σχετικά με τον εκπαιδευτη


kostas_dogo_argentino

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
159
2
ν.κοσμος
...

ξερει κανεις εναν εκπαιδευτη ***?
μου ειπε πως θα παρει τον σκυλο μου θα τον παει μια δυωρη βολτα κ μετα θα δω αμεσως εκπληκτικα αποτελεσματα...μου ειπε επισης πως οσο θα τον εκπαιδευει δεν θελει να του δινω καθολου εντολες κ να μην τον χαιδευω καθολου...μου φαινεται εμενα μονο η ο τυπος ειναι...?
επισης μου ζητησε 700 ευρω για 9 με 12 μαθηματα...:rolleyes:
απο τα οποια μετα συμφωνα με τα λεγομενα του θα εχω εναν υπερ σκυλο...
χαχαχαχαχα
 
Last edited by a moderator:


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
δεν μου αρέσει καθολου

ειδικα η διωρη βόλτα..............

φιλε μου πρεπει να καταλαβεις οτι μαζι με το σκυλι χρειάζεσε και εσυ μαθηματα

πως θα γίνει αυτό αν δεν δινεις εντολες εσυ στο σκυλι??

τα περι χαιδέματος ασχολίαστα

φίλο - συντροφο θες

οχι δουλο

τα οικονομικα ειναι στην κριση του καθενός

αλλος ποσα ζηταει και αλλος ποσα δινει

ζητα του να δεις σκυλια που εχει εκπαιδευση και να παρακολουθησεις μάθημα αλλου σκυλου που εκπαιδευει
 


kostas_dogo_argentino

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
159
2
ν.κοσμος
εγω δεν ειπα το αντιθετο οσον αφορα στην εκπαιδευση να ειμαι μαζι με τον σκυλο μου.απλα μου φανηκαν πολυ περιεργα αυτα που ειπε...
ειδικοτερα τα περι μη χαιδεματος κ να μην δινω εντολες...
οσο για την διωρη βολτα,δεν υπηρχε περιπτωση να του τον δωσω κ να φυγει μονος του...
επισης οταν του ειπα να δω "δουλεια" του η απαντηση του ηταν οτι εδω δεν εχει δουλεψει σκυλια ακομη γτ ηρθε προσφατα απο το εξωτερικο!!!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Kαι γιατί ψάχνεις ακόμα τέτοιους απίθανους τύπους, έχεις απορρίψει σχολές εκπαίδευσης κλπ ? Δεν καταλαβαίνω, πέρα από την πλάκα - έχεις ένα πολύ προβληματικό κατά τα λεγόμενά σου ζωο και ακόμα ψάχνεις? Δεν ψάχνεις χαλαρά να εκπαιδεύσεις στο μέλλον ένα κουταβάκι ... βιάσου ...
 




Litsaki

Active Member
18 Σεπτεμβρίου 2008
32
0
Χανιά - Κρήτη
ειτε το πιστευεις ειτε οχι ειδα καποια βιντεο στο γιουτιουμπ εφαρμοσα πολλα απο οσα ειδα κ εχω δει πολυ μεγαλη αλλαγη...
Βασικά δεν μου φαίνετε παράξενο ότι σου είπε όχι χάδια όσο τον εκπαιδεύεις...εγώ μένω στα Χανιά και οι εκπαιδευτές κρατάνε μια πολλή χαλια στάση....πηγαίνεις τουσ αφήνεισ το σκυλι για 50 περίπου μέρες δεν το βλέπεις καθολου παρά μια φορά απο ενα παραθυράκι και τον πέρνεισ έτοιμο μετα να υπακούει όλεσ τησ εντολές , και πηγαίνεις μια φορα και σου δίχνει καμια ωρίτσα της εντολές!!!ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Χανιά;Επειδή του χρόνου γυρνώ πατρίδα,και δε ξέρω να πηγαίνουμε τα σκυλιά κάπου,εκτός τα χωράφια,υπάρχει κανένα άλλο μέρος που μαζεύονται ιδιοκτήτες με τα σκυλιά τους.Μην τον πηγαίνω σε χωράφι και να είναι μόνος του και παίζει μόνο με εμένα.
 


Litsaki

Active Member
18 Σεπτεμβρίου 2008
32
0
Χανιά - Κρήτη
Χανιά;Επειδή του χρόνου γυρνώ πατρίδα,και δε ξέρω να πηγαίνουμε τα σκυλιά κάπου,εκτός τα χωράφια,υπάρχει κανένα άλλο μέρος που μαζεύονται ιδιοκτήτες με τα σκυλιά τους.Μην τον πηγαίνω σε χωράφι και να είναι μόνος του και παίζει μόνο με εμένα.
Μην ζητας και πολλά πράγματα στα Χανιά...εγώ τον πάω καμιά φορά στο παρκάκι που είναι δίπλα απο τον κήπο στην παλιά στρατολογία απο πίσω...αλλά δεν έχει και πολλά σκυλάκια!!!!Στο μεταξύ εκεί είχα πάει μια φορά τον Φοίβο και μόλις μας είδε μια κυρία με το σκυλάκι της άλλαξε δρόμο!!!!
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Έχω απελπιστεί.Η εκπαιδευτρια που είχα κλεισει,δεν ήρθε ποτε στο ραντεβού,δεν τηλ και επι 1,5 εβδομάδα που την επαιρνα,το χε κλειστό.Προφανώς κάτι της συνέβη,αλλά πάλι ξαναμπήκα στην ιδια διαδικσία να ψάχνω.Δεν ξερώ όμως τι να διαλέξω.Ειλικρινά.Εκπαιδευτή ή σχολή;Ο εκπαιδευτής προσαρμόζει την εκπαιδευση στις δικές σου αναγκες,του σκύλου και στις καθημερινες σας συνθηκες.Έξω και μέσα στο σπίτι.Δεν έχει όμως την ίδια εμπειρία με μια πολύυυυχρονη σχολή και δεν υπάρχει ένα σταθερό σημείο να μπορείς να τον βρεις,περα από το κιν.Η σχολή πάλι,έχει επαγγελματικές εγκαταστάσεις,πλειάδα επαγγελματιών,εγγύηση(;),δυνατότητα ομαδικών προγραμμάτων,αλλά δεν αντιμετωπίζει τα προβλήματα στο απίτι σου.
Σας παρακαλώ πείστε με.Έχω βρει και καλή εκπαιδευτρια και καλή σχολή,αλλά δεν ξερω ποιο ειναι γενικά καλύτερο.Δεν ξέρω τι να κάνω και περνάει ο καιρός...
 








silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
εγώ πάντως που έστειλα e-mail σε δυο σχολές κοντά στα Μέγαρα με την πρόθεση ενα βρούν λίγο χρόνο να περάσω να δω τις εγκαταστάσεις τους, να μιλήσουμε και να παρακολουθήσω την μέθοδο εκπαίδευσης εαν γίνεται με έγραψαν κανονικότατα.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

οπότε τώρα κοιτάμε για εκπαίδευση στο σπίτι.:rolleyes:
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Έχω απελπιστεί.Η εκπαιδευτρια που είχα κλεισει,δεν ήρθε ποτε στο ραντεβού,δεν τηλ και επι 1,5 εβδομάδα που την επαιρνα,το χε κλειστό.Προφανώς κάτι της συνέβη,αλλά πάλι ξαναμπήκα στην ιδια διαδικσία να ψάχνω.Δεν ξερώ όμως τι να διαλέξω.Ειλικρινά.Εκπαιδευτή ή σχολή;Ο εκπαιδευτής προσαρμόζει την εκπαιδευση στις δικές σου αναγκες,του σκύλου και στις καθημερινες σας συνθηκες.Έξω και μέσα στο σπίτι.Δεν έχει όμως την ίδια εμπειρία με μια πολύυυυχρονη σχολή και δεν υπάρχει ένα σταθερό σημείο να μπορείς να τον βρεις,περα από το κιν.Η σχολή πάλι,έχει επαγγελματικές εγκαταστάσεις,πλειάδα επαγγελματιών,εγγύηση(;),δυνατότητα ομαδικών προγραμμάτων,αλλά δεν αντιμετωπίζει τα προβλήματα στο απίτι σου.
Σας παρακαλώ πείστε με.Έχω βρει και καλή εκπαιδευτρια και καλή σχολή,αλλά δεν ξερω ποιο ειναι γενικά καλύτερο.Δεν ξέρω τι να κάνω και περνάει ο καιρός...
Αν είναι εξ ίσου καλοί θα προτιμούσα την σχολή με ομαδικό πρόγραμμα.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
κατα την γνωμη μου στον χωρο του σκυλιου ,που εκει γεννιουνται και τα προβληματα..
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
μα η δουλειά του εκπαιδευτη είναι να πηγαίνει παντού με το σκυλί σε πάρκα σε πολυσύχναστους δρόμους κλπ..:rolleyes::)
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Ναι αλλά πιστεύω ότι γίνεται και πιο εύκολα η κοινωνικοποίηση, ο χώρος είναι περιφραγμένος, ξέρεις ότι σίγουρα θα συναντήσεις και άλλα σκυλιά και μάλιστα πολλά κ.α.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Εγώ θα προτιμούσα τη σχολή για να έχει και άλλα ερεθίσματα πχ άλλα σκυλιά δίπλα κα.
Ακριβώς :)

Για βασική εκπαίδευση είναι καλύτερα σε σχολή. Στο σπίτι μπορεί να είναι χρήσιμο για κάποια συγκεκριμένη προβληματική συμπεριφορά
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981