Χτυπαμε την αγορα. (φθηνό crate σε e-shop)








harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Πιο πολυ σαν τσαντα μεταφορας μοιαζει που μπορει να παιξει και τον ρολο του κλειστου/ανοικτου παρκου.
Το crate ειναι αλλο πραγμα, με αλλη κατασκευη και με αλλη τιμη για τον λογο αυτο.
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Πως θα στο στειλουν με courrier η απλο? Θα χρειαστει να πληρωσεις και τελωνειο?
Τελωνειο δεν νομιζω οτι εχει γιατι η Βρετανια ειναι μελος της Ε.Ε. κι απο άλλες αγορες που εχω κανει απο Αγγλία με φθηνα έως καθόλου μεταφορικα παραλαμβάνω απο Ταχυδρομειο γύρω στις 15 μερες.

Πιο πολυ σαν τσαντα μεταφορας μοιαζει που μπορει να παιξει και τον ρολο του κλειστου/ανοικτου παρκου.
Το crate ειναι αλλο πραγμα, με αλλη κατασκευη και με αλλη τιμη για τον λογο αυτο.
Μολις το δω θα σου πω γιατι κυριως με αφορα η ποιοτητα του. Νομιζω παντως οτι κανει για το σκοπο που το θελω.
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μαζι με τα μεταφορικα 45 Ευρω????
Το μεταλλικο crate εννοεις, ετσι??

Για κανε παραλαβη και πες μας μετα, επειδη και εμεις θα χρειαστουμε κανενα crate ακομα, και το ψαχνω.
 


silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
Πιο πολυ σαν τσαντα μεταφορας μοιαζει που μπορει να παιξει και τον ρολο του κλειστου/ανοικτου παρκου.
Το crate ειναι αλλο πραγμα, με αλλη κατασκευη και με αλλη τιμη για τον λογο αυτο.
Εννοεί το από κάτω. Το πάνω είναι σαν σκυλο=πάρκο.
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Μαζι με τα μεταφορικα 45 Ευρω????
Το μεταλλικο crate εννοεις, ετσι??

Για κανε παραλαβη και πες μας μετα, επειδη και εμεις θα χρειαστουμε κανενα crate ακομα, και το ψαχνω.
Για ποιό μέγεθος ενδιαφέρεσαι;
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Για αυτο με 76 ποντους μακρος.
Εχω ηδη 2 τετοια εδω περα- και θελω αλλο ενα για το εξοχικο!

Αυτό εχει € 39


Και κοίτα και εδώ

Αν σε διευκολύνει μέσω της αδερφής σου μπορώ να σου πάρω ένα και να της το πάω.
 




nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Εκανα χθες παραγγελια το μεγαλο crate 39.99 λιρες Αγγλιας και 10 λιρες μεταφορικα.Αναμενω με αγωνια να δω το crate γιατι νομιζω οτι το πηρα τεραστιο , αν και εκει θα την αραζει bullmastiff.
Απλα ειμαι περιεργος αν το εξοδα μεταφορας θα ειναι 10 λιρες(τοσο γραφει το receipt).
Μολις παραλαβω , θα ενημερωσω και για την ποιοτητα και για το τελικο κοστος
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Εκανα χθες παραγγελια το μεγαλο crate 39.99 λιρες Αγγλιας και 10 λιρες μεταφορικα.Αναμενω με αγωνια να δω το crate γιατι νομιζω οτι το πηρα τεραστιο , αν και εκει θα την αραζει bullmastiff.
Απλα ειμαι περιεργος αν το εξοδα μεταφορας θα ειναι 10 λιρες(τοσο γραφει το receipt).
Μολις παραλαβω , θα ενημερωσω και για την ποιοτητα και για το τελικο κοστος
Παραθεσε το σαιτ αν εχεις την καλοσυνη.
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
lindaki ειναι το ιδιο με αυτο που ποσταρες στο πρωτο μηνυμα easimat.πηρα το μεγαλο 48'' , βεβαια τωρα που το λες στην τιμη γραφει +39.99(το προσημο τι σημαινει)? και 10 λιρες μεταφορα(που μου φαινονται λιγα)
ελπιζω να μην πηρα τροχοσπιτο:eek:
:cool:
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
:) Οχι απλά την πάτησες κι εσυ όπως κι εγω (μεταξυ μας ο Διονυσης φταει με τι γρουσουζια του που μου έλεγε "προσεχε θα σου φορτωσουν μεταφορικα!" και δεν τον πιστευα) ευτυχως ειναι μόνο 40 ευρουδάκια...άρα κολοκύθια χτυπησαμε την αγορά. Εγω το κεφαλι μου στον τοίχο χτύπησα!:dohh::paja1:
Τώρα βέβαια, σε σχέση με κάτι τιμές που πήρα απο το κοντινότερο πετ σοπ μου (γιατι στο χωριο μου ούτε ζωγραφιστό crate) τύπου 145 ευρώ+φπα το 48"αρι και 120 το 42"αρι μάλλον φτηνότερα θα μου βγει το 42"αρι απο τον χρήστη petscarscomputers που έχει δωρεάν δικό του μαξιλάρι, 2 πορτες ασφαλείας, portable, ατσαλι και 5 ρολερ καθαρισμου για τριχες όλα με 96,04 ευλώ!!
Αντε να δουμε τι πιάσαμε...
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Έψαξα όλο το e-bay. Τα φθηνότερα μεταφορικά ειναι αυτά. 39.99 pounds ότι πάρεις. Στα στέλνουν με μια ιδωτική βρετανική την www.parcelforce.com και στο απαντητικό τους μηνυμα σου στελνουν track id για να παρακολουθείς που βρίσκεται το δεμα σου. Θα ζυγίζει αν θυμαμαι καλά 14Kg.
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
παντως το μεγαλο μεγεθος το μεταλλικο το μαυρο παιζει στα pet shop γυρω στα 90-100 ευρω ,ειναι τελειως διαφορετικη ποιοτητα απο μεταλλικο στο χρωμα του αλουμινιου ,ειχα παρει 2 και ειναι μαπα ,τα ροττι τα κανανε κροσια και κομπακια σαν τα χαλια μπουχαρα
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.038
Μέλη
19.945
Νεότερο μέλος
Gskag