Φρυσμπυ


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
θελω να παρω φρυσμπυ για να παιζω με τον παρη. που θα βρω ξερει κανεις;
ειδα ενα βιντεο με ενα ροττ που επαιζε με φρυσμπυ και μου φανηκε διασκεδαστικο και για το σκυλι και για τον ιδιοκτητη
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
εγώ μόνο το καλοκαίρι σε εποχιακά βλέπω να σου πω την αλήθεια.

αλλά πιστεύω ότι οποιοδήποτε μεγάλο κατάστημα με αθλητικά θα ε΄χει.

από τα ΄εναλακτικά ΄αθλήματα πιστεύω ότι είναι ότι το καλύτερο.

εαν υπήρχε χώρος και σκύλος κατάλληλος ίσως ασχολιόμουν
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
έ όσο και να είναι.

πρε΄πει να έχει θέληση να παίξει.

ταχύτητα

ευκινησία κ.λ.π

γαλλικά - αγγλικά - μαστίφ κ.λ.π
αποκλείοντε


κανισοειδή και γενικά..............ποντικοειδή

το φρίσμπι είναι πιο μεγάλο από το στόμα τους :lol: :lol: :lol:

σίγουρα πάντως ο χαρακτήρας είναι πιο must από την φυλή
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
ενταξει αυτα εννοουνται νομιζα οτι εννουσες κατι αλλο επειδη ανεφερα οτι στο βιντεο ηταν ενα ροττ και νομιζα πως για να μου το λες εσυ που εχεις ροττ εννουσες ειδικη εκπαιδευση(αν δεν βγαλετε ακρη πειτε μου να το ξαναγραψω 8) :oops:)τα κανισσοειδη -ποντικοειδη σαν τη μαγια το αλλο μου σκυλι ουτε που κανουν τον κοπο να τα κυνηγησουν,ο παρης απο την αλλη τρελενεται να τα πιανει και στον αερα αλλα τα σπαει-χρησιμοποιω πιατακια απο γλαστρες
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ε όχι.

θα σπάσει τα δόντια.

άρχισε τον σιγά σιγά.

να μάθει να το βάζει στο στόμα χωρίς να το μασουλάει και συνέχισε αργά.

να καταλάβει ότι αυτό δεν είναι μασουλητήρι
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μην παρεις απλα Frisbee!!
Αυτα με τα οποια κανουν Freestyle Frisbee η Disc Dogging ειναι ειδικα, απο αρκετα μαλακο υλικο ωστε να μην σπασουν ουτε τα δοντια του σκυλου- ουτε ιδια, οταν τα πιασει ο σκυλος με τα δοντια του- με κινδυνο παλι να σπασουν και να τραυματιζεται το στομα του.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
πάντως γενικά ισχύει ο κανόνας

πάω αργά γιατί βιάζομε.

άρχισε αργά αργά (1 φορά) να καταλάβει ότι είναι παιχνίσι και όχι μασουλητήρι και συνέχισε
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
Και σε μας το frisbee έπεσε θύμα μασουλήματος. Η Siba ήτανε μικρή όταν της το πήρα (1 χρ.), από ωραίο μαλακό υλικό, και δεν άντεξε.
Ξαφνικά εκεί που το έπιανε και το έφερνε, πήγε με ελαφρά και το τακτοποίησε :wink: .
Ίσως να δοκιμάσω ξανά με το Frisbee.
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
εχω εναν φιλο πετσοπα και θα μου φερει την δευτερα ειδικο για σκυλια.θα τον αρχισω σιγα σιγα το αστο το ξερει ηδη νομιζω θα βοηθησει στο να μαθει να μην το μασουλαει ε; εχετε να μου δωσετε καμια οδηγια;
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
όχι το άστο δεν βοηθάει.

το μην το τρώς θα σου σπάσω το κεφάλι βοηθάει στην περίπτωση σου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

σοβαρά τώρα.

δώστου το στο στόμα και ΜΗΝ τον αφήσεις να το μασουλάει.

όταν αρχίσει ένα δυνατό ΜΗ.

μετά πάρτο και την άλλη μέρα πάλι
 






sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Νικος said:
εχω εναν φιλο πετσοπα και θα μου φερει την δευτερα ειδικο για σκυλια.θα τον αρχισω σιγα σιγα το αστο το ξερει ηδη νομιζω θα βοηθησει στο να μαθει να μην το μασουλαει ε; εχετε να μου δωσετε καμια οδηγια;
Όταν το παραλάβεις με το καλό πες μας και τι σου κόστισε. Μ' ενδιαφέρει αρκετά :wink:
Το βρίσκω πολύ καλή ιδέα για παιχνίδι - εκτόνωση και η δικιά μου η λυσσάρα θα ξετρελαθεί!

Μα πως δεν το είχα σκεφτεί τόσο καιρό????? #-o
 






psaras

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2007
841
1
63
Chania
www.chaniatown.gr
και αν θέλετε πάμε για ομαδική παραγγελία !

*******************:lol:


ROTTIE:. Στο Dogforum δεν επιτρέπονται τα εμπορικά linkς. Θα παρακαλέσω αυτές οι πληροφορίες να δίνονται μόνο μέσω pm.
 




keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Kαι να συναντηθούμε μετά να δούμε ποιο σκυλί είναι καλύτερο στο άθλημα :lol: .10 σκυλιά και ένα φρίσμπι.....θα γίνει κόλαση :shock: :lol: :lol: :lol:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
Πάντως πιστεύω πως πρέπει να υπάρχουν και εδώ ειδικά για σκύλους σε μεγάλα πετ σοπ.Τα μεταφορικά από Αμερική θα είναι πολλά :roll: