Ψύλλοι


Goude

Member
27 Ιουλίου 2018
18
3
29
Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια χρησιμοποιώ seresto και nexguard Spectra εδώ και 7 χρόνια φέτος είχα θέμα με τον σκύλο μου (ημίαιμο Κοκκώνι θηλυκό) από το καλοκαίρι ακόμα και σήμερα περιστασιακά έβρισκα ψύλλους ( έναν κάθε φορά) να περπατάνε. Έχει τύχη σε κανένα; Έκανα μια επικοινωνία με την Bayer μήπως είχα θέμα με το seresto δεν ήταν αυτό σύμφωνα με τον κτηνίατρο τους. κάποια συμβουλή;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
410
256
45
Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια χρησιμοποιώ seresto και nexguard Spectra εδώ και 7 χρόνια φέτος είχα θέμα με τον σκύλο μου (ημίαιμο Κοκκώνι θηλυκό) από το καλοκαίρι ακόμα και σήμερα περιστασιακά έβρισκα ψύλλους ( έναν κάθε φορά) να περπατάνε. Έχει τύχη σε κανένα; Έκανα μια επικοινωνία με την Bayer μήπως είχα θέμα με το seresto δεν ήταν αυτό σύμφωνα με τον κτηνίατρο τους. κάποια συμβουλή;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλησπέρα!μηπως να κάνατε χρήση αμπουλας αντί για το κολάρο;
Κ το χάπι κανονικα
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια χρησιμοποιώ seresto και nexguard Spectra εδώ και 7 χρόνια φέτος είχα θέμα με τον σκύλο μου (ημίαιμο Κοκκώνι θηλυκό) από το καλοκαίρι ακόμα και σήμερα περιστασιακά έβρισκα ψύλλους ( έναν κάθε φορά) να περπατάνε. Έχει τύχη σε κανένα; Έκανα μια επικοινωνία με την Bayer μήπως είχα θέμα με το seresto δεν ήταν αυτό σύμφωνα με τον κτηνίατρο τους. κάποια συμβουλή;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Λόγω του ότι είναι χάπι η δράση του απέναντι στον ψύλλο ξεκινά αφού δαγκώσει τον σκυλάκο σου. Το κολάρο είναι μια έξτρα προστασία. Αλλά πλέον με το πόσο ανθεκτικά είναι τσιμπούρια, ψύλλοι,σκνιπες δεν την βγάζεις καθαρή με μονο χαπακι..θα σου πρότεινα να σταματήσεις το χάπι για τα έξω και να δίνεις μόνο για τα ενδο,και να βάλεις μια καλή αμπούλα Vectra ή Frontline.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU