...απαιτούν να διώξω τα σκυλιά μου !!!


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Συμφωνω με ολα τα παραπανω!! Ειδικα με αυτο που ειπε η μεδουσα συμβουλεψου τον δικηγορο σου τι παιζει κ βαλε καμερες ΧΘΕΣ! κ επιγραφη οτι ο χωρος εχει καμερες κ δες αν ολα αυτα ειναι οκ νομικα..αυτο που θα με ειχε αχγωσει να σ πω την αληθεια μ ειναι οι φολες.. δλδ κ καπου μεσα να τα ειχα το βραδυ, το πρωι θα τσεκαριζα καλα καλα κ μετα θα τα αφηνα.. φυσικα διπλη προσοχη κ τι μυριζουν στο γυρω περιβαλλον εκτος σπιτιου..

Καλα κουραγια.. α!! Κ με το καλο ο 4ος:D:D
 


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Mάλλον μπήκε στον λογαριασμό ο Σάνι :D

@dkoriss δεν βάζεις καμιά φωτογραφία τα σκυλιά σου να τα χαζέψουμε, και άσε την τρελή ...
Mάλλον μπήκε στον λογαριασμό ο Σάνι :D

@dkoriss δεν βάζεις καμιά φωτογραφία τα σκυλιά σου να τα χαζέψουμε, και άσε την τρελή ...
οκ, εδω είναι ο γιός μου με το καυκάσιο σε ηλικία 13 μηνών
323.JPG


εδώ το στάνταρντ σνάουτσερ μετά απο στρίπινγκ που του έκανα εγώ με τον γιο μου...
IMG_0405.JPG
εδώ η μικρή μας 2 μέρες μετα απο όταν την βρήκαμε παρατημένη στο δρόμο σε ένα χωριό της μεσσηνίας...
IMG_1855.JPG

και εδω μερικούς μήνες αργότερα (έγινε ξανθιά)

IMG_2019.JPG

και διαφορες

IMG_1986.JPG
IMG_2003.JPG
IMG_1998.JPG
IMG_2074.JPG
 




dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Mάλλον μπήκε στον λογαριασμό ο Σάνι :D

@dkoriss δεν βάζεις καμιά φωτογραφία τα σκυλιά σου να τα χαζέψουμε, και άσε την τρελή ...
Mάλλον μπήκε στον λογαριασμό ο Σάνι :D

@dkoriss δεν βάζεις καμιά φωτογραφία τα σκυλιά σου να τα χαζέψουμε, και άσε την τρελή ...
οκ, εδω είναι ο γιός μου με το καυκάσιο σε ηλικία 13 μηνών
View attachment 65145


εδώ το στάνταρντ σνάουτσερ μετά απο στρίπινγκ που του έκανα εγώ με τον γιο μου...
View attachment 65144
εδώ η μικρή μας 2 μέρες μετα απο όταν την βρήκαμε παρατημένη στο δρόμο σε ένα χωριό της μεσσηνίας...
View attachment 65146

και εδω μερικούς μήνες αργότερα (έγινε ξανθιά)

View attachment 65147

και διαφορες

View attachment 65148
View attachment 65149
View attachment 65150
View attachment 65151
 




dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Συμφωνω με ολα τα παραπανω!! Ειδικα με αυτο που ειπε η μεδουσα συμβουλεψου τον δικηγορο σου τι παιζει κ βαλε καμερες ΧΘΕΣ! κ επιγραφη οτι ο χωρος εχει καμερες κ δες αν ολα αυτα ειναι οκ νομικα..αυτο που θα με ειχε αχγωσει να σ πω την αληθεια μ ειναι οι φολες.. δλδ κ καπου μεσα να τα ειχα το βραδυ, το πρωι θα τσεκαριζα καλα καλα κ μετα θα τα αφηνα.. φυσικα διπλη προσοχη κ τι μυριζουν στο γυρω περιβαλλον εκτος σπιτιου..

Καλα κουραγια.. α!! Κ με το καλο ο 4ος:D:D
...τα βράδια ήδη αρχίσαμε να τα κοιμίζουμε μαζί μας, αν πάθουν κάτι ειμαι σίγουρος ότι θα πάω φυλακή...
 
  • Like
Reactions: Δημητρα_kme


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Συμφωνω με ολα τα παραπανω!! Ειδικα με αυτο που ειπε η μεδουσα συμβουλεψου τον δικηγορο σου τι παιζει κ βαλε καμερες ΧΘΕΣ! κ επιγραφη οτι ο χωρος εχει καμερες κ δες αν ολα αυτα ειναι οκ νομικα..αυτο που θα με ειχε αχγωσει να σ πω την αληθεια μ ειναι οι φολες.. δλδ κ καπου μεσα να τα ειχα το βραδυ, το πρωι θα τσεκαριζα καλα καλα κ μετα θα τα αφηνα.. φυσικα διπλη προσοχη κ τι μυριζουν στο γυρω περιβαλλον εκτος σπιτιου..

Καλα κουραγια.. α!! Κ με το καλο ο 4ος:D:D
@dkoriss προστάτευσε καλού-κακού τα σκυλιά σου, από κάθε πιθανό ενδεχόμενο και αμύνσου με φουλ επίθεση. Μην χάνεις χρήμα σε εξώδικα και χρόνο στην σκέψη ότι ...μήπως τυχόν και βάλει μυαλό...Δεν θα βάλει.
Αν έχεις τον τρόπο, φτιάξε τον χώρο σου έτσι, που να μην υπάρχει ορατότητα απ'έξω προς τα μέσα αλλά και το αντίθετο, ώστε να μην γαβγίζουν πχ άσκοπα τα σκυλιά, σε ότι τυχόν περνάει, και κυρίως τις ώρες κοινής ησυχίας. Να μην ξέρει κανείς, αν έχεις, πόσα έχεις, πως τα έχεις.
mareco δεν υπάρχει ορατότητα γιατί η περίφραξη συνοδεύεται απο ψηλά δέντρα, να σκεφτείς η τρελή σκαρφαλωνε στα δεντρα και παραμεριζε κλαδιά, για να χτυπάει τα κάγκελα να τα κανει να γαυγίσουν και να παρει video !!! Τα σκυλια ακουγονται μόνο οταν πλησιάσει κάποιος άγνωστος πολύ κοντά, σπάνιο γιατι ξαναλέω πρέπει να διασχίσεις ιδιωτικό δρόμο που οδηγεί μόνο στο σπίτι μου. Τους γείντονες τους γνωρίζουν ότι πάνε στα σπίτια τους και δεν γαυγίζουν ποτε, αν έρθουν πολυ κοντά στα κάγκελα μόνο τότε γαυγίζουν. Εκτος απο τους συγκεκριμένους που αρχισαν να χτυπάνε τα κάγκελα και να φωνάζουν. Απο τότε ναι, γαυγίζουν το αμάξι τους όταν πάνε να παρκάρουν και μέχρι να αρχίσουν να ανεβαίνουν στο σπίτι τους, ποτέ κανέναν άλλο απο αυτην την πολυκατοικία, πράγμα το οποίο το παραδέχονται ολοι οι έχοντες παρκινγ που εφάπτεται σε αυτήν την πλευρά του σπιτιου μου. Μέχρι πριν λιγα χρόνια που είχα το αφρικάνικο μαστίφ γαυγιζε απο μακρυά τους άγνωστους που πέρναγαν οχι όμως χωρίς να ξέρει γιατί γαυγίζει, η συγκεκριμμένη κυρία ζούσε ήδη σε αυτό το διαμέρισμα δεν παραπονέθηκε ποτέ. Τα σκυλιά αυτά δεν γαυγίζουν ποτέ άσκοπα, πραγματικά. Ξαναλέω οι γείτονες που οι βεραντες τους στην κυριολεξία κείτονται μέσα στην αυλή μου και όχι αυτή που βρίσκεται 50 μέτρα μακρυα και βλέπει σε άλλο δρόμο, έπεσαν απο τα σύνεφα όταν τους είπα για το περιστατικό, όλοι δηλώνουν ότι ποτε τοσα χρόνια δεν ανησύχησαν στο ελάχιστο.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Η αλήθεια είναι πως δυστυχώς υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι (ο Θεός να τους κάνει) που επιβεβαιώνουν το ρητό "γνώρισα τους ανθρώπους και αγάπησα τα ζώα".
Χρησιμοποιούν την ιδιότητά τους (δικηγορια) αλλά και τις γνώσεις τους ενδεχομένως και σκαρφιζονται τα πάντα, για να περάσει το δικό τους.

Και δυστυχώς δεν μένουν εκεί.
Το συνεχίζουν και το τραβάνε στα άκρα.

Έχω καεί δυστυχώς και θα σου πρότεινα κυρίως να κρατήσεις την ψυχραιμία σου και να την χτυπήσεις με το ίδιο νόμισμα. Γιατί μπορεί να πιαστεί από το οτιδήποτε (πεις ή κάνεις) και να σου γυρίσει μπούμερανγκ.
Ξέρω πως νοιώθεις, αλλά πάνω από όλα ψυχραιμία.


Επίσης προσπάθησε να μην δίνεις αφορμές, όπως ακαθαρσίες των σκύλων, ή γαυγισματα σε ώρες περίεργες και γενικά πράγματα που ενδεχομένως να πειράξουν την ξινή.
Δεν υπάρχει λογική σε τέτοιους ανθρώπους.

Τέλος και ίσως σημαντικότερο :
Έχει το νου σου για εσκεμμένες προκλήσεις. Όχι απαραίτητα της ίδιας (εκεί θέλει να είσαι υποψιασμένος) αλλά "δικών της" ανθρώπων που μπορεί να μην πάει καν το μυαλό σου.

Τέτοιοι άνθρωποι δεν θα σταματήσουν έτσι απλά... Χρειάζεται κάποιος να τους αντισταθεί και να τους κυνηγήσει.
Αλλιώς θα βρεθεί στο μέλλον κάποιος άλλος στο διάβα τους για Χ, ψ λόγους. Είναι δικομανεις και εξουσιομανεις.

Δυστυχώς τώρα ο κλήρος έπεσε σε σένα. Πριν χρόνια είχε πέσει σε μένα...
Λογικά θα υπάρχουν και άλλοι ομοιοπαθείς...

Εύχομαι τα καλύτερα.(y)
Να είσαι καλά να χαίρεσαι την οικογένειά σου.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Βγαζεις ΧΤΕΣ ασφαλιστικα μετρα με την αιτιολογια της απειλης των ζωων σου αρα κ του κινδυνου για την ζωη τους, στα δινουν περιμετρικα στα 50 μετρα γι αυτην κ τον αντρα της, κ αν τους ξαναδεις στο αδιεξοδο σου, τους φωτογραφιζεις κ τους σκιζεις στα 4 κυριολεκτικα.
 


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Η αλήθεια είναι πως δυστυχώς υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι (ο Θεός να τους κάνει) που επιβεβαιώνουν το ρητό "γνώρισα τους ανθρώπους και αγάπησα τα ζώα".
Χρησιμοποιούν την ιδιότητά τους (δικηγορια) αλλά και τις γνώσεις τους ενδεχομένως και σκαρφιζονται τα πάντα, για να περάσει το δικό τους.

Και δυστυχώς δεν μένουν εκεί.
Το συνεχίζουν και το τραβάνε στα άκρα.

Έχω καεί δυστυχώς και θα σου πρότεινα κυρίως να κρατήσεις την ψυχραιμία σου και να την χτυπήσεις με το ίδιο νόμισμα. Γιατί μπορεί να πιαστεί από το οτιδήποτε (πεις ή κάνεις) και να σου γυρίσει μπούμερανγκ.
Ξέρω πως νοιώθεις, αλλά πάνω από όλα ψυχραιμία.


Επίσης προσπάθησε να μην δίνεις αφορμές, όπως ακαθαρσίες των σκύλων, ή γαυγισματα σε ώρες περίεργες και γενικά πράγματα που ενδεχομένως να πειράξουν την ξινή.
Δεν υπάρχει λογική σε τέτοιους ανθρώπους.

Τέλος και ίσως σημαντικότερο :
Έχει το νου σου για εσκεμμένες προκλήσεις. Όχι απαραίτητα της ίδιας (εκεί θέλει να είσαι υποψιασμένος) αλλά "δικών της" ανθρώπων που μπορεί να μην πάει καν το μυαλό σου.

Τέτοιοι άνθρωποι δεν θα σταματήσουν έτσι απλά... Χρειάζεται κάποιος να τους αντισταθεί και να τους κυνηγήσει.
Αλλιώς θα βρεθεί στο μέλλον κάποιος άλλος στο διάβα τους για Χ, ψ λόγους. Είναι δικομανεις και εξουσιομανεις.

Δυστυχώς τώρα ο κλήρος έπεσε σε σένα. Πριν χρόνια είχε πέσει σε μένα...
Λογικά θα υπάρχουν και άλλοι ομοιοπαθείς...

Εύχομαι τα καλύτερα.(y)
Να είσαι καλά να χαίρεσαι την οικογένειά σου.
...το χώρο των σκυλιών τον καθαρίζουμε 2 φορές την ημέρα, όχι λογω της κάμπιας αλλά επειδή έτσι κάναμε πάντα. Το πρωί η γυναίκα μου το απόγευμα τα παιδιά η εγώ. Μας αρέσει να τα βλέπουμε να τρέχουν και να παίζουν σε καθαρό περιβάλλον και εμείς να πίνουμε το καφέ μας δίπλα τους χωρίς ακαθαρσίες και δυσάρεστες οσμές. Οπως τα βλέπεις στις φωτογραφίες είναι κάθε μέρα, βουρτσισμένα, με τα μπάνια τους (όσο συχνά προβλέπεται), και απο τον Απρίλιο ως τον Οκτώβριο να μοσχοβολούν σιτρονέλλα γιατί κυκλοφορεί και καλααζάρ.
Πιστεψέ με προσπαθώ ιδιαιτέρως να συγκρατηθώ, το γνωρίζω ότι δεν με συμφέρει αλλιώς και γνωρίζω ότι ήταν λάθος που κατέβηκα να τον πλακώσω τον άντρα της ότα απείλησε για φόλα, όμως κάποιες φορές απλά ...θολώνεις, ας ελπίσω να τα καταφέρω καλλύτερα στο μέλλον, ξέρεις όλα αυτά συμβαίνουν μέσα στο σπίτι μου, χωρίς να έχω πειράξει κανέναν στα τόσα χρόνια που ζω στο ίδιο μέρος και πρέπει απο πάνω να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας και να ανεχθω το κάθαρμα που απειλεί να ρίξει φόλα στα σκυλιά μου. Μου είναι εξαιρετικά δύσκολο να συγκρατηθώ και συνεχώς σκεφτομαι ότι αν πάω φυλακή θα έχω 2 παιδιά πίσω μου και μια γυναίκα που δεν φταίνε σε τίποτε...
σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου επίσης εύχομαι ότι καλλύτερο για την οικογένειά σου, το σκυλάκι σου ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΉΣΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΙΣΕΙ ΤΑ ΖΩΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΖΩΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΙΣΕΙ ΤΑ ΖΩΑ !!!
 


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Βγαζεις ΧΤΕΣ ασφαλιστικα μετρα με την αιτιολογια της απειλης των ζωων σου αρα κ του κινδυνου για την ζωη τους, στα δινουν περιμετρικα στα 50 μετρα γι αυτην κ τον αντρα της, κ αν τους ξαναδεις στο αδιεξοδο σου, τους φωτογραφιζεις κ τους σκιζεις στα 4 κυριολεκτικα.
East σ' ευχαριστώ φίλε, σήμερα το απόγευμα περιμένω στο σπίτι μου τον δικηγόρο μου και ναι έχω σκοπό να ζητήσω και εγώ ασφαλιστικά μέτρα
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Α.... Κανε κ στο ΑΤ της γειτονιας σου, μια μυνηση κατα της κυριουλας για απειλη της ζωης των ζωων σου με κανα μαρτυρα, ετσι να βρισκεται.

Οχι τιποτα, αλλα να παρακαλαει και αυτη μαζι με σενα μην παθουν τιποτα τα σκυλια σου κ βρει τον μπελα της.
 


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Α.... Κανε κ στο ΑΤ της γειτονιας σου, μια μυνηση κατα της κυριουλας για απειλη της ζωης των ζωων σου με κανα μαρτυρα, ετσι να βρισκεται.

Οχι τιποτα, αλλα να παρακαλαει και αυτη μαζι με σενα μην παθουν τιποτα τα σκυλια σου κ βρει τον μπελα της.
...πήγα ήδη στο αστυνομικό τμήμα και αυτό που μπορούσα να κάνω προς το παρόν είναι καταγγελία για να τους γίνει σύσταση, όπερ και εγένετο, τους έχουν ειδοποιήσει 5 φορές με τοιχοκολημένη προσκληση έξω από το σπίτι τους (γιατί προφανώς δεν ανοίγουν) να παρουσιαστούν στο τμήμα αλλα δεν το έχουν κάνει μέχρι τώρα (και αυτό μπορεί να βεβαιωθεί απο τον διοικητή του τμήματος)
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
θολώνεις
Αν θολώνεις λέει.....
Άστα να πάνε.

Παρόλα αυτά προσπάθησε τον θυμό και την αγανάκτηση που δικαιολογημενα νοιώθεις, να τα διοχετεύσεις στο πως θα οργανώσεις την νομική σου "εκδίκηση".
Συζήτησέ το με τον δικηγόρο σου, δείτε παρέα τις εναλλακτικές και ανάλογα πράττεις.
 
  • Like
Reactions: dkoriss


dkoriss

Well-Known Member
14 Μαϊου 2009
434
115
Αν θολώνεις λέει.....
Άστα να πάνε.

Παρόλα αυτά προσπάθησε τον θυμό και την αγανάκτηση που δικαιολογημενα νοιώθεις, να τα διοχετεύσεις στο πως θα οργανώσεις την νομική σου "εκδίκηση".
Συζήτησέ το με τον δικηγόρο σου, δείτε παρέα τις εναλλακτικές και ανάλογα πράττεις.
έχεις δίκιο, εκεί θα εστιάσω και εγώ και θα προσπαθήσω να βρώ το δίκιο μου μέσω του νόμου, λόγω του ότι με περιμένει ο δικηγόρος πρέπει να φύγων τώρα (ειμαι στο γραφείο), ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΨΥΧΩΣΗ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ, Καλό βράδυ.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
...πήγα ήδη στο αστυνομικό τμήμα και αυτό που μπορούσα να κάνω προς το παρόν είναι καταγγελία για να τους γίνει σύσταση, όπερ και εγένετο, τους έχουν ειδοποιήσει 5 φορές με τοιχοκολημένη προσκληση έξω από το σπίτι τους (γιατί προφανώς δεν ανοίγουν) να παρουσιαστούν στο τμήμα αλλα δεν το έχουν κάνει μέχρι τώρα (και αυτό μπορεί να βεβαιωθεί απο τον διοικητή του τμήματος)
Να κάνεις αίτηση, να σου δώσουν αντίγραφα του βιβλίου συμβάντων, για να εμπλουτίσεις τον φάκελλό σου. Ρώτα τον δικηγόρο σου.
 




Konstantinos92

Active Member
3 Δεκεμβρίου 2016
37
17
Είμαι παλιό μέλος, σήμερα έχω 3 σκυλια, ποιμενικό καυκάσου 5 χρονών, στανταρντ σνάουτσερ 4 χρόνών και ένα αδεσποτάκι που το μάζεψα σε ηλικια 2 εβοδμάδων περίπου γιατί πραγματικά θα πέθαινε !!!, το τελευταίο μοιάζει σαν κοκονάκι και είναι τώρα 2 χρονών.
Ζω σε ιδιόκτητη μονοκατοικία με καλά περιφραμένο μεγάλο κήπο, τα σκυλιά δεν δένονται ποτέ, βγαίνουν βόλτες (και στο βουνο 1 φορά την εβδομάδα), εχουν ηλεκτρονική σήμανση, διαβατήρια, χτιστό σπίτι με κεραμίδια και ο χώρος τους λάμπει καθημερινά.
Ξεχωρίζουν όλους τους γείντονες και γαυγίζουν μόνο αν έρθουν κοντά στα κάγκελα και φυσικά αν άγνωστοι πλησιάσουν το σπίτι.
Εν γένει είναι ήσυχα, ίσως τα πιο ήσυχα της γειτονιάς, γιατι υπάρχουν μερικά μικρά που γαυγίζουν ασταμάτητα, εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούν και ευτυχώς στα σκυλιά μου τους έχω μάθει να μην δίνουν σημασία.
Γνωρίζω ότι ο νόμος 4039/2012 στο άρθρο 8 παράγραφος 2) αναφέρει πως στις μονοκατοικίες εφόσων τηρούνται οι κονόνες ευζωίας, υπάρχουν βιβλιάρια υγείας και ηλεκτρονική σήμανση καθώς και οι ισχύουσες υγιειονομικές διατάξεις και οι αστυνομικέ διατάξεις περί κοινής ησυχίας, τότε δεν οριίζεται κάν περιοριστικός αριθμός κατοικιδίων, επομένως σίγουρα μπορώ να έχω 3 σκυλιά.
Σημείωση οι γονείς μου που έχτισαν αυτό το σπίτι απο το 1958 είχαν απο τότε σκυλιά και εγώ μέχρι σήμερα.
Το 2010 σε διπλανή πολυκατοικία αγορασε διαμέρισμα κάποια δικηγόρος με τον άντρα της, της οποία την ύπαρξη αγνοούσα έως αυτόν τον Σεπτέμβριο του 2017 οπότε και χτυπησε το κουδούνι του σπιτιού μου. Βγήκα στην βεράντα και επιθετικά μου λέει το ξέρεις ότι δεν μπορείς να έχεις 3 σκυλιά ? Είμαι δικηγόρος είμαι 2 μηνών έγκυος και θα δείς τι θα πάθεις.
Φυσικά την έστειλα στον διάλο με την μία, της είπα ότι δεν ξέρει την τύφλα της, να διαβάσει τον νομο
Τι σοι ανθρωποι ειναι αυτοι;υποτιθεται και μορφωμενοι.Δηλαδη να πεταξεις τα σκυλια σου στο δρομο και μετα τι;Δεν μας νοιαζει το θα απογινουν; Αυτο δειχνει ανθρωπους κακους με μηδενικη παιδεια.
Το καλοκαιρι ειχα ενα παρομοιο περιστατικο.Οχι τοσο τραβηγμενο βεβαια.Μενω Θεσσαλονικη με τον σκυλο μου στο διαμερισμα και το καλοκαιρι κατεβαινω για ενα μηνα στους δικους μου στην Πατρα και επειδη ειναι Ακιτα και δεν μπορει τη ζεστη το μεσημερι και το απογευμα τον αφηνα στον κηπο να κοιμαται γιατι μεσα τον εβλεπα πως ζοριζοταν αλλα παντα το βραδυ κοιμοταν μεσα.Εννοειται εβγαινε και 3 βολτες την ημερα οπως και οτι περνουσα παρα πολλη ωρα στον κηπο και εγω.Επειδη ετυχε 2-3 φορες να περασει μια αγελη μπροστα απο το σπιτι μας,αρχισε να γαβγιζει ο.δικος.μου και μια περιεργη γειτονισσα αρχισε να λεει δεξια αριστερα οτι εχω τον σκυλο μου παρατημενο,χωρις νερο,τροφη,και οτι τον αφηνω μονο για μερες.
Βεβαια επειδη οι γειτονες μας ξερουν δεν την πηραν στα σοβαρα.Για μενα να παρεις για μαρτυρες γειτονες που ξερουν ποσο αγαπας τα σκυλια σου και να της κανεις μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Dkoriss, λυπάμαι για την τρελή που σας βρήκε... Στα έχουν πει, δεν έχω κάτι να προσθέσω. Μια απορία μόνο. Το μπουρμπούλ, μπουρμπόουλ (ή όπως αλλιώς προφέρεται), δεν ζει πια;
 


Δέλτα

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2016
250
634
Χάρμα οφθαλμών τα σκυλιά σου!! Ιδικά για αυτή την αρκούδα τρελαίνομαι! Πραγματικά σε λυπάμαι που τα τραβάς όλα αυτά..ουτε στον εχθρό μου δεν το εύχομαι..αδυνατώ να καταλάβω την πηγή αυτής τους της εμμονής με τα σκυλιά δλδ αυτοί πάνε στις δουλειές τους γυριζουν τα χουν όλα λυμένα και στον ελεύθερο τους χρόνο "έβγα γειτόνισσα να μαλωσουμε"...κάθε φορά εκπλήσσομαι όλο και περισσότερο με την βλακεια μερικών. Φαντάσου πόσο μίζερη ζωή μπορεί να έχει κάποιος για να ασχοληται τόσο εμμονηκα με τέτοιου είδους ζητήματα! Συμφωνώ με την κάμερα που είπαν οι παραπάνω και με τα περιοριστικά μέτρα. Αναμένω με αγωνία να μάθω την εξέλιξη του όλου θέματος και σου εύχομαι να βρεις το δίκιο σου και η αξία λυπησης γειτονοπουλα να λάβει ότι της αξίζει για την ταραχή που σας προκαλέσε!
 
Last edited: