βιβλία για σκύλους


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
θα ήθελα να διαβάσω κάποιο βιβλίο το οποιο κατά προτίμηση να είναι ευανάγνωστο και αν μην έχει πολύ μικρά γραμματάκια (δυσλεξία καταραμένη).

δεν με ενοχλεί η γλώσσα (ούτως η άλλως οι μεταφράσεις στα ελληνικά χάνουν) τι tah μου προτείνατε???
 




MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗΣ - Η μυστική ζωή των σκύλων - Thomas, Elizabeth Marshall - ΒΙΒΛΙΟ

Δεν ειναι ακριβως οπως το περιγραφεις αλλα ειναι πολυ καλο... Ειναι σαν μυθιστοριμα! Βασισμενο σε πραγματικα γεγονοτα αν θυμαμαι καλα...
δηλ. χαλαρό "διαβασματακι" στην παραλια το καλοκαίρι βιβλίο όχι με μολύβι και υπογραμμίσει e??
αν και ψάχνω για το δεύτερο δεν θα με χάλαγε κι αυτό. ευχαριστώ
 






MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
δηλ. χαλαρό "διαβασματακι" στην παραλια το καλοκαίρι βιβλίο όχι με μολύβι και υπογραμμίσει e??
αν και ψάχνω για το δεύτερο δεν θα με χάλαγε κι αυτό. ευχαριστώ
Χαχαχα οχι δεν χρειαζεσαι μολυβι μην ανησυχεις ειναι οτι πρεπει για χαλαρο διαβασματακι στην παραλια και πολυ ενδιαφερον!


Με τα μάτια ενός σκύλου ebooks.gr - Delivery ... για Βιβλιοφάγους

Επισης και αυτο ειναι πολυ χαλαρο και ευχαριστο...
 
Last edited:


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Γιατι δεν κοιτάς για βιβλία εκπαιδευτών, όπως πχ cesar millan ή αλλων?
δεν θέλω κάτι του cesar γι αυτό. δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο αλλα δεν αντέχω άλλο με το pack leader... θέλω και καμια άλλη λέξη.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Pause, ψάχνουμε βιβλία γενικά με αναφορά σε σκυλους ή βιβλία εκπαίδευσης σκύλων?
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Pause, ψάχνουμε βιβλία γενικά με αναφορά σε σκυλους ή βιβλία εκπαίδευσης σκύλων?
βιβλία εκπαίδευσης σκύλων ψάχνουμε αλλα μιας και
o/η μανου είχε να πρότεινε κάτι διαφορετικό καλοδεχούμενο είναι κι αυτό
 




MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
βιβλία εκπαίδευσης σκύλων ψάχνουμε αλλα μιας και
o/η μανου είχε να πρότεινε κάτι διαφορετικό καλοδεχούμενο είναι κι αυτό
Ουπς... Δεν ειχα καταλαβει οτι ψαχνεις για εκπαιδευση... Ειπες χαλαρο για παραλια και λεω ε κανα στυλ μυθιστοριμα θα θελει! Δεν πειραζει, μποει να ενδιαφερεται και καποιος αλλος!:)

Υ.γ ειμαι ''η''
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Ουπς... Δεν ειχα καταλαβει οτι ψαχνεις για εκπαιδευση... Ειπες χαλαρο για παραλια και λεω ε κανα στυλ μυθιστοριμα θα θελει! Δεν πειραζει, μποει να ενδιαφερεται και καποιος αλλος!:)

Υ.γ ειμαι ''η''
δεν χάθηκε ο κόσμος βρε κορίτσι!
ούτως η άλλως αύριο έχω συνάντηση με εκπαιδεύτρια...

θα την ξεζουμίσω!!xexe
 


vlacs1999

Member
8 Ιουλίου 2011
21
0
Υπάρχουν δύο βιβλία με τίτλο στα Αγγλικά "The puppy whisperer" και "The dog whisperer" Paul Owens and Norma Eckroate. Έχω διαβάσει το πρώτο και έχω και το δεύτερο για αργότερα. Μου φάνηκε αρκετά καλό.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Υπάρχουν δύο βιβλία με τίτλο στα Αγγλικά "The puppy whisperer" και "The dog whisperer" Paul Owens and Norma Eckroate. Έχω διαβάσει το πρώτο και έχω και το δεύτερο για αργότερα. Μου φάνηκε αρκετά καλό.
αυτό είναι?? το βρήκα σε ebook στο google

The Dog Whisperer: A Compassionate, Nonviolent Approach to Dog Training - Paul Owens, Norma Eckroate - Βιβλία Google
 




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
σκέφτομαι να πάρω κάποιο βιβλίο για λαμπραντόρ έτσι ώστε να μάθω την ράτσα καλύτερα,ακόμα κ ένα για εκπαίδευση εκτός αν έχει το πρώτο μέσα κάτι.έχετε να προτείνετε κάποιο καλό?