Φιλάτε το σκύλο σας;

Φιλάτε το σκύλο σας;

  • Συνέχεια

    Votes: 234 64,8%
  • Μερικές φορές

    Votes: 104 28,8%
  • Ποτέ

    Votes: 23 6,4%

  • Total voters
    361





l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Άντε καλέ σιγά μήπως το λουμπάγκο και η ωτίτιδα είναι επειδή φιλάω τα μαγουλάκια τους!! Άσε που τρελαίνομαι να φιλάω του Τζιμάκου γιατί με κοιτάει με ύφος άντε τέλειωνε τρελόγκο!
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σπανια, στο κεφαλι επανω αναμεσα απ τα αυτια,δοξα το θεο εχει πολυ χωρο εκει.
Επρεπε να εχεις τη δικιά μου. Βρισκει καπου να ανεβει, σηκώνεται στα 2 πόδια και αρχιζει αυτή τα φιλια. Και δεν τη σταματάς με τίποτα. Μετά αντε να αντισταθεις
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Πως γίνεται τότε οι παιδίατροι να λένε πως εφόσον ο σκύλος είναι εμβολιασμένος δεν υπάρχει κίνδυνος για το παιδί; Μήπως θα κάτσει να σκεφτεί ο σκύλος ή το μωρό σαλμονέλες και τα σχετικά την ώρα που θα ανταλλάζουν φιλιά; Και όχι μόνο αυτό αλλά λένε πως το ανοσοποιητικό του παιδιού ενυσχίεται αν υπάρχει σκύλος μέσα στο σπίτι. Πουθενά δεν άκουσα γιατρό να λέει:«Ναι, να υπάρχει σκύλος μέσα στο σπίτι αλλά το παιδί δεν πρέπει να φιλάει το σκύλο ή ο σκύλος δεν πρέπει να γλύφει το παιδί στο πρόσωπο».
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Πουθενά δεν άκουσα γιατρό να λέει:«Ναι, να υπάρχει σκύλος μέσα στο σπίτι αλλά το παιδί δεν πρέπει να φιλάει το σκύλο ή ο σκύλος δεν πρέπει να γλύφει το παιδί στο πρόσωπο».
Καλά - μην παίρνεις και όρκο, γιατί στην Ελλάδα ακόμα υπάρχουν γιατροί και κτηνίατροι που λένε όχι σκυλί και μωρό στο ίδιο σπίτι, όχι γάτες κοντά σε εγκύους, άμεση ευθανασία αν το σκυλί έχει καλαζαάρ και άλλα τέτοια υποανάπτυκτα! Ασ' το... μεγάλο θέμα!
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Επρεπε να εχεις τη δικιά μου. Βρισκει καπου να ανεβει, σηκώνεται στα 2 πόδια και αρχιζει αυτή τα φιλια. Και δεν τη σταματάς με τίποτα. Μετά αντε να αντισταθεις
Και ειναι κ ομορφοφατσα δυσκολο να αντισταθεις οντως;)
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Πουθενά δεν άκουσα γιατρό να λέει:«Ναι, να υπάρχει σκύλος μέσα στο σπίτι αλλά το παιδί δεν πρέπει να φιλάει το σκύλο ή ο σκύλος δεν πρέπει να γλύφει το παιδί στο πρόσωπο».
Του εχεις κανει ποτε την ερωτηση αυτη?????????

Του εχεις πει γιατρε κανει να φιλαει το παιδι μου το σκυλο στο στομα????
Να δουμε τι θα σου πει..
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Χααχαχα δεν ξέρω αλλά πρέπει να είναι κάτι πολύ κακό γιατί όταν ήμουν μικρή και φιλούσα τα σκυλιά μου στο στόμα μοα θειά μου φώναζε έντρομη μη βρεεεεε θα πάθεις σκουλαμέντοοο!!!
:D:D:D


Το σκουλαμέντοοο νομίζω είναι αφροδίσιο νόσημα. Οπότε λίγο δύσκολο να το κολλήσεις από το σκύλο...


Μάλλον ο Κέστης δε διάβασε το παρόν νήμα αφού τα φυλάει στη μούρη τα σκυλάκια...

Sent from my Galaxy NOTE II using tapatalk
 
Last edited:


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ή ίσως δεν γνώρισε την θειά μου για να τον κατατοπίσει για τους σοβαρούς κινδύνους του σκουλαμέντου!
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Του εχεις κανει ποτε την ερωτηση αυτη?????????

Του εχεις πει γιατρε κανει να φιλαει το παιδι μου το σκυλο στο στομα????
Να δουμε τι θα σου πει..
Όταν το παιδί είναι μικρό αυτό ή το αντίθετο είναι σίγουρο πως θα συμβεί, να γλείψει δηλαδή ο σκύλος το παιδί στο στόμα.
Αν ήταν έτσι θα απαγόρευαν τη συμβίωση σκύλου-παιδιού δια ροπάλου. Αντίθετα η σύγχρονη παιδιατρική υποστηρίζει πως η συμβίωση παιδιού με σκύλο μόνο θετικά έχει.
Εκτός κι αν ο γιατρός είναι απ΄αυτούς που θεωρεί τις γάτες το νούμερο ένα κίνδυνο για προσβολή από τοξοπλάσμωση. Και πως η θέση των σκύλων είναι εκτός σπιτιού μαζί με τα υπόλοιπα οικόσιτα ζώα, κότες, κατσίκες, γουρούνια κτλ.
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Όταν το παιδί είναι μικρό αυτό ή το αντίθετο είναι σίγουρο πως θα συμβεί, να γλείψει δηλαδή ο σκύλος το παιδί στο στόμα.
Αν ήταν έτσι θα απαγόρευαν τη συμβίωση σκύλου-παιδιού δια ροπάλου. Αντίθετα η σύγχρονη παιδιατρική υποστηρίζει πως η συμβίωση παιδιού με σκύλο μόνο θετικά έχει.
Εκτός κι αν ο γιατρός είναι απ΄αυτούς που θεωρεί τις γάτες το νούμερο ένα κίνδυνο για προσβολή από τοξοπλάσμωση. Και πως η θέση των σκύλων είναι εκτός σπιτιού μαζί με τα υπόλοιπα οικόσιτα ζώα, κότες, κατσίκες, γουρούνια κτλ.
1ον δεν μου απαντησες στο ερωτημα μου,εαν εχεις πει επι λεξει στον γιατρο την ερωτηση που σου ειπα να δουμε τι θα πει..

2ον Γιατρος δεν ειμαι για να σου πω εαν ειναι οι γατες ο νουμερο ενα κινδυνος για τοξοπλασμωση,ΕΝΑ θα σου πω...οτι εχω πολυ γνωστη μου που κυοφορουσε κ ηταν κ πρωχορημενη κ οι γιατροι εντοπισαν προβλημα στο εμβρυο απ τις ΓΑΤΕΣ τι και πως μη με ρωτατε δεν εχω ιδεα...η κοπελα δεν εχει μια εβδομαδα που γεννησε...

Λατρευω τα ζωα ολα δεν τιθετε θεμα επ ουδενι,αλλα δεν μπορουμε να κλεινουμε τα ματια σε καποια θεματα οσον αφορα την υγεια..

Υγ ξερω μπορει να μου πειτε εγω γεννησα κ ειχα παντα γατες μεσα στο σπιτι κτλ κτλ..
τι να σας πω ρε παιδια ισως υπαρχουν κ οι εξαιρεσεις κ οι ατυχιες.Παντως ειναι πολυ προσφατο αυτο που σας ειπα πριν.
Ζητω συγνωμη για το οφ τοπικ.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Αγγελε κινδυνευεις να παθεις τοξοπλασμα απο απλυτα λαχανικα και αψητα κρεατα και οχι απο τις γατες που εχεις μεσα στο σπιτι σου οι οποιες δεν βγαινουν εξω και δεν τρωνε ωμο.
Μεαλωσα μεσα στα ζωα, στο σπιτι μας ειχαμε γατι (η μαμα μου περασε και εγκυμοσυνη μαζι του) και η κυρια που με προσεχε ειχε σκυλι, οπου και με τα 2 κοιμομουν απο πολυ μωρο αγκαλια. Και ναι σου λεω οτι δεν επαθα ποτε τιποτα και στο στομα τα φιλαγα και στα μαγουλα και δεν επλενα και τα χερια μου μετα για να φαω. Και τα παιδια μου ετσι θα μεγαλωσουν απλα θα τηρουνται καποιοι βασικοι κανονες υγιεινης και θα ειναι ολα πληρως εμβολιασμενα.
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Ηλλιαννα τι να σου πω,εμεις σε γιατρους που πηγαμε οταν μελος της οικογενειας ηταν εγκυος κ καλους μαλιστα σε ιδιωτικο νοσοκομειο στην αθηνα..μας ειπαν χαρακτηριστικα μακρυα απο ζωα γενικα οι γυναικα που κυοφορει κ πολυ προσοχη σε φρουτα λαχανικα..
Κ εγω μεγαλωσα απο μικρο παιδι παντα με ζωα κ δεν επαθα τπτ..ξερως κ γνωστους που εχουν παθει ομως.

Και παλι θα πω οτι εαν πεις σε γιατρο να φυλαει το παιδι μου η εγω το σκυλο στο στομα???
Ειμαι σιγουρος για την απαντηση..
Εγω εχω ρωτησει αλλα θα ρωτησω κ την κτηνιατρο μου να δουμε τι θα μου πει κ θα επανελθω..

Δεν μπορουμε να γινουμε γιατροι παιδια στην θεση των γιατρον...μην παρουμε κ κανεναν στο λαιμο μας.
Για αυτο τα λεω...
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Άγγελε εγω ρωτησα και τον γυναικολόγο μου και την παιδίατρο μου. Όταν είμουν εγκυος στην μικρή είχα σπίτι 2 σκύλους και μία γάτα κανένα πρόβλημα μου είπαν φτάνει μέχρι να σταματήσω την αποστείρωση να κρατάω τους βασικούς κανόνες και αποπαρασίτωνα τοτε τα ζώα μία φορά τον μήνα γιατι ζούσα σε μονκατοικία και πέρναγαν ώρες στον κήπο.(που κυκλοφορούσαν και αδέσποτες γάτες)
Η brutta μου κοιμόταν στο δωμάτιο της κόρης μου απ΄20 ημερών, όταν την έβγαλα απ την κρεββατοκάμαρα μου. Όλοι μου οι σκύλοι φιλάνε στο προσωπο τον κτηνίατρο μου και φαντάζομαι και άλλοι πελάτες και τ καλύτερο στο φυλάω για το τέλος έχω δει το τζακράσελ του γυναικολόγου μου να του δίνει κάτι ξεγυρισμένα φιλιά.
Αλλά η αλήθεια είναι ότι τώρα με την μπαρφ έχω κόψει τα πολλά φιλιά με τον δικαστή ειδικά τις ώρες που είναι κοντά με τις ώρες του φαγητού
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Δεν ξερω Κατερινα,,παντως η αληθεια ειναι οτι αλλοι γιατροι λενε ετσι αλλοι αλλιως οσων αφορα τις γυναικες που ειναι εγκυος..Τι να πω...
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Είναι ανάλογα και τις σχέσεις που έχουν με τα ζωα νομίζω, είναι και φόβος για το τοξόπλασμα (μόνο απο τις γάτες). Ο δικός μου πάντως πιο πολύ ανησυχούσε που ασχολιόμουνα με τον κήπο, και με έβαζε να φοράω γάντια στην εγκυμοσύνη παρά για την γάτα μου.
Αλλά σίγουρα καλό είναι ο καθένας να ρωτάει τον γιατρό του (και να τον αλλάζει αν του λέει να διώξει τα ζώα του :p )