Φόλα!!


Exige

Well-Known Member
29 Μαϊου 2011
79
1
xalandri
Καλημερα παιδια και καλη βδομαδα.Την παρασκευη οταν ειχα παει βολτα τον αττιλα στο Πολυδροσο Χαλανδριου,ο σκυλος πηρε κατι πολυ μικρο στο στομα του το οποιο δεν προλαβα να δω τι ηταν.Υπεθεσα πως θα ηταν φυλλο απο καποιο δεντρο γιατι κατι τετοια τα κανει. Συνεχισαμε την βολτα αλλα μετα απο δυο λεπτα κατι δεν πηγαινε καλα.Ο αττιλας αρχιζε να σερνει το πισω ποδι του στην αρχη,μετα και τα δυο.Υστερα αδυνατουσε να περπατησει,ειχε σπασμους και αφριζε.
Πανικοβλητος τον παιρνω αγκαλια και τρεχω για 600μετρα περιπου και τον παω σε μια κλινικη μικρων ζωων που βρισκεται ακριβως απεναντι απο το σπιτι μου.(κτηνιατρος μου ειναι ο κος Μυλωνας, αλλα επειδη θα εχανα χρονο πηγα εκει.)Ο αττιλας πεθαινε ηταν σε αθλια κατασταση.Η υποτιθεμενη κτηνιατρος δεν εκανε ενεση στον σκυλο μου για να προκαλεσει εμετο,εδωσε ατροπινη, διουρητικα και καρβουνακια, ο σκυλος καλυτερευσε και πιο ηρεμος πια πηρα τηλ τον εκτροφεα μου τον οποιο εμπιστευομαι τυφλα. Με ενημερωσε οτι ο αττιλας πρεπει να διανυκτερευσει μεσα αποψε για να μην εχει καμια επιπλοκη.Μολις ειπα τα παραπανω στην κυρια,μου ειπε ο σκυλος ειναι μια χαρα (30 λεπτα αφου ειχα παει!!!!) και πρεπει μονο να κοιτας το μαυρο του ματιου να μην μικρυνει.Παρελειψα να πω οτι ενω ο σκυλος μου πεθαινε,με την ανδρεναλινη στο κοκκινο, η κυρια μου λεει γιατι εχει ετσι κομμενα τα αυτια του ο σκυλος σου,τον βαζεις σε σκυλομαχιες?Ακουσων ακουσων.Απορω πως κρατηθηκα.
Τελος, αφου ειπα στην κυρια πως θα παρω τον σκυλο να τον παω στον κο Μυλωνα της εφυγε ενα βαρος και μου ζητησε 180ευρω!!! Τα πηρε και εφυγα. Πηγα στον ανθρωπο ο οποιος ειναι γνωστης, ο αττιλας εκανε εμετο και διανυκτερευσε εκει.Το σαββατο τον πηρα σπιτι και ειναι πολυ καλα τωρα.Περιμενω αποτελεσματα των εξετασεων σημερα για να δουμε αν η αγνοια της κυριας,η οποια τρυπησε τον αττιλα 6φορες για να βαλει την βελονα σωστα,δημιουργησε προβλημα στα νεφρα η στο συκωτι του αττιλα.
Ευχομαι σε κανεναν να μην συμβει αυτο που περασαμε.
Το θεμα για μενα δεν εχει ληξει. Περιμενω να ειναι καλα ο αττιλας. Απο αυριο θα παω να παρω τα λεφτα μου πισω και θελω να προχωρησω σε καταγγελια για την κυρια η οποια οπως ειπε εχει χασει 8σκυλια απο φωλα τον τελευταιο καιρο. Μηπως λογω της αγνοιας της?

ΥΓ1. Και ηθελα να ερθουμε στα βασιλικα.Την επομενη φορα.
ΥΓ2. Η φολα ηταν απο φυτοφαρμακο το οποιο δεν θυμαμαι πως μου το ειπε ο κος Μυλωνας τον οποιο ευχαριστω δημοσια. Βρισκεται πισω απο το ΥΓΕΙΑ και ετσι για την ιστορια μου πηρε 60ε για οτι εκανε και αλλα 60ε για τις αιματολογικες.

Ορεστης Κατσιγιαννης
 
Last edited by a moderator:






Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Περαστικα στον Αττιλα σου. Με τοσες φολες που υπαρχουν σε λιγο καιρο δεν θα βγαζουμε βολτα
τα σκυλια μας. Ασε που και με τους κτηνιατρους δεν βγαζεις ακρη. Παρτο αυγο και κουρευτο κατασταση.
 










Exige

Well-Known Member
29 Μαϊου 2011
79
1
xalandri
Σας ευχαριστω πολυ ολους.Ξερει κανεις μηπως αν μενουν προβληματα απο φολες?θα μαθω το βραδυ αλλα εχω ενα αγχος
 






ant

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2011
143
24
Τον τελευταίο καιρό στην περιοχή μου (Ορεινή Φωκίδα) έχουν φολιάσει σίγουρα 6 τουλάχιστον σκυλιά. Εγώ εύχομαι πραγματικά να το βρούνε αυτό που κάνουνε τα θρασίμια , και να πεθάνουνε όπως τα καημένα τα ζωάκια που δολοφονούν. Να βγάζουνε αφρους και να μην τους βγαίνει η ψυχή. Αμάν πια! Έλεος δηλαδή. Πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα κακοποίησης. Τι εννοώ: Όταν κάποιος έχει κακοποιηθεί (συναισθηματικά, ψυχικά , σωματικά ) ως παιδί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, θα τη βγάλει την κακοποίηση με άλλο τρόπο, σε άλλο αδύναμο πλάσμα (παιδί, γυναίκα, ζώο). Οι άνθρωποι αναπαράγουν τα σχήματα συμπεριφορών που έχουν μάθει και βιώσει στην οικογένεια τους. Δεν γνωρίζουν άλλο τρόπο. Μόνο με πολλή προσπάθεια και στήριξη μπορεί κάποιος να αλλάξει και να περπατήσει σε άγνωστους και μη οικείους δρόμους και μονοπάτια. Τέλοσπάντων..
Αλλά τα ζωάκια τι φταίνε??? Έχουμε και μεις ένα παλιόγερο στη γειτονιά και δεν έχει αφήσει αλεπού για αλεπού, γάτες και σκυλάκια, που να μην τον αφήσουν και να τον κουβαλούν 4!!!Αλλά δεν τον έχω πιάσει επ΄αυτοφόρω . Που θα μου πάει όμως..Τον υποψιάζομαι και έτσι και τον πετύχω θα τον βάλω να τη φάει τη φόλα
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Περαστικα φιλε στον μικρο σου....μιλησα το Σαββατο με τον Στελιο και μου ειπε οσα εγραψες και εμεινα με το στομα ανοιχτο!Παλι καλα που εστω και στο 90" προλαβες.....ευχομαι να μην εχει κατι ο Αττιλας και να αναρρωσει πληρως και συντομα!
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Τον τελευταίο καιρό στην περιοχή μου (Ορεινή Φωκίδα) έχουν φολιάσει σίγουρα 6 τουλάχιστον σκυλιά. Εγώ εύχομαι πραγματικά να το βρούνε αυτό που κάνουνε τα θρασίμια , και να πεθάνουνε όπως τα καημένα τα ζωάκια που δολοφονούν. Να βγάζουνε αφρους και να μην τους βγαίνει η ψυχή. Αμάν πια! Έλεος δηλαδή. Πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα κακοποίησης. Τι εννοώ: Όταν κάποιος έχει κακοποιηθεί (συναισθηματικά, ψυχικά , σωματικά ) ως παιδί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, θα τη βγάλει την κακοποίηση με άλλο τρόπο, σε άλλο αδύναμο πλάσμα (παιδί, γυναίκα, ζώο). Οι άνθρωποι αναπαράγουν τα σχήματα συμπεριφορών που έχουν μάθει και βιώσει στην οικογένεια τους. Δεν γνωρίζουν άλλο τρόπο. Μόνο με πολλή προσπάθεια και στήριξη μπορεί κάποιος να αλλάξει και να περπατήσει σε άγνωστους και μη οικείους δρόμους και μονοπάτια. Τέλοσπάντων..
Αλλά τα ζωάκια τι φταίνε??? Έχουμε και μεις ένα παλιόγερο στη γειτονιά και δεν έχει αφήσει αλεπού για αλεπού, γάτες και σκυλάκια, που να μην τον αφήσουν και να τον κουβαλούν 4!!!Αλλά δεν τον έχω πιάσει επ΄αυτοφόρω . Που θα μου πάει όμως..Τον υποψιάζομαι και έτσι και τον πετύχω θα τον βάλω να τη φάει τη φόλα
Ετσι ακριβως αισθανομαι οπως εσυ και συμφωνω με ολα οσα γραφεις :)

Περαστικα στον σκυλο σου, ποκυ τυχερος σταθηκε μεσα ατην ατυχια του, ολα καλα απο δω και περα ευχομαι!!!
 




George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Και οι δύο είσαστε τυχεροί μέσα στην ατυχία σας. Άτυχοι γιατί δυστυχώς συνέβει σε εσάς, τυχεροί γιατί απ' ότι φαίνεται, ο μικρός σου διέφυγε τον άμεσο κίνδυνο.

Παρακολούθησε τα νεφρά του, πολλές φορές οι βλάβες εμφανίζονται μήνες μετά. Για τους επόμενους 6+ μήνες, θα πρέπει να τον παρακολουθείς στενά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.
 




Exige

Well-Known Member
29 Μαϊου 2011
79
1
xalandri
Παιδια καλησπερα.Ο Αττιλας ειναι μια χαρα.Αν εξαιρεσουμε την επομενη μερα απο την δηλητηριαση που κοιμοταν συνεχεια και ηταν πολυ ταλαιπωρημενος και υποτονικος πλεον δειχνει να το εχει ξεπερασει πληρως.Οι εξετασεις του ειναι ολες φυσιολογικες και θελω να ξαναευχαριστησω τον κο Μαραγκο που εσωσε τον σκυλο μου.Την Δευτερα επισκευτηκα την αυτοαποκαλουμενη κτηνιατρο ζητωντας τα λεφτα μου πισω.Ακολουθησε μαχη και οπως περιμενα δεν πηρα τιποτα πισω.Ετσι ειναι με ανθρωπους ασυνηδειτους και οχι επαγγελματιες.
Το ονομα της κας ειναι ********** και βρισκεται στην οδο ************* στο Πολυδροσο Χαλανδριου.Ειναι χρεος μου να το καταγγειλω εδω τουλαχιστον.Ας κρινουν οι mod αν μπορει να κρατηθει η επωνυμη αναφορα μου στην 'κυρια' (μηπως γλυτωσει κανενας αλλος) ή οχι.
 
Last edited by a moderator:


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Ξέρεις φαντάζομαι ότι μπορεί να σου κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση, μιας και κάνεις επώνυμη καταγγελία(και δεν το λέω για να υπερασπιστώ την εν λόγω κυρία, το αντίθετο).
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc