γεια σας και χαρα σας


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Καλως σας βρηκα!!!Ευχομαι συντομα να βρεθει η οικογενεια μου και εγω με ενα κουταβακι bullmastiff.Ηδη διαβαζω με λαιμαργια τα γραφομενα των εμπειρων φιλων αυτης της υπεροχης φυλης.Ελπιζω κοντα στον Οκτωβρη να ποσταρω φωτογραφιες απο το νεο μελος της οικογενειας μας.Ναστε καλα με υγεια
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Με το καλο να το δεχθεις!
Καλως ήρθες! :):)

edit:
Τωρα διαβασα καλύτερα! :p
Στο εύχομαι κι εγω να το αποκτησεις σύντομα!
 
Last edited:












nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Ναι bullmastiff !!!Με το καλο να παει καλα η γεννα πρωτα , αρχες Αυγουστου απο το εκτροφειο του Γιαννη στην Συρο και απο κει και περα βλεπουμε.Η διαθεση μας για ενασχοληση με την συγκεκριμενη φυλη , απο την απλη συμβιωση με ενα σκυλο απλα , εξελισεται σιγα σιγα και διαβαζοντας , σε διαθεση για συμμετοχη στα κοινα της φυλης και στην επικοινωνια με ανθρωπους με εμπειρια.
Μην προτρεχω ομως , να πανε ολα καλα ευχομαι για τους Κυκλαδιτες εκτροφεις , και εδω ειμαστε να τα λεμε!!!
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Μενουμε στην Αιγινα εδω και 9 χρονια σε ενα απομονωμενο σπιτι σε κτημα 2 στρεμματων.

Η κυνοφιλικη- μας σχεση ξεκινησε με ενα απιστευτο θυληκο ροτβαιλερ αγορασμενο απο το εξωτερικο(στην διεθνη εκθεση Βουλγαριας το 1997).Μετα απο 11 χρονια μοναδικης συμβιωσης με την αγαπημενη μας Λεβα(εφυγε απο καρκινο) , ηρθε στην οικογενια μας ενα θηλυκο Μαστινο απο κορυφαιες ιταλικες γραμμες απο πολυ φιλο και εκτροφεα που ζει στο νησι.Δυστυχως την χασαμε μολις στα 2.5 χρονια της(και εμεις και ο Ανδρεας που του χρωσταμε πολλα γιατι μας εδωσε ενα πραγματικα υπεροχο σκυλο) , σοκαριστηκαμε γιατι οτι εγινε , εγινε σε 3 μερες χωρις να μπορεσουμε να αντιδρασουμε.

Η ζωη ομως προχωραει μπροστα και ετσι θα συνεχισουμε και εμεις.Σε αναμονη λοιπον και μεχρι τοτε θα τα λεμε ασφαλως απο εδω γνωριζοντας περισσοτερα απο εσας για μια φυλη που μας εχει συναρπασει.

Α ξεχασα δεν με λενε Θοδωρη.Το επιθετο μου ομως ειναι Θεοδωροπουλος χεχε....
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Καλωσήλθες κι από μένα. Λυπάμαι πολύ για το σκυλάκι σου. :( Από τι πέθανε αν επιτρέπεται?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Α ξεχασα δεν με λενε Θοδωρη.Το επιθετο μου ομως ειναι Θεοδωροπουλος χεχε....
:D:D:D

Προς πληροφόρησή σου, για να μην σε μπερδεύουμε, είναι μια εσωτερική μας περίεργη κατάσταση. Μεγάλος αριθμός κατόχων της συγκεκριμένης ράτσας, είναι Θοδωρήδες. Κάποιου είδους συνωμοσία νομίζω... :D:cool:
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Sara η σκυλιτσα μας , πεθανε απο πυομητρα(αν το γραφω σωστα).Η μολυνση ητα παραλληλα με την περιοδο της και οταν εσπασε στη μητρα της το αποστημα , ηταν τοσο καταβεβλημενη που ο γιατρος της μας ειπε πως αν μπει σε χειρουργειο την χανουμε απο την ναρκωση και ειναι δυσκολα τα πραγματα.Μας εδωσε μια ισχυρη αντιβιοση ετσι ωστε να ανακτησει δυναμεις και να μπει την μεθεπομενη μερα χειρουργειο παλι με ελαχιστες πιθανοτητες.Μια μερα πριν το χειρουργειο , ηταν τοσο καταβεβλημενη που και το νερο της εγω της το εδινα.Της γεμισα το πιατο της, το αφησα μπροστα της , με κοιταξε και σταματησε εκει η καρδια της.
Μεγαλιωδης σκυλιτσα με απιστευτη καρδια γεματη καλοσυνη , ατρομητος φυλακας , αγγελος με τα παιδια μας και ακομα βγαινω να δω αν εχει νερο...
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
εντυπωσιακη φυλη το Μastino.

πολυ καλα τα αιματα του εκτροφεα απο την Αιγινα,κριμα για την σκυλα σου...

ευχομαι να "δεθεις" και με την φυλη του Bullmastiff...θα βρεις καποια κοινα στοιχεια με το Mastino,οπως και πολλα διαφορετικα.

ψαξε και διαβασε για την φυλη αλλα για να τον μπαπα Marley και την μαμα Kali του κουταβιου σου...:):)

καλως ηρθες.
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Σας ευχαριστω για το καλοσωρισμα.σας διαβαζω μερες τωρα και ξερω και για τους Θοδωρηδες....και αν με το καλο ερθει το κουταβακι θα εχετε στην παρεα σας και συνθετικο Θεοδω........ .Οντως αναζητω πληροφοριες για τους γονεις και με φιλους γνωστες εμεις εχουμε καταληξει.Μενει να ταιριαξουμε τα θελω μας και το μπορω μας με τα παιδια που εχουν το εκτροφειο , δεν εχουμε "κλεισει" κουταβακι ακομα.Πρωτευει να παει καλα η γεννα.Με το καλο λοιπον ευχομαι καλα γεννητουρια και ελπιζω συντομα να βγαλω εισητηριο για τις Κυκλαδες.
Μεχρι τοτε θα διαβαζω τους Θοδωρηδες και λοιπους φιλους με τα ομορφα σκυλια σας.
Να περνατε καλα και να γραφετε γιατι μαθαινω πολλα.
Καλησπερα απο Αιγινα
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Καλώς ήλθατε και από εμάς και καλώς να δεχτήτε το κουταβάκι σας, αφού πρώτα ευχηθώ να πάει άψογα η γέννα.

Εϊμαστε κι εμείς "συγγενείς" μιάς και η Μόκα μας είναι και αυτή από το εκτροφείο του Γιάννη και της Μαριδέσπης.
Και, όχι, εμένα δεν με λένε ...Θοδωρή!

Θα τα λέμε στο εγγύς μέλλον από εδώ.
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Γιαννη καλησπερα και ευχαριστουμε για το καλοσωρισμα.Κουκλα η Μοκα να ναι καλα και υγιης .Να ενα διλλημα που εχουμε.Η γυναικα μου προτιμα χρωμα σαν της Μοκας ενω εγω γερνω προς το καφε κεραμιδι πιο πολυ και σαν δευτερα το ανοιχτο και το ''τιγρε να το πω''?
Οπως και να ειναι , αυτο που με εξιταρει απιστευτα ειναι το βλεμμα τους.Ηρεμο , επιβλητικο , διαπεραστικο...respect.
 


toshko18

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2009
497
1
Bulgaria
diabesica.com
Νομίζω ότι δεν θα έχετε επιλογή χρώματος στη συγκεκριμένη γέννα καθώς κανένας από τους γονείς δεν είναι ραβδωτός.
Και οι δυο γονείς είναι πολύ ωραίοι. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο ;)
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Αυτο ακριβως βλεπω και γω φιλε toshko18.Ειναι πολυ ομορφα σκυλια και τα 2.Οτι χρωμα και να ειναι δεν μας νοιαζει , αρκει να ειναι αυτο μου θελουμε...χεχεχε.Το ειχε πει ο Henry Ford''βεβαιως μπορειτε να διαλεξετε οποιο χρωμα αυτοκινητο θελετε , αρκει να ειναι μαυρο''.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Γιαννη καλησπερα και ευχαριστουμε για το καλοσωρισμα.Κουκλα η Μοκα να ναι καλα και υγιης .Να ενα διλλημα που εχουμε.Η γυναικα μου προτιμα χρωμα σαν της Μοκας ενω εγω γερνω προς το καφε κεραμιδι πιο πολυ και σαν δευτερα το ανοιχτο και το ''τιγρε να το πω''?
Οπως και να ειναι , αυτο που με εξιταρει απιστευτα ειναι το βλεμμα τους.Ηρεμο , επιβλητικο , διαπεραστικο...respect.
Το καφέ κεραμιδί είναι αυτό που οι άγγλοι το λένε "red" (ας πουμε, κόκκινο), ενώ το πιό ανοιχτό το λένε "fawn" (υπόξανθο) και το τιγρέ το λένε "brindle" (ελληνικά: ραβδωτό).

Στην αρχή της φυλής ευνοείτο το ραβδωτό χρώμα, για να κάνει παραλλαγή (τη νύχτα) στο δάσος και να αιφνιδιάζει τον λαθροθήρα. Σταδιακά, άρεσε πιό πολύ το υπόξανθο και το κόκκινο. Στη δική σας γέννα, δεν ξέρω αν υπήρχε κάποιος πρόγονος με ραβδωτό. Αν δεν υπήρχε, τότε θα έχετα επιλογή για υπόξανθο ή κόκκινο. Οτι και νάναι, οι 2 γονείς είναι πολύ όμορφοι!

Οσο για το βλέμμα και τη συμπεριφορά τους? Τι να πω? Θάχουμε να γράφουμε πολλά!!!
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
καλως να το δεχτειτε το μικρουλι σας που...δεν θα μεινει μικρουλι για πολυ καιρο!
βρε μηπως τελικα τα μπουλμαστιφ δεν ειναι και τοσο σπανια ρατσα εδω στην Ελλαδα?:)
αντε και στο τελος οχι δικο μας subforum αλλα δικο μας forum θα κανουμε και οι υπολοιποι θα μπαινουν σε subforum :D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight