Χαθηκε ή εκλαπη αρσενικο τσιουαουα


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Την Τεταρτη 10/07 στισ 20:30 στην πλατεια Αγιου Θωμα, περιοχη Γουδι χαθηκε αρσενικο τσιουαουα στειρωμενο, με κομμενη ουρα.
Φορα μπλε στηθολουρο κ εχει τσιπακι.
τηλ 6951939917, 210 6017210, 6972607248189262_1855143782989_7813071_n.jpg
 






valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Στελιο εχει μια μεγαλη πλατεια διπλα στοσπιτι,οπου παμε καθημερινα, εδω κ αρκετους μηνες γι αυτο κ τον αφηνω ελευθερο , κανει βολτα σε μια ακτινα 50 μετρων απο εμενα κ οταν τον φωναζω παντα ερχεται. Το θεωρω σχεδον αδυνατο να χαθηκε , σιγουρα καποιος τον πηρε.
Η μεγαλη μου μ@@κια ηταν που δεν του φορουσα το κολαρο με τα στοιχεια του, φορουσε μονο το στηθολουρο...
Πηγα κ στην Αστυνομια χθες το βραδυ αλλα τιποτα.
Εχω ηδη βαλει αφισες σε ολη την πλατεια κ αναρτηση στο φεισμπουκ
Τι αλλο μπορω να κανω ??????? Εχει κολλησει τομυαλο μου απο τον πανικο
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
:(

ειδαν να τον παιρνει καποιος Βαλ? Κατι τετοιο διαβασα.
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Αν το κλέψανε... είτε φορούσε λουράκι είτε όχι... δε σε βοηθάει πολύ :(
Τσιπάκι έχει; Μήπως να πάρεις και τους τοπικούς κτηνιάτρους;

Λυπάμαι πολύ, ελπίζω να το βρεις - στη θέση σου θα είχα τρελαθεί και εγώ. Και στο μέλλον, καταλαβαίνεις, ποτέ χωρίς λουρί, είναι κρίμα!
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
:(

ειδαν να τον παιρνει καποιος Βαλ? Κατι τετοιο διαβασα.
Μου ειπαν κατι πιτσιρικια που ηταν πιο περα οτι ειδαν εναν κυριο γυρω στα 50 να τον κρατα στην αγκαλια του κ να τον χαιδευει, οποτε υποθετω οτιαυτος τον πηρε.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Οχι ρε συ Βαλ, ο πιτσιρής :(

Είναι να μην έχεις φρικάρει;

Εύχομαι να τον βρεις το συντομότερο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Είχε κι άλλα σκυλάκια εκεί ή ήταν μόνος του;
Φαινόταν το σκηνικό ότι δεν ήταν χαμένος;
Αν όχι τότε μπορεί ο κύριος να το πήρε με καλές προθέσεις να δει τις αφίσσες και να το επιστρέψει. Το εύχομαι ολόψυχα!
Nα πάρεις το αυτοκίνητο και να ψάχνεις όλες τις γύρω γειτονιές. Δεν ξέρεις ποτέ αν τα πιτσιρίκια είπαν αλήθεια ή τι ακριβώς έχει γίνει.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Μου ειπαν κατι πιτσιρικια που ηταν πιο περα οτι ειδαν εναν κυριο γυρω στα 50 να τον κρατα στην αγκαλια του κ να τον χαιδευει, οποτε υποθετω οτιαυτος τον πηρε.
γμτ..
αν ισχυει κατι τετοιο, θα βοηθησει να ξαμοληθουμε να ψαξουμε την περιοχη?
τι αλλο να κανεις? αφισες εβαλες, αστυνομια πηγες.
ευχομαι απο το τσιπακι να γινει κατι.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Τον κυριο αυτόν τα παιδάκια πώς τον ειδαν? Να βιάζεται να φύγει? Τον εχουν ξαναδει εκει γύρω από το παρκο που πατε?
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Αν το κλέψανε... είτε φορούσε λουράκι είτε όχι... δε σε βοηθάει πολύ :(
Τσιπάκι έχει; Μήπως να πάρεις και τους τοπικούς κτηνιάτρους;

Λυπάμαι πολύ, ελπίζω να το βρεις - στη θέση σου θα είχα τρελαθεί και εγώ. Και στο μέλλον, καταλαβαίνεις, ποτέ χωρίς λουρί, είναι κρίμα!
εχει τσιπακι
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Βαλε φωτογραφιες του στα κτηνιατρεια της περιοχης, φωτογραφιες και στο μερος που χαθηκε. Πιθανον αυτος που το πηρε να τον περασε για αδεσποτο. Μην απελπιζεσαι. Πηγαινε ξανα και ξανα στο μερος εκει που χαθηκε γιατι μπορει αυτος που τον πηρε να τον βγαλει βολτα. Ψυχραιμια και μακαρι να τον βρεις συντομα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Πάντως...το λογικό είναι, αν ο "κύριος" νόμιζε ότι είναι χαμένο, να γύρναγε πρώτα μια βόλτα την πλατεία, να ρωτήσει. Ειδικά, αν υπήρχαν και άλλοι σκυλάδες γύρω. Οχι, να το πάρει και να φύγει.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πάντως...το λογικό είναι, αν ο "κύριος" νόμιζε ότι είναι χαμένο, να γύρναγε πρώτα μια βόλτα την πλατεία, να ρωτήσει. Ειδικά, αν υπήρχαν και άλλοι σκυλάδες γύρω. Οχι, να το πάρει και να φύγει.
Όπως και να έχει είναι της γειτονιάς. Αν ενημερωθούν πετ σοπ, κτηνιατρεία και βγουν στους δρόμους 1-2 άτομα και ψάχνουν συνέχεια κάπου κάποιος θα τον δει. Και ο σκύλος έχει τσιπάκι.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Λυπάμαι πολύ ...έβαλες αφίσες και έξω από τις σχολές εκεί ?....οι φοιτητές απλώνονται σε μεγάλη ακτίνα και μπορεί να δουν κάτι. :(
 


valeria

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2009
563
3
Αθηνα
Το εβαλα κ στον Πανελληνιο Κτηνιατρικο Συλλογο.
Να βαλω στην αναρτηση του φεισμπουκ τον αριθμο απο το τσιπακι ή οχι?????????????????????
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU