λαμπραντορ;;;


lefterispower

Member
25 Απριλίου 2010
7
0
γεια σασ, με ενδιαφερει να παρω ενα λαμπραντορ αλλα πριν θελω να μαθω καποια πραγματα. ποσο τρωει ενα λαμπραντορ σε γραμαρια ημερισιως; και απο που να το παρω
ευχαριστω προκαταβολικα:)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Θα το πάρεις μόνο από εκτροφέα. Ελληνα (νομίζω ότι έχουμε) ή από εξωτερικό. Ξεκινάς με ένα τηλέφωνο στον ΚΟΕ να σου δώσει λίστα με εκτροφείς και συνδιάζεις με ψάξιμο στο ιντερνετ. Το πόσα γραμμάρια τρώει ημερησίως, κυμαίνεται στην διάρκεια της ζωής του από πολλούς παράγοντες. Γιατί σου είναι κριτήριο αυτό;
 


labrador27

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2009
209
0
thessaloniki
Νομιζω πως το ποσο τρωει ειναι το τελεyταιο που πρεπει να ξερεις:)
Το καλυτερο θα ηταν να το παρεις απο εκτροφειο,υπαρχουν 2 πολυ καλα εκτροφεια στην περιοχη της αθηνας.
Πατα λαμπραντορ στο ψαχτιρη του site και θα βρεις τα παντα γυρο απο τα λαμπρντορ,επισης θα δεις και κατα ποσο εισαι καταλληλος για ενα λαμπραντορ
καλο διαβασμα!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Με καλυψαν οι προλαλησαντες.
Μονο να προσθεσω πως ενα ενηλικο λαμπ αν τρωει μονο ξηρα, ενα 12κιλο το μηνα το θελει.
Επισης θελει πολλη ασκηση, βολτα, τρεξιμο, και να μην ειναι πολλες ωρες μονο του :)
 




lefterispower

Member
25 Απριλίου 2010
7
0
σιγουρα απο εκτροφειο 8α το επερνα αλλα 2 εκτροφεια που ειδα απο το ιντερνετ ειναι κλειστα για τισ επομενες 2 γεννες. και οσο για το φαει απλα ρωταω δεν θα αλλαξει κατι αυτο.τελικα ποσο γραμαρια τρωει για παραδειγμα ενα κουταβι 2 μηνων και 1 χρονου
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Δεν θυμαμαι για το κουταβι, οσο για ενηλικο σκυλι εξαρταται
Α. Απο το μεγεθος/βαρος του σκυλου
Β. Απο την τροφη (αναγραφεται πανω στο σακι της ξηρας)
Οσο για το ποσες φορες τη μερα και ποσο πρεπει να τρωει ενα κουταβι, θα σου τα πει ο εκτροφεας (αξιζει να κανεις υπομονη και να περιμενεις το κουταβι σου απο καλο εκτροφειο)
 


labrador27

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2009
209
0
thessaloniki
Η δικια μου 2 μηνων ετρωγε 360γρ ημερησιως,εφτασε να τρωει πριν το 1 ετος 440(!) και τωρα στους 14 μηνες τρωει περιπου 380.Αλλα παιζει και το ποσο τρεχει καθε μερα και τι τροφη ειναι
 


lefterispower

Member
25 Απριλίου 2010
7
0
ευχαριστω παιδια!! οποιος μπορει ας μου στηλει καποιο link απο καποιο εκτροφειο λαμπραντορ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Βάλε στο google "εκτροφεία λαμπραντορ" και μην σταθείς στο πρώτο που θα σου βγάλει. Μπορεί το "καλό" να μην κατ' ανάγκη και το πρώτο.
 




Labradorakos

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
46
0
Εμένα που έχει χρονίσει, τρώει 550 γραμ. ημερησίως. Βόλτα, τρέξιμο, θάλασσα... ωστόσο μου καταστρέφει οτι βρει όταν φεύγω εγώ για δουλειά!
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
αλλα πριν θελω να μαθω καποια πραγματα. ποσο τρωει ενα λαμπραντορ σε γραμαρια ημερισιως;
καλώς ήρθες!:)
και με το καλό το κουταβίνι.

και επειδή η περιέργεια σκότωσε την γάτα.......γιατί αυτή η ερώτηση;
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Καπου είδα ότι χαριζεται ένα καθαροαιμο λαμπραντορ 16 μηνων. Τωρα δεν ξερω καλα απο αυτα και κατα ποσο είναι καθαροαιμο αλλα αν σε ενδιαφερει στειλε μου pm να το ξαναψαξω,
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU