Φυτρα στο τριχωμα.


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Καλησπερα σε όλους.εχω ενα αρσενικο ροτ 4,5 μηνων και στην μια μερια στο υψος της βασης του μπροστινου ποδιου έχει κατι σαν φυτρα θα το ελεγα.δλδ μερικες τριχες εχουν αντιθετη φορα με αποτελεσμα να ''πετανε'':mad:.καθε μερα τον χτενιζω με γαντι και με βουρτσα και επιμενω πολυ σε αυτο το σημειο.φτιαχνει για λιγο αλλα μετα παλι τα ιδια.τι μπορω να κανω για να φυγει τελειος;;;:confused:
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
αυτο δημιουργηθηκε πριν 1 μηνα περιπου αγνωστο το πως!το μονο που μου πηγε στο μυαλο εινα οτι ισως οτι κοιμαται συνεχεια απο αυτη τη πλευρα!:rolleyes:
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
το πιο πιθανο ειναι να ειναι κληρονομικο το θεμα .
Δεν εχεις δει καποια ροτς που εχουν υπερβολικα κατσαρο μανδυα σε καποια σημεια?
Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να μαλακωνεις το τριχωμα σε κεινο το σημειο και να βουρτσιζεις συχνοτερα.
Τους γονεις τους εχεις δει?
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Οχι δεν τους ειχα δει.το σκυλο μου τον εφερε ενας φιλος και εκπαιδευτης απο καποιο εκτροφειο του εξωτερικου ο οποιος ειναι υπευθυνος για τα Κ-9 σκυλια εδω.δεν ηξερα τιποτα για τα ροτ απλα μου αρεσαν και εμπιστευθηκα αυτο το φιλο.πλεον απο τη μερα που τον πηρα εχω διαβασει ατελειωτες ωρες για τη φυλη και γενικα για τη κυνοφιλια.να σημειωσω οτι ο σκυλος ειναι μεχρι στιγμης αριστος μορφολογικα,χωρις κανενα προβλημα και δειχνει πολυ καλα σημαδια για το χαρακτηρα του παρα μονο αυτο το οποιο για να το προσεξεις πρεπει να τον κοιταξεις πολυ προσεκτικα και απο κοντα.αυτο κανω καθε μερα τον βουρτσιζω και επιμενω πολυ εκει.αν ειναι κληρονομικο ας εχει τι να κανουμε..
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
το τριχωμα του δεν ειναι κατσαρο σε κανενα σημειο.αν ηταν κληρονομικο δεν θα το ειχε απο τη μερα που το πηρα;εμφανιστηκε μετα απο 1 μηνα που ηδη τον ειχα.
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Τους πρωτους μηνες της ζωης του σκυλου εχει τον μωρουδιστικο μανδυα(baby coat) .Μετα απο τους 3-4μηνες πεφτει ο μανδυας αυτος και βγαινει ο κανονικος του,που συμηθως ειναι πιο μακρυς και τραχυς.
Αν βολευεσαι βαλε και καμια φωτο.
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Θα προσπαθησω αργοτερα γιατι δεν ειμαι στο pc στο σπιτι τωρα.εντελως θεωρητικα τωρα...αν το κουρευα λιγο σε εκεινο το σημειο;θα εφτιαχνε;
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Οχι θα το κανεις χειροτερα,αν ανεβασεις φωτο μπορει να σου πω ενα τροπο αν κανει για την περιπτωση.
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Οχι θα το κανεις χειροτερα,αν ανεβασεις φωτο μπορει να σου πω ενα τροπο αν κανει για την περιπτωση.
ετσι και αλλιως δεν θα αντεχα να του το κανω αυτο!:) θα προσπαθησω αργοτερα να ανεβασω οταν γυρισω στο δικο μου pc.
 




lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Ενταξει, και τι πειραζει που του πετανε μερικες τριχουλες? Ο Ντιεγκο εχει 3-4 τετοιες τουφες και ειναι επειδη καθεται και ακουμπαει συνεχεια σε εκεινα τα σημεια. Δεν νομιζω πως ειναι κατι το οποιο θα επρεπε να σε απασχολει! Σιγουρα καποιος που δεν ασχολειται με τον σκυλο ουτε καν που θα το προσεξει...
 


GIORGOS_VL

Active Member
19 Οκτωβρίου 2011
40
0
Ενταξει, και τι πειραζει που του πετανε μερικες τριχουλες? Ο Ντιεγκο εχει 3-4 τετοιες τουφες και ειναι επειδη καθεται και ακουμπαει συνεχεια σε εκεινα τα σημεια. Δεν νομιζω πως ειναι κατι το οποιο θα επρεπε να σε απασχολει! Σιγουρα καποιος που δεν ασχολειται με τον σκυλο ουτε καν που θα το προσεξει...
ναι κανεις πραγματικα δεν το βλεπει.μονο εγω που ειναι και λογικο αλλωστε.και εμενα ολο απο εκει τη πλευρα ξαπλωνει και κοιμαται...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU