Ωρα για αλλο ενα tattoo...


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Αφου πηρες αποφαση να παρεμβεις αισθητικα στο σωμα σου γιατι δεν το πας ενα βημα πιο περα. Μπορεις πας σε εναν αργυροχρυσοχοο με ενα σχεδιο πχ, αποτυπωμα της πατουσας του σκυλου και να σου το βγαλει σε τιτανιο τρισδιαστατο. Υστερα με μεθοδους body modification να το εμφυτεψεις σε οποιο σημειο του σωματος θες.
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Εγω που θα πάω το Σάββατο στο Nico έχουμε καμία εικόνα γιατί έχω ακούσει τα άκρα. Πολύ καλά ή πολύ κακά και έχω ακούσει και για θέματα συμπεριφοράς επίσης..(ξεφύγαμε τώρα και συγνώμη για το οφ αλλά ΜΙΑ φορά κι εγώ θα βγω οφ και να σκάσετε)
Έχω κάνει στο Nico. Χρησιμοποιεί πολύ καλά μελάνια κ άρτιο αποτέλεσμα. Στη πλάτη που βάρεσα πρόσεξε ν μη χτυπήσει σπονδυλική στήλη ώστε ν πονέσω. Από σχεδιαστική πλευρά (ν ασχοληθούν μ τν ιδέα σου σ περίπτωση που ούτε έχεις τ καλλιγραφικο, όπως εγώ) ούτε κάνω ασχολούνται (μιλώ πάντα για εμπειρία μου)
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Έχω κάνει στο Nico. Χρησιμοποιεί πολύ καλά μελάνια κ άρτιο αποτέλεσμα. Στη πλάτη που βάρεσα πρόσεξε ν μη χτυπήσει σπονδυλική στήλη ώστε ν πονέσω. Από σχεδιαστική πλευρά (ν ασχοληθούν μ τν ιδέα σου σ περίπτωση που ούτε έχεις τ καλλιγραφικο, όπως εγώ) ούτε κάνω ασχολούνται (μιλώ πάντα για εμπειρία μου)
Δεν έπιασα αυτό που είπες με το καλλιγραφικό..εγώ ρεαλιστικό έχω να κάνω. Μεγαλούτσικο κιόλας και με αρκετή λεπτομέρεια.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Δεν έπιασα αυτό που είπες με το καλλιγραφικό..εγώ ρεαλιστικό έχω να κάνω. Μεγαλούτσικο κιόλας και με αρκετή λεπτομέρεια.
Τους το πας ετοιμο και στο κανουν καλα.
Αν πας και τους πεις σκεφτομαι αυτο και αυτο και αυτο.Δυσκολο...
Αυτο καταλαβα εγω τουλαχιστον
 


Giwrgosm

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2017
137
155
34
Και εγω σε οσα εχω κανει ποτε τπτ δεν εχω βαλει.. Για το αλκοολ ισχυει παντως οτι προκαλει αιμοραγια.
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Εγω που θα πάω το Σάββατο στο Nico έχουμε καμία εικόνα γιατί έχω ακούσει τα άκρα. Πολύ καλά ή πολύ κακά και έχω ακούσει και για θέματα συμπεριφοράς επίσης..(ξεφύγαμε τώρα και συγνώμη για το οφ αλλά ΜΙΑ φορά κι εγώ θα βγω οφ και να σκάσετε)
Έχω κάνει στο Nico. Χρησιμοποιεί πολύ καλά μελάνια κ άρτιο αποτέλεσμα. Στη πλάτη που βάρεσα πρόσεξε ν μη χτυπήσει σπονδυλική στήλη ώστε ν πονέσω. Από σχεδιαστική πλευρά (ν ασχοληθούν μ τν ιδέα σου σ περίπτωση που ούτε έχεις τ καλλιγραφικο, όπως εγώ) ούτε κάνω ασχολούνται (μιλώ πάντα για εμπειρία μου)
Δεν έπιασα αυτό που είπες με το καλλιγραφικό..εγώ ρεαλιστικό έχω να κάνω. Μεγαλούτσικο κιόλας και με αρκετή λεπτομέρεια.
ήθελα ν κάνει κοβερ σ τατού που είχα δει (αυτό στη πλάτη πήγα μ έτοιμο σχέδιο) σ ερώτηση ν μου δώσει ιδέες για ν κάνουμε κάτι κ ν τν βοηθήσω μ προσπέρασε λέγοντας μου ν ψάξω κ όταν επέμεινα βρήκε λύση μια γκέισα μεγάλη μ μαύρο κότσο κάτι που ούτε καν μ αντιπροσώπευε (για τν ιστορία έκανα τ κόβερ μ άλλο, πολύ ικανοποιημένη παρόλο που πλέον λόγω γνωριμίας μ έχει στο περίμενε!!!)
 




Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Έγω προσωπικά δεν θα πήγαινα σε καλλιτέχνη, να του δείξω σχέδιο άλλου και να του πω να μου το κάνει και να το δεχτεί. Για εμένα εκεί παύει να είναι καλλιτέχνης και γίνεται ένας πολύ καλός αντιγραφέας. Θα μου πεις, ο άλλος θέλει να βγάλει και το ψωμί του από αυτούς που θέλουν τριμπάλ μανίκι και πεταλούδα στον αστράγαλο (συγκεκριμένο τρίμπαλ, συγκεκριμένη πεταλούδα), όποτε εκεί να πάει πάσο, αλλά όχι και σε αυτόν που του ζητάει σχέδιο από το 0 να είναι η απάντηση 'ψάξε στο google και έλα να το κάνουμε'.

Εγώ αν ποτέ έκανα tattoo θα προσπαθούσα δικό της να είναι https://www.instagram.com/pissaro_tattoo/ με την μέθοδο κλείνω ραντεβού, μου δείχνει σχέδια της, καταλίγουμε σε ένα.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Έγω προσωπικά δεν θα πήγαινα σε καλλιτέχνη, να του δείξω σχέδιο άλλου και να του πω να μου το κάνει και να το δεχτεί. Για εμένα εκεί παύει να είναι καλλιτέχνης και γίνεται ένας πολύ καλός αντιγραφέας. Θα μου πεις, ο άλλος θέλει να βγάλει και το ψωμί του από αυτούς που θέλουν τριμπάλ μανίκι και πεταλούδα στον αστράγαλο (συγκεκριμένο τρίμπαλ, συγκεκριμένη πεταλούδα), όποτε εκεί να πάει πάσο, αλλά όχι και σε αυτόν που του ζητάει σχέδιο από το 0 να είναι η απάντηση 'ψάξε στο google και έλα να το κάνουμε'.

Εγώ αν ποτέ έκανα tattoo θα προσπαθούσα δικό της να είναι https://www.instagram.com/pissaro_tattoo/ με την μέθοδο κλείνω ραντεβού, μου δείχνει σχέδια της, καταλίγουμε σε ένα.
Για λουλουδια εχει (τουλαχιστον ειχε)εναν φανταστικο ο Sake.100 φορες καλυτερα απο αυτα :D
 








Giwrgosm

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2017
137
155
34
Δεν ξερω να συγκρινω τα δερματα...απο ωρες ξερω....κ ιχι μωρε δεν ποναει...τσιμπήματακι ωραίο.... εμενα πολυ μ'αρέσει η αισθηση καθε φορα....(psychoooooo)
Δεν ειμαι ο μονος. Παλι καλα..:D
 


Giwrgosm

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2017
137
155
34
Αφου πηρες αποφαση να παρεμβεις αισθητικα στο σωμα σου γιατι δεν το πας ενα βημα πιο περα. Μπορεις πας σε εναν αργυροχρυσοχοο με ενα σχεδιο πχ, αποτυπωμα της πατουσας του σκυλου και να σου το βγαλει σε τιτανιο τρισδιαστατο. Υστερα με μεθοδους body modification να το εμφυτεψεις σε οποιο σημειο του σωματος θες.
Πολυ ωραια ιδεα και εχω και γνωστο που ασχολειται αλλα πιο πολυ με εκφραζει ενα tattoo!
Ισως καποια στιγμη ομως γιατι οχι;;