μεχρι που, πως, ποτε,ποσο


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
απευθυνομαι σε ενδιαφερομενους ιδιοκτητες (πριν,νυν,μελλοντες)
πως θα διαλεξετε το καταλληλο χρονο,πως θα γνωριζετε αν ειστε οι καταλληλοι για τη φυλη που διαλεξατε , πως θα ψαξετε ,μεχρι που μπορειτε να φτασετε ,με ποια κριτηρια θα επιλεξετε ,τι ειστε διατεθιμενοι να ερωτηθητε και να απαντησετε και ποσα θελετε να διαθεσετε ,για να αποκτησετε το δικο σας κουταβι-σκυλο
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Η ερωτηση δυο Κρινα απευθυνεται σε λογικους ανθρωπους και καποια στιγμη από την ροη της συζητησης θα φανει και η ορθη τακτικη που πρεπει να ακολουθήσει κανείς, που δεν είναι άλλη από την ενδελεχή ερευνα που θα συνοδευεται από σοβαρη δοση αυτογνωσιας.

Γι αυτό ας προλαβω να μιλησω εγω ο παραφρων και παρορμητικος:

πως θα διαλεξετε το καταλληλο χρονο -> no time like the present

πως θα γνωριζετε αν ειστε οι καταλληλοι για τη φυλη που διαλεξατε -> θα σκιστώ για να γινω καταλληλος κι ανταξιος

πως θα ψαξετε -> με την δικη σου βοηθεια για να γλυτωσω χρονο

μεχρι που μπορειτε να φτασετε -> σημερα δεν υπαρχουν συνορα

με ποια κριτηρια θα επιλεξετε -> να μου ταιριαζει σαν χαρακτηρας η φυλη. Το κουταβι θα το διαλεξει άλλος πολύ εμπειρος, πχ εσυ

τι ειστε διατεθιμενοι να ερωτηθητε και να απαντησετε -> τα παντα. Αν δεν μπορεσω να τους πεισω, θα προσπαθησω να τους μπερδεψω

και ποσα θελετε να διαθεσετε -> οσα με παιρνει
 


spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
καταλληλος γαι την φυλη που επιλεγω ειμαι λογο του κοινου μας χαρακτηρα και του ομοιου τροπου ζωης μας ψαχνω με κυριο κριτηριο 1)την υγεια του σκυλου 2)το ποσο ανταποκρινεται στο προτυπο της φυλης οχι μονο εμφανισιακα αλλα και εργασιακα, μπορω να φτασω μεχρι οσο χρειαστει, τα κριτηρια επιλογης τα εχω αναφερει ηδη. ειμαι διατεθημενος να ερωτηθω τα παντα και να ρωτησω αυτα που θα με οδηγησουν στα συμπερασματα επιλογης, μπορω να διαθεσω οσα χρειαζεται αρκει να ειναι λιγοτερα απο οσο στοιχιζει μια γεννα ανθρωπου.


εσυ πως μου τα εξασφαλιζεις αυτα?
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
και ποιος σου ειπε καλε μου οτιι εγω "ψαρευω πελατες" με την εναρξη του θεματος αυτου ετσι ωστε να δωσω και εξασφαλισεις ?

η ερωτηση ισχυει για ολους και για ολες τις φυλες

μην αποφευγετε τεχνηεντως το "ποσο "

δεν θα μιλαμε ξεκαθαρα μονο για εκτροφεις ,ας μιλησουμε ξεκαθαρα και για ενδιαφερομενους αγοραστες ,για οσους εχουν τα κουραγια
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Aρα αναφέρεσαι σ'αυτούς που θέλουν ν'αγοράσουν σκύλο απο εκτροφέα, σωστά? (γιατι τα ίδια ερωτήματα θα μπορούσαν να τεθούν και σε κάποιον που θέλει να υιοθετήσει).
 




spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
και εγω σε ρωταω σαν εκτροφεα πως μπορεις εσυ να μου εξασφαλισεις αυτα που εγραψα παραπανω.
την τιμη την αξιολογεις αναλογα το κουταβι εγω το κουταβι αν εβρισκα το ιδανικο σε αυτο που ψαχνω το αξιολογω 1500 αφου θες νουμερα
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
ειμαι περιεργη να δω ,ποσο εχει ψαξει ο καθε ενας τον εαυτο του, και αν μπορει και να το πει

το να παρει καποιος σκυλο απο καταφυγιο ειναι μια αξιολογη αποφαση που ομως θα ηθελα να μου την δικαιολογησει
το να παρει απο εκτροφεα απο pet shop απο το φιλο που γνωρισε στις διακοπες κλπ
απλα θελω αποψεις ξεκαθαρες και τεκμηριωμενες ,κομπλε ,χωρις μασημενα λογια

και βεβαια δεν μιλαω για τα μελη που εχουν συνεχη γραπτη δραση ,γιατι αυτοι εχουν ξεκαθαρισει τη θεση τους ,και ειναι γνωστη ,τεκμηριωμενη και σεβαστη ,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα ηθελα να γραψουν

μιλαω για τους υπολοιπους με τα γραπτα ακυρωσεων,να πουν γιατι πως ποτε ποσο
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
ΟΚ, λοιπον. :)

πως θα διαλεξετε το καταλληλο χρονο: Ο κατάλληλος χρόνος είναι οταν αισθάνεσαι οτι δεν θέλεις να περάσεις ακόμα μια μέρα χωρίς σκύλο (ή χωρίς έναν ακόμα σκύλο, αν έχεις ήδη).

πως θα γνωριζετε αν ειστε οι καταλληλοι για τη φυλη που διαλεξατε: Ακυρο για μένα. Δεν θα διάλεγα φυλή. Το μονο που θα ήθελα θα ήταν ο σκύλος να μην είναι υπερβολικά ενεργητικός, γιατι δεν είμαι απ'αυτούς που πάνε τζοκινγκ δυο ώρες την ημερα. :) Επίσης δεν θα ήθελα να είναι υπερβολικά επιθετικός ούτε με ανθρώπους ούτε με άλλα σκυλιά, γιατι πιθανόν δεν θα ήξερα πως να τον κουλαντρίσω. :)

πως θα ψαξετε: κάνοντας βόλτες σε καταφύγια και στο διαδίκτυο

μεχρι που μπορειτε να φτασετε: γεωγραφικά μιλάς? θα μπορούσα να φτάσω μακρυά, αλλά σε απόσταση μιας ώρας μπορώ να βρω εύκολα δεκάδες σκυλιά που με καλύπτουν! Οπότε δε θα χρειαστεί να πάω μακρυά.

με ποια κριτηρια θα επιλεξετε: το "κλικ" μεταξύ μας, την ενέργεια του, το χαρακτήρα του

τι ειστε διατεθιμενοι να ερωτηθητε και να απαντησετε: οτιδήποτε. Αλλά να είναι ανοιχτόμυαλος αυτός που ρωτάει.

πόσα θελετε να διαθεσετε: δε βρίσκω οτι είανι απαραίτητο να διαθέσω χρήματα για την αγορά του σκύλου. αυτό που ψάχνω χαρίζεται απλόχερα γύρω μου. :)
 
Last edited:


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
και εγω σε ρωταω σαν εκτροφεα πως μπορεις εσυ να μου εξασφαλισεις αυτα που εγραψα παραπανω.
την τιμη την αξιολογεις αναλογα το κουταβι εγω το κουταβι αν εβρισκα το ιδανικο σε αυτο που ψαχνω το αξιολογω 1500 αφου θες νουμερα
δεν θα αγορασεις ποτε κουταβι απο μενα ,γιατι εγω δεν ειμαι Θεος ,γιατι εγω δεν εχω τα τελεια σκυλια για να δινω εξασφαλισεις αναλογες αγορας 1500 και γιατι εγω δεν θαμπωνομαι απο την τσεπη του αγοραστη
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
και βεβαια δεν μιλαω για τα μελη που εχουν συνεχη γραπτη δραση ,γιατι αυτοι εχουν ξεκαθαρισει τη θεση τους ,και ειναι γνωστη ,τεκμηριωμενη και σεβαστη ,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα ηθελα να γραψουν
οοοοπππππ, σορυ, το είδα κατόπιν εορτής. :)
 


spyrou

Well-Known Member
13 Νοεμβρίου 2008
858
6
δεν θα αγορασεις ποτε κουταβι απο μενα ,γιατι εγω δεν ειμαι Θεος ,γιατι εγω δεν εχω τα τελεια σκυλια για να δινω εξασφαλισεις αναλογες αγορας 1500 και γιατι εγω δεν θαμπωνομαι απο την τσεπη του αγοραστη
ειπα οτι το τελειο θα το αξιολογουσα με τοσο δεν σημαινει οτι ψαχνω το τελειο ουτε απαραιτητα οτι θελω να δωσω τοσα απλα μεχρι εκει φτανω. αλλα δεν μου απαντας με αποφευγεις
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Ο χρονος ειναι ο σωστος οταν νιωσω ετοιμη.Μπορω και εχω παει σε εκτροφεα πολλες φορες οσο και μακρυα να ηταν πριν παρω το κουταβι.
Καλοδεχουμενη η οποια ερωτηση του το αντιθετο το να μη μου κανει ερωτησεις θα μου κακοφαινοταν.
Η επιλογη εχει να κανει με το χαρακτηρα μου και τα θελω μου.
Εννοειται οτι εχω ξεστραβωθει και εχω ψαξει πολυ πριν κανω οτιδηποτε.
Οσο για την τιμη για μενα ειλικρινα δεν υπαρχει.Οτι και να ζητησει αν μπορω να τα δωσω θα το κανω χωρις να θεωρησω τιποτε υπερβολικο.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μέχρι που και πως....μέχρι εκεί που θα χρειαστεί....μπορεί αυτό να είναι η κορυφή ενός βουνού, μπορεί αυτό να είναι εκτροφείο εσωτερικού ή εξωτερικου...
Πότε....όταν θα θεωρώ ότι εκτός απροόπτου θα έχω τον χρόνο που θέλω να αφιερώσω σε ένα κουτάβι....αν έρθει το απρόοπτο θα το πολεμήσουμε...τι να κάνεις.....
Πόσο.....όσο θεωρήσω ότι αρμόζει....δεν πιστεύω ότι είναι σταθερή αυτή η παράμετρος....
 


dimitris73

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2010
419
0
απευθυνομαι σε ενδιαφερομενους ιδιοκτητες (πριν,νυν,μελλοντες)
πως θα διαλεξετε το καταλληλο χρονο
ένα μήνα πριν εγκαταλέιψω τηνΑθήνα για την επαρχία (μένω σε μονοικατοικία), δεδομένου του χρόνου που είχα χωρίς να χρειάζεται να δουλεύω (3 μήνες) ώστε να προσαρμοστεί η Emma στην κοινή μας ζωή, μετά από έξι χρόνια (μια και ζούσα σε πολυκατοικία) από όταν πέθαναν τα 2 σκυλιά μου (rott kai cocker θυληκά και τα 2)

πως θα γνωριζετε αν ειστε οι καταλληλοι για τη φυλη που διαλεξατε , πως θα ψαξετε ,μεχρι που μπορειτε να φτασετε
Διάβασα ότι μπόρεσα να βρώ σχετικά με τη φυλή, μπήκα σε forum(γενικά και εξειδικευμένα elpresa.com),ρώτησα αρχικά ιδιοκτήτες αργότερα εκτροφείς. Μίλησα και συνάντησα εκτροφείς, επικοινώνησα γραπτώς με διακεκριμμένους εκτροφείς εξωτερικού, αποδέχτηκα την πρόταση της εκτροφέα που διάλεξα για θηλυκό κουτάβι και όχι αρσενικό( "μην πάρεις αρσενικό ως πρώτο σου presa")

με ποια κριτηρια θα επιλεξετε ,τι ειστε διατεθιμενοι να ερωτηθητε και να απαντησετε και ποσα θελετε να διαθεσετε ,για να αποκτησετε το δικο σας κουταβι-σκυλο
Τα κριτήρια διαμορφώνονται μετά από το διάβασμα στις όποιες πηγές και τελικά εμπιστεύεσαι τον εκτροφέα που διάλεξες. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να ερωτηθώ οτιδήποτε ακόμα και για οικονομικά θέματα όπως πόσα χρήματα είμαι διατεθειμένος να δίνω το μήνα για το σκυλί, πόσα χρήματα θα αφιερώσω για την εκπαίδευσή του, πληροφορίες σχετικά με την οικογενειακή μου κατάσταση κοκ. Ήμουν διατεθειμένος να δώσω όσα περισσότερα μπορούσα, είχα τη δυνατότητα να δώσω 1200€ για αυτό και δεν αγόρασα από το εξωτερικό (Ισπανία Irema Curto Kennels) όπου έπρεπε να δώσω min 2000.
 
Last edited by a moderator:


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
απευθυνομαι σε ενδιαφερομενους ιδιοκτητες (πριν,νυν,μελλοντες)
πως θα διαλεξετε το καταλληλο χρονο,πως θα γνωριζετε αν ειστε οι καταλληλοι για τη φυλη που διαλεξατε , πως θα ψαξετε ,μεχρι που μπορειτε να φτασετε ,με ποια κριτηρια θα επιλεξετε ,τι ειστε διατεθιμενοι να ερωτηθητε και να απαντησετε και ποσα θελετε να διαθεσετε ,για να αποκτησετε το δικο σας κουταβι-σκυλο
- Ποτε , που : πριν δυο χρονια περιπου , οταν σταματησα να δουλευω για καποιους μηνες οποτε μπορουσα να ασχοληθω 100% με ενα σκυλο.Τον πηρα αφοτου μετακομισα σε μονοκατοικια.Νεο σπιτι , νεος συγκατοικος , περασαμε υπεροχους μηνες αεργιας παρεα :)

-Πως : Αφοτου μπηκα εδω , μου ηταν ξεκαθαρο πως θα επαιρνα σκυλο μονο απο εκτροφειο (παροτι ειχα αμεση προσβαση στην Ουγγρικη αγορα λογω καταγωγης).Πηρα τη φυλη που μου αρεσε , παροτι ειχα ''τρομοκρατηθει'' λιγο πρωτα για τα προβληματα υγειας της .Τελικα , 2 χρονια μετα , ΔΕΝ εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα υγειας που να σχετιζεται με τη ρατσα (χωρις αυτο να αναιρει φυσικα το ευρος των δυνατοτητων του , το οποιο σεβομαι).Παω στον κτηνιατρο , οπως ολοι μας ...ελπιζω να συνεχισουμε ετσι :) (παροτι ηδη εχω δικαιωθει για την επιλογη μου να παω σε εκτροφεα σε αυτον τον τομεα).
Περα απο την υγεια , μορφολογικα ειναι ενας πολυ καλος σκυλος (μονο Εξαιρετος σε κρισεις , θα ηταν ηδη Πρωταθλητης εαν τον κατεβαζα φετος σε εκθεσεις αλλα προτιμησα να του παρω σκυλοπαρεα - απο καπου επρεπε να κοψω χρηματα και την ''πληρωσαν'' οι εκθεσεις :D)

-Ποσο : δεν θελω να το θυμαμαι :) Εδωσα οσα χρειαζοταν για να τον παρω (δεν ηταν διαθεσιμος για πωληση) αφου τον ερωτευτηκα με την πρωτη ματια - οταν ακουω παντως πως πχ 800 ευρω ειναι πολλα για σκυλο , μεσα μου αναρωτιεμαι εαν πιαστηκα μαλακας :D (πλακα κανω - δεν μετανιωνω για τιποτε σχετικα με το φιλο μου το Boogie)
 


kiara

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2008
372
1
θεσσαλονικη
πως θα διαλεξετε το καταλληλο χρονο:
Οταν τα παιδιά μου θα ήταν λίγο ποιο μεγάλα και θα είχα αρκετό χρόνο(λεμε τώρα) για να φροντίζω 2 σκυλιά.
πως θα γνωριζετε αν ειστε οι καταλληλοι για τη φυλη που διαλεξατε:
Διαβάζοντας πολλές φορες για το χαρακτήρα και τις ανάγκες της φύλης που με ενδιέφερει.
Στην άλλη περίπτωση θα αρκούσε να με κοιτάξει στα ματια.:)
πως θα ψαξετε:
αν μιλάμε για σκύλο της χ φυλής θα διάλεγα έναν κάλο εκτρωφείο που θα το έβρισκά απο το νετ ή σε κάποια έκθεση ή απο κάποιον γνωστό. Αν μιλάμε για την άλλη περίπτωση ή θα έκανα μια βόλτά ή θα πήγαινα σε κάποιο καταφύγιο ή απο αγγελία.
μεχρι που μπορειτε να φτασετε
Αν μιλάμε για σκύλο της χ φυλής θα έφτανα παντού μέχρι να βρώ το καλήτερο εκτρωφείο που θα είχε τον τύπο που με ενδιαφέρει.
Αν μιλάμε για την άλλη περίπτωση λίγο ποιο κάτω απο το σπίτι μου έχει ένα καταπληκτικό σκύλο 20 μετρα θα περπατούσα το πολύ.
με ποια κριτηρια θα επιλεξετε ,
Είναι πόλλα για μένα αν είναι να πληρώσω για την απόκτηση ένος σκύλου θα ήθελα τα λεφτά μου να πάνε σε σωστούς ανθρώπους. Αν δεν έχω ή δεν θέλω να διαθέσω χρήματα υπάρχουν έκει έξω σκυλιά για όλλα τα γούστα.
τι ειστε διατεθιμενοι να ερωτηθητε και να απαντησετε
Τα πάντα δεν έχω να κρύψω κάτι προτιμό να με κρίνει ακατάλληλη πάρα να έρθει κάποια μέρα να μου τον πάρει ή να μην μπορώ να αντάπεξέλθω στις άναγκες του.
και ποσα θελετε να διαθεσετε ,για να αποκτησ ετε το δικο σας κουταβι-σκυλο
Θα ήθελα να διαθέσω 1000 άλλα άλλο τι θέλω και άλλο πως κοστολογεί ο κάθε ένας την δουλειά του. Στην άλλη περίπτωση είναι δωρεάν και θα μπορώ να διαθέσω και περισσότερα χρήματα για την τροφή του την εκπαίδευση του κοκ.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Εμένα οι σχέσεις μου με τα σκυλιά ήρθαν σε ανύποπτο χρόνο. Μόνες τους. Χωρίς σκέψη, προγραμματισμό, προβληματισμό, και τόσα ερωτήματα. Οπως, κατά την δική μου εκτίμηση, θα πρέπει να είναι όλες οι σχέσεις ζωής :) Και εξελίχθηκαν ευτυχώς σε ότι καλύτερο. Κατά τα λοιπά, μπορώ να κάνω copy paste την απάντηση της kopritis ;;; Γιατί και για μένα τα ίδια ισχύουν :):)
 


sophie_5

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2009
140
1
Θέλω κάποια στιγμή να αποκτήσω τρίτο σκυλί, ένα δεύτερο dachshund οποτε ήδη έχω κάνει μια σχετική ερευνα και ήδη έχω κάνει τις αντίστοιχες ερωτήσεις στο εαυτό μου.
Θα ήθελα να αποκτήσω δεύτερο dachshund γιατί ξέρω ήδη αρκετά πράγματα για τη φυλή, μου αρέσουν παρα πολύ και θα έκανε καλή παρέα με τον Dante. Θέλω θηλυκό σκυλί για να μην υπάρξουν σε καμια περίπτωση αργότερα προβλήματα και κατά προτίμηση εκθεσιακό.
Πράγμα που σημαίνει πως ήδη έχω αρχίσει ερευνα για ένα σκυλί που σκοπεύω να αποκτήσω σε ένα η δυο χρονια από τώρα. Έχω ήδη βρει κάποια εκτροφεία που με ενδιαφέρουν σε διαφορες χώρες ακόμα και Australia.
Το χρονικό διάστημα που έχω θέσει μου δίνει το περιθώριο να μπορώ να διαθέσω πολύ χρόνο ακόμα σε ερευνα αλλα και στα χρήματα που είμαι διατεθειμένη να ξοδέψω. Σκοπεύω να επισκεφτώ κάποιες εκθέσεις στο εξωτερικό καθώς και κάποια εκτροφεία ώστε να έχω δει όσο το δυνατόν περισσότερα δείγματα της φυλής μιας και στην Ελλάδα δεν είναι τόσο διαδεδομένη.
Όσον αφορά το κόστος, καθαρά για την αγορά του σκύλου σκοπεύω να δώσω γύρω στα 1500 euro, (μετά από ερευνα είδα ότι τόσο είναι οι τιμές για το σκύλο που ψάχνω) αλλα στην πραγματικότητα θα μου κοστίσει πολύ περισσότερο λόγο των ταξιδιών που θέλω να κάνω πιο πριν.
Η επιλογή του σκύλου θα γίνει με τη βοήθεια και την καθοδήγηση της εκτροφέας του Dante με την οποια έχουμε ήδη συζητήσει κάποια πράγματα, βάση της μορφολογίας και το χαρακτήρα του σκύλου όσο είναι δυνατόν αυτό εφόσον θα είναι κουτάβι, καθώς και τον γονιών του. Σημαντικό ρολο για μένα θα παίξει η σχέση του εκτροφέα με τα σκυλιά του και φυσικά η γενική εντύπωση που θα μου κάνει.

Επίσης να έχουν γίνει οι εξετάσεις υγείας για κληρονομικές ασθένειες τον γονιών του σκύλου (PRA κλπ)εννοείται πως τις θεωρώ απαραίτητες.
 
Last edited by a moderator:


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
πως θα διαλεξετε το καταλληλο χρονο:
Ο κατάλληλος χρόνος για μένα είναι όταν αισθάνεσαι ότι έχεις ανάγκη ένα σκύλο ή έχεις ανάγκη ο πρώτος σου σκύλος να έχει την παρέα ενός δεύτερου σκύλου. Αν και θα με "κοροϊδέψετε"... αν θα ήταν στο χέρι μου, να διάλεγα κι εποχή, θα διάλεγα άνοιξη!

πως θα γνωριζετε αν ειστε οι καταλληλοι για τη φυλη που διαλεξατε:
Δεν έχω καταλήξει σε μία φυλη που να μου ταιριάζει, παρά τις αδυναμίες που έχω σε κάμποσες!
Όταν καταλήξω, θα το κάνω μετά από τρομερή υπευθυνότητα, μετά τις εμπειρίες που έχω με τον σκύλο μου, καθώς "δεν ήξερα τι έπαιρνα", αφού είναι από δύο διαφορετικές ράτσες κι άρα σε πολλά δεν είμαι αντάξια του.
Μέχρι να καταλήξω σε φυλή θα ακουλουθώ τη "λύση" αδεσποτάκια, που θα είναι κι η πρώτη μου επιλογή, πάντα.

που θα ψαξετε:
Για συγκεκριμένη φυλή, αφού έχω πλέον ενημερωθεί από αυτό το φόρουμ, ξέρω ότι η λύση είναι μονόδρομος. Εκτροφείο.
Για αδεσπτάκια, στους δρόμους, σε καταφύγια και στο ιντερνετ.

μεχρι που μπορειτε να φτασετε:
Αν μιλάμε για συγκεκριμένη φυλή, θα έφτανα μέχρι εκεί που θα μπορούσα να ανταπεξέλθω οικονομικά.
Αν μιλάμε για αδεσποτάκι, θα εξαντλούσα το ψάξιμο σε καταφύγια (της Αθήνας) και στο ιντερνετ. Δεν χρειάζεται να πάω πιο μακρυά.

με ποια κριτηρια θα επιλεξετε:
Αν μιλάμε για συγκεκριμένη φυλή, θα έλεγα μάλλον στον εκτροφέα να βοηθήσει.
Αν μιλάμε για αδεσποτάκι, μάλλον το "κλικ" ΄σε συνδυασμό με το πόσο ανάγκη έχει.

τι ειστε διατεθιμενοι να ερωτηθειτε και να απαντησετε:
Τα πάντα. Ρωτώντας/Απαντώντας πας στην "πόλη". Κι αν δεν είμαι κατάλληλη, καλό θα είναι να το ξέρω από πριν.

πόσα θελετε να δώσετε:
Δεν έχω ιδέα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981