κουρεμα σε beagle????


dareios

New Member
Καλησπερα! εχω ενα μπιγκλ 1,5 χρονων σχεδον..Σκεφτομαι τωρα που καλοκαιριασε αν μπορω να τον κουρεψω..Οχι τοσο για να μην ζεσταινετε μιας και ετσι και αλλιως ειναι κοντοτριχο σαν ρατσα..Απλα εχω μεγαλο προβλημα με την τριχα και μου ειπαν πως αν το κουρεψω θα ηρεμησω..Το προβλημα ειναι τα μπιγκλ κουρευοντε στην πραγματικοτητα η δεν κανει??????:(
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Συγνωμη αλλα τα beagle δεν κουρευονται. Αυτος που σου ειπε να τον κουρεψεις ηταν ολιγον τι ασχετος.
Τωρα για την τριχα που πεφτει :
1ον με τον καιρο την συνηθιζεις,
2ον κανεις συχνοτερα σκουπα
3ον τον χτενιζεις καθημερινα
 


nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Συγνωμη αλλα τα beagle δεν κουρευονται. Αυτος που σου ειπε να τον κουρεψεις ηταν ολιγον τι ασχετος.
Τωρα για την τριχα που πεφτει :
1ον με τον καιρο την συνηθιζεις,
2ον κανεις συχνοτερα σκουπα
3ον τον χτενιζεις καθημερινα
+100000000
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Συμφωνώ με τα παιδιά, μην τον κουρεύεις γιατί το τρίχωμά του τον προστατεύει από τη ζέστη το καλοκαίρι και από το κρύο το χειμώνα.
 


cgri1976

Well-Known Member
Συγνωμη αλλα τα beagle δεν κουρευονται. Αυτος που σου ειπε να τον κουρεψεις ηταν ολιγον τι ασχετος.
Τωρα για την τριχα που πεφτει :
1ον με τον καιρο την συνηθιζεις,
2ον κανεις συχνοτερα σκουπα
3ον τον χτενιζεις καθημερινα


οντως.... καθημερινα χτενισμα!!!! για μια περιοδο(πριν 3 εβδομαδες) με την μικρη ειχα προβλημα μεγαλο...ηταν τοτε που την ετρεχα στους γιατρους και δεν την χτενιζα....με ενδιεφερε πιο πολυ να δω τι εχει και δεν τρωει.... και μετα αφου την χτενιζα καθε μερα, μεσα σε τριες ημερες εβρισκα πολυ λιγες τριχες στο πατωμα....!!!! τυχαιο??? δεν νομιζω!!!!
;-)
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
οντως.... καθημερινα χτενισμα!!!! για μια περιοδο(πριν 3 εβδομαδες) με την μικρη ειχα προβλημα μεγαλο...ηταν τοτε που την ετρεχα στους γιατρους και δεν την χτενιζα....με ενδιεφερε πιο πολυ να δω τι εχει και δεν τρωει.... και μετα αφου την χτενιζα καθε μερα, μεσα σε τριες ημερες εβρισκα πολυ λιγες τριχες στο πατωμα....!!!! τυχαιο??? δεν νομιζω!!!!
;-)
Κι εγώ τα ίδια, μετά την εγχείριση είπα να μην τον ταλαιπωρώ επιπλέον, αλλά σήμερα όλη τη μέρα τον χτενίζω... γεμίσαμε τρίχες!
 


dareios

New Member
ευχαριστω ρε παιδια!!Ημουνα σιγουρη οτι κατι δεν πηγαινε καλα με την προταση για κουρεμα αλλα επρεπε να το διασταυρωσω με καποιο τροπο..ενταξει εχω ακουσει κ πιο κουλα ακομα..οτι δηθεν πρεπει να του κοψω την ουρα..επαθα εγκεφαλικο..Να κοψω ενα απο τα πιο αισθητηρια οργανα αυτης της ρατσας...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU