Χρέωση κτηνιάτρου


xris1

Active Member
6 Μαρτίου 2008
37
0
τελικα επειτα απο επισκεψη στον κτηνιατρο μου εδωσε κατι χαπακια ενα σαμπουαν αντιβακτηριακο 200 ml συνολο 54 ευρω παρα πολλα νομιζω 20 εξεταση 8 χαπακια απο 1,20 το καθενα και 15 ευρω για το σαμπουαν.ελεος
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Αμα σκεφτεις οτι εμενα μου ζητησαν 100 ευρω γιατι μου ειπε οτι το σκυλι μου θελει ευθανασια καλα εισαι. 20 ευρω εξεταση λογικο μου φαινεται. Για τι ειναι τα χαπακια?
 




xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
ξερεις δραστικη ουσια? Να μας πουνε αυτοι που ξερουν τι ειναι? Να εχεις μια 2η γνωμη :)
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
@xris1
Γιατί θεωρείς πως τα 20 ευρώ που πλήρωσες για επίσκεψη είναι πολλά?
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Από τη στιγμή που πας στον κτηνίατρο και εξετάσει το σκύλο θα πληρώσεις επίσκεψη. Και δεδομένου ότι σχεδόν πάντα θα σου δώσει κάτι για να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα που εμφάνισε το σκυλί σου, λογικά μου φαίνονται.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Συμφωνώ απόλυτα και ενοχλούμε αφάνταστα όταν συνδέουμε τον καλό κτηνίατρο με το «τζάμπα». Ο γιατρός εξέτασε το σκύλο και πρέπει να πληρωθεί. Τα 20 ευρώ της επίσκεψης είναι ένα λογικό πόσο.
 




xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Θα συμφωνησω μαζι σας και ξερετε οτι για τη ριτα θα εβγαινα και στο κλαρι που λενε. Ναι για τα δεδομενα που ισχυον 20 ευρω ειναι λογικο και πολυ μαλιστα. Αλλα απο την αλλη εξεταση 10' να κοστιζει σχεδον οσο το μεροκαματο καποιων ειναι του ματσ. ειπαμε ελλαδα ειμαστε. Ο κοσμος περνει 1000 ευρω δουλευοντας 12ωρα και με 1 ρεπο την εβδομαδα!
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Δεν είναι θέμα εκπτώσεων στην υγεία. Όταν ζητάμε μια υπηρεσία θα την πληρώσουμε. Οι κτηνίατροι πως θα ζήσουν, κλέφτες θα γίνουν?

Δε χρειάζεται να είμαστε πλούσιοι για να πάρουμε σκύλο, αλλά αν μη τι άλλο 50 ευρώ για τον κτηνίατρο πρέπει να μπορούμε να τα διαθέσουμε.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
edit :QUOTE στην xritaki

Nαι αλλα επειδή στην ελλάδα είμαστε ..., αυτές είναι οι τιμές και λιγότερο υπάρχουν κίνδυνοι ..

Oχι ότι η υψηλή τιμή σου εξασφαλίζει κάτι ..., αλλα σίγουρα στην υγεία μας δεν κάνουμε παζάρια ..

Oταν είσαι στην ζούγκλα ακολουθείς τους νομους της για να επιβιώσεις..;):)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Δεν είναι θέμα εκπτώσεων στην υγεία. Όταν ζητάμε μια υπηρεσία θα την πληρώσουμε. Οι κτηνίατροι πως θα ζήσουν, κλέφτες θα γίνουν?
τρόπος του λέγειν ...εκπτώσεις στην τσέπη μας για λόγους υγείας ..
ίσως έτσι είναι πιο κατανοητό ..
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Παιδια τι λετε. Δανειο 3000 ευρω πηρα για να σωσω το ριτακι εννοειται. Αλλα τα πιο πολλα τα εδωσα στους διαφορους που μου ζητουσαν 50 εωρω και βλακεια παρα στους θεους που την εγχειριζανε 9 ωρες και πηγα 3000 φορες. Ασε ποσες φορες τους πηρα τηλεφωνο. Συμφωνω αυτοι ειναι οι κανονες με αυτους παιζουμε. Ασε που αντι να πεσουν οι επισκεψεις των γιατρων καλο ειναι να αυξηθουνε οι μισθοι:)
 


xris1

Active Member
6 Μαρτίου 2008
37
0
ρε παιδια περιμεντε λιγο στα 10 λεπτα βαζει ταριφα 20 ευρω και επειτα σε χρεωνει το χαπι 1,20 το τεμαχιο επι 16 και απο εκει βγαζει κερδος και ενα σαμπουαν 200ml 15 ευρω? πλακα με κανετε? αφου βγαζει απ τα προιοντα που μου πουλαει πανω απο 100 τοις 100 κερδος και που τον ειδε αλλα 20 ευρω συγνωμη αλλα εγω αυτα τα θεωρω νταβατζιλικι! μονο στην ελλαδα γινονται αυτα.
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Αυτά τα προϊόντα δε τα αγόρασε από κάπου? Ξέρεις πόσο τα αγόρασε αυτός και πόσο επιπλέον σου τα χρέωσε?

Άντε να έβγαλε 5-10-15 ευρώ από τα προϊόντα που σου πούλησε. Ο άνθρωπος δεν πρέπει να πληρωθεί που εξέτασε το σκύλο σου?
 


xris1

Active Member
6 Μαρτίου 2008
37
0
Αυτά τα προϊόντα δε τα αγόρασε από κάπου? Ξέρεις πόσο τα αγόρασε αυτός και πόσο επιπλέον σου τα χρέωσε?

Άντε να έβγαλε 5-10-15 ευρώ από τα προϊόντα που σου πούλησε. Ο άνθρωπος δεν πρέπει να πληρωθεί που εξέτασε το σκύλο σου?


διαφωνω. το κουτακι εγραφε απ εξω 500 τεμαχια δηλαδη 500 χαπακια λες να τα πηρε αυτο το κουτακι 500επι 1 ευρω = 500 ευρω ? και εμενα να με χρεωδσε μονο 20 λεπτα επιπλεον στο χαπακι? δε νομιζω. συτο το θεμα εχω αντιθετη αποψη. στα εμβολια ενταξει εδινα 25 ευρω το μηνα και τωρα τελειωσαν δηλαδη αν τυχει να παω 3 φορες το μηνα θα δωσω 150 ευρω και το θεωρειτε λογικο? εγω οχι
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
:confused::eek:
Πραγματικά εύχομαι να μην ασθενήσει λίγο πιο σοβαρά από αυτό το σκυλί σου.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ρε παιδια περιμεντε λιγο στα 10 λεπτα βαζει ταριφα 20 ευρω και επειτα σε χρεωνει το χαπι 1,20 το τεμαχιο επι 16 και απο εκει βγαζει κερδος και ενα σαμπουαν 200ml 15 ευρω? πλακα με κανετε? αφου βγαζει απ τα προιοντα που μου πουλαει πανω απο 100 τοις 100 κερδος και που τον ειδε αλλα 20 ευρω συγνωμη αλλα εγω αυτα τα θεωρω νταβατζιλικι! μονο στην ελλαδα γινονται αυτα.
για πες μας τι γίνετε σε άλλες χώρες που προφανώς έχεις εμπειρία.
 


xris1

Active Member
6 Μαρτίου 2008
37
0
:confused::eek:
Πραγματικά εύχομαι να μην ασθενήσει λίγο πιο σοβαρά από αυτό το σκυλί σου.

οσα λεφτα και να χρειαστει θα τα δωσω 1200 εχει το σκυλι.δεν ειναι της πλακας. απλα αλλαζω κτηνιατρο περιμενω την ξαδερφη μου απο λονδινο να τελειωσει με το καλο και να ξεκινησει το κτηνιατρειο της.δεν εχω προβλημα να πληρωσω οσο και ναναι. αρκει να μη με πιανουν κοροιδο.αυτα.
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Δεν είχα σκοπό να το συνεχίσω, αλλά αν δεν είχε 1200 ευρώ το σκυλί δε θα τα έδινες?

Αν η ξαδέρφη σου είναι καλύτερη κτηνίατρος να πας. Αν απλά σου κάνει καλύτερη τιμή, στράφι τη βλέπω να πηγαίνει η επένδυσή σου.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.132
Μηνύματα
896.037
Μέλη
19.944
Νεότερο μέλος
Stelios Krani