αναζητω ολιστικο κτηνιατρο στην Αθήνα λογω επιληπτικων κρισεων του σκυλου μου


ΒΑΡΒΑΡΑ69

New Member
5 Μαρτίου 2020
3
16
54
καλησπερα σας!! εχω ενα σκυλο ημιαιμο που κανει επιληπτικες κρισεις!! ειναι 7 ετων και ξεκινησε μετα τον πρωτο ετος!!!πριν 2 μηνες επεσε σε status epilepticus και νοσηλευτικε!! πλεον κανει κρισεισ καθε 15 μερες οπου σε ενα 24 ωρο κανει περιπου 12 κρισεις διαρκειας 1 λεπτου η καθε μια!! μετα το τελος των κρισεων για 2 μερες πηγαινοερχεται στο σπιτι χωρις να κοιμαται και κλαιει και φωναζει χωρις λογο!!!κανει θεραπεια με 2 gardenal την μερα και 2epilease !! παρολα αυτα οι κρισεις ουτε μειωνονται ουτε βελτιωνονται!! σας παρακαλω πολυ συστιστε μου εναν ολιστικο κτηνιατρο για να ενημερωθω και να δω μηπως αρχισω θεραπεια με cbd oil και πως να κινηθω απο δω και περα!μαμπα.jpgμαμπα.jpgμαμπα.jpg
 
  • Love
Reactions: Grizzly


Solvap

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2018
167
250
Καλημέρα! Υπάρχουν ενδείξεις (βλ. εδώ) ότι βοηθάει το κανναβέλαιο με CBD. Στην αγορά υπάρχουν και τέτοια σκευάσματα ειδικά για κοπριτάκια.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Καλως ηρθατε!

Υπαρχει ομαδα στο facebook (κανναβη και κατοικιδια) θα σε βοηθησουν πολυ με τις γνωσεις τους.
 




FrankieChris

Well-Known Member
25 Απριλίου 2018
140
385
35
Υπάρχουν προϊόντα CBD ειδικά για κατοικίδια. Εμείς χρησιμοποιούμε προϊόν για ανθρώπινη χρήση καθώς αυτά που προορίζονται για κατοικίδια έχουν διάφορα εξτρά για τη γεύση που πιθανόν να μην κάτσουν καλά στον μικρό μου καθώς στόχος μου είναι να βοηθήσω την μόνιμη φλεγμονή που έχει στο γαστρεντερικό του. Πολλοί έχουν δει θεαματικά αποτελέσματα με τη χρήση του σε ζώα με επιληψία. Γνώμη μου είναι αν το σκέφτεσαι να δοκιμάσεις ανθρώπινο προϊόν γιατί είναι ευκολότερο να ελέγξεις τη δόση που δίνεις και ανάλογα να αυξομειώσεις.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU