εκτροφεια διαφημιση κλπ


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Μηπως η απαγορευση διαφημισης συντελει εις βαρος της βοηθειας που μπορει να προσφερει το σαιτ αυτο.

Επειδη εχω το ιδιο προβλημα στο σαιτ που εχει ο αδερφος μου ειμαι της άποψης οτι απο την στιγμη που υπαρχουν παραπανω απο μια αποψεις και δεν υπαρχει καποιο ηθελημενο προμοταρισμα καποιου γιατι να μην μιλαμε με ονοματα ?
και το αντιθετο γιατι εγω που πηρα το σκυλι απο τον boxer (λεμε τωρα) και μου βγηκε με 2 δυσπλασίες καρκινο και καρδια γιατι να μην προλαβω καποιον χριστιανο απο το να παθει το ιδιο? ειδικα στην ελλαδα οπου τα σοβαρα εκτροφεια ειναι λιγα και οι εκτροφεις της αυλης βρίθουν
 


S

SwkDoG

Guest
Η απαγόρευση διαφήμισης συντελεί στο να μην επικρατήσει ένα χάος όπου ο καθένας θα κατηγορεί ή θα επαινεί έναν επαγγελματία με υποκειμενικά κριτήρια που μπορεί και να κρύβουν δόλο και συμφέρον ή στην καλύτερη τον περιπτώσεων να κάνει τα παραπάνω από άγνοια και ημιμάθεια.

Εμείς (σαν φόρουμ) προσπαθούμε να δίνουμε σωστές κατευθύνσεις ώστε ο υποψήφιος ιδιοκτήτης σκύλου να μπεί σε μια διαδικασία αναζήτησης και ψαξίματος γενικότερου,για όλα τα θέματα που αφορούν τον σκύλο,με σωστά κριτήρια.
Δεν θέλουμε να δίνουμε "μασημένη τροφή" και να έχουμε έναν παθητικό ιδιοκτήτη σκύλου που απλά θα υπακούει της υποδείξεις μας αλλά έναν ιδιοκτήτη με ανεπτυγμένο κριτικό ένστικτο,με όρεξη να ψάξει κάθε θέμα που τον αφορά.

Δεν ξέρω τι γνώμη έχει ο αδερφός σου περί αυτού αλλά αν την "πάτησες" και πήρες σκύλο με 1000 προβλήματα δεν θέλουμε να καταλάβεις ότι φταίει μόνο ο boxer που στον πούλησε αλλά πως μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης έχεις εσύ που για κάτι τόσο σημαντικό δεν έκατσες να ψάξεις και να ρωτήσεις παρά πήρες από τον πρώτο τυχόντα.
Και θέλουμε εσύ να έρθεις στο φόρουμ μας και αντί να λές μόνο "Μην πάρει κανείς σκύλο από τον boxer!" να έχεις μάθει τον σωστό δρόμο που πρέπει να ακολουθήσει κάποιος για την αγορά ενός ζώου και προς τα εκεί να τον κατευθύνεις.
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
ειμαι της άποψης οτι απο την στιγμη που υπαρχουν παραπανω απο μια αποψεις και δεν υπαρχει καποιο ηθελημενο προμοταρισμα καποιου γιατι να μην μιλαμε με ονοματα ?
θα μπορουσε καλλιστα να υπαρξει προμοταρισμα και θα μπορουσε να γινει τρομερα επιζημιο.

γιατι εγω που πηρα το σκυλι απο τον boxer (λεμε τωρα) και μου βγηκε με 2 δυσπλασίες καρκινο και καρδια γιατι να μην προλαβω καποιον χριστιανο απο το να παθει το ιδιο?
καλα θα ηταν να προστατευαμε αλλους με αυτον τον τροπο, αλλα ταυτοχρονα θα μπορουσε να συμβαινει και ακριβως το αντιστροφο!!!

ειδικα στην ελλαδα οπου τα σοβαρα εκτροφεια ειναι λιγα και οι εκτροφεις της αυλης βρίθουν
οι εκτροφεις της πισω αυλης ειναι απειροι και στις αλλες χωρες
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
και συνεχίζω από εδώ

πλέον που υπάρχει ένα ύφος στο forum και τα δύσκολα πέρασαν.

μήπως να ξανασκεφτόταν η διαχείριση το θέμα των εμπορικών link και γενικά των online μαγαζιών???

όχι ότι είναι δύσκολο για κάποιον που έχει στοιχειώδεις γνώσεις να βρεί αυτό που θέλει αλλά γιατί κάτι που το έχει κάνει κάποιος να το ξανακάνει κάποιος άλλος

φυσικά και δεν αναφέρομε σε εκτροφεία - σκυλιά κλπ

αλλά γιατί να ανταλάσοντε link μέσω πμ για μια βούρτσα και να μην είναι διάθέσιμο σε όλους.

άλωστε τα συγκεκριμένα site δεν πιστεύω ότι χρειάζοντε ή περιμένουν από εμας να διαφημιστούν
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Συμφωνώ με Μάκη - με τα online μαγαζιά μπορεί να διευκολυνθούμε σε πολλά πράγματα! Άσε που μπορεί να κανονίσουμε και μαζικές παραγγελίες για να μην μας έρχεται ο κούκος αηδόνι με τα μεταφορικά!

Σε ξένα forum πάντως ανταλάσσουν links για e-shops κανονικά χωρίς να εκμεταλλεύονται κατά τα άλλα εμπορικά το forum π.χ. με διαφήμιση εκτροφέων κλπ.
 




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
και εγω συμφωνω στο forumγια τα ενυδρεια που ειμαι μελος μας εχουν εξυπηρετησει ουκ ολιγες φορες οι μαζικες παραγγελιες :wink:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Συμφωνω!!

Στο "δικο μου Φορουμ" (Γερμανικο για French Bulldogs, Grooming Forum), δεν υπαρχουν αγγελιες για σκυλους και εκτροφεια- αλλα οποσδηποτε για προιωντα που μας φανικαν χρησημα- με αναφορα στης εταιριες που μπορει να τα βρει κανεις.
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
τα ίδια και στο φόρουμ με τα μπουλ τερριέ που παρακολουθώ,εξάλλου το βρίσκω παράλογο να αναφερόμαστε ονομαστικά σε μάρκες τροφών και φαρμάκων και να τηρούμε τους κανονισμούς για τα υπόλοιπα... :?
 


isalasi

Well-Known Member
5 Ιανουαρίου 2007
86
0
ΑΘΗΝΑ
Συμφωνώ και γώ.

Τι θα γίνει όμως μ'αυτούς που θα προσπαθήσουν να ..."σπρώξουν" την κάθε μορφής πραμάτεια τους; :?: :?: :?:
 








ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εγώ διαφωνώ κάθετα!
Έτσι και αρχίσουμε να επιτρέπουμε τα εμπορικά links θα πρέπει όλοι οι διαχειριστές (τουλάχιστον όσοι είναι ενεργοί :roll: ) να κάθονται όλοι μέρα να τσεκάρουν συνδέσμους και να κάνουν συστάσεις σε όσους υπερβαίνουν τα εσκαμμένα.

Sorry αλλά επειδή η κουτοπονηριά των Ελλήνων είναι αξεπέραστη και οι κανόνες του forum δεν διαβάζονται ΔΥΣΤΥΧΩΣ από κανένα, εγώ τουλάχιστον για να ασχοληθώ θέλω επίδομα ανθυγιεινής εργασίας! :lol:
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ποιος θα κάνει το τσεκάρισμα για να διαπιστώνει ότι πρόκειται για on line καταστήματα του ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ και μόνο? Ποιος θα σβήνει τα υπόλοιπα links και θα κάνει τις συστάσεις σε αυτούς που δεν τηρούν τους κανονισμούς? Ποιος θα τρώει το βρίσιμο και θα αντιμετωπίζει την γκρίνια και την μουρμούρα? Ποιος θα χρειάζεται να δίνει εξηγήσεις για τα αυτονόητα?

Εγώ πάντως όχι (τουλάχιστον όχι τζάμπα!)! 8) :lol:

Το δηλώνω από την αρχή και αμαρτία ουκ έχω! :wink:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ναι για εξωτερικό μίλησα ΑΛΛΑ

αν υπάρχει ή υπάρξει στο μέλλον ένα online shop με ποικιλία και καλές τιμές γιατί να μην το προτιμήσουμε από ένα άλλο pet shop?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Το θέμα το είχε απαντήσει τότε ο Swk.

SwkDoG said:
Η απαγόρευση διαφήμισης συντελεί στο να μην επικρατήσει ένα χάος όπου ο καθένας θα κατηγορεί ή θα επαινεί έναν επαγγελματία με υποκειμενικά κριτήρια που μπορεί και να κρύβουν δόλο και συμφέρον ή στην καλύτερη τον περιπτώσεων να κάνει τα παραπάνω από άγνοια και ημιμάθεια.

Εμείς (σαν φόρουμ) προσπαθούμε να δίνουμε σωστές κατευθύνσεις ώστε ο υποψήφιος ιδιοκτήτης σκύλου να μπεί σε μια διαδικασία αναζήτησης και ψαξίματος γενικότερου,για όλα τα θέματα που αφορούν τον σκύλο,με σωστά κριτήρια.
Δεν θέλουμε να δίνουμε "μασημένη τροφή" και να έχουμε έναν παθητικό ιδιοκτήτη σκύλου που απλά θα υπακούει της υποδείξεις μας αλλά έναν ιδιοκτήτη με ανεπτυγμένο κριτικό ένστικτο,με όρεξη να ψάξει κάθε θέμα που τον αφορά.
Έτσι κι αλλιώς τον τελευταίο λόγο τον έχει o Admin.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Η απαγόρευση διαφήμισης συντελεί στο να μην επικρατήσει ένα χάος όπου ο καθένας θα κατηγορεί ή θα επαινεί έναν επαγγελματία με υποκειμενικά κριτήρια που μπορεί και να κρύβουν δόλο και συμφέρον ή στην καλύτερη τον περιπτώσεων να κάνει τα παραπάνω από άγνοια και ημιμάθεια.

Εμείς (σαν φόρουμ) προσπαθούμε να δίνουμε σωστές κατευθύνσεις ώστε ο υποψήφιος ιδιοκτήτης σκύλου να μπεί σε μια διαδικασία αναζήτησης και ψαξίματος γενικότερου,για όλα τα θέματα που αφορούν τον σκύλο,με σωστά κριτήρια.
Δεν θέλουμε να δίνουμε "μασημένη τροφή" και να έχουμε έναν παθητικό ιδιοκτήτη σκύλου που απλά θα υπακούει της υποδείξεις μας αλλά έναν ιδιοκτήτη με ανεπτυγμένο κριτικό ένστικτο,με όρεξη να ψάξει κάθε θέμα που τον αφορά.
Ήταν (και παραμένει) μια πολύ καλή απάντηση που εκφράζει και το φόρουμ...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.941
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel