Τροφές βαμμένες με αίμα!


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Πολλες απο τις τροφες που βρισκουμε στα ραφια των super-market και των pet-shops,εχουν δοκιμαστει σε κακομοιρα ζωακια τα οποια ζουν σε αθλιες συνθικες,και τελικα πεθαινουν απο την κακομεταχειρηση και την δηλητηριαση απο ημιτελης τροφες(κατα τη διαρκεια παραγωγης τους δηλαδη).
Μερικες απο τις τροφες ειναι:
IAMS,Eukanuba,Procter & Gamble,Science Diet,Colgate Palmolive
Nestlé Purina/Friskies: Alpo, Bonio, Felix, Go Cat, Gourmet, Omega Complete, Pro-plan, Spillers, Vital Balance, Winalot.
Pedigree, Masterfoods (Mars Inc): Bounce, Cesar, Chappie, Frolic, James Wellbeloved, Katkins, Kitekat, Pal, Pedigree Chum, Sheba, Techni-cal (US & Canada), Whiskas.



Το κακο ειναι οτι μεσα σε αυτες ειναι και η Pro-plan η οποια ειναι πασιγνωστη και την χρησιμοποιουν παρα πολλοι!
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Να και ενα βιντεο για το πως ζουν τα σκυλια αυτα............

[video=youtube;WucllIFy9iU]http://www.youtube.com/watch?v=WucllIFy9iU&feature=player_embedded[/video]
 
Last edited by a moderator:


nightmare

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2010
213
0
60
Hrάκλειο
και οχι μονο η προ πλαν..
και η eukanuba και η pedigree και η friskies
η πλειοψηφια εκ των οποιων κανει πειραματα σε ζωα και ειναι ποιοτητας κατω του μετριου...

ειμαστε πολυ πισω σε ενημερωση...
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Καλά ρε, η Nestlé είχε δηλητηριάσει και ανθρώπους στο παρελθόν. Πάντως και οι υπόλοιπες τροφές τα ίδια σκ@τ@ είναι. Τι να κάνουμε? Να διαμαρτυρηθούμε βεβαίως, αλλά μετά τι θα φάει το σκυλάκι μας?

Και μη μου πείτε BARF!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.868
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Γιατί, μόνο οι σκυλοτροφές είναι, τα φάρμακα που παίρνουμε, οι κρέμες που χρησιμοποιούμε, και τα λοιπά, σε ποιον λέτε να τα τεστάρουν πρώτα?
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
@Berna,εχεις δικιο.......:(:(
Τα φαρμακα τα δοκιμαζυν περισσοτερο σε ποντικια,και σε χιμπατζιδες.Το ιδιο και με τα καλλυντικα!.Τα δοκιμαζουν περισσοτερο σε χιμπατζιδες οι οποιοι υποφερουν και παθαινουν εγκαυματα..........:(:(:(
 






Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Α δεν θα πάρεις σκύλο εσύ;;Θέλω να δώ τι θα τον ταίζεις τον μούργο :p :p :p είμαι σίγουρος πως μία απο τις παραπάνω τροφές θα του δίνεις όπως όλοι μας σχεδόν εδώ μέσα!!Αλλά και τί μπορείς να κάνεις;είναι μονόδρομος πολύ απλά,γιατί και τίποτα δεν μπορείς να κάνεις και δεν θα αφήσεις το κατοικίδιο σου νηστικο :)
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Υπάρχουν και πατσαβουραλοιφές (δηλαδή καλλυντικά) που δεν τα τεστάρουν σε ζώα και το γράφουν απέξω. Τα τεστάρουν όμως σίγουρα σε ανθρώπους που πληρώνονται για να πάρουν μέρος σε σφυγμομετρήσεις κοινής γνώμης...:rolleyes:
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Sara,καλυτερα σε ανθρωπους!
Αφου καθονται,ας τα παθουνε!

Angelos,εχεις δικιο!
Αλλα μερικες τροφες οπως acana,origen, και μερικες αλλες δεν υπαρχουν!(οχι οτι δεν δοκιμαζοντα αυτες),αλλα οπως το πες!
Τι να το ταϊζεις;; :(
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.868
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Υπάρχουν και πατσαβουραλοιφές (δηλαδή καλλυντικά) που δεν τα τεστάρουν σε ζώα και το γράφουν απέξω. Τα τεστάρουν όμως σίγουρα σε ανθρώπους που πληρώνονται για να πάρουν μέρος σε σφυγμομετρήσεις κοινής γνώμης...:rolleyes:
Ισως να υπάρχουν τέτοια καλλυντικά στην Αμερική, εδώ δεν έχω δει κάτι ανάλογο.
 




omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Καλα θα ηταν να εβαζε καποιος και τροφες που δεν κανουν περαματα σε ζωα ξεκιναω
Belcando,καθολου συντηρητικα,καθολου χρωματα,καθολου πειραματα σε ζωα,καθολου σογια,καθολου κριθαρι,και καθολου μεταλαγμενα.
 


molotof

Well-Known Member
16 Σεπτεμβρίου 2009
108
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
να ζηταμε απο της τροφες να αναγραφουν στην συσκευασια αν εχουν γινει πειραματα σε ζωα κατα την ερευνα της τροφης .
θα στειλω μειλ στον εισαγωγεα της δικης μου τροφης για να ενημερωθω σχετικα
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
να ζηταμε απο της τροφες να αναγραφουν στην συσκευασια αν εχουν γινει πειραματα σε ζωα κατα την ερευνα της τροφης .
θα στειλω μειλ στον εισαγωγεα της δικης μου τροφης για να ενημερωθω σχετικα
Για ποια τροφή λες;