εν αναμονη του Ροκυ..


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
ναι αλλά διαβάζονται από πολλούς περισσότερους.
σαφώς..καλό θα ήταν να μας έλεγε κάτι και ο θεματοθέτης..Κατά προτίμηση κάποιο ευχάριστο τύπου "τελικά το ακύρωσα". Πιο πολύ φουντώνω γιατί σκέφτομαι οτι παίζει να το διαβάζει και να μην του καίγεται καρφί. Να σκέφτεται τα κλασικά "εγώ θα κάνω τη διαφορα; και στην τελική τι θ απογίνει; τωρα γενήθηκε. απο το να το πάρει άλλος'' κλπ. Μακάρι να κάνω λάθος..
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Εγω ρε παιδια δεν καταλαβαινω ενα πραγμα.Καποιοι νοιωθουν την αναγκη να παρουσιασουν το σκυλακι τους και να μαθουν καποια πραγματα για την φυλη,την εκπαιδευση του και γενικα για την συμβιωση μαζι του.Αυτο το κανουν ομως αφου ηδη το πηρανε στο σπιτι τους...Τοσο δυσκολο ειναι να το σκεφτουν προτου το παρουν?Ετσι ωστε να ειναι καλυτερα προετοιμασμενοι ?
Εγώ μπήκα δεκαπέντε μέρες μετά από τότε που το πήρα επειδή έψαξα ένα θέμα σχετικά με αίμα στα κόπρανα στο Google .. Δηλαδή δεν θα είχα μπει καν στο dogforum για να δείξω το σκύλο μου αν δεν είχε κάποιο πρόβλημα
Οπότε την βλακια την είχα κάνει...



Powered by Nexus 4
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
GREG4 ... Αν εισαι ακομα στην παρεα...
κανενα..μα κανενα ...ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ πετσοπ δεν προμηθευεται κουταβια απο το ιδανικο μερος/εκτροφειο που σου λεει...
Ολα ..μα ΟΛΑ τα πετσοπ παιρνουν κουταβια απο ουγγαρια..παρομοια με αυτα της φωτογραφιας.. μπορω να σου πω και τιμη που το αγορασε και τιμη που θα το αγορασεις εσυ..
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ!!!!!!!!
Ακομα και το σκυλι βγει υγιεστατο, λυπησου αυτη τη μανα του που γεννοβολαει σε μια κλουβα για να αγοραζετε εσεις.

Αν επιμενεις στην φυλη.. που πολυ καλα θα κανεις.. δες εδω και διαλεξε ενα!
:: - :: Pitbull-Rescue :: - :: - Marketplace -
 










Olajuwon

Member
6 Οκτωβρίου 2013
7
0
Πάντως μην νομίζετε πως αυτό το θέμα είναι ευρέως διαδεδομένο και όποιος αγοράζει σκυλί από pet-shop αυτομάτως συμμετέχει στο έγκλημα εν γνώσει του. Με τους ανθρώπους που συναναστρέφομαι κανείς δεν ξέρει ότι είναι κακό να αγοράζεις από pet shop και εγώ το έμαθα τυχαία μια φορά που μπήκα σε ένα pet shop και ρωτήσαμε με την κοπέλα μου από περιέργεια τι ράτσα είναι ο σκύλος της βιτρίνας (τι άσχημα που ακούγεται ο σκύλος της βιτρίνας) και μας είπε ο μαγαζάτορας γκριφόν κανίς, γκούγκλαρα το γκριφόν κανείς, έμαθα ότι δεν υπάρχει η σχετική ράτσα και το σχετικό ότι η αγορά από πετ σοπ είναι έγκλημα. Ίσως μία λύση θα ήταν να απαγορευόταν η πώληση σκύλων από pet-shop, τι ισχύει στις άλλες χώρες της ΕΕ;
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
εσύ έλενα μη γελάς --- ξέρεις άλλωστε από καλό σφουγγάρισμα :p :p
Αν λάβεις υπ'όψιν σου ότι έχω 3 διαφορετικές σφουγγαρίστρες σε μόνιμη βάση σε κουβάδες με dettol θα έλεγα πως πάω για μάστερ πλέον..όχι..phd καλύτερα :p

Olajuwon όπως γκούγκλαρες κι εσύ και βρήκες διάφορα, έτσι θα μπορούσε πλέον ο καθένας να το κάνει, εν έτη 2013 όπως είπε πιο πάνω και η dnassib και να λάβει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες. Εγω άλλαξα οθόνη στον υπολογιστή πρόσφατα και το έψαχνα καμια βδομάδα τι πάρω και από που. Πόσο μάλλον για ένα σκύλο, που είναι ζωντανός οργανισμός, έχει ανάγκες και θα τον έχεις δίπλα σου για 10+ χρόνια.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95