Χρειάζομαι τη βοήθειά σας!


Joanna1983

Active Member
19 Ιουλίου 2011
29
0
Ρόδος
Από χθές ο Grifos με έχει βάλει σε σκέψεις με αυτά που μου είπε.Θέλει πολύ πολύ σκέψη το πράγμα.Πάντως αν έπαιρνα τώρα,θα έπαιρνα κοκόνι.
Όσο για ΤΟΝ ΚΟΚΟΝΙ(χαχαχα) χίλια συγνώμη δεν το 'ξέρα!!!!Απλά όντως τα λές πολύ χαριτωμένα!
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Ετσι μπερδευει των κοσμο ο κοκονις και μετα....:Dπαντος καλα κανεις και ψαχνεσαι και επισης δε βιαζεσαι!!
!Οντως ο Γριφος το εχει αυτο,γραφει ωραια,και σε προβληματιζει!!!:rolleyes:
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Και οχι μονο! Ειναι και το ονομα: koko-ni... παραπεμπει σε koko-sanel, koko-baroco, koko-rina κλπ... :-D :p


Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
koko retsi και χασάπης Βαγγέλας δεν παραπέμπει?
 




Joanna1983

Active Member
19 Ιουλίου 2011
29
0
Ρόδος
Όχι δεν βιάζομαι γιατί δεν θέλω να κάνω λάθος και να δυστηχήσει μαζί μας.Και να φανταστείς ότι είχαμε ένα dogue de bordeaux και ένα κανίς μικρές αλλά τότε η επιλογή δεν ήταν δική μου.ΤΩΡΑ που θέλω να ζήσει με την δική μου οικογένεια δυσκολεύομαι πάρα πολύ.http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=7&ved=0CDUQFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.petcorner.gr%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D6%3Adogue-de-bordeaux%26catid%3D1%3A2008-09-20-09-50-47%26Itemid%3D53&rct=j&q=dog%20de%20bordeaux&ei=9kAoTu-7AtHGtAbp1IS8CQ&usg=AFQjCNGkh_TMayV3QJvAHjZrJUmnARP4Mw&cad=rja
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
koko rock ki etsi......μάλιστα.........

@Joanna1983
μην κάνεις καθόλου οικονομία στην σκέψη
δεν κοστίζει τίποτα
και θα την αποσβέσεις σύντομα όλη
όπως και να έχει το ζήτημα για το οποίο σκέφτεσαι είναι σοβαρό αφού μιλάμε για ζωντανό οργανισμό που θα συμβιώσει μαζί σας για πάνω απο δέκα χρόνια(και πολύ περισσότερα εύχομαι) και έχετε και μικρό παιδάκι
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Να σας κανω μια ερωτηση κυριε Γιαννη ?? Έχετε κατι με τα Γαλλικα μπουλντόγκ ?? :D Γιατι δεν προτείνατε και αυτα μαζι με τα boston ?? :D
Αγαπητέ μου φίλε, Cisse, έλειψα μερικές μέρες και γι' αυτό δεν σου είχα απαντήσει:

Οχι μόνο δεν έχω κάτι με τα Γαλλικά μπουλντόγκ, αλλά τα λατρεύω!!!
Ζητώ ταπεινά συγγνώμη... Ημουν ιδιαίτερα βιαστικός την περασμένη Τρίτη και τα ξέχασα!!!:)

Υ.Γ. Επίσης, το Γαλλικό Μπουλντόγκ το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Χαχα!! Ευχαριστω γιαννη!!

Αν και δεν ειναι ευκολο να βρεις ενα καλο δειγμα (γαλλικου) αλλα νομιζω καταλαβες για το ειπα!! Για να σε πειραξω!!

Και εγω λειπω τωρα αλλα σου απανταω :) χαχα!!
 


tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Οπως λεμε μετα τις διακοπες...καλο χειμωνα !!!!
Θεματα που χρειαζονται διευκρινησεις ...
το SHETLAND ειναι , ισως απο τα λιγα μικροσωμα σκυλια ,που χαρακτηριζονται απο την ηρεμια τους
ΔΕΝ ΘΑ ΔΑΓΚΩΣΕΙ , ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΤΕΘΕΙ ,....και ειδικα μικρα παιδια .ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩς ΘΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΑΠΑΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΣΘΕΝΟΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ
Αυτο δεν ειναι δικη μου αποψη αλλα ειναι ενα ιδιαιτερο χαρακτηριστικο της φυλης ...(" επιφυλακτικο με τους ξενους αλλα ποτε νευρικο " )

http://www.akc.org/breeds/shetland_sheepdog/index.cfm
Temperament

The Shetland Sheepdog is intensely loyal, affectionate, and responsive to his owner. However, he may be reserved toward strangers but not to the point of showing fear or cringing in the ring. Faults-- Shyness, timidity, or nervousness. Stubbornness, snappiness, or ill temper.

Για το τριχωμα ...
ναι ειναι ενα απο τα ιδιαιτερα γνωρισματα της φυλης .....για αλλους αρνητικο για αλλους θετικο
πλουσιο , ομορφο , μακρυ και αρχοντικο ... δεν εχει καθολου μυρουδια ... μαζευεται σχετικα ευκολα ... ειναι ομως πολυυυυυυυ....
και καποιος που δεν το εχει ενα SHELTIE μεσα στο σπιτι νομιζει οτι γινεται κολαση .... αντιθετα νομιζω οτι ο παραδεισος ,στον οποιο μετατρεπει το σπιτι ενα SHELTIE , ΔΕΝ συκρινεται με τον κοπο να καθαριζεις το σπιτι
( στα μερη μου λενε "οποιος εχει τα γενια εχει και τα χτενια " )