περί ενδυμασίας στίβου!


sarah

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2008
98
0
πιστεύετε ότι το ντύσιμο πάιζει ρόλο το πως θα αντιμετωπίει ένας κριτής τον σκύλο σας?
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Δεν νομιζω οτι θα παρω καλυτερη θεση, οταν φοραω επονυμα και ακριβα ρουχα, αλλα ενα καθαρο και αναλογο με την περισταση σπορ ντυσιμο δεν βλαπτει πιστευω.
Οπος και παντου- αμα βλεπω τυπους σαν λετσους μες στη μπιχλα- μου δημιουργουν ενα αρνιτικο αισθημα.
Κατα κανονα για τοπικες εκθεσεις:
Σκουρο παντελονι με ανοικτοχρωμο σκυλο- ανοικτοχρωμο παντελονι με σκουρο σκυλο με αναλογο Σακακι η μπλουζα, χωρις λεκεδες ολα, καθαρα παπουτσια για "καθε εδαφος" (οχι ψιλοντακουνες γοβες- ουτε σαγιοναρες).

Για μεγαλυτερα Events, οπος πανγκοσμιο, πανευροπαικο πρωταθλημα, ισως να ειναι καλα, να εχουμε και λιγο καλυτερα ρουχα μαζι και να αλλαζουμε πριν μπουμε στον στιβο το καθημερινο μας ντυσιμο με ενα κοστουμι?
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
Για μεγάλες, παγκόσμιες, πανευρωπαϊκές εκθέσεις, οι γυναίκες ταγιεράκι (χωρίς γόβα :wink: ), και άνδρες κοστούμι (χωρίς γραβάτα :wink: ).
Τέτοιες εκθέσεις έχουνε άλλο prestige.
Για κανονικές, εθνικές, διεθνές εκθέσεις κανονικό, αθλητικό, άνετο δίσημο.
Σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να παίζει ρόλο τι ρούχα φοράει ο χειριστής για το αποτέλεσμα.
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
εξαρτάται από την ράτσα που παρουσιάζεις :lol: :lol:

Πάντως πιστεύω πως ένα καλό ντύσιμο δείχνει "σεβασμό" και στον κριτή και στην έκθεση και στον θεσμό.Τώρα τι είναι καλό ντύσιμο?
Η FrenchieFan νομίζω με κάλυψε. :wink:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η δική μου γνώμη είναι πως μέσα στον στίβο ο χείριστης και ο σκύλος είναι ένα αδιαίρετο σύνολο που πρέπει να δουλέψει σωστά για να αποδώσει τα μέγιστα. Αναμφισβήτητα ένας καλός χείριστης με την κατάλληλη ενδυμασία δίνει επιπλέον πόντους στην παρουσίαση του.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ανάλογα την φυλή ... μέσα στην φυλή σου δεν έχεις πρόβλημα, όλοι ειναι ήδη, και δη σε εμάς ψιλολέτσοι ... :lol: :lol: :lol:

Μετά είναι το πρόβλημα ... :wink: θυμάμαι στο meditaranean να παίζω για BIS με (εκτός των άλλων) μπορζόι (νομιζω) που είχε χάντλερ με σμόκιν και λευκά γάντια ... :lol: :lol: :lol: :lol:

Με τα χρώματα συμφωνώ ... επίσης άλλοι φοράνε συνεχώς τα ίδια ...
 




emily_vk

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2008
240
0
www.venilil.com
Η ενδυμασια παιζει τεραστιο ρολο στο εξωτερικο...!!! Δεν μιλαμε για την ποιοτητα βεβαια των ρουχων,οσο για το αν ταιρειαζει με το σκυλο που παρουσιαζεις.Σκουροχρωμος σκυλος = ανοιχτοχρωμα ρουχα και το αντιθετο.Ο βασικος κανονας ειναι να προσπαθεις να αναδειξεις τον σκυλο σου και οχι να τον "επισκιασεις" με αποτελεσμα να τραβας το ματι του κριτη πανω σου και οχι στο σκυλο :wink:
 


sarah

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2008
98
0
ναι ρε παιδιά συμφωνώ! συμφωνώ και με το denis ότι παίζει ρόλο η φυλή!
αλλά έρχονται κάτι καρναβάλια απο το εξωτερικό να γελάς! σε παγκόσμιο δεν το συζητώ ότι πρέπει να είσαι κομψος! αλλά στην τελική ο σκύλος κρίνεται!
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
πρεπει να παρω σκανερ ....εχω φωτο..κορυφαιες απο 90's :D

να δεις γιαλιστερι φορμιτσα ...ουτε οι lakers να ηταν..
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Δεν ξέρω τι λέτε, εμένα πάντως θα μου άρεσε να δω ένα τέτοιο χειριστή μέσα στον στίβο! :wink: 8)

 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
ψιτττ...εαν δεν ειχε τον σκυλο εβαζα στοιχημα οτι φοραει στριγκακι και παντελονι με χρατς και ειναι ετοιμος να το πεταξει.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Το να συνδυάζεις το τερπνόν επί του ωφελίμου δεν είναι κακό! 8)
Εξάλλου θα ήταν μια καλή ευκαιρία να αρχίζει να επισκέπτεται τις έκθεσεις και το φιλοθεάμον γυναικείο κοινό! :wink: :lol:
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
H ...«βαρβατιλα» που βγάζει ο σκύλος τι σχέση έχει? :?

Πάρε ένα dob που βγάζει περισσότερο ...«βαρβατίλα»! :wink: :lol:

Τι αλλάζει? Ο χειριστής εξακολουθεί και είναι χάρμα οφθαλμών (στο πιο intellexual!) 8) 8) 8)

 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
πολύ ωραίος συνδυασμός :D χειριστή και σκύλου :D Καμιά σχέση με εδώ...

ρούχα που να διαφημίζουν τον εαυτό σου επιτρέπονται?Δηλαδή φόρμες με τυπωμένη την επωνυμία του εκτροφείου σου?
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ROTTIE said:
Τι αλλάζει? Ο χειριστής εξακολουθεί και είναι χάρμα οφθαλμών (στο πιο intellexual!) 8) 8) 8)

αλλο εννοουσα εγω! αλλα το ποιασαμε το νοημα! ντενις στην ντιανα εσυ με φρακο και εγω θα ερθω με κουστουμι για υποστηριξη!
 




emily_vk

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2008
240
0
www.venilil.com
Eγω προτιμω τον κυριο με το ντομπερμαν.! :lol:
Αλλα αμα το σκυλι αξιζει σιγουρα ο κριτης δεν θα επιρεαστει απο τον handler... :!: