προβλημα με rottweiler


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Δεν ξερω αν απαντας στο τελευταιο μου ποστ (δεν εχει quote) αλλα συμφωνω μαζι σου (και αυτο θελω να προσθεσω σαν ενδεχομενο παραπανω :))
Στον falco απαντούσα που έιπε ότι κάποιοι μπάινουν για να προκαλέσουν αναστάτωση..κλπ.κλπ:):):)
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Κατά πάσα πιθανότητα δεν μπήκε για να προκαλέσει αναστάτωση, καθώς έθεσε το ίδιο ερώτημα και σε άλλο φόρουμ που συνεργάζεται και με κτηνίατρο (όχι ότι θα του δώσει απάντηση, μιας και η ιντερνετοδιάγνωση δεν έχει εφευρεθεί καν :p). Μερικά ερωτήματα όμως, πραγματικά δε μπορώ να τα καταλάβω ... αίμα στα ούρα και ψάχνεις απαντήσεις μέσω διαδικτύου; :confused::confused::eek: Εμένα πάντως θα μου φαινόταν επείγον περιστατικό και αν δε μπορούσα να βρω διαθέσιμο κτηνίατρο, θα πηγαίναμε βουρ σε καμία κλινική που διανυκτερεύει.
 


CROW

Member
30 Δεκεμβρίου 2009
11
0
καλα τα λετε ρε παλικαρια ευχαριστω πολυ για της θερμες ευχες που μου κανανε καποιοι ελεγα να ρωτησω αν ξερατε κατι παραπανω απο μενα τωρα αν την λενε ιρλιχιοσι για οπος σκατα τη λενε δε με νιαζει ειμαι και σε αλλα φορουμ τετειο επιπεδο δεν εχω ξανα δει

εσυ μεγαλε με της ευχες αμα ισουνα σε νησι και ειχε εναν κτυνιατρο και 3 χασαπιδες και εφευγε τη θα εκανες

Ξερεις που πηρα αναποδες Κατριν?
στο τελος εγραψε,μηπως ειναι ερλιχιωση?οποτε να μην ανησυχω?ανετος ο τυπος,και ειπα να τον τρανταξω μπας και ξυπνησει,πολλοι ειναι αυτοι που τα γερικα σκυλια τα εχουν απο νωρις ξεγραμμενα,εκει δηλαδη που σε εχει αναγκη,και σε χρειαζονται.
ειμαι ανετος γιατι ξερω πως να την αντιμετοπισω
οσο για το τρανταγμα αμα ισουνα εδω και ετρωγες 2 - 3 χαστουκια θα καταλαβενες αλλα τσαμπα μαγκεσ μονο απο ιντερνετ δε σου λεω που τους γραφω
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
εσυ μεγαλε με της ευχες αμα ισουνα σε νησι και ειχε εναν κτυνιατρο και 3 χασαπιδες και εφευγε τη θα εκανες
Δεν το ανέφερες αυτό..από την αρχή..αλλιώς εγω θα σου έλεγα το τηλέφωνο της κτηνιάτρου μου να τη ρωτήσεις τουλαχιστον τηλεφωνικά...:confused::confused:

Το επίπεδό μας είναι μία χαρά..ευχαριστούμε πολυ...:)
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Το να μην υπάρχουν κτηνίατροι, ναι, είναι ένα πρόβλημα. Αλλά πρέπει να καταλάβεις και εσύ ότι δε μπορούν να υπάρξουν διαγνώσεις μέσω ίντερνετ. Το αίμα στα ούρα δεν έχει μία και μόνο διάγνωση. Αν δε γίνουν εξετάσεις στο σκυλί, δε μπορεί να πει κανείς τίποτα, παρά μόνο να κάνουμε εικασίες.

Για παράδειγμα, μπορεί ο σκύλος σου όντως να έχει ερλιχια. Όμως όταν είχε η δικιά μου, δεν είχε αίμα στα ούρα. Αν σου πω όχι CROW δεν είναι ερλιχια, ησυχάσεις και χάσεις πολύτιμο χρόνο ενώ όντως ήταν ερλιχια;;;
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Το αίμα στα ούρα δεν έχει μία και μόνο διάγνωση. Αν δε γίνουν εξετάσεις στο σκυλί, δε μπορεί να πει κανείς τίποτα, παρά μόνο να κάνουμε εικασίες.
Σιγουρα αλλα μηπως αυτα πρεπει να τα ''πουμε'' πρωτα στον κτηνιατρο του που του εγραψε αντιβιωση για 15 ημερες και ολα οκ (χωρις εξετασεις) ? :)
 


CROW

Member
30 Δεκεμβρίου 2009
11
0
εχει αλλους 2 αλλα ειναι χασαπιδες εγω το σκυλι το εχω μεγαλοσει σα μωρο
μακαρι να μην ειναι τιποτα σοβαρο του δινω την αντιβιοση που μου εδωσε την ιδια την εδεινα και περισι που περασε παλι ιλιχιοσι
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Χασάπηδες, ξεχασάπηδες εγώ θα περνούσα να τον εξετάσουν, από το να περιμένω, αν κι μηπως έχει αυτό που ίσως θεραπεύσει η αντιβίωση που μου έδωσε χωρίς να τον εξετάσει ο άλλος κτηνίατρος, χίλιες φορές να τον εξετάσει κάποιος....
 




CROW

Member
30 Δεκεμβρίου 2009
11
0
το σκυλι πρεπει να κανει εξετασεις αιματος το αιμα φευγει απο εδω και παει αθηνα για να αναλιθει ο γιατρος μου ειπε τα εργαστηρια ειναι κλειστα λογο ημερων και να το παω στο γιατρο σε αλλον στον χασαπι τη θα μου πει διαγνοση στα κουτουρου

Μήπως θα έπρεπε να τηλεφωνήσεις σε κάποιον άλλο κτηνίατρο...για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο?
και να τηλεφονισω τη διαγνοση να βγαλει ο γιατρος το ιδιο παλι θα δεινς φαρμακα στο σκυλι χωρις λογο το μονο καλο ειναι οτι στην περιπτοση αυτη το φαρμακο κανει για της 2 παθησεις που μου ειπε διλαδι ουρολιμοκσι η ιλιχιοσι το σκυλι απ οτι εψαξα
λισμανιαση δεν ειναι με τιποτα τωρα αν εχει καρκινο στα νεφρα τη να πω μακαρι να μην εχει
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Πιο κουτουρού από αυτόν που δεν είδε καν τον σκύλο δεν μπορεί...
Σκέψου ότι κάποιες ασθένειες έχουν και σχετικά χαρακτηριστικά συμπτώματα!Μπορεί και μόνο με την κλινική εικόνα να πιθανολογίσει λίγο καλύτερα!

Τώρα βέβαια, αν είναι τόσο άχρηστοι όσο λες, τι να σου πω....

Σε ποιό νησί είσαι;
Είναι εύκολο να πατε αλλού;
 


CROW

Member
30 Δεκεμβρίου 2009
11
0
σαμος
που να παμε αθηνα ?
το σκυλι ειναι μια χαρα και τρωει και τρεχει το μονο που πιανετε αμα ξαπλονει λιγο
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά δε γνωρίζω ... δε θα μπορούσες να πας σε έναν από τους χασάπηδες, να πάρουν αίμα και να το στείλεις για εξετάσεις σε κάποια από τις κλινικές της Αθήνας που λειτουργούν όλο το 24ωρο; Λογικά πάντα, θα έχουν τα απαραίτητα μηχανήματα για τις απαραίτητες εξετάσεις.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Η αλήθεια είναι οτι δεν βολεύει να πάτε πουθενά....

Όταν λες ότι πιάνεται, δηλαδή τι κάνει κουτσαίνει μετά;
Για πόση ώρα;
Ποιο πόδι;
 


CROW

Member
30 Δεκεμβρίου 2009
11
0
για κανενα τεταρτο το πισω αριστερο

στο πρωτο ποστ εκανα λαθος ηθελα να πω καρκινο στα νεφρα
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Συγνώμη...ο κτηνίατρος σου έιπε μέσα σε όλα ότι μπορέι να είναι καρκίνος στα νεφρά??????????
Έλεος...χωρίς να έχει δει τον σκύλο..χωρίς να του έχει κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις...σου πετάει ένα "καρκίνο"..και σου λεει μετά.."άντε, Καλά Χριστούγεννα, θα τα ξαναπούμε σε 15 μέρες"???????????????????????????????????????????
 


CROW

Member
30 Δεκεμβρίου 2009
11
0
ακριβος ομως
η μητερα μου πηγε το πρωι και της ειπε ιρλιχιοση η καλαζαρ
εγω οταν ηρθα σπιτι τον πειρα τηλ στο κινητο και μου ειπε οτι ειδη ειχε φυγει και μπορει να ειναι ουρολιμοξη η καρκινος + τα αλλα 2 που ειπε στη μητερα μου
οτι να ναι ευτηχος το σκυλι ειναι θυριο ειναι μεγαλομενος σωστα και παρολα τα προβληματα εχει ορεξη για παιχνιδη και τρωει μια χαρα

και σας παρακαλω μη λετε γερο το σκυλο μου 8 χρονων ειναι μεχρι τα 12 -14 εχει ακομα
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Ωραίος κτηνίατρος...λοιπόν, θα σου πρότεινα να πάρεις έναν άλλο κτηνίατρο από Αθήνα να του πεις τα συμπτώματα...και το ιστορικό του σκύλου και να του εξηγήσεις τη κατάσταση...(νησί κλΠ)
Σίγουρα δεν θα σου κάνει διάγνωση από το τηλέφωνο αλλά άν ακούσεις μία δεύτερη γνώμη που θα λέει ότι για 15 μέρες δεν θα χειροτερέψει τραγικά το σκυλί...τότε και εσύ θα ησυχάσεις λίγο και θα περιμενεις να γυρίσει ο δικός σου κτηνίατρος χωρίς να "σε τρώει" το άγχος..
Βέβαια..αυτη είναι η δική μου γνώμη..
 


CROW

Member
30 Δεκεμβρίου 2009
11
0
αυριο θα το παω το σκυλι σε εναν γιατρο που ειναι χασαπης αλλα ειναι λιγο καλυτερος απο τους αλλους
αν και ηταν αιτια να χασω ενα σκυλι ποιο παλια
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981