μια βοηθεια για γερμανικο ποιμενικο


dj22

Active Member
26 Μαϊου 2010
32
0
καλησπερα σε ολους.εχω ενα κουταβι γ.π.5 μηνων.το προβλημα του ειναι με τα κοπρανα.μπορει μια μερα να ειναι κανονικα και την αλλη σαν πολτος κ χωρις σχημα.που μπορει να οφειλετε αυτο?η τροφη που του δινω ειναι η orijen παλιοτερα του εδινα roayal cannine και hills αλλα παλι τα ιδια.κατα τ'αλλα το σκυλι ειναι μια χαρα.χρειαζετε να ανυσιχω η οχι?που μπορει να οφειλετε αυτο?ασς βοηθισει καποιος αν μπορει.ο κτηνιατρος λεει οτι μερικα σκυλια το παρουσιαζουν μεχρι τουσ 5-6 μηνες.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Οι ξηρες που του εδινες και που του δινεις ειναι οντως απο τις καλυτερες!

Αλλα 5 μηνων και του εχεις αλαξει 3 ξηρες!Θελει το χρονο του για να συνηθισει ο οργανισμος!

Ο κτηνιατρος δεν βρηκε κατι παθολογικο?
 




dj22

Active Member
26 Μαϊου 2010
32
0
οχι παθολογικο δεν βρηκε τιποτα.αυτο θα κανω θα συνεχισω για αλλον αενα μηνα με την ιδια και βλεπουμε.αυριο εχω επισκεψη στον κτηνιατρο για να το ξανασυζητισω κα και να τον ζηγισω.ειναι 5 μηνων ποσα κιλα πρεπει να ειναι πανω κατω??
 


grekos

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2010
468
4
Μικροοργανισμός
Μην του δίνεις orijen δεν χρειάζεται είναι για σκυλιά εργασίας... θα σου πρότεινα acana αν θέλεις τέτοιο επίπεδο... πόσες αποπαρασητώσεις έχεις κάνει;
 


bull

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2009
529
2
Αθήνα
Όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω, συνέχισε με την Orijen (κατά τη γνώμη μου είναι η καλύτερη τροφή με διαφορά) για περίπου 1 μήνα και αν δε δεις βελτίωση πήγαινε σε κάποια με ρύζι (π.χ. Arden Grange Lamb & Rice).
Το πεπτικό σύστημα των κουταβιών σε αυτή την ηλικία είναι ευαίσθητο και οι συχνές αλλαγές δεν είναι ότι καλύτερο, δώστου λίγο χρόνο να προσαρμοστεί...;)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki