) και στις γάτες μας. Ένας μικρός ξάδερφός μου μετακόμισε πρόσφατα μαζί μας και αποδείχθηκε ότι είναι αλλεργικός στις γάτες (τρίχα γάτας). Ως εκ τούτου, έπρεπε να μεταφέρουμε προσωρινά τις γάτες μας σε άλλα σπίτια. Και από τότε, αρουραίοι και ποντίκια έχουν επανειλημμένα εισβάλει στο σπίτι μας. Δεδομένου ότι οι αρουραίοι ή τα ποντίκια αποδεικνύονται λίγο υπερβολικά επιβλαβείς και προκαλούν σημαντική ζημιά, υπάρχουν ανησυχίες για τον πιθανό αντίκτυπό τους στην εξάπλωση ασθενειών στο περιβάλλον μας. Πιστεύεται ότι η βρωμιά και η ακαταστασία τους προσέλκυαν. Ωστόσο, παρά τις προσπάθειές μας να διατηρήσουμε την καθαριότητα, η εξάπλωση αυτών των τρωκτικών συνεχίζει να αυξάνεται. Η χρήση ποντικοπαγίδων αποδείχθηκε απογοητευτική, δεν υπήρχαν αλιεύματα και το δόλωμα εξαφανίστηκε μυστηριωδώς.
Προσπαθώ πάντα να εφαρμόζω λύσεις που είναι λιγότερο επιβλαβείς για το περιβάλλον. Και ένας φίλος με συμβούλεψε να χρησιμοποιήσω την ακμή ως δόλωμα ποντικιού. Θα ήθελα να συγκεντρώσω τις εμπειρίες ανθρώπων που έχουν αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα, ειδικά όσον αφορά τη χρήση των συγκεκριμένων δολωμάτων. Αναρωτιέμαι αν είναι αποτελεσματικά και αν αποτελούν κίνδυνο για άλλα ζώα της περιοχής ή για το περιβάλλον. Ή πώς μπορούμε να θεραπεύσουμε την αλλεργία στη γάτα του μικρού μας ξαδέρφου, ώστε να είναι τέλεια η συμβίωση;
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ακμή δεν έχουμε πια μάνα μου, μπες σε κανένα φόρουμ με εφήβους μήπως σε εξυπηρετήσουν..Κάρεν.
 
  • Haha
Reactions: Amaliaz