δινεται μαλτεζακι


joker_10

Member
17 Οκτωβρίου 2017
5
0
32
IMG-20160208-WA0000.jpg 20151204_122228.jpg Δινεται μαλτεζακι 7 χρονων,3μισι κιλα, αρσενικο, εμβολιασμένο, στειρωμενο και με τσιπακι.
Το σκυλακι εχει αγχος αποχωρισμου.Ειναι πολυ πιθανο οταν ειναι μονο του στο σπιτι να γαυγιζει και να κανει κακο στον εαυτο του αλλα δεν κανει ζημιες. Μετα απο μερες ασκησης κ εκπαιδευσης καλυτερευει και οσα εχω μαθει σχετικα με την εκπαιδευση του ολα τα χρονια που τον εχω, θα φροντισω να τα δειξω σε οποιον αναλαβει να υιοθετησει το σκυλακι και να βοηθησω με οτιδηποτε αλλο χρειαστει.


Ειναι πανεξυπνος,μαθαινει γρηγορα και ισως με πολυ εκπαιδευση καταφερει να ξεπερασει το προβλημα του.
Δεν τον δινω επειδη τον βαρεθηκα ή δεν τον αγαπαω αλλα επειδη πιστευω πως καπου αλλου ισως ειναι καλυτερα γι αυτον. Επισης,δεν θελω να το ξεφορτωθω και να το δωσω στον πρωτο που θα μου στειλει μηνυμα αλλα σε οποιον θεωρησω εγω καταλληλο.

Εχει τα παντα απο παιχνιδια, κρεβατια κλπ και θα δωθει μονο με συμβολαιο υιοθεσιας.
Οποτε, οποιος ενδιαφερεται θα πρεπει να γνωριζει ηδη το προβλημα του,να εχει χρονο να ασχοληθει μαζι του και θα πρεπει επισης να γνωριζει πως συμφωνα με το συμβολαιο θα εχω το δικαιωμα να το επισκεπτομαι που κ που, για να ξερω οτι ειναι σε καλα χερια.

Μπορειτε να επικοινωνησετε μαζι μου μεσω viber ή whatssapp γιατι μενουμε εκτος ελλαδας,
0049 160 6392871 ή με προσωπικο μηνυμα εδω.

Ελενη
 




joker_10

Member
17 Οκτωβρίου 2017
5
0
32
Στο οτι καποιος θα εχει περισσοτερο χρονο για να βοηθησει το σκυλακι να μαθει και θα ειναι ισως πιο ευκολο γι αυτον,απ οτι για μενα που ειμαι σε μια ξενη χωρα κ μενω σε πολυκατοικια :)
 




zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Τα μικρά τέτοιου τύπου μπορεί να έχουν μια τάση προς ανασφάλεια κι εξάρτηση. Εχει ζήσει μαζί σας 7 ολόκληρα χρόνια....θα πρέπει να μηδενίσει υποθέτω και ανησυχώ γιατί αναφέρατε ότι κάνει κακό στον εαυτό του..δεν είναι εύκολο και είναι κρίμα...
Λέτε ότι τον έχετε εκπαιδεύσει αλλά προφανώς δεν ξεπεράσατε το κύριο πρόβλημα. Είναι τόσο αδύνατο να επικεντρωθείτε σε αυτό, να ζορίσετε κάπως παραπάνω τα δεδομένα σας δίνοντας χρόνο σε στοχευμένη ενασχόληση προκειμένου να συμβιώσετε καλύτερα; Δε νομίζω ότι είναι κάτι που δεν λύνεται αρκεί να γίνουν μεθοδικές κινήσεις.
Στην πολυκατοικία έχουν θέμα με τα κατοικίδια;
Με συγχωρείτε αλλά νομίζω ότι θα είναι χειρότερο αυτό που θέλετε να κάνετε για το σκυλάκι σας.
 


joker_10

Member
17 Οκτωβρίου 2017
5
0
32
medusa δεν εχω να του προσφερω ενα σταθερο περιβαλλον γιατι συνεχεια μετακομιζω,κ δεν εχω τοσο χρονο οσο χρειαζεται το συγκεκριμενο σκυλακι.
Προσπαθησα μεχρι εκει που μπορουρα κ εχω κανει πισω τη ζωη μου για να καταφερω να του προσφερω πραγματα. Και θα συνεχιζα να το κανω, αλλα οταν γυριζω κ τον βρισκω σε αθλια κατασταση,δεν μου φταιει το σκυλακι να ταλαιπωρειται ετσι
 


joker_10

Member
17 Οκτωβρίου 2017
5
0
32
Τα μικρά τέτοιου τύπου μπορεί να έχουν μια τάση προς ανασφάλεια κι εξάρτηση. Εχει ζήσει μαζί σας 7 ολόκληρα χρόνια....θα πρέπει να μηδενίσει υποθέτω και ανησυχώ γιατί αναφέρατε ότι κάνει κακό στον εαυτό του..δεν είναι εύκολο και είναι κρίμα...
Λέτε ότι τον έχετε εκπαιδεύσει αλλά προφανώς δεν ξεπεράσατε το κύριο πρόβλημα. Είναι τόσο αδύνατο να επικεντρωθείτε σε αυτό, να ζορίσετε κάπως παραπάνω τα δεδομένα σας δίνοντας χρόνο σε στοχευμένη ενασχόληση προκειμένου να συμβιώσετε καλύτερα; Δε νομίζω ότι είναι κάτι που δεν λύνεται αρκεί να γίνουν μεθοδικές κινήσεις.
Στην πολυκατοικία έχουν θέμα με τα κατοικίδια;
Με συγχωρείτε αλλά νομίζω ότι θα είναι χειρότερο αυτό που θέλετε να κάνετε για το σκυλάκι σας.
στην γερμανια εχουν θεμα με τα κατοικια σε πολυκατοικιες, οταν αυτα κανουν τοσο φασαρια. Το θεμα ειναι οτι μεχρι τωρα ημασταν περισσοτερα ατομα στο σπιτι ενω τωρα ειμαι μονη μου, για να συντηρισω εμενα,το σπιτι κ το σκυλακι πρεπει να δουλευω 8ωρες,κ 8ωρες ειναι πολλες. Και να μην αναφερθω στο ποσο δυσκολο ειναι να βρω ενα σπιτι εδω που να μας δεχεται.
Εδω που μενουμε τωρα πληρωνουμε 800 ευρω κ τα δινουμε μονο κ μονο επειδη δεν εχουν προβλημα με το σκυλακι. Μεχρι κ ελλαδα θα γυρνουσα που ειναι πιο ευκολο να βρω σπιτι,προκειμενου να μη χρειαστει να τον δωσω. Αλλα στην ελλαδα το οικονομικο θεμα ειναι πολυ πιο δυσκολο.
 






vasabi

Member
10 Ιουλίου 2017
13
4
43
Στην Ελλάδα δεν έχεις κανένα φίλο, συγγενή, γονείς, αδέλφια να το κρατήσει;
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Καλησπερα..ειναι στεναχωρο ολο αυτο.. αυτο με τα σπιτια π λες το καταλαβαινω.. ολοι εκει δηλαδη τα εχουν στο mute πια? Θυμαμαι επεισοδιο του millan που ειχε μια ιδια υποθεση κ ηταν η τελευταια τους ελπιδα αλλιως η πολυκατοικια θα τους εδιωχνε! Αλλα νομιζω ειναι δυσκολο αυτο π ψαχνεις, ειναι μικρο το μεγεθος τ, που ειναι θετικο αυτο αλλα 7 χρονων.... Δλδ οι ανθρωποι που δεχονται στο σπιτι τους ενα αγνωστο 7χρονο σκυλι δεν ειναι απλα ανθρωποι που θελουν ενα σκυλο.. εγω στην θεση σ αν ειχα εξαντλησει πια τα παντα κ δεν γινοταν αλλιως θα το εψαχνα πρωτα με τους συγγενεις μου πισω στην ελλαδα.. εστω για καποιο καιρο μεχρι να δω τα πλανα μου πχ..
 


joker_10

Member
17 Οκτωβρίου 2017
5
0
32
Το πρωτο που κοιταξα ειναι αν μπορει καποιος δικος μου ανθρωπος,αλλα οχι. Επισης,το κλασσικο 8ωρο ειβαι μια αιωνιοτητα για μας. Με το ζόρι καταφέρνουμε τις 2-3 ώρες. Το θέμα είναι πως γαυγίζει πολύ βρε παιδιά κ δεν τον δέχονται έτσι σε πολυκατοικίες. Αλλά πέρα από Αυτό,δεν θέλω να γυρνάω κ να τον βρίσκω μέσα στα αίματα. Τον υπεραγαπαω κ έχω κάνει ότι καλύτερο μπορούσα αλλά όταν τον είδα έτσι την τελευταία φορά σκέφτηκα πως ίσως γι αυτόν να ήταν καλύτερα κάπου αλλού.
 


Konstantinos92

Active Member
3 Δεκεμβρίου 2016
37
17
Το πρωτο που κοιταξα ειναι αν μπορει καποιος δικος μου ανθρωπος,αλλα οχι. Επισης,το κλασσικο 8ωρο ειβαι μια αιωνιοτητα για μας. Με το ζόρι καταφέρνουμε τις 2-3 ώρες. Το θέμα είναι πως γαυγίζει πολύ βρε παιδιά κ δεν τον δέχονται έτσι σε πολυκατοικίες. Αλλά πέρα από Αυτό,δεν θέλω να γυρνάω κ να τον βρίσκω μέσα στα αίματα. Τον υπεραγαπαω κ έχω κάνει ότι καλύτερο μπορούσα αλλά όταν τον είδα έτσι την τελευταία φορά σκέφτηκα πως ίσως γι αυτόν να ήταν καλύτερα κάπου αλλού.
Μην καθεσαι και δικαιολογεισαι στον οποιοδηποτε..Δεν μπορουν να ξερουν πως πραγματικα ειναι η καθημερινοτητα σου,ουτε το ποσο εχεις σκεφτει για να παρεις αυτη την αποφαση..Στην Ελλαδα εχουμε μαθει να κρινουμε με τα δικα μας δεδομενα...
Αν εσυ εκρινες πως δεν εχεις επιλογη θα μπορουσες να το δημοσιευσεις στο facebook για να το δει περισσοτερος κοσμος..Υπαρχουν ομαδες για υιοθεσιες ζωων..
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ξαναλέω πάντως - απευθύνσου και σε βοήθεια γερμανικής φιλοζωικής. Έχεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες εκεί να βρεις πιο υπεύθυνη και πιο σωστή υιοθεσία. Επίσης στη Γερμανία υπάρχουν και άνθρωποι που δουλεύουν και μπορούν να τα πάρουν μαζί τους στη δουλειά - κάτι που βοηθά και στην δική σου περίπτωση.
 


Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Μην καθεσαι και δικαιολογεισαι στον οποιοδηποτε..Δεν μπορουν να ξερουν πως πραγματικα ειναι η καθημερινοτητα σου,ουτε το ποσο εχεις σκεφτει για να παρεις αυτη την αποφαση..Στην Ελλαδα εχουμε μαθει να κρινουμε με τα δικα μας δεδομενα...
Αν εσυ εκρινες πως δεν εχεις επιλογη θα μπορουσες να το δημοσιευσεις στο facebook για να το δει περισσοτερος κοσμος..Υπαρχουν ομαδες για υιοθεσιες ζωων..
Συγνωμη αλλα γιατι καθε φορα πρεπει να λεμε τα αυτονοητα δεν κτλβαινω.. παμε παλι λοιπον, στο φορουμ και σε καφε φορουμ ο καθε ενας ειναι ελευθερος να κανει οτι ερωτηση θελει και το ατομο που απαντα σημαινει οτι θελει να απαντησει αλλιως δεν απαντα:LOL: ουαου ε;; Επισης ενας ανθρωπος που μπαινει στο φορουμ για να γραψει την ιστορια του ή το προβλημα του πιθανοτατα να θελει να το συζητησει (αλλιως γτ να μπει οεο;), κανεις δεν σε πιεζει να δικαιολογηθεις, ετσι γινεται κ στα φορουμς ανα τον κοσμο αλλα στην ελλαδα εχουμε αλλα δεδομενα:coffee::cautious:
 


Konstantinos92

Active Member
3 Δεκεμβρίου 2016
37
17
Συγνωμη αλλα γιατι καθε φορα πρεπει να λεμε τα αυτονοητα δεν κτλβαινω.. παμε παλι λοιπον, στο φορουμ και σε καφε φορουμ ο καθε ενας ειναι ελευθερος να κανει οτι ερωτηση θελει και το ατομο που απαντα σημαινει οτι θελει να απαντησει αλλιως δεν απαντα:LOL: ουαου ε;; Επισης ενας ανθρωπος που μπαινει στο φορουμ για να γραψει την ιστορια του ή το προβλημα του πιθανοτατα να θελει να το συζητησει (αλλιως γτ να μπει οεο;), κανεις δεν σε πιεζει να δικαιολογηθεις, ετσι γινεται κ στα φορουμς ανα τον κοσμο αλλα στην ελλαδα εχουμε αλλα δεδομενα:coffee::cautious:
Καταρχας σε παρακαλω πολυ ειρωνιες τυπου ουαου ε,να τις χρησιμοποιεις σε φιλικα σου ατομα και οχι στον οποιοδηποτε που μπορει απλα να εχει διαφορετικη αποψη απο σενα.
Τωρα,εννοειται οτι δεν ειναι καποιος υποχρεωμενος να απανταει,απλα πολλες φορες πολλοι θετουν ερωτηματα οχι για να προβληματιστει το ατομο που αναζητα βοηθεια στο φορουμ αλλα για να εκτονωθουν πετωντας τις κακιες τους.
Εγω ανεφερα συγκεκριμενα παραδειγματα με εκφρασεις που ακουγονται συχνα,οπως: το παιδι σου δεν θα το εδινες ή μακαρι αυτη τη φορα να βρει μια υπευθυνη οικογενεια που να το αγαπα πραγματικα.
Τετοιες απαντησεις το μονο που καταφερνουν ειναι να γεμιζουν ενοχες το ατομο που εκ των πραγματων δεν μπορει αλλο κρατησει τον σκυλο του,να τον κρατα απο ενοχες και να διαιωνιζει το προβλημα.
Στο ποστ δεν τιθεται ερωτηση του τυπου:Αν θα ηταν καλο να χαρισω τον σκυλο μου,αλλα που να τον χαρισω και βοηθεστε με πανω σε αυτο..
 


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Αυτό το εκ των πραγμάτων διερευνούμε, πάνω σε αυτό κουβεντιάζουμε, ήδη έχουν κατατεθεί κάποιες προτάσεις με βοηθητική κατεύθυνση, δεν καταλαβαίνω που είδες τα δράματα που περιγράφεις.
Ακριβώς επειδή αυτό το "που να τον χαρίσω" δεν είναι ό,τι πιο εύκολο και για τον ιδιοκτήτη και για το σκυλί, πόσο μάλλον το συγκεκριμένο. Συγκεκριμένες ιδιοσυγκρασίες, άθελά μας τις ενισχύουμε, κυρίως από λάθος χειρισμούς και κατευθύνσεις ή κατά βάση άγνοια. Ετσι παγιώνονται και επιδεινώνονται τα προβλήματα. Επομένως φέρουμε σοβαρή ευθύνη κι όταν σφίγγουν πολύ τα λουριά/δεδομένα/συνθήκες, αναμετρίομαστε με αυτήν την ευθύνη...
Μη μπερδεύεις το foog for thought με τις εκάστοτε κακίες που νιώθεις ότι έχεις δει εδώ μέσα γιατί σε τελική το ίδιο κάνεις κι εσύ τώρα σε αυτό το νήμα που απλώς έχουν ακουστεί ΚΑΙ απόψεις προς προβληματισμό. Μεταφέρεις πράγματα που σε έχουν θυμώσει από άλλες συζητήσεις.
 


Konstantinos92

Active Member
3 Δεκεμβρίου 2016
37
17
Αυτό το εκ των πραγμάτων διερευνούμε, πάνω σε αυτό κουβεντιάζουμε, ήδη έχουν κατατεθεί κάποιες προτάσεις με βοηθητική κατεύθυνση, δεν καταλαβαίνω που είδες τα δράματα που περιγράφεις.
Ακριβώς επειδή αυτό το "που να τον χαρίσω" δεν είναι ό,τι πιο εύκολο και για τον ιδιοκτήτη και για το σκυλί, πόσο μάλλον το συγκεκριμένο. Συγκεκριμένες ιδιοσυγκρασίες, άθελά μας τις ενισχύουμε, κυρίως από λάθος χειρισμούς και κατευθύνσεις ή κατά βάση άγνοια. Ετσι παγιώνονται και επιδεινώνονται τα προβλήματα. Επομένως φέρουμε σοβαρή ευθύνη κι όταν σφίγγουν πολύ τα λουριά/δεδομένα/συνθήκες, αναμετρίομαστε με αυτήν την ευθύνη...
Μη μπερδεύεις το foog for thought με τις εκάστοτε κακίες που νιώθεις ότι έχεις δει εδώ μέσα γιατί σε τελική το ίδιο κάνεις κι εσύ τώρα σε αυτό το νήμα που απλώς έχουν ακουστεί ΚΑΙ απόψεις προς προβληματισμό. Μεταφέρεις πράγματα που σε έχουν θυμώσει από άλλες συζητήσεις.
Αυτό το εκ των πραγμάτων διερευνούμε, πάνω σε αυτό κουβεντιάζουμε, ήδη έχουν κατατεθεί κάποιες προτάσεις με βοηθητική κατεύθυνση, δεν καταλαβαίνω που είδες τα δράματα που περιγράφεις.
Ακριβώς επειδή αυτό το "που να τον χαρίσω" δεν είναι ό,τι πιο εύκολο και για τον ιδιοκτήτη και για το σκυλί, πόσο μάλλον το συγκεκριμένο. Συγκεκριμένες ιδιοσυγκρασίες, άθελά μας τις ενισχύουμε, κυρίως από λάθος χειρισμούς και κατευθύνσεις ή κατά βάση άγνοια. Ετσι παγιώνονται και επιδεινώνονται τα προβλήματα. Επομένως φέρουμε σοβαρή ευθύνη κι όταν σφίγγουν πολύ τα λουριά/δεδομένα/συνθήκες, αναμετρίομαστε με αυτήν την ευθύνη...
Μη μπερδεύεις το foog for thought με τις εκάστοτε κακίες που νιώθεις ότι έχεις δει εδώ μέσα γιατί σε τελική το ίδιο κάνεις κι εσύ τώρα σε αυτό το νήμα που απλώς έχουν ακουστεί ΚΑΙ απόψεις προς προβληματισμό. Μεταφέρεις πράγματα που σε έχουν θυμώσει από άλλες συζητήσεις.
Αυτό το εκ των πραγμάτων διερευνούμε, πάνω σε αυτό κουβεντιάζουμε, ήδη έχουν κατατεθεί κάποιες προτάσεις με βοηθητική κατεύθυνση, δεν καταλαβαίνω που είδες τα δράματα που περιγράφεις.
Ακριβώς επειδή αυτό το "που να τον χαρίσω" δεν είναι ό,τι πιο εύκολο και για τον ιδιοκτήτη και για το σκυλί, πόσο μάλλον το συγκεκριμένο. Συγκεκριμένες ιδιοσυγκρασίες, άθελά μας τις ενισχύουμε, κυρίως από λάθος χειρισμούς και κατευθύνσεις ή κατά βάση άγνοια. Ετσι παγιώνονται και επιδεινώνονται τα προβλήματα. Επομένως φέρουμε σοβαρή ευθύνη κι όταν σφίγγουν πολύ τα λουριά/δεδομένα/συνθήκες, αναμετρίομαστε με αυτήν την ευθύνη...
Μη μπερδεύεις το foog for thought με τις εκάστοτε κακίες που νιώθεις ότι έχεις δει εδώ μέσα γιατί σε τελική το ίδιο κάνεις κι εσύ τώρα σε αυτό το νήμα που απλώς έχουν ακουστεί ΚΑΙ απόψεις προς προβληματισμό. Μεταφέρεις πράγματα που σε έχουν θυμώσει από άλλες συζητήσεις.
Θα συμφωνησω με την τελευταια προταση,περισσοτερο αυτο ειναι.
Δεν ειπα κατι για το συγκεκριμενο ποσταρισμα αλλα γενικα για τα οσα ακουγονται σε παρομοια θεματα.
Σκοπος ειναι να βοηθαμε τον ανθρωπο που γραφει καπου και οχι απλα να βγαζουμε τα απωθημενα μας.
Φιλος μου που θα εφευγε στο εξωτερικο για μεταπτυχιακες σπουδες σε εναν πολυ δυσκολο τομεα δεν μπορουσε να κρατησει αλλο τον σκυλο του,το ανεβασε σε ομαδα στο fb και απο κατω του εβριζαν μεχρι και την οικογενεια.
Αυτος ο φανατισμος μονο καλο δεν κανει.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.891
Είναι εκπληκτικό, πως σε κάθε λέξη αυτού σου του ποστ:
Θα συμφωνησω με την τελευταια προταση,περισσοτερο αυτο ειναι.
Δεν ειπα κατι για το συγκεκριμενο ποσταρισμα αλλα γενικα για τα οσα ακουγονται σε παρομοια θεματα.
Σκοπος ειναι να βοηθαμε τον ανθρωπο που γραφει καπου και οχι απλα να βγαζουμε τα απωθημενα μας.
Φιλος μου που θα εφευγε στο εξωτερικο για μεταπτυχιακες σπουδες σε εναν πολυ δυσκολο τομεα δεν μπορουσε να κρατησει αλλο τον σκυλο του,το ανεβασε σε ομαδα στο fb και απο κατω του εβριζαν μεχρι και την οικογενεια.
Αυτος ο φανατισμος μονο καλο δεν κανει.
...επιβεβαιώνεις κάθε λέξη, αυτής της παραγράφου!!!
Μη μπερδεύεις το foog for thought με τις εκάστοτε κακίες που νιώθεις ότι έχεις δει εδώ μέσα γιατί σε τελική το ίδιο κάνεις κι εσύ τώρα σε αυτό το νήμα που απλώς έχουν ακουστεί ΚΑΙ απόψεις προς προβληματισμό. Μεταφέρεις πράγματα που σε έχουν θυμώσει από άλλες συζητήσεις.
Μπήκες δηλαδή να κάνεις "σαματά", μεταφέροντας εσύ, απωθημένα και φανατισμό, από άλλη συζήτηση, σε άλλο χώρο!!!!

@zerom0 σου βγάζω το καπέλλο, για το εύστοχο σχόλιο (y)

Προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ απολύτως κανέναν λόγο, που θα με έκανε να αποχωριστώ τον σκύλο μου. Πλην ίσως, πάρα πολύ σοβαρού θέματος υγείας. Τύπου...πεθαίνω σε 15 μέρες, και πρέπει στις επόμενες 10, να του έχω εξασφαλίσει την καλύτερη δυνατή συνέχεια στην ζωή του.
 


Konstantinos92

Active Member
3 Δεκεμβρίου 2016
37
17
Είναι εκπληκτικό, πως σε κάθε λέξη αυτού σου του ποστ:


...επιβεβαιώνεις κάθε λέξη, αυτής της παραγράφου!!!


Μπήκες δηλαδή να κάνεις "σαματά", μεταφέροντας εσύ, απωθημένα και φανατισμό, από άλλη συζήτηση, σε άλλο χώρο!!!!

@zerom0 σου βγάζω το καπέλλο, για το εύστοχο σχόλιο (y)

Προσωπικά δεν μπορώ να σκεφτώ απολύτως κανέναν λόγο, που θα με έκανε να αποχωριστώ τον σκύλο μου. Πλην ίσως, πάρα πολύ σοβαρού θέματος υγείας. Τύπου...πεθαίνω σε 15 μέρες, και πρέπει στις επόμενες 10, να του έχω εξασφαλίσει την καλύτερη δυνατή συνέχεια
Μαλλον εχεις θεμα αντιληψης,εγω απλα εγραψα στην κοπελα πιο πανω να μην δικαιολογει τις πραξεις της στον καθε αγνωστο που πισω απο ενα pc το παιζει δικαστης.Ηταν απλα μια συμβουλη,εσεις μου τη πεσατε και αρχισατε τις ειρωνιες.

Τωρα για το σκυλο που λες πως δεν μπορεις ν αποχωριστεις παρα μονο οταν πεθαινεις.
Αυτο ακριβως προσπαθω να εξηγησω,οτι για σενα ειναι ολη σου η ζωη,σου ειναι μια εμμονη,εσυ μπορει να αφιερωνεις τον ελευθερο σου χρονο μονο εκει.Καποιος αλλος ομως μπορει ειτε να θελει να τον αφιερωσει και στους φιλους του,στην κοπελα του,στην καριερα του.
Δεν μπορεις να το ξερεις εσυ,γι'αυτο και δεν μπορεις να τον γεμιζεις ενοχες.
Και επαναλαμβανω γιατι οπως φαινεται ορισμενοι δεν καταλαβαινετε,εγω απλα εδωσα μια συμβουλη στην κοπελα γιατι μπορει να αναζητησει βοηθεια και αλλου και να δεκτει ασχημες απαντησεις που θα την στεναχωρησουν.Δεν ξεκινησα κανενα σαματα και ουτε εχω σκοπο.Κουβεντα κανουμε.