ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΜΑΛΙΝΟΥΑ


Status
Κλειδωμένο θέμα


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Ναι εεε... καλα που με το είπες δεν το ήξερα... ποσο κανει να του
αγοράσουμε ενα... να πάρουμε και μια εξάδα καλσόν σε καμιά
Τσέχα κριτή νου του δώσει και ενα καλύτερος φυλής.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Να χαμε να λέγαμε, θα συζητήσουμε και το θέμα του πέντιγκρι εδώ μέσα; Εεε ρε καλά που δεν κάνω μοντιλίκια πουθενά, όλους για εκτός θέματος θα τους έκοβα τα ποστς. (Βρε μήπως έχω κλίση στο "δασκαλίκι" τελικά και έχω χάσει την ευκαιρία μου; )
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Μη μου κάνεις λάικ @ISKENDER, θα χες μείνει μετεξεταστέος σε κάθε "τάξη" (ο @epial θα βάζε μια φατσούλα με γυαλιά που επιπλήττει εδώ). Η διόρθωση ως προς τον όρο καθαρόαιμος στην αγγελία και η εξήγηση της @Orilis ήταν σωστή. Τα πώς, τι και τα dessous κ για να βγάλετε τα μάτια σας στις διαφωνίες επί του θέματος, άνοιξε ένα νέο θέμα και πείτε τα εκεί.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Οχι μονο σε σένα υπάρχουν και αλλα δυο πόστ απο κατω και
εντάξει δεν βλεπω κακία απλα επειδή μας ειναι άγνωστα τα σκυλια
και οι γραμμές που δουλέβει ο στρατός για αυτο δεν μπορούμε
να τα συγκρίνουμε με αυτα που βλέπουμε καθημερινά και δεν
νομίζω να τα κατεβάζουν και σε εκθεσεις :)
Η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω καθημερινά μαλί, αλλά επίσης αλήθεια είναι ότι τα περισσότερα που έχω δει είναι καθαρόαιμα. Πέρα από αυτά των ιδιωτών, τα μαλινουά που έχει εδώ στο λιμάνι, μοιάζουν με αυτά που βλέπουμε συνήθως στις φωτογραφίες κι όχι με αυτό εδώ. Με του στρατού δεν έχει τύχει να έρθω σε επαφή.

(όντως βγαίνουμε πολύ οφ τόπικ)

Αν οι θεματοθέτες βάλουν κάποια αγγελία από φου μπου, μπορούμε να προωθήσουμε, για να βοηθήσουμε με κάποιο τρόπο να βρει ο σκύλος το σπίτι που του ταιριάζει.
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Μη μου κάνεις λάικ @ISKENDER, θα χες μείνει μετεξεταστέος σε κάθε "τάξη" (ο @epial θα βάζε μια φατσούλα με γυαλιά που επιπλήττει εδώ). Η διόρθωση ως προς τον όρο καθαρόαιμος στην αγγελία και η εξήγηση της @Orilis ήταν σωστή. Τα πώς, τι και τα dessous κ για να βγάλετε τα μάτια σας στις διαφωνίες επί του θέματος, άνοιξε ένα νέο θέμα και πείτε τα εκεί.

Πίστεψε με σε καταλαβαίνω
 
  • Like
Reactions: Estranged


ATH

Member
2 Απριλίου 2016
14
31
49
Η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω καθημερινά μαλί, αλλά επίσης αλήθεια είναι ότι τα περισσότερα που έχω δει είναι καθαρόαιμα. Πέρα από αυτά των ιδιωτών, τα μαλινουά που έχει εδώ στο λιμάνι, μοιάζουν με αυτά που βλέπουμε συνήθως στις φωτογραφίες κι όχι με αυτό εδώ. Με του στρατού δεν έχει τύχει να έρθω σε επαφή.

(όντως βγαίνουμε πολύ οφ τόπικ)

Αν οι θεματοθέτες βάλουν κάποια αγγελία από φου μπου, μπορούμε να προωθήσουμε, για να βοηθήσουμε με κάποιο τρόπο να βρει ο σκύλος το σπίτι που του ταιριάζει.

Θα εκτιμούσα αν μου λέγατε πως γίνεται η διαδικασία στο f/book γιατί έχω λογαριασμό αλλά δεν ξέρω την λειτουργία αυτή. Όσον αφορά τον προσδιορισμό καθαρόαιμου έχει τεθεί αποκλειστικά και μόνο για τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της φυλής.Ο Ε.Σ. από πληροφορίες μέχρι τώρα δεν έχει μπει σε διαδικασία αναπαραγωγής με διασταύρωση φυλών. Όλα δε τα σκυλιά του προέρχονται από διαγωνισμούς με πλήρη πιστοποιητικά και κατόπιν ειδικής αξιολόγησης επί το πλείστον από το εξωτερικό και από επιλεγμένη αναπαραγωγή των σκύλων που έχει στην κατοχή του. Όσο δε για τα pedigree για τα ΣΑ και ΕΔ τους είναι αδιάφορα καθόσον τα σκυλιά τους παραμένουν στις υπηρεσίες και παρακολουθούνται βάση ειδικού μητρώου, το οποίο όπως φαίνεται και στο βιβλιάριο υγείας του ο εν λόγω σκύλος διαθέτει (για ευνόητους λόγους έχει σβηστεί από τη φωτό).
Υ.Γ. Ο συγκεκριμένος προέρχεται από το ΚΕΝΟΚ Λάρισας και υπάρχει σχετικό αφιέρωμα για το ΚΕΝΟΚ στο you tube.
Υ.Γ.2 Ευχαριστώ τους φίλους που μέχρι τώρα έχουν ανταποκριθεί στην αγγελία.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Η διαδικασία με το φέισμπουκ είναι η εξής: φτιάχνεις ένα άλμπουμ με τις φωτογραφίες που θέλεις να βάλεις. Στην περιγραφή του άλμπουμ βάζεις το κείμενο της αγγελίας και κάνεις τόσο το άλμπουμ, όσο και την κάθε μία ξεχωριστά δημόσιες (δηλαδή κοινό public, με σύμβολο την υδρόγειο σφαίρα). Καλό θα ήταν το κείμενο να υπάρχει και στη λεζάντα κάθε φωτογραφίας γιατί καμία φορά κάποιοι κοινοποιούν μόνο κάποια φωτογραφία και το κείμενο του άλμπουμ "χάνεται" στην κοινοποίηση. Μετά βάζεις λινκ του άλμπουμ εδώ και κοινοποιούν όσοι έχουν την καλή διάθεση. Στη θέση σου θα έβγαζα τη λέξη καθαρόαιμο γιατί πέραν των λόγων που αναφέρθηκαν παραπάνω, υπάρχουν και υποψήφιοι που δεν ενδιαφέρονται για το σκύλο αυτό καθεαυτό αλλά για τσάμπα καθαρόαιμο για να πουλήσουν μούρη. Συνήθως τέτοιοι άνθρωποι δεν ενδιαφέρονται όσο θα έπρεπε ούτε για την ευζωια του σκύλου.

Η παραπάνω διαδικασία αφήνει να φανεί σε όλους από ποιον λογαριασμό του φέισμπουκ προέρχεται η αγγελία, κατά συνέπεια κάποιος μπορεί να επισκεφτεί τον "τοίχο" σου και να δει κι ότι άλλο έχεις κοινοποιήσει δημόσια. Ότι δηλαδή μπορεί να δει στο προφίλ σου οποίος δεν είναι φίλος σου.

Ελπίζω να βοήθησα. :)
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


ATH

Member
2 Απριλίου 2016
14
31
49
Η διαδικασία με το φέισμπουκ είναι η εξής: φτιάχνεις ένα άλμπουμ με τις φωτογραφίες που θέλεις να βάλεις. Στην περιγραφή του άλμπουμ βάζεις το κείμενο της αγγελίας και κάνεις τόσο το άλμπουμ, όσο και την κάθε μία ξεχωριστά δημόσιες (δηλαδή κοινό public, με σύμβολο την υδρόγειο σφαίρα). Καλό θα ήταν το κείμενο να υπάρχει και στη λεζάντα κάθε φωτογραφίας γιατί καμία φορά κάποιοι κοινοποιούν μόνο κάποια φωτογραφία και το κείμενο του άλμπουμ "χάνεται" στην κοινοποίηση. Μετά βάζεις λινκ του άλμπουμ εδώ και κοινοποιούν όσοι έχουν την καλή διάθεση. Στη θέση σου θα έβγαζα τη λέξη καθαρόαιμο γιατί πέραν των λόγων που αναφέρθηκαν παραπάνω, υπάρχουν και υποψήφιοι που δεν ενδιαφέρονται για το σκύλο αυτό καθεαυτό αλλά για τσάμπα καθαρόαιμο για να πουλήσουν μούρη. Συνήθως τέτοιοι άνθρωποι δεν ενδιαφέρονται όσο θα έπρεπε ούτε για την ευζωια του σκύλου.

Η παραπάνω διαδικασία αφήνει να φανεί σε όλους από ποιον λογαριασμό του φέισμπουκ προέρχεται η αγγελία, κατά συνέπεια κάποιος μπορεί να επισκεφτεί τον "τοίχο" σου και να δει κι ότι άλλο έχεις κοινοποιήσει δημόσια. Ότι δηλαδή μπορεί να δει στο προφίλ σου οποίος δεν είναι φίλος σου.

Ελπίζω να βοήθησα. :)
Ευχαριστώ για την βοήθεια, αν και πιστεύω πως τελικά δεν θα χρειασθεί τόση δημοσιοποίηση γιατί αρκετοί φίλοι από το forum έχουν ήδη ανταποκριθεί στην αγγελία.
 
  • Like
Reactions: Orilis




ATH

Member
2 Απριλίου 2016
14
31
49
Δεν είχαμε καμμία αμφιβολία :rolleyes:
Εσείς πως θα κρίνετε, ποιός θα είναι ο κατάλληλος;
Εχετε κάποιο πλάνο, στο μυαλό σας;
Ελπιζω να εχω την βοηθεια ολων των φιλων υου φιρουμ στην τελικη μας αποφαση.Βεβαιως θα εχω και την βοηθεια και συνεργασια καποιων εκπαιδευτων που εχουν ηδη αξιολογησει τον σκυλο.Επισημαινω για αλλη μια φορα οτι ο σκυλος δεν δινεται για ξεφορτωμα...
 
  • Like
Reactions: ioanna a


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Δύσκολα τα πράγματα...
Να προλάβω τουλάχιστον να πω, να φροντίσετε να υπογραφεί συμβόλαιο υιοθεσίας με γνήσιο υπογραφής του νέου ιδιοκτήτη, και οπωσδήποτε καταχωρημένο microchip.
Και...καλή του τύχη!
 


ATH

Member
2 Απριλίου 2016
14
31
49
Δύσκολα τα πράγματα...
Να προλάβω τουλάχιστον να πω, να φροντίσετε να υπογραφεί συμβόλαιο υιοθεσίας με γνήσιο υπογραφής του νέου ιδιοκτήτη, και οπωσδήποτε καταχωρημένο microchip.
Και...καλή του τύχη!
Αγαπητε, μαλλον δεν εχεις διαβασει στο συνολο την αναρτηση και μαλλον επιθυμεις μονο να σχολιαζεις ανευ ουσιας...το παστ ειναι αγγελια υιοθεσιας...
Ευχαριστω
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Εγώ απ όσο ξέρω (μπορεί να ξέρω και λάθος), ο στρατός και η αεροπορία δεν κάνουν εκτροφή σκυλιών, αλλά τα αγοράζουν σε κάποια ηλικία (τέτοια που να φαίνεται αν το σκυλί μπορεί να δουλέψει), έναντι αρκετών χρημάτων.
Αυτό το σκυλί είναι σκυλί που αγόρασε ο στρατός? Και το πουλάει ο στρατός?
Η κάποιοι βάζουν γέννες από σκυλιά του στρατού και τα πουλάνε έξω?
 
  • Like
Reactions: Aslan and east49


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Οι αγγελίες υιοθεσίας, συνοδεύονται ΠΑΝΤΑ, από συμβόλαια υιοθεσίας και εξασφάλιση καταχώρησης microchip.
Που βλέπετε το "άνευ ουσίας";
 
  • Like
Reactions: Aslan and Estranged


ATH

Member
2 Απριλίου 2016
14
31
49
Οι αγγελίες υιοθεσίας, συνοδεύονται ΠΑΝΤΑ, από συμβόλαια υιοθεσίας και εξασφάλιση καταχώρησης microchip.
Που βλέπετε το "άνευ ουσίας";
Το έχω επισημανει ιδιαίτερα στην αγγελία....
 


ATH

Member
2 Απριλίου 2016
14
31
49
Εγώ απ όσο ξέρω (μπορεί να ξέρω και λάθος), ο στρατός και η αεροπορία δεν κάνουν εκτροφή σκυλιών, αλλά τα αγοράζουν σε κάποια ηλικία (τέτοια που να φαίνεται αν το σκυλί μπορεί να δουλέψει), έναντι αρκετών χρημάτων.
Αυτό το σκυλί είναι σκυλί που αγόρασε ο στρατός? Και το πουλάει ο στρατός?
Η κάποιοι βάζουν γέννες από σκυλιά του στρατού και τα πουλάνε έξω?
Αν αμφισβητείς το βιβλιάριο του...
Παρακαλώ αν κάποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες, εφόσον τον ενδιαφέρει το σκυλί το τηλέφωνο υπάρχει.
Το λινκ θα σας λύσει αρκετές απορίες σχετικά με αυτά τα σκυλιά. (
)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Το έχω επισημανει ιδιαίτερα στην αγγελία....
Τέλεια! Κι εγώ λοιπόν, του δίνω έμφαση, για να τονίσω την σημασία του! Ποιό "ουσίας" δεν γίνεται! Και είναι και η μόνη βοήθεια, που μπορώ να προσφέρω.
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Εγώ δεν αμφισβητώ τίποτα, ερωτήσεις κάνω.
Εσύ πλήρωσες δηλαδή το ελληνικό κράτος για να πάρεις τον σκύλο?
 




Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.794
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf