ημιαιμο τζακ ρασελ και κουρεμα


Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
καλα...ειδα βιντεακι μ αυτο το καρντινγκ....
(γιατι δεν επαιζει να καταλαβω τι ειναι)
που την βρισκουμε αυτην την μαγικη εργαλειουμπα που βγαζει τις τριχες τοσο ευκολα? Πολυ θα θελα να ξερω και πως την λενε
ναι ναι να μαθουμε καπως!αν κ μου φανηκε δυσκολακι στο να το κανω μονη μου....μηπως την πετσοκοψω φοβαμαι...
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
βρε βρε καλως την χαρουλα... ;-)
πως τα πατε με την μικρη?? ο ερωτας σου χτυπησε την πορτα?
στειλε πμ στην frenchie να κανονισετε ενα γκρουμινγκ..

στα δικα μου σκυλια η τριχοπτωση λυνεται με viacutan (συμπληρωμα διατροφης) πλουσια και καλη διατροφη και μηνιαιο μπανιο με λαστιχενιο καλο γαντι και τριψιμο! που εκει φευγει πολυ νεκρη τριχα. :)
 


Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
βρε βρε καλως την χαρουλα... ;-)
πως τα πατε με την μικρη?? ο ερωτας σου χτυπησε την πορτα?
στειλε πμ στην frenchie να κανονισετε ενα γκρουμινγκ..

στα δικα μου σκυλια η τριχοπτωση λυνεται με viacutan (συμπληρωμα διατροφης) πλουσια και καλη διατροφη και μηνιαιο μπανιο με λαστιχενιο καλο γαντι και τριψιμο! που εκει φευγει πολυ νεκρη τριχα. :)
Kasiiiiiiiiiiiiiiii ο ερωτας μου χτυπησε την πορτα και τον σπιτωσα για τα καλα...συνεχιζουμε σε ρυθμους αγαπης αδυναμιας..κ δεν μπορουμε να αποχωριστουμε με τπτ....φευγω κλαιει...και κλαιω κ εγω ..αχαχαχ θα στειλω να δω τι θα μου πει! αλλιως μας βλεπω για φερμινατορ..κατι διαβασα εδω μεσα σχετικα με αυτο αν κ πανακριβο!
 


Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
Παιδια Βοηθεια ξανα... :( Ενω ολα κυλουσαν ομορφα...εδω και 3 μερες... στο χτενισμα βγαζω τουλαχιστον 5 χιονομπαλες τριχες...απο το ασπρο μαλακο...το απο κατω της...και υστερα απο 5 λεπτα αρχιζει να εχει κατι σαν πιτιριδα....επισης κ το εξωτερικο της τριχωμα φευγει αβεεεερτα.....χαλια καναπεδες ρουχα...ολα τιγκα....και τωρα που γραφω μολις ειδα οτι εχει κ το λαπτοπ κ το στομα μου! Της δινω τροφη ξηρη ecopet ψαρι.... δεν εχει αλλαξει τροφη εδω και 1 μηνα..της βαζω και λαδι στην τροφη της. καποιο ειδικο σαμπουαν? καποια ειδικη χτενα? καποια αλλη τροφη?????? Βοηθεια....... με χανετε κατω απο τριχουλες!
 






Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
μιλησα και μου ειπε οτι μαλλον φταιει το σαμπουαν που της εβαλα...γιατι σαν χαζη δεν το αραιωσα....μας εδωσε ενα αλλο τωρα για ξηροδερμια....και ολα πανε καλυτερα...η τριχα βεβαια δεν μειωνεται να πεφτει.......μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο για την ρατσα της.....αλλα....πλεον συμβιβαστηκα.....εχω ενα σπιτι γεματο σεντονια παντου..καθε μερα σκουπα και τιναγμα (με την σκουπα νευριαζει κιολας....)
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Ειναι η εποχη τωρα δυσκολη για ολους μας χαρουλα...σε κανα μηνα θα ναι παλι ολα φυσιολογικα.
Θελει λιγο πιο συχνη καθαριοτητα και υπομονη...:rolleyes:
Γενικα φροντισε να προμηθευτεις ριχταρια για του καναπεδες σου, ωστε να βγαινουν και να πλενονται συχνα, και οσο το δυνατον κοντινη αποχρωση στο τριχωμα του σκυλου,βοηθαει σημαντικα στο να μην φαινεται τοσο.
Ηλεκτρικη σκουπα και τιναγμα σε καθημερινη βαση εξ'υπακουονται.
 
  • Like
Reactions: avapimou


avapimou

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
176
24
νικαια
κοιτα κ εμενα με πεθαινει με τη τριχα εχω ολα τα ηδη βουρτσας φερμινειτορ τελικα δε πηρα νομιζω δεν αξιζει για τον μεμο... χθες πηρα ενα λαστιχενιο που κανει μασαζ της τριξι αν σου πω ποση τριχα εβγαλα θα τρελαθεις!!! ξεκινησα κ σολομελαιο και θα δουμε παντως αν κανεις καθημερινο βουρτσισμα που θα παει θα γινουν λιγοτερες απλα μιλα με γκρουμερ να σου πει τι θελει ακριβως....
 


Xaroula_Rous

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2014
109
88
37
απο ριχταρια αλλο τπτ....στο χρωμα του σκυλου...αχαχαχ αλλα αν κατσει καποιος με μαυρο ρουχο θα φυγει εμπριμε! εγω εχω παρει μια σε στυλ φουρμιναιτορ....και με βοηθαει πολυ...αλλα βγαζει τοση τριχα που απορω...που την βρισκει τοση τριχα και εχει αλλη τοση πανω της!!!!!!!!! θα μιλησω με γκρουμερ! εχω σκοπο να την παω...βλεπετε ειμαι κ ανεργη και μαζευω λιγα λιγα τα λεφτα!!!!! εχω και λιγα στην ακρη μην χρειαστει κ κανα εκτακτο κτηνιατρου! ευελπιστω στο επομενο 15νθημερο να μπορεσω να παω.....
 


avapimou

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
176
24
νικαια
απο ριχταρια αλλο τπτ....στο χρωμα του σκυλου...αχαχαχ αλλα αν κατσει καποιος με μαυρο ρουχο θα φυγει εμπριμε! εγω εχω παρει μια σε στυλ φουρμιναιτορ....και με βοηθαει πολυ...αλλα βγαζει τοση τριχα που απορω...που την βρισκει τοση τριχα και εχει αλλη τοση πανω της!!!!!!!!! θα μιλησω με γκρουμερ! εχω σκοπο να την παω...βλεπετε ειμαι κ ανεργη και μαζευω λιγα λιγα τα λεφτα!!!!! εχω και λιγα στην ακρη μην χρειαστει κ κανα εκτακτο κτηνιατρου! ευελπιστω στο επομενο 15νθημερο να μπορεσω να παω.....
σε γκρουμερ πηγαινε να ρωτησεις δε νομιζω να σε χρεωσει τις ερωτησεις ημαρτον... χαχαχα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.914
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95