καλησπέρα!


Catherine

Active Member
22 Απριλίου 2012
29
0
ΝΙΚΑΙΑ
Καλώς ηρθατε!!!!:D


Για πες λεπτομέρειες!!!
λοιπον...Παρασκευή βράδυ με κρύο (απο τις λίγες μέρες του φετινού χειμώνα ) σχολάω απο τη δουλειά παίρνω Μινω για βόλτα στο Φάληρο στα ολυμπιακά ακίνητα που έχει απλα για εκτόνωση...
ο Μινως χαρούμενος χοροπηδαει δεξιά και αριστερά σαν ελατήριο όπως προχωράμε παράλληλα στη Μαρίνα (να τονίσω πως δεν υπήρχε ψυχή εκείνη τη μέρα) έχουν βάλει κάτι σαν ξύλο στην άκρη σε ενα σημείο όπου δεν μπορεί ο Μινως να δει τι υπάρχει απο πίσω καθ ότι κοντός..& εκει που ειναι μέσα στην τρελή χαρά (όπως είπαμε σαν ελατήριο) ρίχνει ενα σάλτο γιατί νομίζει πως υπάρχει έδαφος απο πίσω και όχι νερό ( να πω επίσης πως δεν του αρέσει καθόλου να βρέχεται) και πέφτει μέσα. Επειδή ήταν έτσι το σημείο, ούτε να ανεβεί μπορούσε αλλα και εγω δεν μπορούσα να τον πιάσω ακόμα και αν ανέβαινα σε κάποιο ιστιοπλοϊκό που ήταν αραγμένο εκει. Οπότε το εχω πάρει απόφαση να κάνω μπάνιο και εγω χειμωνιάτικα. Έχει αρχίσει να βγάζω τσάντες και εκει που πάω να βγάλω το μπουφάν έρχεται ενα ιστιοπλοϊκό με 3 άτομα κοντα και αρχίζω να φωνάζω βοήθεια (με μάτι τρελου απο την αγωνία). Έρχονται λοιπόν οι καλοί άνθρωποι που λόγω καιρού φορούσαν αδιάβροχες στολές και με πολύ κόπο τον πιάνουν αφού έχουν κρεμαστει κυριολεκτικά στο ιστιοπλοϊκό και ο ένας κρατάει τα πόδια του αλλού & με το Μινω να μην πηγαίνει κοντα τους διότι δεν τους ήξερε...
Αυτα τα ολίγα για εκείνο το βράδυ...φυσικά ο
Μινως στο 5 λεπτό αφότου βγήκε ήταν μια χαρά και συνέχισε να χοροπηδαει δεξιά κ αριστερά....εγω πάλι όχι! :p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
λοιπον...Παρασκευή βράδυ με κρύο (απο τις λίγες μέρες του φετινού χειμώνα ) σχολάω απο τη δουλειά παίρνω Μινω για βόλτα στο Φάληρο στα ολυμπιακά ακίνητα που έχει απλα για εκτόνωση...
ο Μινως χαρούμενος χοροπηδαει δεξιά και αριστερά σαν ελατήριο όπως προχωράμε παράλληλα στη Μαρίνα (να τονίσω πως δεν υπήρχε ψυχή εκείνη τη μέρα) έχουν βάλει κάτι σαν ξύλο στην άκρη σε ενα σημείο όπου δεν μπορεί ο Μινως να δει τι υπάρχει απο πίσω καθ ότι κοντός..& εκει που ειναι μέσα στην τρελή χαρά (όπως είπαμε σαν ελατήριο) ρίχνει ενα σάλτο γιατί νομίζει πως υπάρχει έδαφος απο πίσω και όχι νερό ( να πω επίσης πως δεν του αρέσει καθόλου να βρέχεται) και πέφτει μέσα. Επειδή ήταν έτσι το σημείο, ούτε να ανεβεί μπορούσε αλλα και εγω δεν μπορούσα να τον πιάσω ακόμα και αν ανέβαινα σε κάποιο ιστιοπλοϊκό που ήταν αραγμένο εκει. Οπότε το εχω πάρει απόφαση να κάνω μπάνιο και εγω χειμωνιάτικα. Έχει αρχίσει να βγάζω τσάντες και εκει που πάω να βγάλω το μπουφάν έρχεται ενα ιστιοπλοϊκό με 3 άτομα κοντα και αρχίζω να φωνάζω βοήθεια (με μάτι τρελου απο την αγωνία). Έρχονται λοιπόν οι καλοί άνθρωποι που λόγω καιρού φορούσαν αδιάβροχες στολές και με πολύ κόπο τον πιάνουν αφού έχουν κρεμαστει κυριολεκτικά στο ιστιοπλοϊκό και ο ένας κρατάει τα πόδια του αλλού & με το Μινω να μην πηγαίνει κοντα τους διότι δεν τους ήξερε...
Αυτα τα ολίγα για εκείνο το βράδυ...φυσικά ο
Μινως στο 5 λεπτό αφότου βγήκε ήταν μια χαρά και συνέχισε να χοροπηδαει δεξιά κ αριστερά....εγω πάλι όχι! :p
χαχαχαχα κλαιω από τα γελια!!! τοσο πολύ που ξυπνησα και το νιντζα (την κοπροσκύλω μου, μιας και εισαι καινουργια)
Γελάω εκ των υστέρω αλλά αν το ζουσα αυτο, μετά θα με μάζευαν με κριση πανικου σε κανα διανυκτερεύον νοσοκομειο.
 


Catherine

Active Member
22 Απριλίου 2012
29
0
ΝΙΚΑΙΑ
χαχαχαχα κλαιω από τα γελια!!! τοσο πολύ που ξυπνησα και το νιντζα (την κοπροσκύλω μου, μιας και εισαι καινουργια)
Γελάω εκ των υστέρω αλλά αν το ζουσα αυτο, μετά θα με μάζευαν με κριση πανικου σε κανα διανυκτερεύον νοσοκομειο.
Μα πραγματικά ειναι αστείο! Και ο τρόπος που επεσε και η φάτσα που είχα (φαντάζομαι) όταν έπεσε! Και φυσικά ακόμα γελάω.. Βέβαια μετά την περιπέτεια τον περίμενε μπάνιο και στέγνωμα με πιστολάκι. Τωρα πλέον οπότε πηγαίνουμε εκει φυλαγεται να μη πάθει τα ίδια..
 




russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Καλωσηρθες.Κουκλος ειναι. Τον εχεις απο κουταβι? Υπαρχει Jack Russell που να μην παιζει με μπαλακια?Ο δικος μου τρελαινεται.
 




Catherine

Active Member
22 Απριλίου 2012
29
0
ΝΙΚΑΙΑ
τον πηρα περίπου 4 μηνών. και ναι δεν έχει κανένα ενδιαφέρον με παιχνίδια...το παιχνίδι του είναι να κυνηγάει τα σκυλια που κυνηγάνε τα παιχνίδια...(οπότε μπαίνουμε σε μπελάδες)
αυτό που του αρέσει είναι τρέξιμο , οπότε έτσι ήρθε το agility στη ζωή του και τη δική μου επίσης, γιατί δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτόνωσης του "θηρίου'' :p
 




ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Καλως ηρθατε στο φορουμ :)
Ειναι απιστευτη φατσα <3 <3

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ δεν μπορω να σταματησω να γελαω.
Και μονο που φανταζομαι το χαζοχαρουμενο να χοροπηδαει απο εδω και απο εκει και ξαφνικα ΜΠΛΟΥΜ και την σοκαρισμενη εκφραση σου πεθαινω στα γελια!!!!!!!!
Απιστευτος ο μουργος.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
τον πηρα περίπου 4 μηνών. και ναι δεν έχει κανένα ενδιαφέρον με παιχνίδια...το παιχνίδι του είναι να κυνηγάει τα σκυλια που κυνηγάνε τα παιχνίδια...(οπότε μπαίνουμε σε μπελάδες)
αυτό που του αρέσει είναι τρέξιμο , οπότε έτσι ήρθε το agility στη ζωή του και τη δική μου επίσης, γιατί δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτόνωσης του "θηρίου'' :p
Catherine να είσαι καλά φαντάστηκα την σκηνή και έκλαψα από τα γέλια!!! Αν και δεν θα γελούσα αν ήμουν στην θέση σου!!!
Να τον χαίρεσαι!
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
καλως ηρθατε και να σου ζησει ο μουργακος... (οσο για το σκηνικο στην μαρινα...δεν λεω..κι εγω γελασα πολυ,ιδιως σκεφτομενος την αντιδραση του Μινου πεφτωντας στο νερο...)! Να τον χαιρεσαι και να χετε παντα ωραιες στιγμες παρεα!
 












Catherine

Active Member
22 Απριλίου 2012
29
0
ΝΙΚΑΙΑ
Γλυκός σατανάς, όμως!
Ναι όντως! Ειδικά στην φωτό που ειναι σα θύμα με κακομοιρικο ύφος σαν του έχει συμβεί κάτι τραγικό έχει πολύ πλάκα ο άτιμος!
Σας ευχαριστω πολύ όλους για το θερμοτατο καλοσωρισμα!
 






Catherine

Active Member
22 Απριλίου 2012
29
0
ΝΙΚΑΙΑ
εκεινα στο σακουλακι τι ειναι ?
σαν καραμελες γαλακτος ΚΟΚΟS εκεινες με την αγελαδα απ εξω :)
Για την ακρίβεια είναι DOCA κομμένο σε κομματάκια για επιβράβευση. :)
είναι βρωμερό αλλά κάνει δουλειά... :p