Ψάχνω γαλλικό χωρίς αποτέλεσμα :/


belluschi7

Member
7 Δεκεμβρίου 2011
8
0
Παιδιά καλησπέρα. Θέλω σαν τρελός εδώ και καιρό να πάρω το δικό μου σκυλάκι. Πάντα είχαμε σκύλους στην οικογένεια οπότε είμαι εξοικειωμένος με τις ευθύνες κλπ. Έχοντας ψάξει λοιπόν σχεδόν τα πάντα για όλες τις ράτσες κατέληξα ότι το σκυλάκι μου θα είναι γαλλικό bulldog γιατί είμαι πολύ κοντά σε αυτά που ζητάει το μέσο frenchie. Έχω απευθυνθεί σε ένα εκτροφείο και πήγα και από εκεί αλλά σε μία γέννα που είχαν τώρα δεν υπάρχει διαθέσιμο για μένα και δεν θα υπάρχει για πολλούς μήνες ακόμα. Έχω απευθυνθεί στον ΚΟΕ αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε καμία ανταπόκριση παρόλο που έχω μιλήσει μαζί τους 5 φορές και τους έχω ζητήσει τα εγγεγραμμένα εκτροφεία. Έχει κανείς καμία άλλη πρόταση γιατί ειλικρινά δεν θέλω να πάω σε λύση petshop όπως ξέρουμε όλοι ότι δεν πρέπει... τέλος θα ήθελα αν ξέρει κανείς να μου πει τι ρόλο βαράει ένα dogcenter, είναι εκτροφείο ή petshop??
 




ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Aν το θες τόσο πολύ, περιμένεις. Καμία "άλλη πρόταση" δεν θα σου κάνουμε. Τα κουταβάκια δν υπάρχουν σε στοκ...

Οπότε υπομονή...

Κ καλωσήρθες

ΥΓ: Οι εκτροφείς δν έχουν μαγαζιά, ούτε προμηθεύουν εμπορικά...
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Τo dogcenter τι λες να είναι, έτσι που το βλέπεις; Έμποροι είναι, όχι εκτροφείς. Τα παίρνουν από την κουτσή Μαρία που ζευγάρωσε το σκυλάκι της με ένα ίδιο και όποιον πάρει ο Χάρος.
Περίμενε να σου προτείνουν κάποια εκτροφεία τα παιδιά που ΄χουν γαλλικά.
 


belluschi7

Member
7 Δεκεμβρίου 2011
8
0
Οτι τους εχω ζητησει να μου στειλουν ειτε με mail ειτε με fax τα εκτροφεια και με γραφουυν
 


belluschi7

Member
7 Δεκεμβρίου 2011
8
0
Ναι αυτο κανω περιμενω, δεν παιρνω απο petshop το θεμα ειναι τι ακριβως περιμενω γιατι δεν βλεπω καποια προοπτικη...
 




ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Ναι αυτο κανω περιμενω, δεν παιρνω απο petshop το θεμα ειναι τι ακριβως περιμενω γιατι δεν βλεπω καποια προοπτικη...
Βρίσκεις εκτροφείο --> κάνεις επίσκεψη --> μιλάς με τον εκτροφέα --> βλέπεις τους γεννήτορες --> περιμένεις γέννα --> γνωρίζεις τα κουτάβια --> σε διαλέγει κάποιο --> happy end! :p
 




belluschi7

Member
7 Δεκεμβρίου 2011
8
0
Στο μεταξύ...
[FONT=&quot]Ελληνικός Όμιλος Γαλλικού Μπουλντόγκ
[/FONT]
[FONT=&quot]Νέα Μάκρη
Τηλ. 2294097676[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
Ναι αυτο ηθελα να παρω αλλα μετα ειδα ενα αλλο topic στο site που ελεγε για μια προεδρο ελληνικου συλλογου καποιας ρατσας που εφερνε τελικα και αυτη απο εξωτερικο και απογπητευτηκα... Ειναι καλος συλλογος αυτος δηλαδη;;
 




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Γιατί βιάζεσαι τόσο?
Εγώ θα έλεγα να περιμένεις.

Καλός ο ενθουσιασμός αλλά μη το αφήνεις να σε κυριαρχήσει...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Στο μεταξύ...
[FONT=&quot]Ελληνικός Όμιλος Γαλλικού Μπουλντόγκ[/FONT]

[FONT=&quot]Νέα Μάκρη[/FONT]
[FONT=&quot]Τηλ. 2294097676[/FONT]
Μακριά από εκεί...
Πρώτον ο όμιλος δεν λειτουργεί, υπάρχει μόνο στα χαρτιά.
Δεύτερον η πρόεδρος έχει "ποινικό μητρώο" (π.χ. έδινε ως "εκτροφέας" σκυλιά χωρίς χαρτιά κλπ. εξ ού και έχει εξαφανιστεί από την πιάτσα γιατί την κυνηγάνε κάμποσοι...)

Αν δεν βρίσκεις εδώ η λύση είναι ένα καλό εκτροφείο εξωτερικού.
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Μακριά από εκεί...
Πρώτον ο όμιλος δεν λειτουργεί, υπάρχει μόνο στα χαρτιά.
Δεύτερον η πρόεδρος έχει "ποινικό μητρώο" (π.χ. έδινε ως "εκτροφέας" σκυλιά χωρίς χαρτιά κλπ. εξ ού και έχει εξαφανιστεί από την πιάτσα γιατί την κυνηγάνε κάμποσοι...)

Αν δεν βρίσκεις εδώ η λύση είναι ένα καλό εκτροφείο εξωτερικού.
Σοβαρά; Αμα σου πω πού το βρήκα... Κι ο ΚΟΕ τον έχει στην λίστα με τους ομίλους, αλλά με άλλη διεύθυνση και στοιχεία, οπότε τι γίνεται; Μήπως ο ΚΟΕ υπολειτουργεί λίγο;
 






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
με τα σκυλάκια το αργόν και χάριν έχει κι όποιος βιάζεται σκοντάφτει
πήγαινε απο τα εκτροφεία-γνωρίσου με τους εκτροφείς και την φυλή και θα έρθει η ώρα και για το κουταβάκι σου
όσα περισσότερα μαθαίνεις πρίν το πάρεις τόσο καλύτερα
 


Nek

Active Member
18 Μαϊου 2011
33
0
Σε μένα πάντως ο ΚΟΕ έκανε να μου απαντήσει ένα μήνα...Μην βιάζεσαι με την υπομονη ωριμαζεις και συ καλύτερα :)
 




miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
Σοβαρά; Αμα σου πω πού το βρήκα... Κι ο ΚΟΕ τον έχει στην λίστα με τους ομίλους, αλλά με άλλη διεύθυνση και στοιχεία, οπότε τι γίνεται; Μήπως ο ΚΟΕ υπολειτουργεί λίγο;
Από όσο ξέρω, για να "μπεις" στον ΚΟΕ και να σε αναγνωρίσει σαν εκτροφείο, το μόνο που χρειάζεται είναι μια αίτηση στην υπηρεσία για να κατοχυρώσεις το όνομα σου.... δεν χρειάζεται ΚΑΝ να έχεις γεννήσει.
Μπορεί για τον ΚΟΕ να έχεις λάβει το "όνομα" αλλά και την...."χάρη" του εκτροφέα έχοντας πχ ένα θηλυκό σκυλί....

Κοινώς belluschi7 στην Ελλάδα ότι δηλώσεις.... είσαι.... δίχως έλεγχο... δίχως το οτιδήποτε... οπότε καλό είναι πριν προχωρήσεις σε εκτροφείο... να είσαι σίγουρος και για το ποιόν του εκτροφέα... !!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.044
Μέλη
19.945
Νεότερο μέλος
Gskag