ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ αρσενικό ενήλικο γκριφονοειδές


Status
Κλειδωμένο θέμα

l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ρε παιδιά ο σκύλος είναι κελεπούρι λέμε, πανέμορφος, ( πραγματικά δεν το λέω συγκαταβατικά, τον έχω δει και live) καλός χαρακτήρας η χαρά του σκύλου.
Όχι σαν κάτι άλλους που μπλέξαμε μαζί τους, ονόματα να μην λέμε!
Θα σας τον πάρουν και θα κλαίτε! =P~=P~
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Μα να μην σου καθεται ασπρος σκυλος ουτε σε διασωση? Αυτο θα πει εξειδικευση :p

Καλη τυχη στο μαυροτσουκαλο με τα ραστα!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Νομίζω, ότι το μάτι μου, μένει πια μόνο στα μαύρα. Τα άλλα, σαν να μην υπάρχουν, ένα πράγμα. Αόρατα :)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Σχεδόν 5 πολύ δύσκολους μήνες μετά και πάνω που είχα αρχίσει να απελπίζομαι, το θαύμα έγινε!!!

Τον μουτσούνα, τον ερωτεύτηκε σφόδρα, μια Ολλανδέζα γλύκα. Και επειδή δεν άντεχε να περιμένει πότε θα βρεθεί συνοδός για να της στείλω το πακέτο, έστειλε τον άντρα της να τον παραλάβει!!! Η μετάφραση της κίνησης αυτής, είναι...μεταφορικά συζύγου πήγαινε-έλα, διανυκτέρευση συζύγου και μεταφορικά μουτσούνα!!!! Συν...ένα ποσό που άφησε σε μένα κρυφά, για τα έξοδα που έκανα!!!!
Πως είπατε;;; Ετσι κάνουν, και όσοι Ελληνες αποφασίζουν να υιοθετήσουν αδέσποτο;;;;;;;;;
Μισό, να θυμηθώ, κάτι χαριτωμένα που ξέρω, με τον Τοτό.

Ο αστείος τυπάκος μου λοιπόν, μυρίζει πλέον τουλίπες, στις βόλτες του και η καινούργια του οικογένεια, είναι ξετρελλαμένη μαζί του :)

Επιτροπή υποδοχής στο Αμστερνταμ! Ο νέος μπαμπάς του, ζήτησε ο ίδιος παρακαλώ, να συνοδεύσει κι άλλο σκυλάκι, αν είχα κανένα που ήθελα να φύγει, αφού ο άνθρωπος είχε εμπεδώσει, μέσα από τις συνομιλίες μας, τα ζόρια που τραβάμε. Και φυσικά, όλο και κάποιο θα βρίσκαμε. Παρέα λοιπόν και η Γκρέις [νομίζω] πρώην Πίστη, του συλλόγου της Ν.Φιλαδέλφειας, με τους επίσης, νέους γονείς της:



Κίνηση ματ, από την μανούλα Ρενάτα, με σνακ για το καλωσόρισμα και..ένας νέος έρωτας μόλις γεννήθηκε για τον Μπόμπο :love: [παρεπιπτόντως...το όνομα, τους αρέσει πάαααρα πολύ]:




Το σχόλιο σ'αυτή την φωτό, είναι ότι...ταιριάζει με το χαλί :D


Nizinny φιλαράκο μου, σ'ευχαριστώ πάρα πολύ, για το χέρι βοηθείας. Σε σένα το χρωστάει ο μαλλιάς, που θα ζήσει στο εξής, μια ζωή ζάχαρη, όπως του αξίζει :)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Οσα μπραβο και να πω ειναι λιγα... (μεταξυ μας κιολας περιττα)..
Πολυ χαιρομαι για το Μπομπο!!! :D
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Καλέ αυτός είναι μια στάλα!!! Στις φωτογραφίες τις δικές σου φαινόταν μεγάλος!
Τυχερός κι αυτός κι εσύ αγαπημένο mareco! Πάντα τέτοια *agapoylas*
 








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Αυτή είναι η ιστορία ενός σκύλου που βρέθηκε ξαπλωμένος στην άκρη ενός δρόμου αυξημένης κυκλοφορίας και που όλες οι πιθανότητες συνηγορούσαν στο ότι πιθανότατα να ήταν νεκρός τώρα αν δεν περνούσε εκεί το μαρέκο.
Εγώ πάντως όταν μου είπε πως τον μάζεψε σκέφτηκα γνωρίζοντας ότι ζει σε ένα μικρό διαμέρισμα, ότι εργάζεται φουλ τάιμ και κυρίως ότι έχει ήδη 3 σκύλους ότι απλά είναι τρελή. Της το είπα κιόλας. Θέλει τρέλα τελικά για να αλλάξει αυτός ο κόσμος.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :love:
Με οπλίζουν με θάρρος, κουράγιο και δύναμη, να συνεχίσω απτόητη τον αγώνα, να βρω ένα ΑΛΛΟ σπίτι και για τον Μάρκο. Οχι απαραιτήτως σούπερ σπίτι σαν του Μπόμπου. Ούτε καν καλό. Θα μου αρκεί, να είναι απλώς κάπου πολυυυυύ μακριά και να μην τον γυρίσουν πίσω.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Με οπλίζουν με θάρρος, κουράγιο και δύναμη, να συνεχίσω απτόητη τον αγώνα, να βρω ένα ΑΛΛΟ σπίτι και για τον Μάρκο. Οχι απαραιτήτως σούπερ σπίτι σαν του Μπόμπου. Ούτε καν καλό. Θα μου αρκεί, να είναι απλώς κάπου πολυυυυύ μακριά και να μην τον γυρίσουν πίσω.
Χαχαχαχααααα!!!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Κάποια μέρα, θα αφήσω πίσω όλα τα βρωμόσκυλα και θα ζητήσω να υιοθετήσουν εμένα :rolleyes:





 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Αποκαθίστανται οι ελπίδες μου στην ανθρωπότητα.

(Κι ο Μάρκος? Τι θα κάνει τώρα που του πήραν το παιχνίδι???)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δεν αποχωρίστηκε ποτέ, το παλιό αγαπημένο του παιχνίδι. Απλώς, το είχε δίπορτο για λίγο ;)
 




Status
Κλειδωμένο θέμα