ενεσεις καλαζαρ κοστος


vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
Το να πηγαίνει κάποιος το σκυλάκι του έστω και κάθε μέρα για ένεση στον κτηνίατρο δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα του πάρει χρήματα... τι του στοιχίζει να κάνει μια ένεση δλδ απ την στιγμή που είναι κι ο γιατρός που τον παρακολουθεί;
 


Zina1508

Member
13 Ιανουαρίου 2019
7
0
57
Το να πηγαίνει κάποιος το σκυλάκι του έστω και κάθε μέρα για ένεση στον κτηνίατρο δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα του πάρει χρήματα... τι του στοιχίζει να κάνει μια ένεση δλδ απ την στιγμή που είναι κι ο γιατρός που τον παρακολουθεί;
Το θέμα εμενα είναι το ποσο κοστιζουν οι ενεσεις σαν φάρμακο
 




vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
Το να πηγαίνει κάποιος το σκυλάκι του έστω και κάθε μέρα για ένεση στον κτηνίατρο δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα του πάρει χρήματα... τι του στοιχίζει να κάνει μια ένεση δλδ απ την στιγμή που είναι κι ο γιατρός που τον παρακολουθεί;
Το θέμα εμενα είναι το ποσο κοστιζουν οι ενεσεις σαν φάρμακο

Δεν σου είπε ο γιατρός πόσο κοστίζουν;
 


Zina1508

Member
13 Ιανουαρίου 2019
7
0
57
Το να πηγαίνει κάποιος το σκυλάκι του έστω και κάθε μέρα για ένεση στον κτηνίατρο δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα του πάρει χρήματα... τι του στοιχίζει να κάνει μια ένεση δλδ απ την στιγμή που είναι κι ο γιατρός που τον παρακολουθεί;



Δεν σου είπε ο γιατρός πόσο κοστίζουν;
Στο περίπου!!το θέμα είναι ότι οι ενέσεις αυτές είναι παρανομες στην Ελλάδα κ έρχονται λαθραία από την Ιταλία έτσι μπορουν να σου τις χρεώνουν όσο θέλουν.πατάνε πάνω στην Αγάπη για τα σκυλιά μας!!!!
 


vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
Στο περίπου!!το θέμα είναι ότι οι ενέσεις αυτές είναι παρανομες στην Ελλάδα κ έρχονται λαθραία από την Ιταλία έτσι μπορουν να σου τις χρεώνουν όσο θέλουν.πατάνε πάνω στην Αγάπη για τα σκυλιά μας!!!!
Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο φταίει ο κτηνίατρος που στις πρότεινε... δεν ξέρω πως έβγαλες συμπέρασμα για παράνομες αλλά καλό θα ήταν αφού έχεις αμφιβολίες να πας σε κάποιον άλλον αλλά σύντομα γιατί δεν πρέπει να μένει χωρίς την κατάλληλη θεραπεία το σκυλάκια σου!!

Πάντως πριν ανέφερες πως το θέμα είναι πόσο κοστίζουν... δεν ξέρω που πραγματικά κολλάς!!
 


Zina1508

Member
13 Ιανουαρίου 2019
7
0
57
Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο φταίει ο κτηνίατρος που στις πρότεινε... δεν ξέρω πως έβγαλες συμπέρασμα για παράνομες αλλά καλό θα ήταν αφού έχεις αμφιβολίες να πας σε κάποιον άλλον αλλά σύντομα γιατί δεν πρέπει να μένει χωρίς την κατάλληλη θεραπεία το σκυλάκια σου!!

Πάντως πριν ανέφερες πως το θέμα είναι πόσο κοστίζουν... δεν ξέρω που πραγματικά κολλάς!!
"
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Στο περίπου!!το θέμα είναι ότι οι ενέσεις αυτές είναι παρανομες στην Ελλάδα κ έρχονται λαθραία από την Ιταλία έτσι μπορουν να σου τις χρεώνουν όσο θέλουν.πατάνε πάνω στην Αγάπη για τα σκυλιά μας!!!!
Τα μισά σκυλιά στην Ελλάδα έχουν καλαζάρ και κάνουν ενέσεις glucantime - ο τρόπος υπάρχει και συνήθως μέσα απλο τον κτηνίατρο. Επικοινώνησε με άλλο κτηνίατρο και ρώτα τον κατευθείας αν μπορεί να αναλάβει και τα σκευάσματα και τις ενέσεις. Σε ποια περιοχή είσαι? Μήπως μπορούν να σου συστήσουν κάποιο κτηνίατρο πιο εξυπηρετικό στο θέμα...
 


vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
Κολλάω στο ότι όταν θες 300 με350 ευρώ για ενα σκυλί 40 κιλά περίπου απλά δεν υπάρχουν!!!εργαζόμενοι είμαστε ΌΧΙ εφοπλιστές!!!
Συνολικά θες αυτό το ποσό; τι σκυλάκι έχεις και πόσο χρονών είναι;
 




vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
Ναι τοσα μας ειπαν! Ειναι θύληκο presa canario 18 μηνων μωρο σχεδόν ακομα!
Εντάξει κανείς μας δεν είναι εφοπλιστής εδώ μέσα αλλά όταν προσθέτουμε ένα νέο μέλος στην οικογένεια έχουμε την υποχρέωση να κάνουμε το καλύτερο γι αυτό.
Σε όλους μας έχει τύχει κάτι άσχημο πιστεύω που χρειάστηκε και χρήματα και τρέξιμο και διαρκή φροντίδα.
Κόψε από κάπου αλλού ή ζήτα από δικούς σου ανθρώπους να σε βοηθήσουν οικονομικά.
Συζήτησε και με τον γιατρό σου για έναν διακανονισμό... σε καμία περίπτωση όμως μην αφήσεις το σκυλάκι σου στην τύχη του!!
 
  • Like
Reactions: medusa and mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
18 μηνών με τόσο υψηλό καλαζάρ;;;!!!!
Επειδή τρώγομαι να ρωτήσω διάφορα πράγματα, θα περιοριστώ να σου επισημάνω, ότι...ναι, ο σκύλος είναι πολυέξοδο χόμπυ. Οσο πιο μεγάλος, τόσο περισσότερα τα έξοδα, για όλη του την ζωή. Θα έπρεπε να το ξέρεις ή να στο έχουν πει, πριν τον βάλεις στην ζωή σου. Τώρα που έχεις την ευθύνη του, δεν τίθεται θέμα "τι κάνουμε;" σε κανένα επίπεδο. Σίγουρα όχι, στα θέματα υγείας. Οφείλεις να βρεις τρόπο, το συντομότερο. Δανείσου στην ανάγκη. Διαπραγματεύσου με τον γιατρό σου. Οτιδήποτε!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Κολλάω στο ότι όταν θες 300 με350 ευρώ για ενα σκυλί 40 κιλά περίπου απλά δεν υπάρχουν!!!εργαζόμενοι είμαστε ΌΧΙ εφοπλιστές!!!
Aυτά τα σκεφτόμαστε πριν πάρουμε το 40κιλο μουράτο πρέσα κανάριο που θέλει τα διπλά λεφτά σε φαί, σε αμπούλες, σε αναισθησία, σε στείρωση, σε αποπαρασιτικά χάπια κλπ. Επιφυλάσσομαι και το παίρνω πίσω, μόνον αν το σκυλί αυτό σας έτυχε και το βρήκατε στο δρόμο.

Αλήθεια αν είχες παιδί και πάθαινε κάτι τι θα έκανες?

Παρεμπιπτόντως 300 με 350 για ενέσεις για ένα 40κιλο δεν είναι πολλά αν σκεφτώ ότι για το 10κιλο μου πήγε κάτι παραπάνω από το ένα τρίτο των χρημάτων που λες, σε τιμή έξτρα φιλική και "χονδρικής". Τα λεφτά αυτά είναι για ολόκληρο τον κύκλο θεραπείας? Θα πρέπει να επίσης να υπολογίσεις ότι με τις ενέσεις θα πρέπει κάθε βδομάδα να κάνετε εξετάσεις σε νεφρά και συκώτι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.
 


FidelCastro

Member
17 Ιουνίου 2016
23
39
38
Εμένα ο κολλητός μου, όταν ήταν μικρός έκοψε όλο τον αντίχειρα επειδή του έσπασε ένα ποτήρι στο χέρι. Η μόνη λύση ήταν χειρουργείο με εξειδικευμένο νευροχειρούργο ο οποίος ζήτησε 10.000 ευρώ σε ιδιωτικό. Επειδή όμως οι γονείς του δεν ήταν εφοπλιστές και τόσο έκανε ένα αυτοκίνητο τότε, δεν το κάνανε το χειρουργείο . NOT!!! Πλάκα κάνουμε?? Προφανώς και στερηθήκαν οι άνθρωποι για το παιδί τους και τώρα μπορεί ο φίλος μου να κουνάει κανονικά το δάχτυλό του..
Ο σκύλος είναι μέλος της οικογένειας. Κάνουμε ότι θα κάναμε για το παιδί μας και τη μάνα μας. Αν δεν το ¨νιώθουμε¨ αυτό , ας τον δώσουμε σε κάποιον άλλο που θα τον "υιοθετήσει" κανονικά.
 
  • Like
Reactions: mareco


dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
50
Last edited:


lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Καλαζάρ 1/3000.θεραπεία με ενέσεις μας είπε ο κτηνίατρος αποκλειστικά!!!ενέσεις μόνο από Ιταλία!!!τι κάνουμε????
Απο Ιταλια? Μαλλον ο κτηνιατρος σου θελει να βαλει κ κατι παραπανω στη τσεπη του
Υπαρχουν πλεον νομιμα στην Ελλαδα οι ενεσεις (antishmania λεγονται,περιεχουν την ιδια ουσια με το glucantime)
Συζητα το με καποιον αλλο γιατρο.Τα νεφρα σε τι κατασταση βρισκονται?
Οι ενεσεις ειναι πιο δραστικες απο το σιροπι (μιλτεφοραν) αλλα υπαρχει σοβαρος κινδυνος νεφρικης ανεπαρκειας απο τις ενεσεις κ μονο.
 


Zina1508

Member
13 Ιανουαρίου 2019
7
0
57
Απο Ιταλια? Μαλλον ο κτηνιατρος σου θελει να βαλει κ κατι παραπανω στη τσεπη του
Υπαρχουν πλεον νομιμα στην Ελλαδα οι ενεσεις (antishmania λεγονται,περιεχουν την ιδια ουσια με το glucantime)
Συζητα το με καποιον αλλο γιατρο.Τα νεφρα σε τι κατασταση βρισκονται?
Οι ενεσεις ειναι πιο δραστικες απο το σιροπι (μιλτεφοραν) αλλα υπαρχει σοβαρος κινδυνος νεφρικης ανεπαρκειας απο τις ενεσεις κ μονο.
Τι έχει δοκιμάσει κανείς???Είναιαποτελεσματικες???Γιατί κανείς γιατρός δεν μου τιςσυστησε????
 


vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
Τι έχει δοκιμάσει κανείς???Είναιαποτελεσματικες???Γιατί κανείς γιατρός δεν μου τιςσυστησε????
Ότι να ναι είσαι, τόσο καιρό τώρα το θυμήθηκες να ρωτήσεις; Έχεις ένα θέμα μπαίνεις πετάς δυο κουβέντες και εξαφανίζεσαι.
Λυπάμαι το σκυλάκι σου, αυτό σου λέω μόνο... το λιγότερο που σε θεωρώ είναι απαράδεκτη!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU