πηραμε αδερφακι


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Η Νάλλα μας έχει επιλεκτική ακοή... Η Τίνα άκουγε ΠΑΝΤΑ. πιο καλό recall το γατί από το σκύλο!!
 






*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Είναι ταρταρούγα η μικρή σας;;; Εγκεφαλικό :love: Υπέροχες εικόνες, λιώνω!! (ούτε κ εμείς χρειάστηκε να τα κάνουμε έτσι ακριβώς όπως σου είπα, πάντα εξαρτάται από τους χαρακτήρες και την ηλικία των ζώων) Να τα χαίρεσαι, είναι υπέροχα και τα δύο!!! :love:

Καλώς τη δέχτηκες!!!

Zelda, Carmen, Kali
Το Kali μ αρέσει πάρα πολύ!!!
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Orilis and ghelly


D

Deleted member 14614

Guest
Ήταν λίγο ρίσκο, αλλά τελικά σας βγήκε μια χαρά! Άντε, με το καλό και το όνομα λοιπόν! :)
 


CKCS

Active Member
28 Μαϊου 2015
43
27
Καλώς τη δέχτηκες!!!

Zelda, Carmen, Kali
ευχαριστουμε. το zelda μου αρεσε πολυ

Είναι ταρταρούγα η μικρή σας;;; Εγκεφαλικό :love: Υπέροχες εικόνες, λιώνω!! (ούτε κ εμείς χρειάστηκε να τα κάνουμε έτσι ακριβώς όπως σου είπα, πάντα εξαρτάται από τους χαρακτήρες και την ηλικία των ζώων) Να τα χαίρεσαι, είναι υπέροχα και τα δύο!!! :love:
ναι ταρταρουγα ειναι και πολυ φουντωτη. οταν παχυνει λιγο διοτι ειναι σκελετωμενο θα ανεβασω μια φωτο της.

Ήταν λίγο ρίσκο, αλλά τελικά σας βγήκε μια χαρά! Άντε, με το καλό και το όνομα λοιπόν! :)
ευχαριστουμε πολυ!
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Να σου ζησει!
Οι ταρταρουγες ειναι αλλο πραγμα!!
Εχουμε και εμεις μια- Calico-και ειναι πααααρα πολυ ζωηρη!. Την εχουν μεγαλοσει με μπιμπερο ( την βρηκαν στα σκουπιδια) και δεν ξερει οτι ειναι γατα, αλλα με τα σκυλια τα παει τελεια!!
Τωρα βρηκαμε και ενα γατακι- και δεν το θελει καθολου -ενω οταν παμε κατω με τα σκυλια ( η γατουλα ζει στης πεθερας μου το σπιτι) πεταει απο την χαρα της.
 






CKCS

Active Member
28 Μαϊου 2015
43
27
Ολοι calico και ταρταρούγες έχετε; Ζηλεύω!! :love:
δυστυχως αν αυτη τη στιγμη που διαβαζεισ αυτο το ποστ βγεις εξω απο το σπιτι σου θα βρεθεισ αναμεσα σε μια μεγαλη ποικιλια απο ταρταρουγιες calico και οτι αλλο θες. οποτε μη ζηλευεις :p το μονο ευκολο ειναι να αποκτησεις μια γατα η σκυλο
Οταν βλεπω σκυλους με γατες να κανουν αγαπουλες τρελενομαι...:love: Να τα χαιρεσαι!!!
ευχαριστω. σαν αδερφακια ειναι πλεον!!!
Να σου ζησει!
Οι ταρταρουγες ειναι αλλο πραγμα!!
Εχουμε και εμεις μια- Calico-και ειναι πααααρα πολυ ζωηρη!. Την εχουν μεγαλοσει με μπιμπερο ( την βρηκαν στα σκουπιδια) και δεν ξερει οτι ειναι γατα, αλλα με τα σκυλια τα παει τελεια!!
Τωρα βρηκαμε και ενα γατακι- και δεν το θελει καθολου -ενω οταν παμε κατω με τα σκυλια ( η γατουλα ζει στης πεθερας μου το σπιτι) πεταει απο την χαρα της.
δεν το περιμενα να τα πανε τοσο καλα. προκαταληψεις ειναι ολα :p και καλα οι γατες ειναι οι αιωνιοι εχθροι των σκυλων....
 
  • Like
Reactions: Aslan


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
@CKCS δυστυχώς είμεθα πλήρεις ;) Σκυλίτσα και γατούλα έχω, απλά εμένα μου έτυχε μια grey tabby. Το χρώμα δεν έχει καμία σχέση με το πόσο την αγαπώ, απλά έχω τεράστια αδυναμία σε ταρταρούγες και calico. Να τα χαίρεσαι τα κουκλάκια σου, πάντα έτσι αγαπημένα :love:
 
  • Like
Reactions: Aslan


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Είμαι της γνώμης ότι οι γάτες πρέπει να ελχιυν αστεία ονόματα ή έστω τόσο μεγαλοπρεπή που να προκαλούν γέλιο. Βρες κάτι αστείο που να έχει να κάνει με το χρώμα της, κάποιο χαρακτηριστικό ή κάποιο γνώρισμα του χαρακτήρα της. Για παράδειγμα τη δικιά μας τη λέμε Μάσκα.:)
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
πεθαίνω και εγώ για σκυλογατοκαταστάσεις :love::love::love: και ζηλεύω αφόρητα που η δικιά μου σκύλα ενώ στην αρχή τις ήθελε, πλέον τις κυνηγάει!!! :mad:
Να σου ζήσουν και οι δύο μουρίτσες!!! :)
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
ο δικός μας ο Χάρης (τον βρήκαμε έξω από το Lidl) πρέπει να έμενε με σκύλο γιατί όταν πρωτομπήκε στο σπίτι ήταν πολύ άνετος. Δεν είχαμε απολύτως κανένα πρόβλημα. Είναι πολύ αγαπημένος και με τα 3 κορίτσια.

 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
ο δικός μας ο Χάρης (τον βρήκαμε έξω από το Lidl) πρέπει να έμενε με σκύλο γιατί όταν πρωτομπήκε στο σπίτι ήταν πολύ άνετος. Δεν είχαμε απολύτως κανένα πρόβλημα. Είναι πολύ αγαπημένος και με τα 3 κορίτσια.

3 κορίτσια? Εχω μείνει στα 2 ακόμα
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
3 κορίτσια? Εχω μείνει στα 2 ακόμα
ε, έχεις χάσει πολλά επισόδια ;)
Έχουμε τη Ρέα (μεγαλόσωμη πρώην αδέσπωτη ημιαιμούλα), μετά τη Barbie χαβανέζα και το Δεκέμβριο 2013 πήραμε άλλη μια χαβανεζούλα, τη Χαρά που τη βλέπεις παραπάνω μαζί με το Χάρη :)
 
  • Like
Reactions: Orilis


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τις δυο χαβανέζες είχα στο νου μου, τη μελαχροινή τη Barbie και την ανοιχτούλα τη Χαρά, που είναι με το θεούλη-Χάρη. Η Ρέα είναι που μου διαφεύγει...
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Τις δυο χαβανέζες είχα στο νου μου, τη μελαχροινή τη Barbie και την ανοιχτούλα τη Χαρά, που είναι με το θεούλη-Χάρη. Η Ρέα είναι που μου διαφεύγει...
Εδώ είναι και το γομαράκι :love: