Τραυματισμός από αδέσποτα!


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Τώρα θέτεις ένα ζήτημα με μεγάλο ενδιαφέρον, τουλάχιστον για εμένα, το έχω σκεφτεί και δεν έχω καταλήξει. Υπάρχουν αδέσποτα καλοταισμένα και περιποιημένα που ζουν μια καλή ζωή και υπάρχουν άλλα που υποφέρουν σε τόσο άθλιες συνθήκες όπως όλοι ξέρουμε. Αν ξαφνικά εφαρμοζόταν το σύστημα του εξωτερικού και εδώ θα μαζευόντουσαν όλα και πολλά θα κατέληγαν σε ευθανασία..
Δεν ξέρω πραγματικά αν αυτό είναι η λύση και συμφωνώ απόλυτα με την τοποθέτηαη σου.
 


merlin 1

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2011
358
0
τα αδεσποτα δεν θα υπηρχαν αν δεν υπηρχαν ανθρωποι ασυνηδητοι να τα παρατανε ...... τωρα λογω οικονομικης κρισης - λογω χωρισμου - λογω δεν ειναι τελικα οπως το ειχαν φανταστει ...
καλο θα ηταν καποια ζωα που αργοπεθαινουν σε ενα κλουβι για χρονια στα αζητητα να φευγουν με αξιοπρεπεια
γιατι αν δειτε ολες οι φιλοζωικες ειναι γεματες


εδω εχουμε χασει τη μπαλα ανθρωποι πλεον τρωνε απο τα σκουπιδια
 


Πανος-Βολος

Well-Known Member
21 Νοεμβρίου 2009
97
0
Βολος
Καλημερα!
Και εγω ειχα αυτο το προβλημα στην γειτονια και μωλις ορμουσανε την ελυνα και τα εβγαζε περα μονη της.
Επηδει ομως κουραστικα με αυτο το πραγμα καθε μερα και επηδει αυτοι που τα εχουν εξω απο την πορτα και τα ταιζουν ειναι π***ρες αρχησα και ειχα μπισκοτακια μαζι στην βολτα και μωλις περνουσαμε τους εριχνα μπισκοτακια και τωρα πλεον δεν εχουμε προβλημα εχουν γινει φιλικα!
Μπωρει να ειναι προβλημα τα αδεσποτα αλλα δεν φταινε αυτα!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
καλο θα ηταν καποια ζωα που αργοπεθαινουν σε ενα κλουβι για χρονια στα αζητητα να φευγουν με αξιοπρεπεια
έλα ντε..ζωή είναι αυτή ; :(