Χάθηκε-ενέργειες για την εύρεση του-υποδειγμα


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Xάθηκε o Φιλιππής στη συμβολή των οδών Παλαιολόγου και Σοφοκλέους στις 24/12/12 στην Πολιτεία και υπάρχει ενημέρωση πως περιφέρεται στην Ερυθραία.

Το κολλάρο και η ταυτότητα μπορεί να έχoυν χαθεί.

Είναι ημίαιμο λαμπραντόρ με κυνηγόσκυλο, χρώματος καφέ με άσπρη κοιλιά και άσπρες πατούσες και έχει microchip. Αν δεν έχει χάσει την ταυτότητά του, αναγράφει το όνομα Paddy (μπορεί να έχει βγάλει το κολλάρο) αλλά ακούει στο όνομα Φιλιππής. Το σκυλί είναι άρρωστο και χρειάζεται φαρμακευτική αγωγή άμεσα.

Το τηλέφωνο επικοινωνίας μου είναι 6979000690.

Συνημμένα μία αφίσσα με φωτογραφίες.

ΠΡΟΩΘΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ : συλλόγους, ιστοσελίδες, φίλους, γνωστούς, ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥΣ μέσω facebook κλπ

Ζητούνται εθελοντές για πεζοπορία ταυτόχρονα ή κάλυψη περιοχής με ποδήλατα το συντομότερο για να σπάσουμε την περιοχή σε τμήματα. Οσοι έχουν θυλικά σκυλιά μη στειρωμένα για βόλτα θα βοηθούσε πολύ.
Δυστυχώς δεν υπάρχει φιλοζωική Κηφισσιάς αλλά έχει ενημερωθεί ο Δήμος.

Μέχρι στιγμής έχουν γίνει οι εξής κινήσεις :
- δόθηκε σήμα στην ομάδα Δίας και Αστυομίας της Αττικής
- ενημερώθηκαν οι κτηνίατροι της περιοχής Ερυραίας, Κηφισσιάς, Εκάλης
- ενημερώθηκαν όλες οι ταβέρνες της ευρύτερης περιοχής
- αφισσοκόλληση στην Πολιτεία και Ερυθραία και ενημέρωση πόρτα πόρτα τα καταστήματα
- ενημέρωση όσων περισσότερων περαστικών με σκυλιά να έχουν το νου τους
- ζητήθηκε βοήθεια από συλλόγους πεζοπορίας/ορειβατων (δεν έχουν επικοινωνήσει μαζί μου)

Ευπρόσδεκτες ιδέες για εύρεσή του.

Καλή χρονιά με υγεία και ελπίδα σε όλα τα μέλη.
χαθηκε.jpg

























 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Τρομερός ο τύπος πάντως, πιστεύω ότι θα βρει τον σκύλο του και το εύχομαι.
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Λόγω βαρελότων στην αλλαγή του χρόνου....κάθε χρόνο τα ίδια :(
Ο σκύλος πρέπει να παραμένει ερμητικά κλεισμένος μέσα στο σπίτι. Δεν ξέρω γιατί δεν το καταλαβαίνουν. Είναι πανεύκολο να χαθεί, πάνω στον πανικό του. Η Αννίτα πετάχτηκε στον κήπο εκείνο το βράδυ. Αν είχα κάνει το λάθος να ανοίξω την πόρτα που βγάζει στο δρόμο ή αν ο κήπος μου δεν ήταν τόσο ασφαλώς περιφραγμένος, ακόμα θα έτρεχε το καημένο.
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Παιδιά έβλεπα στο φβ αυτές τις μέρες έναν σκύλο μου μοιάζει πάρα πολύ με αυτόν της φωτογραφίας. ο οποίος είχε βρεθεί!!!!!!
Ψάχνω και δεν το βρίσκω... Ελπίζω να το βρω και να είναι ο Φιλιππής!!