Φόλες σε όλη την Ελλάδα


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Αυτές οι κάμερες ασφαλείας είναι πολύ σοβαρή υπόθεση σε περίπτωση μου μπορούν να καταγράψουν
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Πριν λίγες ημέρες ένας τύπος μεταξύ Ηλιούπολης και Αγ. Δημητρίου κατέβαινε από μηχανάκι για να ταΐσει γάτες. Το περίεργο είναι πως άφηνε σε διάφορα σημεία λίγο μαγειρεμένο κριθαράκι και όχι ξηρά τροφή. Με αφορμή το γεγονός πως βρέθηκαν τριγύρω νεκρές γάτες εστάλη δείγμα από το κριθαράκι για ανάλυση. Υπάρχει φωτογραφία του ύποπτου από κάμερα. Θα δούμε.
πριν 5-6 μερες βρεθηκαν νεκρες γατες Αγιο Δημητριο στη συμβολη οδων Σοφοκλη και Βενιζέλου, προσοχη , νομιζω σας εχω πετυχει να βολταρετε εκει τρυγυρω! εδω
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
πριν 5-6 μερες βρεθηκαν νεκρες γατες Αγιο Δημητριο στη συμβολη οδων Σοφοκλη και Βενιζέλου, προσοχη , νομιζω σας εχω πετυχει να βολταρετε εκει τρυγυρω! εδω
Μίλησα με μια από τις κυρίες που "έχασαν" την γάτα τους. Την δεύτερη, η οποία τυχαίνει να είναι και γνωστή μου, δεν την έχω συναντήσει ακόμα. Δεν ξέρω παρακάτω αν υπήρξε θέμα μιας και υπάρχει κυρία η οποία ταΐζει περίπου 15.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Ζω.Φι.Ψυ.

——SOS SOS SOS——
Δηλητήρια στη Φιλοθέη στην Ελευθερίου Βενιζέλου μεταξύ Κρανιωτακη και Παλαιων Πατρων Γερμανου
Βρήκαν τραγικό θάνατο 4 τουλάχιστον γατάκια. Πιστεύουμε πως δεν έγινε σκόπιμα. Κάποιος κηπουρός η εταιρία απεντόμωσης έβαλε επικίνδυνη ουσία - ακατάλληλη για σπίτια με ζώα ή δολωματικούς σταθμούς. Αν γνωρίζετε τους περίοικους ειδοποιήστε για να αφαιρέσουν ότι υπάρχει!!!
 
  • Like
Reactions: noni_papa


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Από Αστική πανίδα δήμου Αθηναίων

ΠΡΟΣΟΧΗ σε όσους βγάζουν βόλτα τους σκύλους τους στου Φιλοπάππου.
Δηλητήριο (ποντικοφάρμακο) βρέθηκε σκορπισμένο σε διάφορα σημεία πίσω από τα μαρμάρινα παγκάκια στον Αγ. Δημήτριο Λουμπαρδιαρη στου Φιλοπάππου.
Να ενημερώσουμε πως απαγορευεται να τοποθετεί οποιοσδήποτε πολίτης παντός είδους δηλητήρια σε δημόσιους χώρους στους οποιους απολυμανσεις/απεντομωσεις/μυοκτονιες γίνονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από εξειδικευμένα συνεργεία του Δήμου ή της Περιφέρειας τα οποία τηρούν όλα τα μέτρα προστασίας ανθρώπων και ζώων.
Σε περίπτωση που πιαστεί κάποιος να βάζει δηλητήριο χρησιμοποιώντας τη δικαιολογία ότι το βάζει για τα ποντίκια, θα πρέπει να γνωρίζει ότι θα οδηγηθεί άμεσα στο αυτόφωρο.
Έχει ενημερωθεί η υπηρεσία καθαριότητας ώστε να καθαρίσει άμεσα τον χώρο.
 


14 Οκτωβρίου 2020
18
2
25
ΦΟΛΕΣ ΣΤΟ ΑΛΣΟΣ ΣΥΓΓΡΟΥ (ΜΑΡΟΥΣΙ/ΚΗΦΙΣΙΑ)
Παρόλο που το άλσος μας είναι ο τέλειος προορισμός για βόλτα με τους τετράποδους φίλους μας τελευταία έχουν αναφερθεί πολλά περιστατικά για φόλες μέσα στο άλσος.Μάλιστα τη προηγούμενη εβδομάδα ένα σκυλάκι διστυχώς απεβίωσε.ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!
 


Giwrgosm

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2017
137
155
34
Καλησπέρα...
Στην ΠΑΤΡΑ στην περιοχή του ΛΑΔΌΠΟΥΛΟΥ έχουν βρεθεί φολες. Όσοι είστε από εκεί να προσέχετε, έψαξα λίγο που μπόρεσα στις γραμμές αλλά δεν βρήκα κάτι.
 
  • Angry
Reactions: alexouli




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗΣ στον ΑΣΥΡΜΑΤΟ, ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Την Κυριακή 10/01 στο χώρο του Ασυρμάτου, είσοδος από τον Αλετρά (δεξιά στο χώρο του γκαζόν) σκύλος φέρεται να έγλειψε ύποπτο αντικείμενο. Μεταφέρθηκε σε κλινική αλλά χθες κατέληξε από νεφρική ανεπάρκεια όπως μας ανέφεραν. Έχει ενημερωθεί η υπηρεσία καθαριότητας για επανέλεγχο του πάρκου.

ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗΣ ζώων επίσης στο δημο ΔΑΦΝΗΣ-ΥΜΗΤΤΟΥ 10-11/01 . Περιοχή γύρω απο Αγια Φωτεινή ως πλατεία Δημαρχείου Υμηττού και γυρω απο αλσος Αρη Αλεξάνδρου! Ενημερωθηκε ο δήμος και καθάρισαν με νερό αλλα χρειάζεται προσοχή.

@ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ προσοχή με τον φαγάνα.
 
Last edited:




Giwrgosm

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2017
137
155
34
Δυστυχώς για ακόμη μια φορά θα γράψω για φολες στην ΠΑΤΡΑ στο ΝΟΤΙΟ ΠΑΡΚΟ.
Οι φολες βρέθηκαν στον ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΈΝΟ ΧΏΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΆ.
 
  • Sad
Reactions: medusa


Giwrgosm

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2017
137
155
34
Δυστυχώς για ακόμη μια φορά θα γράψω για φολες στην ΠΑΤΡΑ στο ΝΟΤΙΟ ΠΑΡΚΟ.
Οι φολες βρέθηκαν στον ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΈΝΟ ΧΏΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΆ.
Πήγα μόλις τώρα και έβαλα χαρτιά και στα δύο πάρκα ότι έχουν βρεθεί φολες
 






Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
473
1.070
20
Πάτρα
Φόλες στην Πάτρα

Ιδιαίτερη προσοχή στις περιοχές που θα αναφέρω, έχουν ταυτοποιηθεί και δυστυχώς έχουν χάσει την ζωή τους ήδη σκύλοι και γάτες.

  • Πλατεία Ψηλά Αλώνια
  • Τριών Ναυάρχων
  • Στάδιο Παναχαϊκής
  • Πλατεία Αρόης
  • Νότιο Πάρκο
  • Σκαγιοπούλειο
  • Ελευθέριου Βενιζέλου
  • Εργατικές κατοικίες Ζαρουχλεϊκων
  • Φωκαίας
  • Πριγκιποννήσων
  • Μητροπολίτου Χρυσοστόμου (Άγιος Ανδρέας Νοσοκομείο)
  • Άγιος Ανδρέας (εκκλησία πάρκο)
  • Δασάκι στο Κολυμβητήριο της Πλαζ
 
  • Like
Reactions: spyv


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3