Τροφή για ροτβάιλερ 2 μηνών


darkextreme

Active Member
19 Αυγούστου 2011
26
0
Θα ήθελα τις γνώμες σας για το τι τροφή να δώσω στο 2 μηνών και 10 ημερών ρότβαιλερ μου.Θα προτιμούσα μία καλή ποιοτικά τροφή και αν έχει και κάπως προσγειομένη τιμή ακόμα καλύτερα.Τέλος να πω πως μένω Θεσσαλονίκη και δεν ξέρω αν υπάρχουν όλες οι τροφές εδώ πάνω! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 




darkextreme

Active Member
19 Αυγούστου 2011
26
0
Αρσενικό είναι ο κούταβος.Ειδικά τώρα στην αρχή θέλω να του προσφέρω ό,τι καλύτερο οπότε δεν με πειράζει τόσο το κόστος.Μπορώ να διαθέσω μέχρι 70 ευρώ.Αν βέβαια υπάρχει κάτι εξίσου καλό και φθηνότερο ακόμη καλύτερα!
 




katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
Θα ήθελα τις γνώμες σας για το τι τροφή να δώσω στο 2 μηνών και 10 ημερών ρότβαιλερ μου.Θα προτιμούσα μία καλή ποιοτικά τροφή και αν έχει και κάπως προσγειομένη τιμή ακόμα καλύτερα.Τέλος να πω πως μένω Θεσσαλονίκη και δεν ξέρω αν υπάρχουν όλες οι τροφές εδώ πάνω! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
παραπτωματα
α) κ καλό κ φθηνό....
β) εδω πανω που ειμαι (θεσσαλονικη) δεν ξέρω αν υπάρχουν όλα

λύση
royal canin
 




darkextreme

Active Member
19 Αυγούστου 2011
26
0
Το κουτάβι το πήρα από ιδιότη αφού τα οικονομικά μου δεν μου επέτρεπαν να δω κάποιο καλό εκτροφείο.Όσο για τις Acana-Orijen έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά όχι για κουτάβι λόγω της πολλής προτείνης που έχει! Ισχύει κάτι τέτοιο ή η πολλή προτείνη δεν επιρεάζει αρνητικά το κουτάβι?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
H acana δεν εχει τοσο πολυ πρωτεινη οσο η origen. Και σε σχεση με αλλες τροφες που εχουν λιγοτερη πρωτεινη
θα δινεις λιγοτερη ποσοτητα. Φυσικα σημαντικο ρολο παιζει και αν θα ταιριαξει του σκυλου σου η τροφη που
θα επιλεξεις.

Ευχομαι ο σκυλακος σου να ειναι υγιης τοσο σωματικα οσο και ψυχικα, κανε ενα search στο φορουμ και θα βρεις
πολλα θεματα τοσο για την σωστη διατοφη οσο και για το πως μεγαλωνουμε ενα κουταβι.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Η Nutram ειναι μια καλη τροφη , στα λεφτα σου και εχει καλο δικτυο βορεια απο οσο ξερω, αφου εκει ειναι και η εδρα εισαγωγης της.

Τωρα σχετικα με το οτι το πηρες απο ιδιωτη, κακως.. αλλα τωρα εγινε... ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!
 


katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
φίλε μπορει κ πιθανον να υπάρχουν πολλές καλές τροφές , εγω ομως αυτη που σου ειπα ειναι δοκιμασμενη ακριβως στην περιπτωση σου κ γνωριζω τα αποτελεσματα.
γυαλιστερο τριχωμα , ενεργεια κ καμία επίπτωση στην υγεία του κουταβιού
 


darkextreme

Active Member
19 Αυγούστου 2011
26
0
φίλε μπορει κ πιθανον να υπάρχουν πολλές καλές τροφές , εγω ομως αυτη που σου ειπα ειναι δοκιμασμενη ακριβως στην περιπτωση σου κ γνωριζω τα αποτελεσματα.
γυαλιστερο τριχωμα , ενεργεια κ καμία επίπτωση στην υγεία του κουταβιού
Φίλε προτείνεις την Royal Canin Giant Puppy ή την Royal Canin Rottweiler Junior? Αν και τροφή με πρώτο συστατικό το ρύζι δεν είμαι και σίγουρος για τα αποτελέσματά της!
 


katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
Φίλε προτείνεις την Royal Canin Giant Puppy ή την Royal Canin Rottweiler Junior? Αν και τροφή με πρώτο συστατικό το ρύζι δεν είμαι και σίγουρος για τα αποτελέσματά της!
Royal Canin Rottweiler Junior

εγγυημενα αποτελεσματα... δεν στα λεω στον αερα
 


merlin 1

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2011
358
0
καταρχην να του δωσεις του κουταβιου πραγματικη προτεινει να φαει να στανιαρει κανα 8μηνο ακομα και ασε τις ξηρες

με 70 ευρω του δινεις μαγειρευτο για 2 μηνες τωρα στην αρχη

αντε και καλοριζικο το κουταβι







\\\\\\\\\\\\\
 


katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
καταρχην να του δωσεις του κουταβιου πραγματικη προτεινει να φαει να στανιαρει κανα 8μηνο ακομα και ασε τις ξηρες

με 70 ευρω του δινεις μαγειρευτο για 2 μηνες τωρα στην αρχη

αντε και καλοριζικο το κουταβι







\\\\\\\\\\\\\
Θελεις να πεις πως οι ξηρες υψηλης ποιοτητας δεν εμπεριεχουν πρωτεινες ή κατά την άποψη σου δεν είναι ικανοποιητικό το ποσοστό πρωτεινών ?
 




katroulis

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2011
75
0
αλλο η σκονες και αλλο η ινες κρεατος φιλε
Η άποψη μου είναι η εξής :
η μπριζολίτσα δεν συκγρίνετε με τίποτα οσον αφορά τις πρωτείνες . ΑΛΛΑ ούτε μπορείς να τον ταίζεις κ'αθε μέρα κρέας αλλά ούτε κ είναι αυτό το σωστό. Οι ξηρές εμπεριέχουν μία ισορροπημένη διατροφή πλούσιες σε πρωτείνες . Συνδιάζοντες τις με κοκκαλάκια η διατροφή είναι πλήρης .
Καλό είναι επίσης στην αρχή που είναι κούταβος να τρώει μόνο ξηρά για να συνηθίσει κιόλας...

Διαφωνείς ?
 


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
να του δωσεις οτι του ταιριαζει.
το μαγειρευτο ειναι πολυ ανωτερο
το ωμο ειναι πολυ μπροστα!!!
η ξηρα ειναι η ευκολη λυση και οχι η οικονομικοτερη αν το πιστευεις αυτο
 


merlin 1

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2011
358
0
ριζικα αν μπορεις να ταιζεις barf η μεγειρευτο ειναι το καλυτερο
απο καθε παξιμαδι
γνωμη μου και το λενε τα αποτελεσματα με τις ξηρες εχουμε δοιαριες - αλεργιες- προβληματα στα νεφρα- καρκινους- τριχοπτωση


΄΄η και τιποτα απο αυτα

αν νομιζετε οτι ειναι βαρετο να διαθετεις 15- 20 λεπτα τη βδομαδα για μαγειρεμα τοτε οκ δωστε ξηρα













η
 


darkextreme

Active Member
19 Αυγούστου 2011
26
0
Παιδιά ξέρω ότι η καλύτερη λύση είναι η B.A.R.F αλλά δεν μπορώ να την κάνω οπότε ψαχνώ κάτι καλό σε ξηρά.Από Royal Canin,Acana και Orijen τι προτείνετε και γιατί?
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.886
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22