εμπειριες απο κομμωτηρια..


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Λόγω της επέμβασης την ξύρισε ο κτηνίατρος και τώρα είναι σαν punk. Για το άλλο ποδαράκι θα την κουρέψει και από την άλλη. Δεν ξέρω αν θα της κάνω τώρα stripping γιατί δεν θέλω να την ταλαιπωρήσω κι'άλλο.Περισσότερο θέλω να την κουρέψω στο πρόσωπο γιατί της πέφτουν τα μαλλιά μπροστά και δεν βλέπει τίποτα.Τελικά πονάει το stripping ή όχι ?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
διάβασε το θέμα από την αρχή.

θα βρείς απάντηση στο ερώτημα σου και ίσως και σε κάποια άλλα 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
ΜΑΚΗΣ said:
Kαλά πώς κολλάς το δέρμα με logo?
ποιός ξέρει που πότε και γιατί δημιουργήθηκαν οι super κόλλες στιγμής :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Αν δε με απατά η μνήμη μου κάπου, κάποτε είχα διαβάσει ότι τις έφτιαξαν οι Αμερικανοί και η πρώτη τους χρήση ήταν στη διάρκεια του 2ου Παγκοσμιου Πολέμου όπου τις χρησιμοποιούσαν οι φαντάροι για να κλείνουν τα τραύματα άμεσα!!! Φανταζόμουν ότι θα'ταν ράδιο αρβύλα..... Δεν είναι τελικά?
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ενας φιλος μου- Τζαμας στο επαγελμα- κοβεται αρκετα συχνα και κολλει τις πληγες μετα απο καλο καθαρισμα με κολλα στιγμης- επειδη δεν εχει την πολυτελεια να περιμενει και να μην δουλευει οσπου να κλεισει η πληγη.

Στον συνκεκριμενο σκυλο που ανεφερα πριν- μαλλον δεν εγινε καποιος καθαρισμος- και πεθανε απο σηψαιμια.
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
βρε frenchiefan δεν πρεπει να ειναι σκληρη η τριχα, αν εχει μαλακωσει δεν ποναει!!??
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
kango1 said:
βρε frenchiefan δεν πρεπει να ειναι σκληρη η τριχα, αν εχει μαλακωσει δεν ποναει!!??
Το θεμα ειναι να βγαινει ευκολα!

Τριχα που εχει κουρευτει συχνα, μαλακονει και πυκνονει.
Με τον καιρο ομος, με το στιππινγ- φτιαχνει στις περισσοτερες των περιπτοσεων.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
sofiaklv said:
Αν δε με απατά η μνήμη μου κάπου, κάποτε είχα διαβάσει ότι τις έφτιαξαν οι Αμερικανοί και η πρώτη τους χρήση ήταν στη διάρκεια του 2ου Παγκοσμιου Πολέμου όπου τις χρησιμοποιούσαν οι φαντάροι για να κλείνουν τα τραύματα άμεσα!!! Φανταζόμουν ότι θα'ταν ράδιο αρβύλα..... Δεν είναι τελικά?
Βιετνάμ λόγω της ιδιομορφίας του εδάφους ήθελαν κάτι για να κλείνει γρήγορα η πληγή και να μην μολύνετε έτσι το τραύμα και εγένετο ............logo
 


perla

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
136
0
Μπορεί κάποιος να μου στείλει pm για καλό κομμωτήριο που να κάνουν stripping προς Ψυχικό, Κηφισιά;
Εάν δεν επιλέξω stripping πειράζει ;
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Θα ηθελα να ρωτησω την frenchieFan η οποια αλλη κοπελα σχετικη γνωριζει αν ειναι καλο για την δικη μας περιπτωση το χτενακι που εχει ενσωματωμενο κοφτη(σαν ψαλιδι).Θα κανει δουλεια για τα κομπακια του τριχωματος στις ακρες ?ειναι ευχρηστο για καποιον που δεν ειναι γνωστης της δουλειας?
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αν ειναι μικροι οι κομποι καλο ειναι να αφαιρουνται τακτικα και μαλλον ο πιο ανυδυνος τροπος ειναι το χτενακι με τα μαχαιρακια.

Αλλα αυτο το χτενακι (μαλλον για Mat Breaker milas?) δεν ειναι για καθημερινη χρηση. Ειναι ευχρηστο- αλλα κοβει και μερος των μαλλιων- αρα αν θες το μαλτι σου να κανει πολυ μακρια μαλλια- περιορισε την χρηση του.
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Thanks a lot :!: Κι εγω αυτο σκεφτηκα μια περιορισμενη σχετικα χρηση,ναι της τα μακραινω τα μαλλακια της και ηδη ειναι αρκετα μακρια για την ηλικια της.Την χτενιζω καθημερινα 2 φορες πρωι μετα τη βολτα και βραδυ.Αλλα κοιλιεται σε χορτα και μπλεκονται πολλες φορες και μονο με ψαλιδισμα στρωνει.Αμα χρονισει θα την παω και σε κομμωτηριο αλλα ακομη δεν θελω ψιλοφοβαται γενικως τους ξενους.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
LUNA07 said:
Thanks a lot :!: Κι εγω αυτο σκεφτηκα μια περιορισμενη σχετικα χρηση,ναι της τα μακραινω τα μαλλακια της και ηδη ειναι αρκετα μακρια για την ηλικια της.Την χτενιζω καθημερινα 2 φορες πρωι μετα τη βολτα και βραδυ.Αλλα κοιλιεται σε χορτα και μπλεκονται πολλες φορες και μονο με ψαλιδισμα στρωνει.Αμα χρονισει θα την παω και σε κομμωτηριο αλλα ακομη δεν θελω ψιλοφοβαται γενικως τους ξενους.
Να ξερεις, οτι τα Μαλτεζ με πολυ μακρια μαλλια ( οπος ολα τα σκυλια που βλεπουμε στα βιβλια και στις εκθεσεις με πολυυυυυ μακρια μαλλια) οτι ΠΟΤΕ δεν κυλουνται σε χωρτα! Μαλλον ΠΟΤΕ δεν περπατανε στο δρομο!!
Κατα κανονα μπορεις να πεις, οτι οσο πιο μακρια ειναι τα μαλλια- τοσο πιο περιορισμενο ειναι το καημενο το σκυλακι.
Αν δεν ζουνε σε κλουβια, με ελαχιστο και ελεγμενο ελευθερο περατημα και παιχνιδια την ημερα, εχουν τα μαλλια τους με ρολλει- εφ ορου ζωης ( ή οσο κραταει η καριερα τους σε εκθεσεις).

Παντος εγω τα λυπαμαι τα καιμενα!!


Θα προτιμουσα ο σκυλος μου να εχει κοντιτερο τριχομα- αλλα να ειναι σκυλος και να ειναι ευτυχισμενος. Να κυλιεται στο χωμα και στο γρασιδι, να λερωνετει και καμια φορα, να παιζει ανεμελα με αλλα σκυλια.

Της βαζεις λαδακι στις ακρες των μαλλιων για να ειναι ελαστικα και να μην σπανε ευκολα???

Οσο για τους ξενους- πηγαινε την καμια φορα σε καμια κομμοτρια - τωρα που δεν εχουμε και πααρα πολυ δουλεια- για κοινονικοποιηση πιο πολυ.
Να την βαζει πανω στο τραπεζι, να την χαιδευει και να της δειξει τα διαφορα αντικειμενα να τα μυρισει και τετοια. Ισος και λιγακι να την χτενισει. Εαν το κανεις αρκετες φορες πριν κανει το πρωτο κανονικο της καλλοπισμο, θα ειναι πολυ πιο ευκολα για τους δυο (και για τιν κομμωτρια και για τη Λουνα).
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
FrenchieFan

Να ξερεις, οτι τα Μαλτεζ με πολυ μακρια μαλλια ( οπος ολα τα σκυλια που βλεπουμε στα βιβλια και στις εκθεσεις με πολυυυυυ μακρια μαλλια) οτι ΠΟΤΕ δεν κυλουνται σε χωρτα! Μαλλον ΠΟΤΕ δεν περπατανε στο δρομο!!
ΑΥΤΟ είναι βασανισμός για εμένα (άσχετο)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
ΜΑΚΗΣ said:
FrenchieFan

Να ξερεις, οτι τα Μαλτεζ με πολυ μακρια μαλλια ( οπος ολα τα σκυλια που βλεπουμε στα βιβλια και στις εκθεσεις με πολυυυυυ μακρια μαλλια) οτι ΠΟΤΕ δεν κυλουνται σε χωρτα! Μαλλον ΠΟΤΕ δεν περπατανε στο δρομο!!
ΑΥΤΟ είναι βασανισμός για εμένα (άσχετο)
Ναι, ειναι!!! Σιγουρα!
Και δεν με βρισκεις σε καμια περιπτοση συμφωνη με αυτα!
Και ας ειμαι και Κομμωτρια σκυλων!
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Ευχαριστω για τιs συμβουλεs αλλα εμειs κυλιομαστε παντου και γι αυτο εχω το τριχωμα τηs το ανωτερο πεντε δαχτυλα μακρυ δεν θελω να σερνεται σαν φλοκατη ειναι τυρράνια αυτο.Με τιποτα,δεν θα παει και σε καλλιστεία αλλωστε... :shock: :shock:
 








matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
Εδώ που τα λέμε στις μακρυτριχές φλοκατοειδης κλπ φυλές τόση τσατσάρα και πιστολάκι ούτε στα καλλιστεία δεν πρέπει να πέφτει!!!

Μην κοιτάς που εσείς με τα Rott είστε 'πλύνε- βάλε' ένα πράγμα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.595
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3