με λένε Βαρούφ


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.887
Και τα δικά μας περιλαίμια, δεν βγαίνουν ποτέ από τον λαιμό και παρότι έχουμε ίδιο τρίχωμα απ'ότι βλέπω, δεν μας νοιάζει καθόλου η εμφάνιση. Αλλωστε, πέφτει άλλο μαλλί από πάνω, και κρύβεται εντελώς, η πατικωμένη γούνα ;)

Το σαμαράκι δεν μας έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα. Εχει φαρδείς ιμάντες και μεγάλα κομμάτια που το απαρτίζουν βέβαια. Τύπου...εργασιακό. Τρομάρα μας :p Δεν είναι μόνο λεπτοί ιμάντες δηλαδή. Ισως γι'αυτό.
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
@mareco το περιλαίμιο δε βγαίνει ποτέ. έχει το όνομά μου και τα τηλεφωνά του σπιτιού και του κτηνιάτρου. Αν υπάρχει κάτι που μπορεί να μη χαλάει τη γούνα και να έχει και την ταυτότητά μου, να μας το πείτε να γίνουμε ομορφότεροι!!!
Μεγαλύτερο πρόβλημα έχω με το σαμαράκι, που παρόλο που δεν το φοράω παρά μόνο στη βόλτα, μου κάνει χάλια το τρίχωμα στα πλευρά..... :)

ναι, είναι όντως σατανικοί!!! το ομολογώ και εγώ που τους ζω κάθε μέρα!!!
Αλυσιδάκι sprenger με μεσαίο ή μακρύ κρίκο και ξενοιάσατε ομαδικώς. Καλύτερα 3mm όχι 4mm γιατί πιθανώς να πέσει βαρύ σε 30 kg σκύλο. Μπορείτε στον κρίκο πάνω να βάλετε ότι θέλετε. Σε ίδια αλυσίδα έχουμε κρεμάσει αυτοσχέδιο ματόχαντρο κι έπεται και η νέα ταυτότητα όταν με το καλό μας παραδοθεί.

Για σαμαράκι προτείνω κάτι στο στυλ του Julius k9. Το θέμα με το τρίχωμα το είχαμε κι εμείς, αλλά με αυτό ξενοιάσαμε. :)

Για την ταμπέλα δεν έχω λόγια.. Απλά RESPECT!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
@mareco το περιλαίμιο δε βγαίνει ποτέ. έχει το όνομά μου και τα τηλεφωνά του σπιτιού και του κτηνιάτρου. Αν υπάρχει κάτι που μπορεί να μη χαλάει τη γούνα και να έχει και την ταυτότητά μου, να μας το πείτε να γίνουμε ομορφότεροι!!!
Μεγαλύτερο πρόβλημα έχω με το σαμαράκι, που παρόλο που δεν το φοράω παρά μόνο στη βόλτα, μου κάνει χάλια το τρίχωμα στα πλευρά..... :)

ναι, είναι όντως σατανικοί!!! το ομολογώ και εγώ που τους ζω κάθε μέρα!!!
Αλυσιδάκι sprenger με μεσαίο ή μακρύ κρίκο και ξενοιάσατε ομαδικώς. Καλύτερα 3mm όχι 4mm γιατί πιθανώς να πέσει βαρύ σε 30 kg σκύλο. Μπορείτε στον κρίκο πάνω να βάλετε ότι θέλετε. Σε ίδια αλυσίδα έχουμε κρεμάσει αυτοσχέδιο ματόχαντρο κι έπεται και η νέα ταυτότητα όταν με το καλό μας παραδοθεί.

Για σαμαράκι προτείνω κάτι στο στυλ του Julius k9. Το θέμα με το τρίχωμα το είχαμε κι εμείς, αλλά με αυτό ξενοιάσαμε. :)

Για την ταμπέλα δεν έχω λόγια.. Απλά RESPECT!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Να πω κ γω το άσχετο να σας ξενερωσω ομαδικώς....

Βαρουφ,πολυαγαπημένε,δε φοβαστε καλε,οικογενειακώς,που κοιμαστε με ανοιχτες τις πορτες?
Εκτός κ αν εισαι αγρυπνος φρουρος,οποτε παω πάσο!

Παντως προσοχη,διανυουμε επικινδυνους καιρούς....
 


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
περιέργως όχι, δεν φοβουντε... είναι και η παρουσία μου που προσδίδει ένα αυξημένο αίσθημα ασφάλειας!!! πως να το κανουμεν άλλωστε???
 




barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Σκεφτόμουνα το σχόλιό σας για το πόσο σατανικοί είναι εδώ οι άνθρωποί μου και ήθελα να προσθέσω σχετικά το εξής εξεφτελιστικό στο οποίο με υπόβάλουν, για να δείτε τι περνάω!!!
Θα θυμάστε, φυσικά, την φωτογραφία που κάθομαι αραχτός στην παραλία και πολλοί από εσάς θα υποθέσατε οτι είμαι και λυτός, γιατί που να με δέσει κανείς?
WP_001694.jpg
αμ δε!!! με έχουν δέσει στην άμμο!!! μάλιστα φίλοι μου, στην άμμο!!! Πήραν τα τέρατα ετούτο εδώ το μαραφέτι, που είναι για να μην σου παίρνει την ομπρέλα ο αέρας, δενουν το λουρί μου από εκεί και το θάβουν στην άμμο!!!
Κάθομαι και εγώ αραχτός και περνάει μια κουνιστρο θηλυκιά. Πετάγομαι να της κάνω τα τσαλίμια μου και ζντουπ, τρώω τα μούτρα μου..... Ρεζίλι έγινα!!! Ούτε ένα μέτρο πιο κει δεν μπόρεσα να πάω!! Ε, την έπαθα έτσι κάνα δυο φορές, μετά είπα να κάτσω στα αυγά μου. Κοτζαμ μαντράχαλος να μην μπορώ να σηκωθώ από τη θέση μου??? Θα με κοροϊδεύουν μέχρι και οι φώκιες!!!
Φέτος, που έχω γίνει άντρας, πιστεύω θα τα καταφέρω να το ξεθάψω το ριμάδι!!!! και θα τους δείξω εγώ!!! Δεν θα με προλαβαίνουν στην παραλία! Θα τρέχω λεύτερος και θα ανεμίζει η γούνα μου!!!
 




Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Σκεφτόμουνα το σχόλιό σας για το πόσο σατανικοί είναι εδώ οι άνθρωποί μου και ήθελα να προσθέσω σχετικά το εξής εξεφτελιστικό στο οποίο με υπόβάλουν, για να δείτε τι περνάω!!!
Θα θυμάστε, φυσικά, την φωτογραφία που κάθομαι αραχτός στην παραλία και πολλοί από εσάς θα υποθέσατε οτι είμαι και λυτός, γιατί που να με δέσει κανείς?
View attachment 62471
αμ δε!!! με έχουν δέσει στην άμμο!!! μάλιστα φίλοι μου, στην άμμο!!! Πήραν τα τέρατα ετούτο εδώ το μαραφέτι, που είναι για να μην σου παίρνει την ομπρέλα ο αέρας, δενουν το λουρί μου από εκεί και το θάβουν στην άμμο!!!
Κάθομαι και εγώ αραχτός και περνάει μια κουνιστρο θηλυκιά. Πετάγομαι να της κάνω τα τσαλίμια μου και ζντουπ, τρώω τα μούτρα μου..... Ρεζίλι έγινα!!! Ούτε ένα μέτρο πιο κει δεν μπόρεσα να πάω!! Ε, την έπαθα έτσι κάνα δυο φορές, μετά είπα να κάτσω στα αυγά μου. Κοτζαμ μαντράχαλος να μην μπορώ να σηκωθώ από τη θέση μου??? Θα με κοροϊδεύουν μέχρι και οι φώκιες!!!
Φέτος, που έχω γίνει άντρας, πιστεύω θα τα καταφέρω να το ξεθάψω το ριμάδι!!!! και θα τους δείξω εγώ!!! Δεν θα με προλαβαίνουν στην παραλία! Θα τρέχω λεύτερος και θα ανεμίζει η γούνα μου!!!

Ρε Βαρουφ πες μου κάτι! Αυτό το μεταφέρει που λες ότι σε δένουν ... Σε κρατάει καλά;;; Ή όταν κανεις τις ζαβολιές σου φεύγεις ;;;;
 


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Να σου πω... εκείνο το πρώτο καλοκαίρι που ήμουνα ακόμα μικράκι με κράταγε. Φέτος θα δούμε.
Αλλά, αν το θάψεις καλά, δεν μπορεί να το βγάλει. Η πίεση από την άμμο είναι πολύ μεγάλη. Πρέπει να το θάψεις περίπου μισό μέτρο μέσα και να το βάλεις οριζόντια, ώστε όταν αυτός τραβάει να έχει κόντρα με ολη του την επιφάνεια. Και για να μη σκάβεις όλη μέρα, βάζεις ενα μόνιμο λουρί στο μαραφέτι, και από εκεί δένεις το λουρί του σκύλου ώστε να μη σκάβεις κάθε φορά που θες να τον πάρεις. Επίσης, δεν πρέπει να έχει μεγάλο λουρί, για να μην αναπτύξει "φόρα" και το βγάλει με την ορμή.
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Να σου πω... εκείνο το πρώτο καλοκαίρι που ήμουνα ακόμα μικράκι με κράταγε. Φέτος θα δούμε.
Αλλά, αν το θάψεις καλά, δεν μπορεί να το βγάλει. Η πίεση από την άμμο είναι πολύ μεγάλη. Πρέπει να το θάψεις περίπου μισό μέτρο μέσα και να το βάλεις οριζόντια, ώστε όταν αυτός τραβάει να έχει κόντρα με ολη του την επιφάνεια. Και για να μη σκάβεις όλη μέρα, βάζεις ενα μόνιμο λουρί στο μαραφέτι, και από εκεί δένεις το λουρί του σκύλου ώστε να μη σκάβεις κάθε φορά που θες να τον πάρεις. Επίσης, δεν πρέπει να έχει μεγάλο λουρί, για να μην αναπτύξει "φόρα" και το βγάλει με την ορμή.
Σε ευχαριστώ πολύ Βαρουφ !!!!

Θα πάω να πάρω ένα δοκιμαστικό για τον μεγάλο κ αν τον κρατήσει θα πάρω κ ένα για την μικρή!

Γιατί τώρα έχω πάρει έναν πάσσαλο αλλά είναι βαρύς κ πιάνει αρκετό χώρο ... Ενώ αυτό θα βόλευε πολύ!!
 
  • Like
Reactions: barouf


barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Σημερα δεχτηκαμε επισκεψεις. Σκυλακι. Και εδω η στασης μου!
20170724_200558.jpg
Τωρα και φιλοξενο ακριβως δε με λες....
Δε φταιω.. Πηγε και αυτη κατευθείαν στο αγαπημενο μου κουκλακι!
image-0-02-05-6a4d6feecd1c9ffb50663dbea4b76c01f566fece47c6fc9f357a3f0992e3472d-V.jpg
 






betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ποσο θεουλης!! Και ο Σαντσο μπορει να χει γραμμενη τελειως τη μπαλα αλλα πλησιασει κανεις τρεχει σαν τρελος να τη 'σωσει' απ τους κακους.

@Estranged απ τα καλυτερα και χρησιμο σε καθημερινή βαση :ROFLMAO::ROFLMAO:
στοιχημα οτι μπορουμε να κανουμε ολοκληρο διαλογο με ατακες
 




barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
Αν εφυγε με 4 ποδια κ μια ουρα μια χαρα φιλόξενος εισαι αγορι μου....ακου κει... το κουκλάκι σου....
Όχι, ένταξη, αρτιμελής έφυγε. Αλλά είναι που με φιλοξενεί σπίτι της οταν λείπουν τα 2Τ. Και φοβάμαι οτι θα επρεπε να φερθώ πιο διπλωματικά! Και οχι να μαζέψω όλα τα παιχνίδια στο χαλάκι μου....


σχετικά με το φαγητό εμείς, οικογενειακώς είμαστε εδώ και συγκεκριμένα στο 1:45 :)

 






barouf

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2016
212
1.136
48
20170728_162213.jpg
Εχω βαβα... Και ειμαι στεναχωρημενος.... Και καθομαι εδω στη γωνια μου και κανω το φρονιμο...

Δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Ειχα βγαλει κατι σαν ελια και μου το αφαίρεσαν. Και τωρα παιρνω και αντιβίωση!