δερμα


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Βασικά είναι yorkshire terrie 6μηνων 1.5 κιλό οπότε απλα τρέχει και παίζει μες το σπίτι εξετάσεις δεν έχει κάνει πριν μια βδομάδα έκανε το πρώτο του εμβόλιο γιατί ενώ το έχω δύο μηνες το πηρα άρρωστο με τραχειοβροχιτιδα και μετά παθαίνει γαστρεντερίτιδα κ έτσι αναγκαστικά έκανε θεραπεία με ενέσεις κ σιρόπι κ κορτιζόνη γι αυτό κ παίρνει κ βιταμίνες σιρόπι γιατί είχε εξαντλήθη ο οργανισμός του
Ξένια απο περιέργια ποιες βιταμίνες σου σύστησε ο γιατρός;
Το ρωτάω γιατί και η δικιά μου είναι μικρόσωμη και θα ήθελα να ξέρω ποιες ταιριάζουν στα κυβικά μας αν ποτέ χρειαστεί.

Πάντως σε καρουμπαλάκια που οφείλονται σε χτυπήματα, εμβόλια κλπ το μολυβονέρο λένε ότι κάνει θαύματα! (y)

Περαστικά!
 
  • Like
Reactions: xenia09


xenia09

Member
2 Νοεμβρίου 2015
11
2
39
Vi daylin σιρόπι για παιδιά και του δίνω με σιρριγγα 1cc είδη το καρουμπαλακι υποχορη μάλλον από το εμβόλιο ήταν σε ευχαριστώ
 
  • Like
Reactions: LaCat


xenia09

Member
2 Νοεμβρίου 2015
11
2
39
Πως σου ειπε τι να κανεις ο κτηνιατρος χωρις να το δει;
Ο κτηνιατροσ το παρακολουθη συνέχεια από τότε που το πηρα του χε κάνει εμβόλιο κ γι αυτό χωρίς να το δει μου είπε μολυβονερο είναι κάτι ακακο που το βάζουν κ στα παιδάκια όταν κάνουν εμβόλιο κ τους μελανιασει το σημειο
 


xenia09

Member
2 Νοεμβρίου 2015
11
2
39
Πως σου ειπε τι να κανεις ο κτηνιατρος χωρις να το δει;
Ο κτηνιατροσ το παρακολουθη συνέχεια από τότε που το πηρα του χε κάνει εμβόλιο κ γι αυτό χωρίς να το δει μου είπε μολυβονερο είναι κάτι ακακο που το βάζουν κ στα παιδάκια όταν κάνουν εμβόλιο κ τους μελανιασει το σημειο
 
  • Like
Reactions: flygirl


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Όταν κάνεις εμβόλιο πολλές φορές βγάζει καρούμπαλο το σημείο όπως είπες και όπως ξέρουμε.
Δεν μου λες, ο γιατρός στα πόδια έκανε το εμβόλιο? Ή στο σβέρκο?
 
  • Like
Reactions: Aslan and epial