ουριση σκυλου


anachronism

New Member
10 Οκτωβρίου 2022
1
0
32
γεια σας, ξερω φυσικα τον νομο περι αμεσου καθαρισμου των κοπρανων και εννοειται ειμαι 100% τυπικος κουβαλοντας εκατο σακουλακια μαζι μου καθε φορα
ομως τι ισχυει περι τα ουρα του ζωου; συγκεκριμενα εχω μπλεξει με μια γειτονισσα ο θεος να την κανει η οποια δυο φορες τωρα, σημερα η δευτερη, μου εχει κανει υποδειξη να μην περναω και της κατουραει ο σκυλος μεσα στην εισοδο
να πω οτι κατι τετοιο δεν εχει συμβει ποτε και το παραδεχεται και η ιδια οταν την ρωταω εαν εχει δει ποτε εμενα να βαζω το σκυλι να κατουραει εκει, λεει οχι δεν σε εχω δει αλλα καποιος μπαινει και το κανει και παραλιγο να πεσω μια μερα στα τσισα, και της λεω βαλε καμερα να δεις ποιος ειναι και τραβα κανε παραπονα σε αυτον, εγω τι φταιω; σημερα λοιπον εγινε τρικουβερτος καυγας γιατι μου το ξαναπε αλλα αυτη τη φορα μου λεει μην περνας απο αυτο το πεζοδρομιο με το σκυλο καθολου και παιδια μα το θεο ηταν τοσο ειρωνικο γιατι κρατουσε και εκεινη το σκυλι της εκεινη τη στιγμη. και βγηκε και μια γηρεα γειτονισσα της να παρει το μερος της και μου ειπαν πως οποιον και να δουνε με σκυλο του λενε να μην τους κατουραει την εισοδο και τους λεω σταματηστε το γιατι γινοσαστε ρεζιλι και την λετε σε αθωα ατομα και τους χαλατε την μερα χωρις να εχουν δωσει δικαιωμα. τους ειπα οτι στην ελλαδα υπαρχει νομος μονο για τα κοπρανα και εδειξα τις σακουλες μου και λεω σαφως δεν ειναι ΗΘΙΚΟ να σας κατουρανε την εισοδο αλλα νομικα δε μπορειτε να πειτε σε καποιον να μη περναει απο ενα δημοσιο πεζοδρομιο για να μη τυχει ο σκυλος του να κατουρησει η την εισοδο σας η στον τοιχο της πολυκατοικιας σας και δεν υπαρχει νομος που να λεει που πρεπει και δε πρεπει να κατουρανε οι σκυλοι. σε αυτο εχω δικιο; τι κανω με αυτη την κατασταση; να μην δινεις δικαιωματα και να βγαινει ο καθενας να στο παιζει νομικος και αστυνομια; να πω οτι το σκυλι ειναι μικρο και βγαζει μια πιτσιλια η οποια μενει πανω στα δεντρακια η σε τοιχο, ποτε δε πεφτει σε πεζοδρομιο η δρομους οποτε αποκλειεται και πρακτικα να ηταν το δικο μου που ειχε κατουρησει τοσο πολυ για να παει να πεσει η αλλη
 




Belvigo

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2021
240
201
Στο παρελθόν μου συνεβει κάτι παρόμοιο. Προσπαθούσα να κάνω τον σκυλο μου να εξοικειωθεί με το αυτοκίνητο(παθαινε σοβαρη ναυτια), έτσι λοιπόν στις διάφορες στάσεις που κάναμε σε μια από αυτές την πήγα σε ένα χώρο(δεν ξέρω όμως αν ήταν ιδιωτικός η οχι) όπου απλά μύριζε (έτσι και αλλιώς την εβαζα να τα κάνει πριν την βόλτα) και εκεί που μύριζε βγαίνει έξαλλος ένας μπάρμπας από απέναντι και αρχίζει να ορίεται. Ότι πάμε εκεί τα σκυλιά μας για να αφοδευουν και δεν τα μαζεύουμε και έλεγε έλεγε σταματημό δεν είχε. Και του λέω και εγώ ο χώρος αυτός δικός σας είναι; μου λέει εγώ τον φροντιζω και τον καθαρίζω, του λέω εμένα με έχετε ξαναδεί εδώ; όχι μου λέει. Μετά κάτι μου είπε δεν θυμάμαι και του λέω δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι πάντως εμένα ο σκύλος μου δεν έχει σκοπό να τα κάνει εδώ αλλά και να τα κανει έχω σακουλάκια μαζί μου(και του τα δείχνω). Μετά συνέχισε να λέει γιαυτους που αφήνουν τα σκυλιά τους να αφοδευουν εκεί χωρίς να τα μαζεύουν και να προσπαθούν να βγουν και από πάνω και για να μην τα πολυλογώ αφού συμφώνησα μαζί του και του έδωσα απόλυτο δίκιο στο τέλος μου ζήταγε και συγνώμη. Δεν ήταν κακός απλά θυμωμένος ήταν με την απαράδεκτη συμπεριφορά των άλλων.
Στην δικιά σου περίπτωση όμως επειδή από ότι καταλαβαίνω έχεις μπλέξει με τρελές που επειδή δεν έχουν τι να κάνουν όλη μέρα αρπαζονται με όποιον έχει σκύλο, θα σε συμβουλευα το άκου σώπα μη μιλάς. Τώρα όσο για τα ουρά μπορείς να έχεις ένα μπουκαλάκι νερο μαζί σου και να ρίχνεις στα ουρα εφόσον κρίνεις ότι είναι απαραίτητο(αν και αυτό δεν είναι σίγουρο ότι θα σου λύσει το πρόβλημα, πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα χει κάτι να πει, γιαυτό σου λέω, άκου σωπα μη μιλάς.)
 


fg102

Well-Known Member
19 Μαρτίου 2021
75
50
45
Στην τρελα απαντας με τρελα αλλα πανω απο ολα χαμογελα και με αφηνεις να σου χαλαει την μερα ο καθε πικραμενος. Εμενα μου εκανε παρατηρηση να μαζεψω τις ακαθαρσιες του σκυλου μου μπαρμπας μεσα στο αυτοκινητο που μεριμενε στο φαναρι απο τον απεναντι δρομο την ωρα που στεκομουν απο πανω τους με το σακουλακι στο χερι προσπαθοντας να το ανοιξω .Θα ασχοληθω ?ουτε καν του το ανεμισα με χαρι και αντε γεια!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf