Τυφος στο κουταβακι μου.


Leilamom

New Member
30 Μαϊου 2019
3
1
22
Καλησπερα ειμαι νεο μελος.Εχω ενα κουταβακι και στις 4 Ιουνιου κλεινει τους 3 μηνες.Ειναι μαλτεζακι και εχει διαγνωστει με τυφο.Νοσηλευεται απο τα ξημερωματα της Τριτης.Θα τα καταφερει λετε;
 


elinapol2

Well-Known Member
13 Δεκεμβρίου 2018
326
405
35
Καλησπερα ειμαι νεο μελος.Εχω ενα κουταβακι και στις 4 Ιουνιου κλεινει τους 3 μηνες.Ειναι μαλτεζακι και εχει διαγνωστει με τυφο.Νοσηλευεται απο τα ξημερωματα της Τριτης.Θα τα καταφερει λετε;
Λυπαμαι πολυ...
Το οτι νοσηλευεται ειναι σιγουρα το σωστο, εαν θα τη γλιτωσει ομως πως να το πουμε εμεις;
Αν εχουν σταματησει τα συμπτωματα πολυ πιθανο, αν ομως συνεχιζει διαρροιες, εμετούς και αφαγια, θα ειναι πολυ δύσκολο..
Ευχομαι να πανε ολα καλα, δεν θα ρωτησω απο που το πηρες, αλλα να ενημερωσεις γιατι σιγουρα θα νοσησουν και τα αδερφακια του...
 


Leilamom

New Member
30 Μαϊου 2019
3
1
22
Το ξέρω οτι δεν μπορει να πει κανεις τιποτα μιας και ειναι υπουλη ασθενεια απα πραγματικα προσπαθω να ελπιζω.Ο γιατρος μου ειπε οτι εχουν σταματησει οι εμετοι και οτι η διαρροια εχει πιο παχυρευστη μορφη πραγμα που ειναι θετικο.Εχω ενημερωσει ναι τους ιδιους τους ανθρωπους και ο ενας μου ειπε οτι οντως αρχιζει και εχει και εκεινος συπτωματα αλλα ο κτηνιατρος του το απεδωσε στην αλλαγη περιβαλλοντος.
Οπως και σε μενα αλλωστε ο πρωτος κτηνιατρος μου ειχε πει οτι ολα ειναι και μολις ειδα το αιμα στη διαρροια ετρεξα αλλου.Θα μπορουσα να την εχω προλαβει ενα 24ωρο νωριτερα.Πιστευω να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθει αλλο η μικρουλα μας.Να ειναι ξανα κοντα μας.
 


Leilamom

New Member
30 Μαϊου 2019
3
1
22
Λυπαμαι πολυ...
Το οτι νοσηλευεται ειναι σιγουρα το σωστο, εαν θα τη γλιτωσει ομως πως να το πουμε εμεις;
Αν εχουν σταματησει τα συμπτωματα πολυ πιθανο, αν ομως συνεχιζει διαρροιες, εμετούς και αφαγια, θα ειναι πολυ δύσκολο..
Ευχομαι να πανε ολα καλα, δεν θα ρωτησω απο που το πηρες, αλλα να ενημερωσεις γιατι σιγουρα θα νοσησουν και τα αδερφακια του...
Μολις τωρα ενημερωθηκα παλι και μου ειπε οτι εξακολουθει απο χθες να μην κανει εμετο οτι τα κακακια του αρχιζουν να σφιγκουν και οτι αρχιζει να ειναι λιγο πιο ευδιαθετο.Σημερα απο οτι μας ειχε πει ειναι κρισιμη μερα και θα εχει μια εικονα το βραδυ.Θα παμε και το απογευμα να την δουμε.
Βεβαια μας ειπε οτι ολα αυτα ειναι μια συγκρατημενη αισιοδοξια και να μην τρεφουμε ελπιδες για κατι σιγουρο μιας και μπορει να γυρισει πολυ ευκολα αλλα δεν παυει να ειναι θετικο.Μακαρι θεε μου μακαρι
 
  • Like
Reactions: elinapol2


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.111
Μηνύματα
895.743
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π