θα κατεβουν οι ορχεις η να ανυσηχω?


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
η κτηνίατρος που έχω και της έχω πλήρη εμπιστοσύνη μου είχε αναφέρει ότι δεν είναι υποχρεωτικό να προβούμε σε εγχείριση.... επίσης το ποσοστό εξέλιξης σε καρκίνωμα είναι πολύ μικρό... μπορούμε απλά να τη ςθυμίζω σε κάθε τυπική επίσκεψη των εμβολίων ή των εξετάσεων να ψηλαφίζει τον σκύλο ώστε να τον έχει υπό έλεγχο...
αυτήν άκουσα, έτσι πήγαμε και ο σκύλος μου έφυγε ήρεμα στον ύπνο του...όχι από καρκίνο....
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Ουδέποτε αναφέρθηκα σε εξετάσεις για το πρόβλημα με τους όρχεις (αν έχει κιόλας το σκυλάκι).
Αν είναι δυνατόν.
 
  • Like
Reactions: GRDANE


maroon198444

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2020
55
13
39
η κτηνίατρος που έχω και της έχω πλήρη εμπιστοσύνη μου είχε αναφέρει ότι δεν είναι υποχρεωτικό να προβούμε σε εγχείριση.... επίσης το ποσοστό εξέλιξης σε καρκίνωμα είναι πολύ μικρό... μπορούμε απλά να τη ςθυμίζω σε κάθε τυπική επίσκεψη των εμβολίων ή των εξετάσεων να ψηλαφίζει τον σκύλο ώστε να τον έχει υπό έλεγχο...
αυτήν άκουσα, έτσι πήγαμε και ο σκύλος μου έφυγε ήρεμα στον ύπνο του...όχι από καρκίνο....
Τι να πω εμενα αλλα μου ειπε τωρα αν το κανει για να μου παρει χρηματα θα σε γελασω.Απλα και γενικα στο ιντερνετ που το εψαξα να πω την αληθεια τα ιδια βρηκα που μου ειπε ο κτηνιατρος.θα ρωτησω και αλλον κτηνιατρο να παρω και αλλη γνωμη.και εμενα οταν βρηκαν με επιλειψια το σκυλακι μου 2 χρονων μου ειπαν οτι το πιο πιθανο δεν θα ζησει πανω απο 7-8 χρονων αλλα και εμενα εφτασε 15 χρονων και εφυγε στον υπνο του αλλα βεβαια αφου απο 20-25 κρισεις που εκανε καθε μηνα στην αρχη την τελευταια πενταετια ειχαν μειωθει σε 1-2 τον χρονο και αυτες μικρες.
 


maroon198444

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2020
55
13
39
Ουδέποτε αναφέρθηκα σε εξετάσεις για το πρόβλημα με τους όρχεις (αν έχει κιόλας το σκυλάκι).
Αν είναι δυνατόν.
Δεν ειδα να αναφερω καπου το ονομα σου και δεν εισαι ο μονος που ειπε για τις εξετασεις.Αυτο που ειπα ειναι οτι οπως λες και εσυ αυτο που ανεφερες δεν εχει καμια σχεση με το αρχικο ποστ.οκ?
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Οκ.

Απλά για την ιστορία εγώ σταθηκα στα περί "πιστοποιημενου εκτροφεα" που ανέφερες, στο ότι "χρυσοπληρωσες το κουτάβι για να μην έχεις πάλι τα ίδια προβλήματα" και στο ότι "οταν πληρωνεις εναν εκτροφεα πληρωνεις για να αποφευγεις συγκεκριμενα πράγματα".

Αυτό το κομμάτι (και σε γενικότερο πλαίσιο) αφορούσε η δικιά μου παρέμβαση στο θέμα.
Οι εξετάσεις στις οποίες αναφέρομαι δεν αφορούν το θέμα που αντιμετωπίζεις αυτή τη στιγμή.
Οκ;
 


maroon198444

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2020
55
13
39
Οκ.

Απλά για την ιστορία εγώ σταθηκα στα περί "πιστοποιημενου εκτροφεα" που ανέφερες, στο ότι "χρυσοπληρωσες το κουτάβι για να μην έχεις πάλι τα ίδια προβλήματα" και στο ότι "οταν πληρωνεις εναν εκτροφεα πληρωνεις για να αποφευγεις συγκεκριμενα πράγματα".

Αυτό το κομμάτι (και σε γενικότερο πλαίσιο) αφορούσε η δικιά μου παρέμβαση στο θέμα.
Οι εξετάσεις στις οποίες αναφέρομαι δεν αφορούν το θέμα που αντιμετωπίζεις αυτή τη στιγμή.
Οκ;
Για ποιο λογο να σταθεις σε αυτη την λεξη οταν δεν εχει καμια σχεση με το ποστ?Γιατι δεν σταθηκες απλα στο προβλημα?Ναι η δικη μου αποψη αυτη ειναι οτι πας σε εναν εκτροφεα για να ξερεις το ιστορικο του κουταβιου σου που αυτοματα σημαινει να αποφευγεις οσο μπορεις συγκεκριμενα προβληματα. Εσυ γιατι ντε και καλα πρεπει να αποδειξεις το αντιθετο!Σεβαστη η γνωμη σου την ειπες δεν χρειαζεται απο τις 3 σελιδες του ποστ οι 2 να εξηγεις γιατι πιστευεις εσυ οτι δεν ειναι ετσι ενω δεν εχει καμαι σχεση με το ποστ!Πραγματικα νομιζω οτι μιλαω με ενα παιδι 5 χρονων που παιζει με τις λεξεις και δεν θελω να το συνεχισω αλλο.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Ναι η δικη μου αποψη αυτη ειναι οτι πας σε εναν εκτροφεα για να ξερεις το ιστορικο του κουταβιου σου που αυτοματα σημαινει να αποφευγεις οσο μπορεις συγκεκριμενα προβληματα.
Επειδή στα μηνύματά σου φάνηκε να δίνεις ιδιαίτερη σημασία στο ότι απευθύνθηκες σε εκτροφεα για συγκεκριμένους λόγους, προσπαθησα απλα να επισημάνω πως το να δηλώνει κανείς γέννες στον ΚΟΕ ή να μετέχει σε εκθέσεις, δεν συνεπάγεται πως εκτρέφει και υγιείς σκύλους.

Αυτό λοιπόν που περιγράφεις πιο πάνω και κάνω bold, προκύπτει μόνον από τις εξετάσεις που θα κάνει ο κάθε εκτροφέας για κληρονομικα προβλήματα υγείας που ταλαιπωρούν τη φυλή που εκτρέφει.

Εσύ δεν ζήτησες εξετάσεις.
Άρα δεν έχεις διασφαλίσει απολυτως τίποτα από αυτά που σε οδήγησαν σε έναν εκτροφεα.

Δυστυχώς ελαχιστοι κάνουν εξετάσεις στα σκυλιά που ζευγαρώνουν,
(τονίζω ξανά πώς αυτές οι εξετάσεις δεν αφορούν το πρόβλημα που σε απασχολεί)

Μακαρι ο συγκεκριμένος να ανήκει στην μειοψηφία και να έκανε όσα χρειάζονται.

Το κλείνω εδώ με την ελπίδα να κατάλαβες τον λόγο της παρέμβασής μου.

Αν όχι δεν πειράζει, πάω να δω wally kazam
:)
 
  • Like
Reactions: TheBestBoi


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3