Φύλαξη σκύλου


Status
Κλειδωμένο θέμα

Stellagla

Member
1 Μαρτίου 2021
21
1
34
Γεια σας. Υπάρχει κάποιος εθελοντής στην Θεσσαλονίκη με εμπειρία και συνείδηση για φύλαξη του σκύλου μου όταν πάω ταξίδια; Με ένα μικρό ποσό
 


dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Καλησπέρα!
Έχεις την επιλογή μιας πανσιόν ή αυτήν του ιδιώτη στο σπίτι του (δες εδώ για παράδειγμα).
Kαι στις δύο περιπτώσεις όμως απευθύνεσαι ουσιαστικά σε κάποιους αγνώστους.
Προσωπικά θα σου πρότεινα μέχρι να γίνει το επόμενο ταξίδι σου (φαντάζομαι δεν θα γίνει άμεσα)
να βρεις κάποιον δικό σου (φίλο, συγγενή) και να τον "προπονήσεις" στα του σκύλου (βόλτα, τάισμα κλπ) για να τον κρατήσει όταν έρθει η ώρα. Έτσι θα έχεις το κεφάλι σου πιο ήσυχο.
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


Stellagla

Member
1 Μαρτίου 2021
21
1
34
Πανσιόν δεν θα το πάω γιατί έχω ακούσει τα χειρότερα. Γνωστός δεν υπάρχει.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Μη στηριχτεις στο τι εχεις ακούσει. Πήγαινε απο τώρα και δες την πανσιον με τα ίδια σου τα μάτια. Σε ανυποπτο χρόνο. Δες περιφραξεις, χωρους διαμονης, παρατηρησε αν εχουν καθαρο νερο και περιβαλλον ρωτα οτι θες.

Ουτε ο ιδιωτης είναι λυση καλη απαραίτητα. Μελος εδω μέσα πριν κατι μήνες αφησε το σκύλο σε εμπειρο ιδιωτη με καλες κριτικές και έμαθε 3 μερες μετα οτι είχε χαθεί.

Φυσικα παντα εχει να κανει και με τον σκύλο.
 




Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Γεια σας. Υπάρχει κάποιος εθελοντής στην Θεσσαλονίκη με εμπειρία και συνείδηση για φύλαξη του σκύλου μου όταν πάω ταξίδια; Με ένα μικρό ποσό
Aπό πικρή πείρα, σας λέω να μην το επιδιώξετε με αυτόν τον τρόπο.
Όταν ο σκυλάκος μου ήταν 5 μηνών, έπρεπε να φύγω εξωτερικό και βρήκα ιδιώτη, έμπειρο, ο οποίος φρόντιζε επί χρόνια σκύλους από φιλοζωικές και πίστεψα ότι ο σκύλος μου θα είναι ασφαλής.

Έχασε τον σκυλάκο την δεύτερη μέρα στο Πεδίο του Άρεως. Ενημερώθηκα τρεις μέρες μετά. Ήμουν πάρα πολύ μα πάαααρα πολύ τυχερή γιατί τον βρήκα τον σκύλο μου αλλά πιστέψτε με, δεν θέλετε να ζήσετε κάτι τέτοιο. Δεν νομίζω να μπορέσω να τον ξαναφήσω σε άλλον μετά από αυτό. Θέλει πολύ ψάξιμο και όχι ψάξιμο ανάμεσα σε άγνωστους σε εσάς ανθρώπους.
 


Stellagla

Member
1 Μαρτίου 2021
21
1
34
Ετυχε ρε παιδιά που το έχασαν. Και τι να κάνω; Να μην πάω διακοπές για να μην τον αφήσω σε ανθρωπο; Οι δικοί μου είναι γέροι
 


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Ετυχε ρε παιδιά που το έχασαν. Και τι να κάνω; Να μην πάω διακοπές για να μην τον αφήσω σε ανθρωπο; Οι δικοί μου είναι γέροι
Οχι, σας λέμε να προσέξετε όσο μπορείτε πού τον αφήσετε.
 








sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Βασικά μια χαρά ώριμη είναι η απάντηση είναι αυτή που έδωσε ο Τάσος... τι θα κάνεις το σκύλο όταν θέλεις να φύγεις είναι κι αυτό ένα κόστος που συνυπολογίζεις όταν αποφασίζεις να πάρεις σκύλο.

Αν η λύση που βρήκες δεν είναι συγγενής/φίλος/το παίρνω μαζί, γράψε την εδώ, ενδεχομένως να βοηθήσει κάποιον άλλο που έχει το ίδιο θέμα με σένα.
 
  • Like
Reactions: Estranged


Stellagla

Member
1 Μαρτίου 2021
21
1
34
Κατευθείαν όλοι στην επίθεση. Έχω λεφτά να δώσω για φιλοξενία. Λολ. Είναι μια γνωστή μου κοπέλα
 


Tsakis

New Member
15 Μαρτίου 2021
1
0
37
Να προσθέσω εγω μια προσωπική εμπειρια. Περυσι άφησα τον σκύλο μου για 5 μέρες στα παιδια εδώ: https://www.friendsforlife.gr/
Είναι λίγο έξω απο τη Θεσσαλονίκη σ ενα πολυ ωραιο κτήμα. τα παιδια ειναι εκπαιδευτες σκύλων οδηγων. Μας πήραν 10€/μερα που το θεωρώ καλή τιμή.Μπορώ να προτείνω και κατι σε εκπαιδευτρια σε διαμερισμα στην θεσσαλονικη αλλα παει στα 20-25. Μειναμε ευχαριστημενοι και θα τον αφηνα ξανα εκει.
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
Ετυχε ρε παιδιά που το έχασαν. Και τι να κάνω; Να μην πάω διακοπές για να μην τον αφήσω σε ανθρωπο; Οι δικοί μου είναι γέροι
τι σκύλος είναι, ηλικία μέγεθος σε κιλά, αρσενικο θυληκο... λεπτομέρειες χαρακτήρα...

εντιτ..
οοκ βρηκες.....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Αυτή τώρα είναι 31 χρονών κατά δήλωσή της.
Αυτό τώρα, τι σόι σχόλιο είναι; Για report μάλλον, για να αρχίσει να περιορίζεται επιτέλους, που και που το ανεξέλεγκτα προσβλητικό bullying. Καιρό είχαμε!
 
  • Like
Reactions: Tsakis


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Αυτό τώρα, τι σόι σχόλιο είναι; Για report μάλλον, για να αρχίσει να περιορίζεται επιτέλους, που και που το ανεξέλεγκτα προσβλητικό bullying. Καιρό είχαμε!
Όταν ψάχνει να βρει που θα παρκάρει το σκυλο για να πάει διακοπές και απαντάει με "LOL", 16χρονο θα είχε καλύτερη συμπεριφορά στις απαντήσεις που πήρε.
Ιδιαίτερα ΕΣΥ δεν θα έπρεπε να μιλάς για λογοκρισία στο φόρουμ.
Δικαίωμά σου να κάνεις και ριπορτ, αλλά κρίσεις για το τι λέω, πότε το λέω και γιατί το λέω, δεν δέχομαι. Πόσο μάλλον από σένα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Δέχεσαι, δεν δέχεσαι, πρόβλημά σου.
Παίρνε καμιά ανάσα πριν απαντήσεις, να σου φεύγει η ένταση που και που.
Ασε τις συγκρίσεις. Ασχολήσου καλύτερα μόνο, με το τι γράφεις εσύ.
 
  • Like
Reactions: Estranged


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Το ιδανικο μου ειναι να τον κρατησει μια φιλη που την εμπιστευομαι οσο και τον εαυτο μου. Απο κει και περα, τον εχω αφησει μονο σε πανσιον μια στη Βαρυμποπη και δυο φορες στο Πικερμι.

Σε αγνωστο - μη επαγγελματια - δεν υπηρχε περιπτωση ν αφησω το σκυλο.

Ολα αυτα σε περιπτωσεις που πηγα αεροπορικως γιατι κατα τ αλλα το σκυλουνι παντα μαζι στις διακοπες.
Λολ (44)
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3